•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمایش مایع نخاع ( LP )
به نظر من اگه بیماریت مشخص شده لزومی نداره این کار دردناک انجام بدی
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
سلام ... دکتر مقدسی میگه باید حتما آزمایش آب نخاع و انجام بدم ... هر کی که این آزمایشو انجام داده خیلی ازش بد تعریف کرده و گفته دردناکه ... به دویک بودنه من شک داره دکتر ... و میگه اگه دویک باشب آزارام تحویز میکنم و ام اس همون فینگول .... من واقعا میترسم ... کسی هست که جایی انجام داده باشه و براش خوب انجام داده باشن و خیلی اذیت نشده باشه ....تهران .... خواهشا هر کس تجربه داره و دکتر یا جایی میشناسه برام تو خصوصی بگه ممنون میشم ....
 تشکر شده توسط : movahedi , پریا حقیقت پور
دکتر مقدسی بهم گفت تشخیص ام اس مراحل خاصی داره فقط داشتن یه دونه پلاک و گز گز دست دلیل بیماری ام اس نیست واسه همین تاکید داشت اینجور مواقع آزمایش ال پی خیال راحت میکنه. چون آزمایش ANA من منفی اومد گفتش اگه ال پی مثبت بود که یعنی ام اسه اگه منفی باشه تحت نظر قرار میگیری و هر 4 ماه به 4 ماه با ام آر آی کنترل باید بشی،این برای موقعیه که از 4 شاخص بیماری 1مورد در فرد موجود باشه به همین دلیل میگن مظنون به ام اس و دارو نمیدن
به زخمهایت افتخار کن
 تشکر شده توسط : روناک , پریا حقیقت پور
سلام دوستای گل یه سئوال داشتم اگه امکان داره راهنماییم کنین
من ام اس رو یرام سه ماه پیش تشخیص دادن البته بعد از کلی ام آر آی و تست مایع مغز و نخاع فقط اینجا خواستم بدونم توی جواب تست یه فاکتور هست به اسم ocb که عددش برار 4 هست این یعنی چی و آیا میتونه این عدد نوع ام اس رو مشخص کنه و کمینه و بیشینه عدد ocb چنده مرسی
وااای من خیلی میترسم از ازمایش نخاعی?

دوستان این ازمایش مغزی نخاعی خیلی درد داره؟ چقد طول میکشه؟ چند روز بستری داره؟ هزینش چقدره؟
 تشکر شده توسط : lady.dqn , پریا حقیقت پور
همه که لازم نیست انجام بدن. شما برای چی میترسین ؟ شما که تشخیص دادن و دارو هم براتون تجویز شده چرا گفتن انجام بدید ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
منم ازمایش نمونه مایع نخاع دادم. یکی دو روز نباید بشینی و باید حالت خوابیده بمونی و توی بیمارستان نگهت میدارن. من اصفهان انجام دادم. درد زیادی احساس نکردم فقط حس بدی داشتicon_cry خود ازمایش اصلا طول نکشیدBlush
Life Has No CTRL+Z
(2018/01/17, 06:33 PM)pourahmadi1167 نوشته است: وااای من خیلی میترسم از ازمایش نخاعی?

دوستان این ازمایش مغزی نخاعی خیلی درد داره؟ چقد طول میکشه؟ چند روز بستری داره؟ هزینش چقدره؟

هزینه زیادی نداره
به قول دوستمون که همه نباید انجام بدن خوده ام آر آی هم معلوم میکنه
مثل من ..منم نخاع رو ندادم
فقط مراقبتش مهمه و باید کامل به دستوراتی که میگن گوش کنی و انجام بدی والا شنیده ام که کمردرد میاره....

آيا نمونه گيري مايع نخاعي ريسك يا عوارض جانبي دارد؟

برخي بعد از آزمايش دچار سردرد ميشوند كه معمولا بعد از چند ساعت از بين مي رود. بهتر است بعد از آزمايش چند ساعت به پشت بخوابيد با اين كار احتمال سردرد كاهش مي يابد. مشكلات ديگر نادر هستند-مثل عفونت يا خونريزي در محل ورود سوزن. هر گونه آسيبي در نتيجه نمونه گيري مايع نخاعي به مغز يا نخاع نادر است.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
(2018/01/17, 06:33 PM)pourahmadi1167 نوشته است: وااای من خیلی میترسم از ازمایش نخاعی?

سلام.ازمایش سخت نیست البته به تجربه پزشک هم برمیگرده...فقط تنها نکته مهمش اینکه تا چند ساعت بعد از گرفتن ازمایش یا همون گرفتن مایع نخاعی اصلن واصلن تکون نخورید...من تجربه داشتم..بعدازیک ساعت ازتزریق مرخص شدم سرخوش وبرای اینکه به اطرافیان نشون بدم چیزیم نیست رفتم خرید وپیاده وسوار ماشین....که شد تا3هفته تو جا افتادم...اونچه نوشابه شکلات قهوه وکافیین خوردم..ولی طول کشیدتا به زندگی نرمال برگشتم....پس تا چند ساعت یاحتا1روز تکون وحرکت اضافی نکنید
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
به پزشک خخیلی ربط داره .من بیمارستان شهدای تجریش بستری بودم که ازم آزمایش ال پی گرفتن.اما واقعا بی درد بود .کارشون عالی بود .البته بعدش میگن سردرد و حالت تهوع طبیعیه که من خداروشکر تجربه نکردم .فقط تا چند هفته کمر درد داشتم که اونم اکی شد .اصلا بعدش تکون نخورین و قهوه و چای و شکلات زیاد بخورین اگه سردرد و سرگیجه گرفتین

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,314 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,833 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 62,840 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,194 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,745 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  آزمایش خون Anti TPO paeeze 17 110,030 2016/11/12, 07:48 PM
آخرین ارسال: سپيد
  سئوال در مورد آزمایش ostad2000 30 21,781 2016/04/22, 07:00 PM
آخرین ارسال: سها
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,257 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  اثرکورتیکو استروئید بر نتیجه ی آزمایش مایع نخاعی H-tanha 1 2,511 2014/08/28, 12:28 PM
آخرین ارسال: H-tanha
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,606 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست