•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولين علائم ام اس
(2012/05/01, 05:01 AM)ARASHHH نوشته است: سلام
من از نگرانی دارم دیوونه می شم لطفا راهنمایی کنید
من سمت راست سرم و همینطورچشم راستم متورم هست و درد می کنه (اندکی) کف پای راستم هم درد خفیفی داره بعصی وقت ها . دکتر چشم گفته که چشمم سالمه .از کلم سی تی اسکن هم کردم چیزی مشاهده نشده. وقتی می دوم رگ های سمت راست سرم می زنه بیرون. دکتر چشم گفت تنشن عصبی ه. ولی درد همزمان کف پای راستم نگرانم کرده. مصرف کافئین درد کف پامرو تشدید می کنه . چشم راستم کمی باد داره گنده تره. ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام
به نظر من اینجا و ما نمی تونیم به شما کمکی بدیم
بهتون پیشنهاد می دم حتما به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنین تا خیالتون راحت بشه
انشاا.. مسئله مهمی نیست
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , TootFarangi
(2012/02/05, 11:34 AM)Prime نوشته است: اولین علائم بیماری ام اس
[تصویر:  Ms-in-Women.jpg]

طبیعت بیماری ام اس بگونه ای ایست که همراه یک علامت که بار ها تکرار می شود؛ بروز پیدا میکند که شاید هیچ ارتباط ظاهری ای نداشته باشد. این بدین معنی است که دلیل روشن و عارضه ی خاصی مبنی برقطعیت ابتلا به این بیماری وجود ندارد.
علاوه بر این باید توجه داشت که اولین علامتی که نشانه ی بیماری ام اس می باشد ممکن است کاملا بی ربط باشد. وجود یک یا همه ی این علائم هم دلیل بر ابتلا به این بیماری نبوده و تنها یک پزشک می تواند تشخیص ام اس را ممکن سازد. (تشخیص ام اس)

لیست زیر که به طور خلاصه تهیه شده است به تشریح علائمی می پردازد که به احتمال زیاد یکی از اولین علائم و نشانه های بروز بیماری ام اس است.

اختلالات بینایی مانند تاری دید / یا درد گذرا ی چشم
. تقریبا بین . 15٪ - 20٪ از افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس بروز خواهد کرد معمولا جزو اولین علائم بالینی؛ اختلال عصب بینایی است.
این مشکلات ممکن است به سه شکل زیر بروز کنند:
  • تاری یا دوبینی
  • اعوجاج رنگی در رنگ های قرمز و سبز
  • از دست دادن نسبی دید در یک چشم

خستگی غیر قابل توجیه:

که ممکن است با استراحت رفع بشود یا نشود. وقتی ما یک "خستگی" را جزو علائم می شماریم که بیمار جمله ای شبیه به این بگوید: "من همیشه خسته ام" . این نوع خستگی در بعد از ظهر ها زیاد رخ می دهد.ممکن است بیمار حتی آن روز کار خاصی نکرده باشد و شاید یک چرت میان روز هم کمکی نکند. علاوه بر این ممکن است با افزایش ضعف عضلات ؛ خستگی ذهنی؛ خواب آلودگی همراه باشد.

حساسیت به گرما: (یا چیزی شبیه گرمازدگی)
بدتر شدن علائم بیماری خصوصا خستگی بعد از یک فعالیت شبیه به حمام گرم یا ورزش سنگین.

حرکات غیر عادی:
اسپاسم های ناگهانی مثلا پرش پا در هنگام خواب یا پرش دست یا انداختن نا خواسته اشیا

ضعف غیر قابل توضیح:

بروز ضعف خصوصا در پاها و بازو ها

مشکل در صحبت کردن:
این مشکل میتواند درجات مختلفی داشته باشد. بعضی روز ها ممکن است شما روان و راحت صحبت کنید اما بعضی روز ها باشد که کلمات انگار در جایی بین مغز و زبان شما در حال مبارزه و درگیری هستند و در نهایت شما چیزی نزدیک به آنچه که می خواستید بگویید را به زبان می آورید. البته این مشکل زیاد به چشم دیگران نمی آید و معمولا نادیده گرفته میشود.
در این مشکل تپق زدن زیاد بریده بریده سخن گفتن هم دسته بندی میشود.

عدم توانایی درتمرکز:
این مشکل غالبا به مسائل دیگری نسبت داده میشود و نادیده گرفته میشود.

افسردگی:
اافسردگی نسبی که ریشه در بیماری های ذهنی و ... ندارد.

احتباس ادرار و / یا بی اختیاری ادرار

مطالب مرتبط:
علائم بیماران ام اس
آیا من به ام اس مبتلا هستم؟ (تشخیص ام اس چگونه است؟)
چه موقع به ام اس مشکوک شویم (زبان اصلی)

کلیه حقوق این مطلب متعلق به مولف و سایت ام اس سنتر است.
نشر همه یا بخشی از آن منوط به اجازه می باشد.

منابع:
THEmcFOX.COM
eMedTV

سلام
وقتی مطالبی که ارائه دادین خوندم یه سری علائم تو خودم احساس میکنم مثل:
تقریبا دو سالی میشه که احساس خستگی بعد از کارای عادی روزانه، عدم تمرکز به خصوص تو درسام دارم که خیلی چیزا زود یادم میره انگار حافظم کم شده، گزگز پا البته وقتی تقریبا بلافاصله پاهامو جمع میکنم یا چهارزانو میشینم، گاهی اوقات هنگام خواب دستم میپره،هنگام صحبت کردن معمولا تپق میزنم و دوازده سال میشه که تکرر ادرار دارم موقعی که استرس دارم بیشتر میشه که گفتن تحریک مثانه ست راهنماییم کنین متشکر میشم

با سپاس
سلام سهیلا جون
گلم بهتره بری پیش یه دکتر هر چه قدر تو سایت سرچ کنی بدتره اصلا تلقینی یه سری چیزا رو به بدنت القا می کنی
حتما برو دکتر ، ان شاالله که چیزی نیست ، یه کم خونی سادستicon_questionicon_question
خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...

سلام به همه دوستان. از کسایی که براشون مقدوره که داستان منرو بخونن ممنون میشم که کمکم کنن. من خرداد 90 بود که حس کردم با پایین آوردن گردنم حسه گزگز در دست چپم و حسه برق گرفتگی در پشتم دارم. پشت گوش انداختم تا فروردین 91 . با مراجعه به متخصص مغز و اعصاب و دادن mri احتمال وجود دو پلاک در گردن تشخیص داده شد. mri مغز بدون پلاک...تست سه گانه و دو بینی منفی...آزمایشات بدون مشکل. در هر حال نمیدونم چرا برای من تجویز بی مورد بتافرون ( که بعدها فهمیدم که دکتر های دیگه تجویز رو نادرست دونستن) شد و من بعد از تزریق 3 ماهه این دارو و بی حسی کم و کرختی که در کف پام ایجاد شد اون رو خود سرانه گذاشتم کنار و با کورتون درمانی که پزشکم بهش اصرار داشت موافقت نکردم. الان روحیم خیلی خوبه کرختی پام بهتره ولی با لمس کف پام و خوابیدن برمیگرده ولی نه مانند قبل. برق گرفتگی پشتم شکر خدا رفته و گزگز دستم کم شده. میخواستم بدونم ممکنه این بی حسیه پام که از کف پای چپ شروع شد و به پای راست رفت از عوارض تجویز اشتباه دارو باشه؟ راه حلی برای کاهشش میدونین..؟ ممنونم که خوندین. خداوند به همه ما سلامتی بده.Wink
دوست عزیز روی چه حسابی بهتون گفتن که تزریق بتافرون اشتباه بوده!!؟ شما که علائم رو داشتید و تست های بالینی هم گویا بوده و پلاک هم که مشخص بوده پس باید یک روش درمانی رو دنبال میکردید که حالا پزشکتون بتافرون رو انتخاب کرده و مشکلی نیست
کورتون باعث میشه شدت و طول دوره عود بیماری کاهش پیدا کنه اگه شما پالس تراپی هم انجام ندادید به مرور بی حسی و گزگز حل میشه اما طولانی تر میشه این دوره
به نظره من که تجویز اصلا اشتباه نبوده و ارتباطی به دارو هم نداره و پیشنهاد این هست که حتما یکی از دارو ها که پزشکتون صلاح میدونه دنبال کنید
نهایت اگه شک دارید از پزشک متخصص مغزواعصاب دیگه مشورت بگیرید
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : neda.n , nahid , min00 , نگار زرگام , sargol
دوست عزیز ممکنه نوع انتخاب داروی شما اشتباه بوده باشه . ولی تشخیص نوع بیماری و قطع یا ادامه دارو در حیطه کار پزشک متخصصه ،‌نه یه عمل خودسرانه کاش به جای قطع دارو پزشکتون رو عوض می کردید که به یه تشخیص درست برسید . چون گزگزها و بی حسی ها می تونه به بیماری ربط داشته باشه . به خصوص که شما دو تا پلاک گردنی داشتید . کورتون درمانی برای عقب نشینی بیماری و خاموش کردن فعالیت پلاکها انجام میشه . اصولا عوارض دو بیماری ام اس و دویک خود به خود کم یا زیاد میشه . ولی دارو گرفتن ( داروی مناسب با نوع بیماری ) از اهمیت زیادی برخورداره . به نظر من خیلی زود با یه پزشک متخصص در زمینه این بیماریها مشورت کنید . بیماری ما بیماری ترسناکی نیست و روحیه خوب در اون موثرترینه . ولی درمان هم از اهمیت زیادی برای جلوگیری از پیشرفتش برخورداره . عوارض شما می تونه به فعالیت پلاک ها ربط داشته باشه و دارو می تونه این عوارض رو کاهش بده یا حتی کاملا از بین ببره
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : fireboud , nahid , MFhealth , min00 , نگار زرگام
بالاخره پلاک در گردن یا مشاهده شده یا نشده ، چطور گفتن احتمال وجود دو پلاک ؟
نمیشه دوتاش غلط باشه ،اگه حتی یه پلاک گردنی هم داشته باشید باید حتما مراجعه به پزشک رو برای تشخیص و درمان ادامه بدید. و برای اطمینانتون به دو تا دکتر که در زمینه ام اس بیشتر کار میکنن مراجعه کنید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : neda.n
شما بهتره با چند پزشک متخصص دیگه مشورت کنید. قطع کردن خودسرانه این دارو ها اصلا کار درستی نیست. خیلی از ما شاید هیچ کدوم از این علائم شما رو نداریم و نداشتیم ولی مصرف دارو رو قطع نکردیم. در ام آر آی هم فقط شاید یک پلاک داشته باشیم و مثل شما دیگر آزمایشاتمون منفی باشه ولی با توجه به نظر پزشکمون این ریسک رو نمی کنیم که دارو رو قطع کنیم. علائم این بیماری در خیلی از مواقع پایدار نیستند و بعضی اوقات بدون مصرف هیچ دارویی خود به خود از بین میرن ولی این دلیل نمیشه که دوباره بر نگردن و شاید در بعضی موارد با شدت بیشتری برگردند. مصرف این دارو ها زمان بازگشت این علائم رو طولانی تر و شدت حملات رو کاهش میده. وقتی هم میگن تاثیر اینترفرون ها 30 درصد هست این نتایج میانگین است یعنی در مورد یک فرد 100 درصد 80 درصد ویا درفرد دیگر 10 درصد .... تاثیر گذار بوده . شاید شما جزو افرادی باشید که تاثیر دارو در شما 90 درصد باشه چرا این شانس رو از خودتون بگیرید. دسترسی به چنین داروهایی خودش یه نعمت و فرصت است. من با وجود اینکه خیلی عوارض دارو اذیتم میکنه هرگز حاضر نیستم تا زمانی که پزشکم نگفته دارو رو قطع کنم. باید بگم من هیچ کدوم از علائم شما رو ندارم و در حال حاضر شاید وضعیت خیلی بهتری نسبت به شما داشته باشم و در ام ار آی هم تنها یک پلاک غیر فعال داشتم(2 سال پیش ام آر آی داده بودم)
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : neda.n , نگار زرگام
(2012/09/05, 12:03 PM)nahid نوشته است: بالاخره پلاک در گردن یا مشاهده شده یا نشده ، چطور گفتن احتمال وجود دو پلاک ؟
نمیشه دوتاش غلط باشه ،اگه حتی یه پلاک گردنی هم داشته باشید باید حتما مراجعه به پزشک رو برای تشخیص و درمان ادامه بدید. و برای اطمینانتون به دو تا دکتر که در زمینه ام اس بیشتر کار میکنن مراجعه کنید.

Pelak ijad shode va khodesh por shode bude. Faghat jye ijad pelak tahrik shode bude. Tu mri hich jaye sefidi nist.

تشکر شده توسط : nahid
دوست خوب من، منم علاوه بر پلاک های مغز یه پلاک بزرگ تو گردنم دارم. دقیقا هم همون علایم شما رو داشتم یعنی سرمو که خم می کردم انگار به دستام برق وصل کردن. منم فکر نمی کنم تجویز داروی شما اشتباه بوده باشه. ازته قلبم دعا می کنم که ام اس نداشته باشین اما واقعا به ریسکش نمی ارزه بهترین کار اینه که با چند تا پزشک متخصص مشورت کنین. عزیزم ام اس اصلا پشت گوش انداختنی نیست.
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
 تشکر شده توسط : nahid

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...