امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ويروس ام اس نما(پلاک دراثرعفونت گوش میانی)
سلام به همگي
دوستان ديشب با يه موضوعي برخورد كردم كه بازگو كردنش واسه شماها خالي از لطف نيست چون شايد موارد مشابهي وجود داشته باشه

دوست يكي از بستگانم حدود يك سال و نيم پيش با تاريه شديد چشم و عدم تعادل و وجود پلاك در ام آر آي مغزي به ام اس مبتلا ميشه و تو اين مدت هم ربيف مصرف ميكرده اما علائم بيماري با گذشت زمان رو به بهبودي نبوده و بيشتر و بيشتر ميشده و دوبيني هم به اون اضافه ميشه تعادل ايشون كه تاحد غير قابل باوري كم ميشه و تاريه ديد هم به هيج وجه بهتر نشد كه نشد
اين بنده خدا تو اين يك سال و نيم اين همه سختي رو متحكل شدن از بابت اين ام اس احمق
چند ماه پيش ايشون در يك ميهماني با يك پزشك آشنا ميشن كه فوق تخصص گوش و حلق و بيني بودند و البيته در خارج زندگي ميكنن وقتي اون دكتر جانم به قربانش شود با ايشون صحبت رو باز ميكنن ازشون ميخوان كه جهت انجام يك سري معاينات و آزمايشات به يه كلينيك برن و خوب نكته جالب توجه اينه كه نيجه نهايي نشون ميده كه ايشون اصلا ام اس ندارند!!!!!!!!!!!!!
دچار يك نوع ويروس گوشه مياني شده بودند كه اين علائم رو داشته و حضور پلاكها هم از همون نوعي بوده كه قبلا هم اينجا بحثش شده و هر كسي ممكنه تو سرش داشته باشه و خدشه اي به زندگيش وارد نشه
ايشون بعد از طي يك دوره سه ماهه درمان توسط آنتي بيوتيك به حالت وليه خودشون بر مي گردن و هيچ مشكلي هم ندارن
واي خداي من فكرش رو بكنيد كه چه فاجعه اي
يه تشخيص چه ها كه كرده بوده با اين شخص
ممكنه خيلي از بچه ها دچار اي علائم باشن من نميگم همه ويروس دارند ولي به هر حال ضرر نداره يه سوال بشه از پزشكتون راجع به اين موضوع
الهي من دست اون دكتره فرنگ رفته رو ببوسم
الهي من اون دانشگاه فرنگي و كفري كه ايشون توش درس خوندن رو ميتونستم بغل كنم
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : voodoo , tanha , yaro , Matilat , Morteza , nahid , Sina , mehdi.abdn , سحــــــــر , asrin , PARASTOO8080 , khatoon25 , عمومهربان , احمدرضا , نسیم , بنده خدا , ساحل , ارزو , yummy , (shahrzad.s) , naz.gigili , رنگین کمان , rana , elii , sargol , paeazan
کاش پزشکای ما فقط به جواب ام آر آی بسنده نمیکردن و باز هم بررسی میکردن! نمیدونم والا یا علمشو ندارن یا حوصلشو....

مثل مرد هزار چهره، بیمار که میره مطبش از دور تشخیص میده چشه! البته به این میگن تکنولوژی!

گفتی گل گیلاس عمرش از همه کوتاه تر است و با بادی می ریزد.
اما من لحظه ای را به یاد دارم که گل زندگی ام پژمرد با یک حرف،
باد هم نمی وزید...
 تشکر شده توسط : nazaninn
فكر كنم موضوع به اين مهمي رو اكثر بچه ها جدي باش برخورد كردند و با مراجعه به يك پزشك به اين نتيجه نرسيدند خود من نه اينكه همينطوري رفتم پيش دكتر طوفانيان (كسي ايشون رو بهم معرفي نكرده بود) اين شد كه به چندين پزشك مراجعه كردم همشون هم پزشكهاي به نام بودند همه متفق القول به ابتلا به اين بيماري نظر دادند حتي پزشكان همون ور. به نظر منم خوبه كه آدم با پزشكاي ديگه هم مشورت كنه منتهي اين روزها خيلي بد شده هر پزشكي به راحتي پزشكه ديگه رو زير سوال مي بره.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
این دقیقا چیزی بود که من سر کارم به رئیسم گفتم واسه یه هفته غیبت از کارم...
( ویروس در گوش میانی)
ميدوني سعيده اكثر پزشكا به علائم بسنده ميكنن و وقتي ام ار اي وجود پلاك رو قطعي كنه اين موضوع رو تعميم ميدن و اون شخص رو به جرگه اين بيماري ميفرستند
چون اين علائم حسي حركتيه و مراجعه به مغز و اعصاب اولين جايي هست كه همه انتخاب ميكنن اين چنين اشتباهات رخ خواهد داد ميده
درسته كه اين ممكنه يك در هزار اتفاق بيافته ولي واقعا خوبه كه هميشه به چيزايي غير از اوني كه همه ميگن و مصطلحه هم فكر كنيم
مثلا كسي با وجود تاريه ديد پيش خودش فكر نميكنه ممكنه گوش ميانيه من مشكل داشته باشه واسه همينه كه اينجور اشتباهات پيش مياد ولي تبهر (تبحر) و زكاوت يه پزشك اينجور مواقع ميتونه زندگيه يه فرد رو عوض كنه
سطحي نگري خيلي بده اينكه ده نفر اينجورين پس نفر يازدهمي هم قطئا همينه خيلي احمقانست كه با عرض پوزش خيلا دچارشن
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
نازنين توجه نكردي منم همين رو مي گم مي گم بچه ها بايد به خاطر يه همچين موضوع مهمي بايد از چندين پزشك نظر خواهي كنند اونم پزشكهاي تعريف شده و خوب. اين كاري بود كه خود من كردم. از اينكه دكتر خودم رو هم دكتر مناسبي ديدم خدا رو شكر مي كنم بالاخره انسان است و اشتباه دكتر كه خدا نيست شايد در موردي اشتباهي رخ بدهد لذا دوستاي خوبم حرف نازنين كاملا" درسته براي صحت دقيق و مطمئن بيماريتون مطمئنا" بايد با چند پزشك مشورت كنيد. پزشكي يك علم متغيره هيج قانوني در پزشكي صددرصد و قطعي نيست. چون آدما با هم ظرفيت هاي متفاوتي دارند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : nazaninn , havaars
ممنون از گذاشتن این مطلب.
من دلم میخواد بدونم جای پلاکها هر جا که باشه چه معنایی داره ، مثلا در مخچه و ساقه و ....
و آیا پلاک ام اس و پلاکهای دیگر که مال ام اس نیستن از نظر شکل و جای قرار گرفتن و... با هم فرق دارن یا نه ؟
اگه فرق ندارن دکتر از کجا باید بفهمه که این ام اس داره و اون نداره ؟
اگه یه نفر هم عفونت گوش میانی داشته باشه و هم ام اس چی ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
نازنین جون مرسی به خاطر گذاشتن این مطلب فوق العاده
دقیقا من هم یه همچین حالتی برام پیش اومد ....
همه علائم ام اس رو یک باره گرفتم و بعد از گذشت زمان خود به خود همشون درست شدن ...
بار آخری هم که رفتم پیش رئیس کمیسیون بیماری های مغز و اعصاب تبریز واسه امضا و تائید بیماریم برای یه سازمان
بعد از ۱ ساعت آزمایش و حرف زدن باهام .. گفت تو یک درصد هم ام اس نداری ...
هر چی بوده مربوط به یه بیماری دیگه بوده و علائمش شبیه ام اس بوده ... گفت اگه بخوای برات آزمایش بنویسم تا حرفم و ثابت کنم ...
که قرار شد بعدا برم پیشش که هنوزم من وقت نکردم ...
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : nahid , khatoon25 , naz.gigili , sargol
با سلام

خواستم یه نکته ای تذکر بدم من هم کسیو میشناسم که علایمی مثل ام اس داره گزگز نوک انگشتان تاری دید و مگس پران بودن چشم و سرگیجه ولی توی ام ار ای هیچی نشون نداده با سی تی اسکن از بینی و ... مشخص شد که ایشون عفونت گوش میانی داشتن نه چیزه خاصه دیگه ای

پس قرار نیست هر کی ام اس داره یعنی اشتباه شده خب در ام ار ای پلاکهایی وجود داره که توی ام ار ای هر انسان سالمی هم وجود داره ولی غیر فعال ولی اگه فعال شده باشه و حالت تاری یه چشم یا نیستاگموس بوجود بیاد برای چند روزی اون قطعا ام اس هست شک نکنین .
وااااااااااااااااي سينا
يه جيغ بنفش كشيدم smiling
خب برو پيگيري كن ديگه
يعني ميشه از شر اين ام اس كوفتي راحت شده باشي ...
حتي اگه يكيمون هم ام اسش اشتباه تشخيص داده شده باشه به اندازه ي تمام ماسه ها براش خوشحالم love28
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : nazaninn , Sina , ارزو , naz.gigili

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست