امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط بین گلبولهای سفید و حمله
سلام
آزمايش cbc شامل wbc نيز مي باشد
آزمايش CBC مخفف complete blood count هستش گه شامل تعداد گلبول قرمز و سفيد و تعداد پلاكت ، هموگلوبين و ... هستش و نيازي به ناشتا بودن ندارد.
منم یه سوال دارم؟Huh
یعنی مادامی که فرد دارو تزریق میکنه اگر گلبول سفید خونش کم باشه طبیعیه؟!
و اگر گلبول سفید کم باشه چه عوارضی داره؟
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : zohaa
(2010/11/20, 11:57 PM)nahid نوشته است: ٌWBC با CBC فرق میکنه.

خب فرق میکنه اون wbc توی همین ازمایش سی بی سی انجام میشه و خیلی راحته

ولی ارتباط مهمی با ام اس داره یعنی با بیماریهای خود ایمنی وقتی گلبولهای سفید نامرد میان خودشون رو میخورن بجای بیگانه ها اون موقع اونا افزایش پیدا میکنن و با این ازمایش معلومه و دکترها میفهمم حتما یه بیماری خود ایمنی وجود داره که با ازمایشات دیگه و معاینه به ام اس پی میبرند
در عود هم این گلبولها زیاد میشوند و همچننی عفونت
(2010/11/21, 10:26 AM)pariya نوشته است: منم یه سوال دارم؟Huh
یعنی مادامی که فرد دارو تزریق میکنه اگر گلبول سفید خونش کم باشه طبیعیه؟!
و اگر گلبول سفید کم باشه چه عوارضی داره؟

خب برا همین باید هر چند ماهی این ازمایش تکرار بشه
باید رنج نرمال خودش باشه ولی کم یا زیاد شدنش واکنشی در بدن یعنی داره اتفاقی میفته
Heart
لوكوسيتوز چيه
تعداد زیاد گلبول های سفید خطر مرگ را افزایش می دهد

گروهی از محققان دانشگاه بالتیمر آمریکا در تحققیات خود نشان دادند که شمار بالای گلبول های سفید خون خطر مرگ ناشی از سکته قلبی را افزایش می دهد .
به گزارش خبرگزاری مهر، در این تحقیق روند تغییرات شمار گلبول های سفید هزارو83 زن و هزارو 720 مرد به مدت دو سال مورد بررسی قرار گرقت و مشخص شد بیمارانی که دارای بیش از 6 هزار گلبول سفید هستند با خطر مرگ ناشی از آسیب های قلبی مواجه هستند .
بر اساس نتایج این تحقیقات که در ژورنال کالج کاردیولوژی آمریکا منتشر شده است افرادی که دارای شمار گلبولهای سفید کمتر از 3هزار و 500 هستند با مشکلات دیگری از جمله کاهش مقاومت بدن در مقابل بیماریها مواجه می شوند .
دانشمندان این تیم اظهار داشته اند که تعداد نرمال گلبول های سفید باید بین 3هزارو500 تا 6هزارباشد ، این درحالی است که تا کنون متوسط 4 هزار و 500 تا 10 هزار گلبول سفید به عنوان تعداد نرمال در نظر گرفته شده بود.
این تحقیق نشان می دهد تعداد گلبولهای سفید از 5 سال قبل از مرگ به طرز محسوسی افزایش می یابد و بنابراین می توان با شمارش این گلبولها در تشخیص به موقع عوارض قلبی و جلوگیری از مرگ استفاده کرد.

سلولهاي گلبول سفيد خون از thymus , spleen و گره هاي لنفاو تشكيل شده اند دو نوع از سلولهاي گلبول سفيد خون در ارتباط با ام اس هستند: سلولهاي بزرگتر بنام macrophages (ماکروفاژها)و سلولهاي كوچكتر بنام lymphocytes .
Macrophages همچنين به سلولهاي لاشخور معروفند زيرا با محاصره و خوردن آشغالها باعث تميزي نواحي مي شوند اما براي بيماران ام اس آنها ميلين ها را مي خورند Macrophages ترشح كنندهproteases هستند كه عامل نابودي ميلين ها مي باشند. Macrophages همچنين توليد كننده prostaglandins هستند كه تا حدي باعث تورم بيشتر و اختلال در عملكرد سيستم ايمني ميشوند و حتي ممكن است باعث توقف مطلق اين سيستم شوند. بعلاوه Macrophages ترشح كننده free oxygen radicals هستند كه تاثير اساسي روي علكرد سيستم ايمني بوسيله تخريب سلولها و افزايش نورم دارند.
تعدادشون خيلي فرق نميكنه فقط جون اعصابمون رو به عنوان جسم خارجي ميشناسن توسط يه سري محرك ها به اون قسمت فرا خوانده ميشن از خون.تو ام اس تا اون جايي كه من ميدونم CBC يا همون ازمايش خون جيزي رو تو ام اس نشون نميده.نكران نباشيد به هر دليل ديكه ميتونه باشه فقط ما زيادي حساسيم و عادت كرديم همه جيز رو به ام اس ربط بديم.
من هم موقع حمله گلبول سفیدم زیاد بود که دکی گفت واسه مصرف کورتونه

اینا وقتی قاطی کنن آدم رو به هم میریزنangry3

wink2

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

(2010/04/15, 01:05 PM)mina_a نوشته است: چرا کسی جواب نمیده؟icon_cry
--------------------------------------------------------------------------------------------
مینا جان سلام این نوشته را در جایی که ادرس را وارد میکنید بزن

http://up.vatandownload.com/images/jx13p...g1ltv0.jpg
به نظر من در هر بدن 20یا بیشترگلبول سفیدوجود دارد
این عکس شامل جنگیدن سلول سفید با یک میکروب در خون می باشد
من که از سنین 14-15سالگیم همیشه تو آزمایشام تعداد گلبولهای سفیدم بیشتر بوده حالا هم که دو سال است ام اس دارم از امسال تازه در حد نرمال قرار داره........شنیدم کسانی که ام اس دارند سطح گلبولهای سفیدشون بالاتر از بقیه است..........
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
(2010/04/14, 09:15 PM)mina_a نوشته است: بچه ها هرکی اطلاعاتی در مورد تعداد گلبول سفید و ام اس داره لطفا بگه.
شما رد ازمایش خونتون تعداد گلبول های سفیدتون چقدر بوده؟
حتما موقع حمله تعدادشون زیاد میشه؟

مینا جون من از فروردین 90 بنا به نظر دکتر تا حالا دارم قرص آزارام می خورم تا گلبول سفیدم روی یک رنج که دکتر می خواد قرار بگیره تا دو ماه پیش که گلبول سفیدم به حداقل رسید حالا هم دارم ادامه می دم.smiling

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,825 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  چه مدت زمانی طول کشید که از زمان تشخیص cis حمله دوم رو تجربه کنید prosperity 7 8,636 2014/11/12, 11:25 PM
آخرین ارسال: prosperity
  حالات فيزيكي بدن از بدو تولدو ارتباط با ام اس yaro 45 27,715 2012/12/06, 07:25 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان