امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واکسن ام اس
گامي بزرگ در جهان پزشکي؛
كشف واكسن پيشگيري از بيماري صعب‌العلاج ام اس
محققان براي اولين بار موفق به كشف واكسني براي جلوگيري از بروز بيماري صعب‌العلاج ام اس شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري آلمان، محققان مركز تحقيقاتي DFG درسدن آلمان با همكاري محققان دانشگاه بوستون آمريكا دريافتند آنتي ژن هاي متصل به آنتي بادي در ميزان كم مي توانند از نابود شدن سلولهاي ايمني در بيماري ام اس جلوگيري كنند.

محققان در اين روش از آنتي بادي هاي متصل به پروتئين‌هاي عامل اين بيماري در ميزان كم استفاده كردند.

به گفته محققان، گروه هدف اين واكسن كودكاني هستند كه بروز اين بيماري در آنها پيش بيني مي شود.

بر اساس اين گزارش، اين واكسيناسيون ده تا پانزده سال ايمني ايجاد مي كند. محققان تاكيد كردند گام بعدي آنها درمان افرادي است كه به اين بيماري مبتلا شده اند.

در مبتلايان به بيماري ام اس سلولهاي ايمني به اشتباه و به طور غير عادي به غلاف سلول‌هاي عصبي در مغز و نخاع حمله مي كنند و باعث تاري ديد ،ضعف عضلاني و اختلال تعادل مي شوند.

گفتني است، تنها در آلمان صد هزار نفر به اين بيماري مبتلا هستند و هر ساله سه تا پنج هزار مبتلاي جديد به اين آمار اضافه مي شود. /ا
 تشکر شده توسط : hamed , zaynab , yaro , nahid , peyman , soofya , earth , anaram , nazaninn , voodoo , Sina , fereshteh , kimiya , tanha , shams_taban2000@yahoo.com , aztab , عمومهربان , آسو , mj.ny-luise
یعنی راه پیشگیری زودتر از درمان کشف شده!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟icon_cry
آخه مگه میشه تا راه درمان پیدا نشه و معلوم نباشه که چه علت مشخصی داره اونوقت برای کودکان بروز این بیماری رو پیش بینی کرد و تازه واکسنشو هم درست کرد!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟icon_cry
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
(2010/10/09, 08:43 AM)pariya نوشته است: یعنی راه پیشگیری زودتر از درمان کشف شده!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟icon_cry
آخه مگه میشه تا راه درمان پیدا نشه و معلوم نباشه که چه علت مشخصی داره اونوقت برای کودکان بروز این بیماری رو پیش بینی کرد و تازه واکسنشو هم درست کرد!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟icon_cry
پريا !
فك كنم اين واكسن در واقع مياد از تخريبهاي ناشي از ام اس جلوگيري ميكنه كه به عقيده ي من اين خودش باعث بوجود اومدن يه بيماري ديگه ميشهconfused
آخه فك كن ، هر چيزي كه باعث بوجود اومدن ام اس ميشه ( همون عامله ) مياد و سيستم ايمني رو مورد سوءاستفاده قرار ميده
حالا فك كن سيستم ايمني رو نتونه مورد سوءاستفاده قرار بده ، خب ميزنه يه جاي ديگه رو درب و داغون ميكنه ديگه angry3
آنارام باشید
(2010/10/09, 09:10 AM)anaram نوشته است: پريا !
فك كنم اين واكسن در واقع مياد از تخريبهاي ناشي از ام اس جلوگيري ميكنه كه به عقيده ي من اين خودش باعث بوجود اومدن يه بيماري ديگه ميشهconfused
آخه فك كن ، هر چيزي كه باعث بوجود اومدن ام اس ميشه ( همون عامله ) مياد و سيستم ايمني رو مورد سوءاستفاده قرار ميده
حالا فك كن سيستم ايمني رو نتونه مورد سوءاستفاده قرار بده ، خب ميزنه يه جاي ديگه رو درب و داغون ميكنه ديگه angry3

آنی جونم، این علامت تعجبی که گذاشتی یعنی چی اونوقت؟!
تازه فرضیه تو رو بعد از اینکه فرضیه اول یعنی اینکه پیشگیری قبل از اینکه علت بیماری رو دقیقاً بدونن چیه، باید در موردش فکر کرد!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
اين خيلي عاليه
پيشگيري بهتر از درمان هميشه گفتن
واقعا اگه بشه واكسينه كرد بچه ها رو در برابر ام اس گام بزرگيه دستشون درد نكنه
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
(2010/10/09, 09:33 AM)nazaninn نوشته است: اين خيلي عاليه
پيشگيري بهتر از درمان هميشه گفتن
واقعا اگه بشه واكسينه كرد بچه ها رو در برابر ام اس گام بزرگيه دستشون درد نكنه

نازنین جونم اینکه واکسن هر بیماری کشف بشه و بشه پیشگیری کرد خیلی خوبه.
ولی بیماری که واکسنش کشف شده یعنی علت وقوع خود بیماری دقیقاً شناخته شده و کشف شده و در مرحله دوم از کشف روش درمان به کشف واکسنش میپردازن.
نه اینکه هنوز داروی درمان قطعی کشف نشده واکسنشو کشف کنند!
یعنی میشه؟!Dodgy
واکسن شرایط ضعیف شده ی یه بیماریه . این همه آدم توی دنیا ام اس دارن و شرایطشون بررسی شده و مشخصه . پس میتونن اون شرایط و آسیبهای احتمالی رو شبیه سازی و تضعیف کنن و بدن رو نسبت بهش واکسینه کنن . اما هنوز نتونستن شرایط بعد از ابتلا رو درمان کنن که اونم به زودی میشه ایشالله .
برای رسیدن به چیزی که تا بحال به آن نرسیده ای ، باید کسی باشی که تا بحال نبوده ای.
من امروز پرسو جو كردم از چنتا متخصص گفتند فقط در صورتي كه ويروسي بودن عامل يه بيماري اثبات شده باشه توليد واكسن قابل اجراست
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
از خبرتون ممنون.جدا امیدوارم واقعیت داشته باشه.من همه ی هراس و کابوسم اینه که نکنه بچه من هم به درد من مبتلا بشهsad2sad2
در میان من و تو فاصله هاست
میتوانی تو به لبخندی این فاصله را برداری.......
 تشکر شده توسط : pariya
واکسن ام اس (به نام Tovaccine) واکسنی است که در حال حاضر مراحل تحقیقات را طی می کند. این واکسن که برای هر فرد بطور اختصاصی ساخته می شود، بر اساس مطالعات انجام شده احتمال می رود که در درمان بیماری ام اس موثر باشد.
طرز تهیه این واکسن (که آن را نسبت به واکسن های رایج در دنیا متمایز می کند) این است که ابتدا سلولهای ایمنی خود فرد را از خون او جدا می کنند و پس از انجام یک سلسله فرآیندهای ایمونولوژیک، مجدداً به بدن خود فرد تزریق می نمایند.
براساس مطالعه یک ساله که در چند مرکز تحقیقاتی، بر روی ۱۴۰ بیمار با ام اس عودکننده و ۱۰ بیمار با احتمال ام اس انجام گرفته است و نتایج آن ۶ نوامبر امسال منتشر شده، این واکسن نه تنها عارضه مهمی ندارد بلکه به نظر می رسد می تواند مانع از پیشرفت ناتوانی شود و نیز تعداد حملات بیماری را کاهش دهد.

در حال حاضر اظهار نظر قطعی در خصوص اثربخشی این واکسن امکان پذیر نیست و این امر نیازمند تحقیقات بیشتری می باشد.
منبع iranms.ir
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : فرناز , O#!!! , سـاناز , baran1390 , arezoo_azizi , Aynaz , هاجی , sara.arsham , esmaeil , نازلی , baran , hamid , earth , Hasty , najva , Prime , shokolat , برگ 7 , afsaneh , N00shin , setare , ساغر , رنگین کمان , nahid , zenith , parisa2011 , آرزو , TootFarangi , # پریسا # , arezooo82 , melody , somaye_602000 , مولتی ام اس , fafa , parastoo joon , shahrzad , DavidBili , MFhealth , AVID2000 , hanie , زهرا59 , هانیه , Matilat , nead , Majid , farkhonde , mehdisalimi , shafagostar , عمومهربان , سیما جون , warrior , Ferfer , kiana , zohrevand , tala1987 , sargol , هلما , reach usa , محمود , مریمی , shahrzad.s , نازی ی , Nooranta , farzaneh20 , elham 66 , اميدوار , سمیرا67

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست