امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
الگو های ذهنی آفریننده ی بیماری ام اس
(2010/10/08, 02:38 AM)soofya نوشته است: - سرسختی ذهنی یعنی اصرار به بودن در یک شرایط و اصرار بر اعتقادات و شاید هم مشغول کردن بیش از حد فکر روی یک موضوع(البته به نظر من ).
خب من اسم اينو ميذارم كمال طلبي كه فك كنم توي قسمت اشتراكات ام اسيا به اين نتيجه رسيديم كه تقريبا همه مان داريمش . مثال ميزنم . من يا نبايد كاري رو انجام بدم ، يا اگه انجامش ميدم بايد به بهترين نحو باشه. البته از بعد از ام اسم خيلي سعي كردم با اين حالت مبارزه كنم و به حد نرمال برسونمش . چون هيچ كس نميتونه همه كارا رو به بهترين نحو انجام بده و حساسيت بيش از حد در اين باره فقط به خود فرد فشار ميارهconfused confused
- سنگدلی هم به معنی هیتلر بودن نیست به معنی اینه که وقتی تصمیم به اجرای کاری میگیری منافع خودت رو ترجیح بدی و خیلی هم دل نسوزونی واسه همه .
به جرات ميتونم بگم نه تنها اينجور نيستم كه دقيقا برعكسشم . شايد يكي از بدترين خصوصيات فرديم اينه كه هميشه بقيه برام مقدم تر از خودم هستن و يه جورايي خودمو زياد نديد ميگيرم و خب بازم از بعد از ام اسم سعي كرده ام با اين خصوصيت هم مقابله كنمagreement2 .
- ترس هم که مشخصه به معنای ترسو نیست به معنای ترس از شرایطه . ترس از بیماری ، ترس از محیط ناشناخته ، ترس از بیان احساسات ، ترس از روابط جدید و ترس از ناتوانی، ترس از وابستگی ، ترس از دست دادن ،ترس از ناتوانی و .... هرکدوم از اینا و موارد مشابه به معنای ترسه.
ترس از قرار گرفتن در شرايط جديد و تغيير روند فعلي و ... رو هم خيــــــــــــلي داشته ام . فك كنم الان يكم متعادلتر شدهwink2
- انعطاف ناپذیری گاهی به معنای لجبازیه و گاهی به معنای سرسختی و منعطف نبودن در برابر تغییر شرایط و دنبال کردن یک رویه ی ثابت
اينم كه تقريبا همون بالاييه است . خب كمابيش دارمشconfused2
- اراده هم که کاملا مشخصه.
معموليSmile (52)ه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : هانیه

پیام های داخل این موضوع
RE: الگو های ذهنی آفریننده ی بیماری ام اس - توسط anaram - 2010/10/08, 07:56 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان