امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از تجارب همدیگر استفاده کنیم - نامه ای از بابل
مادر من ام اس داشته و در مرحله پیشرفته آن قرار دارد. یعنی راه نمی تواند برود حتی خودش را روی زمین هم نمی تواند بکشد . قبلا می توانست مثلا یک سال پیش ، خودش را روی لگن بکشد ولی الان حتما یک نفر باید به ایشان کمک کند تا از زمین بلند کند. و جدیدا نیز به سختی می تواند صحبت کند. می خواستم تجربه اخیر خودمان را برای شما هم تعریف کنم تا شاید کمکی برای دیگر همدردان بوده باشد .
چند روز پیش به مدت 5 روز رفته بودیم مشهد .
همانطور که می دانید آنجا منطقه ای با آب و هوای خشک بوده و در این چند روز اخیر نیز خنکتر بود . در طول این مدت مادرم میتوانست به حالت نشسته خودش را از این اتاق به آن اتاق بکشد و یا روی لگن حرکت کرده و مقداری طی طریق نماید در عین حال صحبت کردنش نیز بسیار خوب شده بود. علت این امر را نمی دانم و احتمال میدهم از خنکی و خشکی هوا بوده باشد . آیا بنظر شما این بهبودی نسبی دلیل دیگری نیز میتواند داشته باشد ؟
با احترام : ع.اکبر.ش.بابلی - استان مازندران - بابل
www.ms-links.org
 تشکر شده توسط : zaynab , pariya , kimiya
movafegham
rast migi
man baku ke boodam hamash halam bad mishod zooz zood
chon unja khaili martoobe kanar daryast dige
vali ali alan 2mahe omadam iran-shiraz ke khoshke rooz be rooz daram behtar misham
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
راست میگی مثلا من تو خوزستانم از گرمی هوا توی تابستون نمیشه رفت بیرون یا وقتی میری باید همش غر بزنی بدتر از همه اینه که کسی از بیماریت خبری نداره و باید اونا رو توجیه کنی که چرا اینقدر گرمایی هستی

خلاصه که بله گرما برای ماها مضر هست و خنکی هوا خیلی حتمیست برای بهبود نسبی در رفتار و حرکات
همونطور که گرمی هوا باعث میشه خیلی از دوستان عود داشته باشن همون اندازه هم خوبی هوا توی تغییر حرکات و رفتارشون تاثیر داره اونم مشهد در جوار امام رضا و هوای خوبش .
 تشکر شده توسط : جلال علایی موسوی
این تجربه خیلی خوبی بود، یعنی محیط زندگی هر چه گرمتر و مرطوبتر باشه احتمال عود علایم بیشتره؟
لطفاً اگر کسی باز هم از این دست تجارب داره مطرح کنه تا دیگران بتونند از آنها استفاده کنند.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
خب منم توی هوای گرم حالم بده و به طور غیر طبیعی گرمایی هستم.
یادمه قدیما هر دفعه که سونا و جکوزی می رفتم بدون استثنا حالم بد میشد
اما یکی از ابهامات برای خودم اینه که چرا 3 تا از 4تا حمله من در زمستون اتفاق افتاده
موافقم

رطوبت و گرما شرایط خیلی بدی هستندconfused
یک دلیل دیگه این بهبودی نسبی هم میتونه خود مسافرت باشه. در مسافرت روحیه آدم خیلی عوض میشه. من با اینکه در سفرها خیلی خسته میشدم اما حتی در سفر به کیش و شمال هم شرایط بهتری پیدا میکردم.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : Maryam95
اي ول مريم خانم با اينكه خسته ميشدي ولي حسابي ماركوپلو بودي ها،من كه عمرا با اين وضع جايي برم
فان مع العسر يسرا
SALAM BASTEGY BE SHARAYETE BADAN,, DASTANY KE GOFTN DOSTAN, FARGH MIKONE MASALAN DOSTAN MAN, TO GARMA BAD AZ TAZRIGH HALAM KHAILY BEHTARE TA SARMA VA GARMA BARAYE SHARAYETE BADANE MAN TA DARAJEYE 40C SAZAGARTARE AMA ZAMANY KE BESHE 45C DASTO PAHAM BE SHEDAT MISOZE VA HATMAN BAYAD CHAND DORE KORTON BEZANAM.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس بدون استفاده از دارو mehdernet2 27 16,807 2019/09/24, 09:55 AM
آخرین ارسال: helli
  تجارب / کنترل علایم ام اس sms 3 2,323 2018/11/10, 01:23 PM
آخرین ارسال: S.b.a
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 31,702 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
  درخواست همکاری از خانوم ها برای یک پایان نامه در مورد ام اس momeni.z 5 5,762 2014/09/17, 01:57 AM
آخرین ارسال: کیانی
  اگر استفاده از امپول به عهده خودتان باشد...؟ مهوش 5 4,136 2014/07/13, 01:04 AM
آخرین ارسال: آرزو
  ام اس در هفته نامه جیم TootFarangi 12 8,025 2011/12/03, 01:31 PM
آخرین ارسال: TootFarangi
  موقوف نامه دكتر بسكي Matilat 2 8,891 2010/09/26, 11:41 AM
آخرین ارسال: Matilat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان