•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 4.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره
سلام
من یه مشکله مهم و اساسی دارم واون اینه که
به شدت دارم فراموشی می گیرم
من از 5 سالگی 118 خونمون بودم
همه ی اسامی رو حفظ می کردم
یه چیز رو یه بار می خوندم برای همیشه یادم میموند
و هزار چیز دیگه
ولی الان چند ساله که واقعا بدجوری مشکل دارم
همین جوری داره بیشتر هم میشه
الان اصلا اسم افراد یادم نمی مونه
مثلا هم کلاسی هامو یا بعضی از همکارامو که تعدادشون هم کم نیست تو خیابون ببینم نمی شناسم
من کلی رمان خوندم ولی داستان هیچ کدوم یادم نیست
بارها شده که وقتی دارم یه رمان می خونم یادم رفته قبلش چه اتفاقایی افتاده
مهمترین کارهای روزمره ام رو فراموش می کنم
الان به حدی رسیده که وقتی شوهر خواهرام میان یا وقتی مهمون داریم و یه مهمون دیگه بهشون اضافه میشه من حواسم نبوده که بهشون سلام بدم
تو سرکار یادم میره از صبح کی رو دیدم و به چه کسی سلام دادم
به خاطر همیه با یه نفر 5 بار سلام و علیک می کنم و با یه نفر اصلا
این فراموشی داره تو کارم هم تاثیر میذاره
مثلا برم خونه ی کسی حتی اگه رو مبل هاشون هم بشینم بعد از چند وقت یکی در مورد دکوراسیون خونه ی اون طرف بپرسه من هیچی یادم نیست ( البته اصولا آدمی نیستم که زیاد دبه این مسائل دقت کنم)
مثلا الان یادمه که فردا تولد خواهرمو بهش تبریک بگم ولی فردا یادم میره
من اصلا اینجوری نبودم
الان 5 سالی میشه که این مشکل شروع شده و الان واقعا برام حکم یه فاجعه رو داره چون واقعا به خاطر این قضیه تاوان های بدی رو پس دادم.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
مشكل منم عين مريمهsad2sad2sad2!!!
يعني ام اس باعث اين مشكل ميشه؟
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
سلام مریم جان این فراموشی که ازش می گی خیلی بندرت اتفاق می افته من فکر کنم تمرکز نداری و یا مشغله های فکریت زیاد شده و عدم هماهنگی بین کارهای و برنامه هات می تونه باشه
اما پیشنهاد گلکم: می تونی برنامه روزانه داشته باشی
و یا تکرار اسامی و یا رمان خواندن ، مرور برنامه ها در ذهنت که بعد از روی عادت دیگه به این مشکل بر نخوری منتظر خبر ازت هستم دوست خوبم
(2010/05/04, 03:23 AM)bahar نوشته است: SALAM,
NAGHME JONAM YE PISHNAHADE KOCHOLO DARAM.YE DAFTARECHE YADASHTE BAR DAR AVAL; 50 HOSOSIATE MOSBAT VA SHAKHESE KHODETO BENEVIS,DOVOM BARAIE YE MAHET CHANA ADAF TAEEN KON VA BARASH ROZO MODELSHO ,RANFESHO TAEEN KON VA BA RESIDAN BE HAR HADAFT YE TIK BEZAN.NATIJE MIGIRI ENSHALHK ODOM AZ

عزیزکم منظورتون متوجه نمی شم
 تشکر شده توسط : maryamm
سلام نغمه جون
من با ذهنم مشكل دارم ، علاوه بر اينكه مشكل حافظه هم دارم
نميدونم بهش چي مي گن!‌
جريان اينه كه من به هر چيزي كه فكر مي كنم برام اتفاق ميوفته!‌از 16 سالگيم به اين فكر كردم كه ام اس مي گيرم(يه جور ترس)،‌جالب اينه كه من اون موقع خودمو رو ويلچر ميديدم.. هميشه فكر ميكردم كه بايد چند سال واسه هر امتحاني تلاش كنم كه شد.
مثلا وقتي كه دارم آشپزي مي كنم ، اگه به خودم بگم كه دستم بريده ميشه و نياز به پانسمان و بخيه هم داره اين اتفاق ميوفته... به دكترم گفتم ميگه ذهن خيلي قوي اي دارم اما نگفت چيكارش كنم. تو ذهنم در مورد طول عمرم هم هست.
مي توني كمكم كني ؟ كتابايي هست كه بخونم يا شيوه هايي كه بشه اين ذهن رو مثبت كرد يا براي كاراي خيلي مفيد ازش استفاده كرد !!؟
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
مریم جون غصه نخور که توی این مشکل تو تنها نیستی . من خیلی شدیدتر از تو این مشکل رو دارم و حتی حافظه کوتاه مدتم چنان ضعیف شده که یه چیز کوچیکو با این که چند بار تکرار می کنم همون لحظه که تکرارش نمی کنم از ذهنم می ره و نغمه هم درست می گه من سعی کردم که با کتاب خوندن و مخصوصا جدول حل کردن بهترش کنم و واقعا هم بهتر شد ولی منم فکر می کنم یکی از عوارض ام اس باشه .
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
(2010/05/13, 05:33 PM)Matilat نوشته است: سلام نغمه جون
من با ذهنم مشكل دارم ، علاوه بر اينكه مشكل حافظه هم دارم
نميدونم بهش چي مي گن!‌
جريان اينه كه من به هر چيزي كه فكر مي كنم برام اتفاق ميوفته!‌از 16 سالگيم به اين فكر كردم كه ام اس مي گيرم(يه جور ترس)،‌جالب اينه كه من اون موقع خودمو رو ويلچر ميديدم.. هميشه فكر ميكردم كه بايد چند سال واسه هر امتحاني تلاش كنم كه شد.
مثلا وقتي كه دارم آشپزي مي كنم ، اگه به خودم بگم كه دستم بريده ميشه و نياز به پانسمان و بخيه هم داره اين اتفاق ميوفته... به دكترم گفتم ميگه ذهن خيلي قوي اي دارم اما نگفت چيكارش كنم. تو ذهنم در مورد طول عمرم هم هست.
مي توني كمكم كني ؟ كتابايي هست كه بخونم يا شيوه هايي كه بشه اين ذهن رو مثبت كرد يا براي كاراي خيلي مفيد ازش استفاده كرد !!؟

سلام عزیزم
با ذهنت دوست باش و سعی کن به چیزهای خوب فکر کنی تا از این نعمتی که خدا در اختیارت گذاشته خوب استفاده کنی می دونم سخته اما بعد برات عادت می شه که به چیزهای خوب فکر کنی و اتفاقای خوب بیوفته برات و برای اطرافیانت
آره گلکم کتاب های مثبت بخون که به ذهنت سمت و سو بده که تو این زمینه اتفاق شکل بگیره و خلاق تر بشه ، کتاب: عامل علاء الدین- خود مقدس شما- بار هستی (میلان کوندار)- زندگی، عشق و دیگر هیچ(لئوبوسکالیا) و... می تونی فیلمهای مثبت ببینی تا بهتر فرمون ذهنت دستت بیاد
و یه پیشنهاد دیگه روزانه اتفاقای خوبتو توی یه دفتر کوچولو بنویس و آخر شب مرور کن فوق العاده است اما چشماتو باز کن و همه نعمتای خدا رو ببین قطعاً اثرشو می بینی کم کم چشمت ذهنت جسمت روحت عادت می کنه اتفاق خوب ببینه و براش پیش بیاد
منتظر شنیدن خبرهای خوب ازت هستم دوستم
 تشکر شده توسط : Matilat
سلام
اینجا کسی هست به سوالت من پاسخ بده؟
میتونین بهم بگین چی شد که فهمیدین ام اس دارین؟
یعنی میخوام بدونم اولش چه علائمی پیدا کردین.
من مدتیه دچار پرش دست و پا میشم یعنی شونه طرف راستم مدام میپره.میخوام بدونم من ام اس دارم یا نه؟
پاهام هم همیشه سرده و دست و پام خواب میره.
دوست عزيز لطفا محل مناسب را براي مطرح كردن سوالتون برگزينيد ،‌اينجا انجمن روانشناسي هست . جواب سوالتون هم در سايت وجود داره ميتونيد به بخش علائم ام اس مراجعه كنيد .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : anaram , shams_taban2000@yahoo.com
(2010/06/15, 06:44 PM)hamid نوشته است:
دوست عزيز لطفا محل مناسب را براي مطرح كردن سوالتون برگزينيد ،‌اينجا انجمن روانشناسي هست . جواب سوالتون هم در سايت وجود داره ميتونيد به بخش علائم ام اس مراجعه كنيد .

پس لطفا لینک بخش علائم رو اینجا بذارید چون هر چی گشتم پیداش نکردم.
(2010/06/15, 10:48 PM)filis نوشته است: پس لطفا لینک بخش علائم رو اینجا بذارید چون هر چی گشتم پیداش نکردم.
روی لینک زیر کلیک کن
آشنایی با علائم و نشانه های ام اس
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : filis

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 23