ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟

تابلو اعلانات

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاهش میزان آهن خون لازم است یا نه؟
2010/09/29, 10:24 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2010/09/29 10:25 AM، توسط montazer.)
ارسال: #1
 (Print Post)
کاهش میزان آهن خون لازم است یا نه؟
یکی از وجوه مشترک اکثر بیماران ام اسی بالا بودن میزان آهن خون اونهاست که دکتر زامبونی هم نظریه اش رو برهمین اساس ارائه کرده.می خوام ببینم به نظر شما کاهش میزان آهن خون لازمه یا نه؟چه روشهایی رو پیشنهاد میکنید؟

بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010/09/29, 10:46 AM
ارسال: #2
 (Print Post)
RE: کاهش میزان آهن خون لازم است یا نه؟
سلام .
البته من یه مدت قبل از این مشکل به خاطر فقر آهنی که داشتم خیلی از رژیم غذایی آهن دار و قرصهای آهن استفاده میکردم.و در مورد تاثیر آهن بالا در ایجاد این بیماری مطالب زیادی خوندم. ولی نمیدونم آهن چقدر نقش داشته؟ و چقدر در تشدیدش میتونه نقش داشته باشه؟
2010/09/29, 11:57 AM
ارسال: #3
 (Print Post)
(2010/09/29 10:46 AM)sarajahed نوشته شده توسط:  سلام .
البته من یه مدت قبل از این مشکل به خاطر فقر آهنی که داشتم خیلی از رژیم غذایی آهن دار و قرصهای آهن استفاده میکردم.و در مورد تاثیر آهن بالا در ایجاد این بیماری مطالب زیادی خوندم. ولی نمیدونم آهن چقدر نقش داشته؟ و چقدر در تشدیدش میتونه نقش داشته باشه؟

من حدس میزنم در مغز استخوان که خون سازی رو انجام میده مشکلی بوجود میاد.شاید به همین علته که پیوند مغز استخوان برای درمان بیماری پیشنهاد شده ولی به نظر من اگه دارویی یا ماده شیمیایی باشه که با آهن خون ترکیب بشه و میزانش اون رو نرمال کنه شاید عوارض بیماری کمتر بشه.

بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
2010/09/29, 01:01 PM
ارسال: #4
 (Print Post)
آهن خون من بالا نیست. تو رنج نرمال و نزدیک به مقدار مینیمم بود چه زمان عود چه الان هر دوش همین طوری بود.
2010/09/29, 03:09 PM
ارسال: #5
 (Print Post)
ولی برای من که آهن خونم عموما پائینه . به خاطر همین بیشتر مواقع آب تره می خورم . شایدم به خاطر چائی باشه که فورا بعد از غذا می خوریم . البته ضرر هم داره . فکر می کنم این زن ما کمر به قتل من بسته باشه . به خدا کاریش هم نکردم ولی نمی دونم چرا بعد از غذا تندی چائی می اره تا این آهن خون ما رو بیاره پائین . !!

روزگار غریبی ست
روزگاری که ابلهان در کار خود مصمم اند
و عاقلان در کار خود مردد
2011/01/11, 11:16 AM
ارسال: #6
 (Print Post)
اگر فقط فریتین بالا باشه چی؟

آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
2011/02/03, 10:22 AM
ارسال: #7
 (Print Post)
سلام

میخواستم بدونم پایین بودن آهن خون بدن که همون تعداد گلبول های قرمز هست واقعا مفیده برای این بیماری؟!!! من هیچوقت از حد مجاز فرابر نبوده اما از ابتدای تشخیص برای من هواره قرص اسیدفولیک تجویز شده!! آیا این موردی داره؟!!

دوم میخواستم بدونم چه رابطه شناخته شده ای بین بالا بودن تعداد گلبول های سفید خون و این بیماری هست؟ به این دلیل که من در دو حمله مشابه با عوارض مشابه یکی گلبول های سفیدم تعدادشون در حد مینیمم مجاز و در دیگری بالاتر از حد مجاز بود!!!

مرسی
2011/02/03, 10:59 AM
ارسال: #8
 (Print Post)
(2011/01/11 11:16 AM)leila نوشته شده توسط:  اگر فقط فریتین بالا باشه چی؟

فریتین بالا بدون اینکه اهن بالا باشه بدلیل مصرف یه سری از داروهاست و ربطی به بیمار بودن نداره

love28love51
2011/02/03, 11:04 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/02/03 11:05 AM، توسط goli61.)
ارسال: #9
 (Print Post)
دقت کنید!نظریه دکتر زامبونی نمیگه آهن خون در بیماران ام اس بالاست، در واقع به علت تنگی در عروقی که خون رو از مغز بر میگردونن خون مجددا به داخل مغز پس میزنه و آهن موجود در اون که ثابت شده برای سلولهای مغز اثر سمی داره سبب تخریب و التهاب در میلین مغز میشه.همین اتفاق در مورد نخاع هم میفته.
پس نفس آهن خون و بالا و پایین بودنش مهم نیست بلکه مهم اون تنگی و تجمع سمی آهن در مغز و نخاعه.
آهن همون گلبول قرمز نیست .آهن بخشی از هموگلوبین رو تشکیل میده که درون گلبولهای قرمز قرار داره.
فریتین بیشتر برای بررسی کم خونی به کار میره و در واقع نشان دهنده پروتئین حمل کننده آهن در خونه.
wink2
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط : darya2
2011/02/03, 11:44 AM
ارسال: #10
 (Print Post)
(2011/02/03 11:04 AM)goli61 نوشته شده توسط:  دقت کنید!نظریه دکتر زامبونی نمیگه آهن خون در بیماران ام اس بالاست، در واقع به علت تنگی در عروقی که خون رو از مغز بر میگردونن خون مجددا به داخل مغز پس میزنه و آهن موجود در اون که ثابت شده برای سلولهای مغز اثر سمی داره سبب تخریب و التهاب در میلین مغز میشه.همین اتفاق در مورد نخاع هم میفته.
پس نفس آهن خون و بالا و پایین بودنش مهم نیست بلکه مهم اون تنگی و تجمع سمی آهن در مغز و نخاعه.
آهن همون گلبول قرمز نیست .آهن بخشی از هموگلوبین رو تشکیل میده که درون گلبولهای قرمز قرار داره.
فریتین بیشتر برای بررسی کم خونی به کار میره و در واقع نشان دهنده پروتئین حمل کننده آهن در خونه.
wink2

خب طبق فرمایش شما معیار این نظریه میزان هموگلوبین خونه...که حالا اگه نرمال باشه یعنی عامل حمل و نقل آهن نرماله.....اما چطور میشه فهمید که این بیماری مجاری رو تنگ کرده یا خیر؟ آیا آزمایش خاصی هست؟! پس تجویز کپسول ممورال یه جورایی کمک کننده به این موضوعه؟!

میشه درباره گلبول های سفید هم اگر مطلبی هست بفرماییدicon_question
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان