امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قرص سيناريزين و بتاسرس
درود به دوستان

چند روزي هستش سرگيجه هاي عجيب غريبي گرفتم جوري كه دنيا دور سرم ميچرخهangel

دكتر واسم اين دو نمونه قرص رو نوشته از هر كدوم روزي يكي
1-سيناريزين
2-بتاسرس

از دوستان اگر كسي مصرف كرده نتيجه گرفته لطف كنه نظرش رو بذاره ممنون ميشم
 تشکر شده توسط : hanif
سيناريزين :

مواردمصرف
: سيناريزين‌ برای رفع‌اختلالاتی مثل‌ سرگيجه‌، وزوز گوش‌، تهوع‌و استفراغ‌، در بيماری منيير، بيماری مسافرت‌، بيماری عروق‌ محيطی و سندرم‌رينود تجويز می شود.
عوارض جانبی: خواب‌آلودگی، خشکیدهان‌، تاری ديد، بثورات‌ جلدی، خستگی،سردرد و اختلالات‌ گوارشی از عوارض‌جانبی دارو هستند.

منبع
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : yaro , zaynab , # پریسا # , hanif , arezoo_azizi , sargol , AVID2000
بتاهيستين Betahistine
نام تجاري: بتاسرس

معرفي دارو:
بتاهيستين كه از نظر برخي تأثيرات آن شبيه هيستامين طبيعي است. در دهه 1970 به عنوان درمان بيماري منير (بيماري حاصل از فشار زياد مايع گوش مياني) عرضه شد.
مصرف منظم بتاهيستين از دفعات و شدت استفراغ و سرگيجه، كه نشاندهنده اين بيماري است، مي‌كاهد. همچنين در درمان وزوز گوش موثر است. بتاهيستين با كاهش فشار گوش مياني از راه بهبود بخشيدن به جريان خون داخل رگها عمل مي‌كند. با وجود اين، درمان در همه موارد موفق نيست و گاهي عمل جراحي لازم ميشود.
طرز استفاده از دارو:
اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.
اشكال دارو: قرص.
مقدار و زمان مصرف: 3 بار در روز بعد از غذا.
مقدار مصرف براي بزرگسالان: 24 تا 48 ميليگرم در روز.
شروع تأثير دارو: ظرف 1 ساعت.
ادامه اثر دارو: 6 تا 12 ساعت.
توصيه غذايي: ـــــــــــ
نگهداري از دارو: در محفظه سربسته، در محيط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.
فراموش كردن نوبت دارو: بمحض يادآوري، آن را مصرف كنيد. اگر نوبت بعدي 2 ساعت ديگر است فعلاً يك قرص بخوريد و از نوبت بعدي صرفنظر كنيد.
متوقف كردن دارو: بدون نظر پزشك مصرف دارو را قطع نكنيد زيرا نشانه‌هاي بيماري ممكن است بروز كنند.
مصرف مقدار اضافي: در كليه موارد كمكهاي پزشكي را فراموش نكنيد. مصرف بسيار زياد مي‌تواند منجر به اغما شود. (ر.ك. راهنماي فوريتهاي مسموميت دارويي).
عوارض نامطلوب:
عوارض نامطلوب بتاهيستين، خفيف است و بندرت مشكلي پيش مي‌آورد.
نشانه‌ها - تهوع، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.
نشانه‌ها - سوء هاضمه، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.
نشانه‌ها- سردرد، شيوع بندرت،، موارد مشورت با پزشك حاد.
نشانه‌ها- جوش، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.
تداخل دارويي: ــــــــــــ
احتياط:
در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.
آسم، زخم معده،‌فئوكروموستيوما، مصرف داروهاي ديگر.
براي خانم‌هاي باردار: بي‌ضرر بودن اين دارو براي دوران بارداري هنوز ثابت نشده است. لذا از پزشك نظر بخواهيد.
براي خانم‌هاي شيرده: خطري گزارش نشده است.
براي اطفال و كودكان: دارو در شير مادر نفوذ مي‌كند،‌ولي در مقدار طبيعي اثر سوئي بر طفل ندارد از پزشك نظر بخواهيد.
براي سنين بالاي 60: مشكل خاصي ايجاد نميشود.
مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: مشكل خاصي ايجاد نميشود.
الكل: ـــــــــــ
استفاده بلند مدت:
مشكلي نيست.
××××××××××××××××××××××××× ××
خلاصه:
گروه دارويي: دارو براي بيماري منبر
خطر مصرف اضافي: زياد
ميزان وابستگي: كم
داشتن نسخه: لازم
به صورت ژنريك: خير

چه ربطي حالا به ام اس داره!!!!معلوم نيستicon_cry
 تشکر شده توسط : Prime , # پریسا # , yummy , rana , paeazan , AVID2000
man baad az pulse therapy ke sargije shadid migiram faghat ba sinajin arum misham
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
 تشکر شده توسط : yaro
نميدونم علت اين بيماري چي هست و از كجا مياد ؟
منم روزي يه دونه بتاسرس ميخورم Sad

خيلي دوست دارم علت اينها رو بفهمم Dodgy

rolleyessmilingagreement2
اجازه می دهی . . .
از همین جا . . .
به صورت ماه و خورشید دست بکشم ؟
می خواهم بخاطر قرن ها رفت و آمد مودبانه شان از آنان تشکر کنم . . . .
 تشکر شده توسط : AVID2000
من سال 89 یه سرگیجه شدیدی گرفتم که چند روزی درگیرش بودم.افتضـــاح بود.دکتر برام بتاهیستین تجویز کرد و تا مدتی میخوردم.
فک کنم همون سرگیجه یکی از علائم ایجاد پلاک بود
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
من الان یه هفته ای میشه که دارم این دوتا قرص رو میخورم از بس سرگیجه داشتم دکتر اینا رو داد و گفت عفونت گوش میانیه خدا رو شکر بهتر شدمagreement2
منم قبل از اینکه برام ام اس تشخیص بدن سرگیجه شدید همراه با وزوز گوش پیداکردم برام بتا هستین وهیدروکلروتیازید دادن سرگیجم کاملا" خوب شد ولی از همون وقت تا الان یعنی از سال 85هنوزم وزوز شدید گوش دارم با هیچ داروی هم بهبودی حاصل نیست تنها چیزی که از بتاهستین میدونم همینه که برای وزوز گوش فکر کنم باید تجویز بشه برای من که اینجوری بوده ...
خدايا من در كلبه فقيرانه خود چيزي را دارم كه تو در عرش كبريايي خود نداري . من چون توئي دارم و تو چون خود نداري...

به منم برای سرگیجه انواع این داروهای ضد سرگیجه از بتاهیستین گرفته تا بتاسرک و سینارزین و تجویز کردن واقعا هم اون سرگیجه چرخشی وحشتناکم با همین داروها 5 روزه خوب شد ولی روی عدم تعادل و حس تکون خوردن که بعد این سرگیجه گرفتم اصلا اثری نداشت این حالتام با لورازپام بهتر شدagreement2
وای وای اسم بتاهیستین رو که میشنوم حالم بد میشه
بد ترین درد همون سرگیجه چرخشیه
sad2
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : rana

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان