امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بی نظمی در سیکل ماهیانه

درمان گیاهی بی نظمی قاعدگی

بي نظمي قاعدگي ميتواند نشان دهندهي تنش رواني ، كامل نشدن سازوكار كنترل كنندهي تخمك گذاري و قاعدگي ، اضافه وزن ، كمبود وزن ، گياه خواري ، بيماري هاي عفوني ، ناهنجاري رحم و احتمالا سرطان باشد. درمان خوراكي...

بي نظمي قاعدگي ميتواند نشان دهندهي تنش رواني ، كامل نشدن سازوكار كنترل كنندهي تخمك گذاري و قاعدگي ، اضافه وزن ، كمبود وزن ، گياه خواري ، بيماري هاي عفوني ، ناهنجاري رحم و احتمالا سرطان باشد.
درمان خوراكي :
شويد پلو ، فلفل ، چاي زعفران ، شربت زرشك ، آلبالو.
درمان گياهي :
1- خوردن زعفران دم كرده براي تنظيم قاعدگي مفيد است.
2- جوشاندهي زردچوبه مفيد است.
3- زنجبيل براي بي نظمي عادت ماهانه مفيد است.
درمان با عرقيات :
روزانه 1 الي 3 فنجان يكي از عرقيات زير را ميل نماييد :
عرق بادرنجبويه ، بهار نارنج ، بومادران ، ختمي و عرق بابونه.
گروه سلامت پرداد

گردآوری : گروه اینترنتی پرشین وی

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : نازلی , هلما , rahaei , برگ 7
این داروها پدرمون رو در اوردن چی بگم Smile (16) والله عادت کردیم party0048.gif

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : هلما , rahaei

بررسی تأثیر سیکل قاعدگی در بروز علایم بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس
مسعود اعتمادی‌فر, احمد چیت‌ساز, هتاو قاسمی تهرانی, مسعود هراتی

چکیده

مقدمه: مولتیپل اسکلروزیس ( MSیا (Multiple sclerosis یک بیماری خودایمنی است که با دمیلینه شدن اکسون نورون‌های سیستم عصبی مرکزی همراه می‌باشد. دامنه‌ی سنی غالب در این بیماری مربوط به دوران جوانی افراد است و میزان شیوع بیماری در خانم‌ها دو تا سه برابر آقایان است. شناخت عوامل و شرایطی که باعث عود بیماری و به عبارتی فراهم شدن شرایط بیماری می‌شود می‌تواند در پیش‌گیری از بروز و یا عود بیماری مؤثر باشد. یکی از این شرایط، دوران سیکل قاعدگی خانم‌ها و تغییرات هورمونی حین آن است که می‌تواند بر شرایط بروز و عود این بیماری مؤثر باشد. شناخت ارتباط تغییرات هورمونی حین قاعدگی بر عود بیماری لازم به نظر می‌رسد.

روش‌ها: در این مطالعه تعداد 196 بیمار خانم مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس و دارای سیکل قاعدگی منظم که به علت حمله‌ی بیماری مراجعه کرده بودند، از نظر زمان بروز حمله در سیکل قاعدگی مورد بررسی قرار گرفتند. سیکل قاعدگی بیماران بر اساس سطح هورمون‌های استروژن و پروژسترون به سه فاز تقسیم شد. فاز اول از سه روز پس از شروع سیکل قاعدگی تا زمان تخمک‌گذاری و هم‌زمان با افزایش استروژن بود. فاز دوم از زمان تخمک‌گذاری احتمالی (حدود روز 14 در سیکل 28 روزه و یا 14 روز قبل از پریود در سایر سیکل‌ها) تا 3 روز قبل از شروع قاعدگی بعدی بود که در این فاز سطح هر دوهورمون استروژن و پروژسترون بالا است. فاز سوم برابر با سه روز قبل از شروع خونریزی تا سه روز پس از شروع آن بود (کاهش استروژن و کاهش پروژسترون). بر اساس تاریخ LMP (Last menstrual period) بیماران و زمان حمله، فاز وقوع حمله در سیکل قاعدگی برای هر یک مشخص گردید.

یافته‌ها: بیشترین عود حملات بیماری (99 حمله که معادل 6/50 درصد کل حملات بود) در فاز سوم سیکل قاعدگی روی داد که در آن سطح هر دو هورمون استروژن و پروژسترون پایین است. 27 درصد عود حملات در فاز یک (که سطح استروژن بالا است) و 4/22 درصد عود حملات در فاز دو (که سطح استروزن و پروژسترون بالا است) روی داد که تفاوت معنی‌داری داشت.

نتیجه‌گیری: بیماری می‌تواند از هورمون‌های جنسی زنانه تأثیرپذیر باشد و استرویید‌های جنسی می‌توانند فعالیت بیماری را تغییر دهند. استروژن نقش محافظتی را در این بیماری دارد و کاهش استروژن با افزایش عود حملات همراه است.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : نازلی , هلما , rahaei , nazar , paeazan , ansari.mry
طبق معمول سرخ و سبز شدم اما خب به همفکری و کمک نیاز دارم پس مینویسم.نگران شدم آخه

قبلا اینجا در مورد پریودیم نوشتم
تاریخ پریودی هام رو بهتره بنویسم:
19 تیر
17 مرداد
15شهریور
و اما مهر ماه :
5مهر پریود شدم اما جز یکی دوبار که متوجه شدم خونریزی نداشتم تا 9 شهریور که ده روز طول کشید و روزهای آخر فقط لکه بینی داشتم.یعنی انگار 19 مهر پاک شدم.امروز یعنی 26 مهر دوباره پریود شدم! و باز هم خونریزی ندارم شاید شبیه سری قبل باشه
منی که همیشه منظم بودم با این ماجراها خب نگران میشم.کسی اینطوری بود؟ من چیکار کنم که این حالت رفع بشه؟
ممنون میشم اگ باهام همفکری کنین
باور کنین با چه خجالتی داریم اینها رو اینجا مینویسم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا
(2013/10/18, 09:11 PM)paeazan نوشته است:
طبق معمول سرخ و سبز شدم اما خب به همفکری و کمک نیاز دارم پس مینویسم.نگران شدم آخه

قبلا اینجا در مورد پریودیم نوشتم
تاریخ پریودی هام رو بهتره بنویسم:
19 تیر
17 مرداد
15شهریور
و اما مهر ماه :
5مهر پریود شدم اما جز یکی دوبار که متوجه شدم خونریزی نداشتم تا 9 شهریور که ده روز طول کشید و روزهای آخر فقط لکه بینی داشتم.یعنی انگار 19 مهر پاک شدم.امروز یعنی 26 مهر دوباره پریود شدم! و باز هم خونریزی ندارم شاید شبیه سری قبل باشه
منی که همیشه منظم بودم با این ماجراها خب نگران میشم.کسی اینطوری بود؟ من چیکار کنم که این حالت رفع بشه؟
ممنون میشم اگ باهام همفکری کنین
باور کنین با چه خجالتی داریم اینها رو اینجا مینویسم

میتونی بری متخصص زنان عزیزم. ولی به نظرم نگرانی لازم نیست. ممکنه تغییر در عادات خواب، استرس، تغییر فصل، دارو یا هر چیزی روش تاثیر بذاره. من کسی رو میشناسم که وقتی برای دانشگاه یه شهر دیگه رفت اونجا ماهی دوبار این مساله براش پیش میومد. ولی وقتی برگشت شهر خودشون مثل قبل شد قضیه. یعنی تا این حد میتونه تحت تاثیر عوامل محیطی باشه.

به نظرم صبر کن تا ماه آینده ببین چطور میشه. ممکنه موقتی باشه و برطرف بشه. اگه نبود برو دکتر. سونوگرافی میدی تا خیالت راحت بشه. فقط لطفا قبل از مصرف هر دارویی یه مدت سعی کن خوابت رو منظم تر کنی و اینها ببینی بهتر میشی یا نه. ورزشهای هوازی هم برای تنظیمش خوبه. ورزش هوازی رو میتونی با دستهات هم انجام بدی که دقیقا به اندازه دویدن موثره. مثل دوچرخه زدن با دست یا ازین طناب ها که به قرقره اتصال دارن و بالا و پایین میکشیشون با دست... یا هر حرکت سریع و تکرار شونه ای که با دستهات انجام بدی.

فقط یه چیز دیگه که دوست دارم بگم راجع به قرصهای ضد بارداریه. پزشکها برای تنظیم پریود در بسیاری موارد تجویزش میکنن. تا واقعا لازم نشده استفاده نکن. اگه دکتر رفتی بهش بگو و بگو ترجیح میدی فقط در صورتی که واقعا لازمه استفاده کنی. نسل جدید قرصهای ضد بارداری مثل یاسمین و یاز که اتفاقا تو ایران مصرفش یه مدت خیلی طرفدار پیدا کرده بود (به خاطر اینکه حالت تهوع و اینها نمیداد.) عوارض وحشتناکی داره متاسفانه گاهی. به خصوص روی مغز. من خودم شاهد یکیش بودم متاسفانه. قرصهای ایرانی با وجود اینکه تهوع آورن به نظرم بسیار بهتر از اینهان. یاسمین و یاز آلمانی و از یه شرکت معروف (bayer) هستن که البته بسیار ازین شرکت بابت این قضیه شکایت شده ولی متاسفانه در ایران همچنان تجویز و استفاده میشه. بعضی تحقیقات هم نشون داده بود که زنهایی که ازین داروهای نسل جدید ضد بارداری استفاده کرده بودن یه قسمتی از مغزشون که دقیقا یادم نیست الان کجای مغز بود! از بقیه خانمها کوچکتر بود.

http://www.createforum.com/yasminsideeff...nsideeffec

ببخشید اگه زیادی وراجی کردم Tongue

ولی عزیزم ایشالله که چیز مهمی نیست خودت بعد یکی دو ماه میبینی که موقتی بوده و برطرف میشه icon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , SSA
توی بروشور اکستاویا دیدم که از عوارض مصرفش همین به هم ریختن سیکل ماهیانه هستش
(این طور که خوندم فرمول اکستاویا و بتافرون شبیه به همه )

کلا من هر بلاییی سرم میاد میندازم گردن داروهام .... confusedlaughing3
دیگه دیواری کوتاه تر از بتا فرون پیدا نکردم .... laughing3wink2confused

این موضوع هم همین طور .....
تقصیر بتا فرونه .... confusedlaughing3laughing3
چترها را باید بست
زیر باران باید رفت
فکر را خاطره را زیر باران باید برد
 تشکر شده توسط : omid_nejad
سلام
ممنون بابت اطلاع رسانیتون بچه ها
موفق باشید
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
 تشکر شده توسط : mahdie
بچه ها مثل اینکه کورتون هم اختلال ایجاد می کنه من چند روز پیش پالسم تموم شده الان هم خیلی وقته پریودم عقب افتاده چقد طول میگشه تا دوباره بیفتهرو غلطک؟
smilinglaughing3laughing3
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : برگ 7
(2014/03/24, 11:22 PM)لیلی آسمانه نوشته است: بچه ها مثل اینکه کورتون هم اختلال ایجاد می کنه من چند روز پیش پالسم تموم شده الان هم خیلی وقته پریودم عقب افتاده چقد طول میگشه تا دوباره بیفتهرو غلطک؟
smilinglaughing3laughing3

بله کاملاً اختلال ایجاد میکنه؛ من اولین پالس تراپی که داشتم بعد از اتمام تزریقهام با فاصله 4 روز از پاک شدن دوباره پریود شدم و یه خونریزی وحشتناک داشتمangry3 ولی بعد از پالس تراپی دوم(حمله بعدی) مشکلی برام پیش نیومد
نگران نباش فقط همین یه سیکلت مشکل ایجاد شده و سیکلهای بعدی عادی میشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : leili-asmaneh
نمی دونستم اینو تو کدوم تاپیک بزارم .. ولی کسی می تونه یه دکتر زنان خوب به من معرفی کنه ، دکتری باشه که بشه باش حرف زد ... Smile مرسی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان