• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تكرر و احتباس ادرار- بی اختیاری
بچه ها من يه سوال دارم كسي بين شما هست كه وقتي زياد راه مي ره احساس كنه پاهاش خيلي
ناآرومه و آيا تكرر ادرار هم مال علايم ام اس؟ Wink
بي خيال حرفايي كه تو دلم جا مونده
سارا جان طبق گفته مجيد راجع به علايم ام اس :

نقل قول: مشکلات ادراری: حدود 80 درصد بیماران مشکلات ادراری را گزارش می‌کنند. این مشکلات به اشکال مختلف فوریت ادراری، تکرر ادرار، تخیر در شروع ادرار، ادرار شبانه و بی‌اختیاری در کنترل ادرار نشان داده می‌شوند.

پس تكرار ادرار جزوشه

راجع به پاتم بگم كه فقط من بعضي اوقات احساس سنگيني ميكنم يه جورايي شبيه به خواب رفتگي ميمونه
البته اولا شدتش خيلي بود تا حدي كه شبا تا 4-5 ساعت تو رخت خواب بودم ولي از سنگيني پام خوابم نميبرد

رو اين مورد فكر كنم داروي الپرازولام بتونه كمكت كنه ( شبي نصف يك عدد ) ولي بازم مشورت با دكترت يادت نره
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
با سلام
تکرار ادرار بصورت موقت برا افراد پیش میاد و غالبا �همزمان است با مواقعی که فرد دچار استرس شدید میشود در غیر این صورت کمتر پیش میاد
سلام
در مورد تکرار ادرار باید بگم من خیلی با این موضوع مشکل داشتم...
یعنی یک لیوان چای برابر بود با چهار بار ادرار ...
در کل روز حداقل بیش از 15 بار تکرار داشت..صبح ها هم که از خواب بیدار میشدم شکم درد شدیدی اذیتم میکرد

چیزی که تو زندگی عادی ما ایرانیا کلیه رو� از همه بیشتر تحریک میکنه سمّ هستش که تو چایی هم خیلی شدیده...یعنی اونقدر سمی که میتونه یه حیوون کوچیک مثل جوجه رو در عرض چند دقیقه ناکار کنه...
پس اول کلا چایی رو از زندگیم حذف کردم... دوم 1 ساعت قبل از خواب دیگه مایعات مصرف نکردم...سوم دقیقا چند دقیقه قبل از خواب میوه... موز و خیار و پرتقال که خیلی خوب جواب داده....
یه مدت امتحان کنین...چیزه خاصی هم نیست که احتیاج به مراجعه به پزشک داشته باشه...امتحانشم مجانیه...
شاید باورتون نشه که� 15 بار الان شده تقریبا 3 بار ....� 8)
----------
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : رضا محمدی ها , naz.gigili
(2009/06/12, 07:49 PM)سینا نوشته است: سلام
در مورد تکرار ادرار باید بگم من خیلی با این موضوع مشکل داشتم...
یعنی یک لیوان چای برابر بود با چهار بار ادرار ...
در کل روز حداقل بیش از 15 بار تکرار داشت..صبح ها هم که از خواب بیدار میشدم شکم درد شدیدی اذیتم میکرد

چیزی که تو زندگی عادی ما ایرانیا کلیه رو� از همه بیشتر تحریک میکنه سمّ هستش که تو چایی هم خیلی شدیده...یعنی اونقدر سمی که میتونه یه حیوون کوچیک مثل جوجه رو در عرض چند دقیقه ناکار کنه...
پس اول کلا چایی رو از زندگیم حذف کردم... دوم 1 ساعت قبل از خواب دیگه مایعات مصرف نکردم...سوم دقیقا چند دقیقه قبل از خواب میوه... موز و خیار و پرتقال که خیلی خوب جواب داده....
یه مدت امتحان کنین...چیزه خاصی هم نیست که احتیاج به مراجعه به پزشک داشته باشه...امتحانشم مجانیه...
شاید باورتون نشه که� 15 بار الان شده تقریبا 3 بار ....� 8)
----------
من چاي را نمي تونم از زندگيم حذف كنم ولي آنرا محدود كردم به روزي دو استكان وقتي هم كه بيرون از منزل هستم يا از منزل بخواهم بيرون برم چاي نمي خورم و اينكه براي كنترل ادرار دكتر قرص " تگرتول" بهم داده
سلام
منم شديداً اين مشكل و دارم تو تابستونا كه خودمم تو اداره خجالت ميكشم. هنوز ننشسته دارم ميرم دستشويي. كلاً تو رفت و آمدم� Smile Smile Smile
چون روزي يك پارچ و ني آب و بايد بخورم راهم نداره. Smile (16) Smile (16)
اما امان از وقتي كه مي خوام برم بيرون. كافيه يك ساعت قبلش يك ليوان آب خوره باشم. خودم بيچاره ميشم همه رو هم به گريه ميندازم
 تشکر شده توسط : باران66
سلام به همه
سلام به همه دوستان� Wink
اين مشكل خيلي منو اذيت ميكنه� :'(مخصوصاٌ طرفاي عصر كه وقتي از سر كار ميام بي نهايت� :-\
تازه تكرار هم ميشه� :-X

(2009/12/13, 01:35 PM)omid882 نوشته است: سلام به همه دوستان� Wink
اين مشكل خيلي منو اذيت ميكنه� :'(مخصوصاٌ طرفاي عصر كه وقتي از سر كار ميام بي نهايت� :-\
تازه تكرار هم ميشه� :-X
اين مشكل هم مثل بقيه علائم ام اس راه داره : Smile (16)
1- symptom managment مديريت علائم اگر خواستي از منزل بيرون بري حتما اول دستشويي برو و وقتي به مقصد رسيدي اول برو دستشويي اگر جاي دوري ميروي دستشويي هاي بين راه را شناسايي كنيد� داخل ماشين خود از وسيله مناسب استفاده كنيد ( خودتون فكر كنيد چه وسيله مناسبي پيدا ميكنيد كنار خيابان پارك كنيد� پشت صندليتان را بخوابانيد و راحت كارتان ر ا انجام دهيد البته اين فقره احتياج به كمي نبوغ و تمرين دارد)و بالاخره استفاده از شرتهاي مخصوص كه در هفته نامه سلامت تبليغش هست من امتحان كردم زياد جالب نيست ولي يه چيز جالب كه خيلي هم عالي است و خوب جواب داد استفاده از پارچه است اما اول بايد شرت مناسب (شرت بدون پا يا شرت شبيه شرت خانمها تهيه كرده و پارچه را چندتا كرده استفاده كنيد خاصيت عجيبي كه دارد اين است كه كلا اضطرار را از بين ميبرد.
2- drug thropy دارو درماني قرص Detrusitol خوب جواب ميدهد
دوستان يك سؤال
من خيلي از اوقات با اونكه ميدونم مثانم پره اما هر كاري ميكنم نميتونم خودم رو قبل از بيرون رفتن خالي كنم. فكر ميكنيد مشكلي هست؟

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Star اشکال در اجابت مزاج - یبوست و بی اختیاری SSA 38 22,996 2015/07/12, 09:43 AM
آخرین ارسال: hessam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان