امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فعاليت بیماری ام اس در فصل های بهار و تابستان بیشتر است.
دومينيك ميسير، محقق بيمارستان بريگهام و زنان در بوستون و عضو آكادمي نورولوژي امريكا در اين تحقيق متذكر شد نتايج تحقيقات ما نشان داد كه ميزان بروز ضايعات در اسكن هاي مغزي در اين ماه هاي سال نسبت به ماه هاي ديگر دو تا سه برابر بيشتر است.

براي انجام اين پژوهش محققان اسكن هاي MRI مغزي تهيه شده از 44 نفر بين سالهاي 1991 تا 1993 ميلادي با اطلاعات آب و هوايي مربوط به همين دوره را مورد مقايسه قرار دادند. شركت كنندگان در اين پژوهش بين 25 تا 52 داشتند و بيماري ام اس در آنها معالجه نشده بود.

به گزارش شبكه خبري ان بي سي، اين محققان دريافتند نه تنها در ماه هاي بهار و تابستان تعداد ضايعات مغزي در اين بيماران افزايش مي يابد بلكه حتي دماي گرم تر و تشعشعات خورشيدي با افزايش فعاليت اين بيماري ارتباط مستقيم دارد. جزئيات اين پژوهش در مجله پزشكي آكادمي نورولوژي امريكا به چاپ رسيده است .

منبع : ایران تراک
ام اس لینک

تشکر شده توسط : مـه ســـا , yaro , hamid , sarajahed , tanha , shadi , Morteza , neghar , shahrzad , محمود , nazaninn , earth , Matilat , hamid t , ساغر , najva , زهرا59 , رنگین کمان , hamedtifani , zabih , zenith , anaram
اي كاش ميشد برا گرماي هوا يه كاري كرد!
چند وقت پيش دانشكده ما روي يه پروژه كار ميكردن كه لباسي ساخته شه كه منافذ اون خاصيت بيشتر جابجايي هوا رو داشته باشه و وقتي ميپوشيش انگار كولر تن كردي!
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
شهرزاد جون اون لباسه که میگی ساخته شده ؟
اونوقت تو دانشکدتون دارن درباره چگونه ساخته شدنش کار میکنن ؟
خدا کنه به نتیجه برسن اینجاهم تولید شه ارزون دربیاد ما هم یه دونشو بخریم !
انجمن باید از حالا سایزامونو بگیره و برامون سفارش بده !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : shahrzad , رنگین کمان
بچه ها من یادمه توی وبلاگم خیلی وقت ÷یش در این مورد شماره تلفنیرگذاشته بودم باید ÷یداش کنم که درمورد جلیقه های خنک کننده کلاه و هد بند یخی و ... هست باید سفارش بدین تقریباهم قیمتهاش از سی هزار تومن به بالا هست
که وسائل خنک کننده از قبیل کلاه . پیشانی بند . جلیقه در دونوع

آیس ژل و تبخیری را اراده دادند

جهت اطلاع بیشتر به شرکت کیمیا افزار تلفن گویای

۸۲۱۷۷۲۲۰ تماس حاصل فرمائید .

بفرمایین اینم شماره های تماس
 تشکر شده توسط : nazaninn , Matilat
نمیدونم من بر عکس شماها هستم.گرما اذیتم نمی کنه.برعکس سرما به شدت.از همین الان باید به فکر 6 ماه دوم سال باشم که به زودی فرا میرسد.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : hamid t
منم موافقم من بیماریم تو پاییز شروع شد و هر سال وسطای پاییز عود می کنه angry3angry3angry3
دنیا از من که گذشت ولی بعد من مهربون تر باش
 تشکر شده توسط : zenith
منم بیماریم تو پاییز شرع شدconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...

من بیماریم تو زمستون شروع شد ولی توی بهارو تابستون خیلی حالم بدتر میشه و بیحال میشم angry3
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.

کد خبر: ۲۰۹۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۰
سلامت » عادی
بيماري «ام اس» در فصل بهار بيشتر مي‌شود
وي به مبتلايان به ام اس توصيه كرد: تا حد امكان در معرض هواي گرم قرار نگيرند و اگر مجبور به اين كار شدند در مدت طولاني در معرض تابش نور خورشيد نباشند.

نايب رئيس انجمن ام اس گفت: براساس نتايج تحقيقات انجام شده تعداد حملات مبتلايان به اين بيماري در فصل بهار بيش از ساير فصل‌هاست چرا كه هوا از بهار به تدريج گرم مي‌شود.

دكتر محمدعلي صحراييان در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس «سلامت» ايسنا، افزود: گرم شدن هوا باعث تشديد علائم بيماري مبتلايان به ام اس مي‌شود البته نمي‌توان پيش بيني كرد كه كدام دسته از عوامل تشديد مي‌شوند و با اين حال بيشترعلائمي كه فرد پيش از اين به آنان دچار بوده است مانند تاري ديد و ضعف اندام در فصل بهار شدت پيدا مي‌كند.

وي به مبتلايان به ام اس توصيه كرد: تا حد امكان در معرض هواي گرم قرار نگيرند و اگر مجبور به اين كار شدند در مدت طولاني در معرض تابش نور خورشيد نباشند علاوه بر آن از سلامت خود مراقبت كنند تا دچار سرماخوردگي نشوند و به اندازه كافي استراحت كنند.

نايب رئيس انجمن ام اس درباره وضعيت تشخيص اين بيماري در حال حاضراظهار كرد: با توجه به افزايش تعداد مبتلايان به ام اس، آشنايي بيشتر مردم با اين بيماري و توجه روزافزون پزشكان به آن، ابتلاي افراد به ام اس سريعتر تشخيص داده مي‌شود و همين امر موجب مي‌شود كه درمان‌هاي مورد نياز براي اين بيماران زودتر آغاز شود.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : mari
[/font] مولتيپل اسكلروزيس ياMS در فصل هاي بهار و تابستان فعالتر از پاييز و زمستان مي باشد. در مطالعه اي كه توسط MRI براي رديابي ضايعات مرتبط با بيماري MS در مغز انجام گرفت، محققان به اين نتيجه رسيدند كه بروز ضايعات جديد در فصل بهار و تابستان 3-2 برابر بيشتر از فصل هاي سرد سال مي باشد. 400000 نفر در آمريكا مبتلا به MS مي باشند و حدود 2.1 ميليون نفر در سراسر دنيا با اين بيماري درگير هستند. دليل اصلي اين بيماري همچنان ناشناخته مي باشد اما تصور و باور اصلي بر اين است كه يك بيماري خود ايمني است. همچنين هر دو عامل ژنتيك و محيط را در ايجاد اين بيماري داراي نقش مي دانند. فاكتورهاي محيطي دخيل در اين بيماري شامل جغرافيا (محل زندگي) و ويتامين D، ماده مغزي كه توسط پوست و در معرض تابش آفتاب ساخته مي شود، مي باشد. در مجموع احتمال بروز بيماري MS با دور شدن از خط استوا بيشتر مي شود؛ همچنين افراد داراي سطح پايين ويتامين D نيز در معرض ابتلا بالاتري براي MS قرار دارند.

مطالعه فوق 939 اسكن مغزي را در 44 بيمار مورد بررسي قرار داد. در طول اين مطالعه (1993-1991) هيچيك از شركت كنندگان دارو دريافت نمي كردند و بطور متوسط براي هر بيمار در طي مطالعه 22 اسكن مغز انجام گرفت. آنها هنچنين به اين نتيجه رسيدند كه دماهاي بالاتر و تابش خورشيد با فعاليت بيشتر بيماري همراه مي باشند ولي ميزان بارش باران ارتباطي با پيدايش ضايعات جديد ندارد. اين يافته ها ارتباط نزديك بيماري MS با فاكتورهاي محيطي را بيشتر آشكار مي سازد اما نكته تأمل برانگيز ديگر اينكه افزايش تعداد ضايعات در فصل هاي بهار و تابستان بدان معني نيست كه يك عامل عليتي در اين فرايند نقش دارد. ممكن است تغييري در زماني جلوتر كه نياز به زمان طولاني تري براي تظاهر دارد باعث اين حالت شده باشد. در طول پاييز و زمستان تماس با نور ماوراء بنفش خورشيد كاهش مي يابد، در نتيجه ويتامين D كمتري ساخته مي شود. همچنين در طي اين فصول تماس با عفونت هاي ويروسي افزايش چشمگيري پيدا مي كند. شايد هم رژيم غذايي نقش داشته باشد يا شايد افراد رژيم هاي متفاوتي را در فصول مختلف سال دارا هستند. براي بيماران مبتلا به MS توصيه اين مطالعه بر كنترل سطح خوني ويتامين D در تمام طول سال و نيز تزريق سالانه واكسن غيرفعال شده سرماخوردگي مي باشد. همچنين بهتر است بيماران در طي فصول گرم سال با كمك وسايل تهويه و عدم خروج از منزل در ساعات حداكثر تابش خورشيد مانع از تشديد علائم بيماري در خود شوند.
[font=Arial]
 تشکر شده توسط : minoshka , leili , kiana

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رابطه مصرف بیش از حد نمک و بیماری ام اس paeazan 24 16,694 2019/07/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  روند تشخیص درست بیماری ام اس sargol 25 28,726 2018/03/18, 08:36 PM
آخرین ارسال: nahid
  کشف نشانگرزیستی بیماری‌های خود ایمنی niloofary 1 2,809 2017/02/08, 10:02 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بیماری لوپوس و تشابه و تفاوت آن با ام اس نازلی 7 16,803 2017/01/12, 12:50 AM
آخرین ارسال: silent
  تشخیص بیماری ام اس Prime 2 96,376 2015/10/21, 10:45 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام‌اس بیماری چندعلتی است (مصاحبه اختصاصی تبیان با دکترعظیمی) parisa2011 6 8,338 2014/06/11, 02:35 PM
آخرین ارسال: سالومه
  علل بروز بیماری MS و راه‌های پیشگیری hamid_147 3 4,605 2014/04/23, 05:57 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  ام اس را همراه بدانیم، نه بیماری paeazan 0 2,787 2014/02/27, 11:33 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,889 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior
  با 10 قانون بیماری MS اشنا شوید hamdam 13 9,279 2013/10/07, 03:34 PM
آخرین ارسال: یوسفی نازنین

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست