امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پلاک نخاع و کمر
بالاخره پلاک گردن همون پلاک نخاعه یا نه ؟ یعنی غیر از نخاع گردنی ، ممکنه در جای دیگه از نخاع مثل کمر پلاک ایجاد بشه ؟
آخه پلاک ام اس رو میگن مال سیستم اعصاب مرکزیه ، یعنی ممکنه تمام نخاع که از گردن تا دمبالچه هست ، محل ایجاد پلاک باشه ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : Pooya.N
(2012/09/14, 11:57 PM)nahid نوشته است: بالاخره پلاک گردن همون پلاک نخاعه یا نه ؟ یعنی غیر از نخاع گردنی ، ممکنه در جای دیگه از نخاع مثل کمر پلاک ایجاد بشه ؟
آخه پلاک ام اس رو میگن مال سیستم اعصاب مرکزیه ، یعنی ممکنه تمام نخاع که از گردن تا دمبالچه هست ، محل ایجاد پلاک باشه ؟

بلی

از زیر مخچه به بعد میشه نخاع دیگه!گردن هم جز نخاع میشه.آره ام اسی ها ممکنه علاوه بر مغز در نخاع هم پلاک داشته باشند ولی دویکی ها فقط در نخاع پلاک دارن.
پلاک ام اس صرفا در اعصاب مرکزی نیست علاوه بر مغز ممکنه شامل نخاع هم بشه.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : Pooya.N , farda20032020
منظورم غیر از سر و گردن بود . ، پایین تر از گردن ، پلاک کمر هم داریم ؟ confused2
(2012/09/15, 12:04 AM)nahid نوشته است: منظورم غیر از سر و گردن بود . ، پایین تر از گردن ، پلاک کمر هم داریم ؟ confused2

آره داریم.بی حسی های روی ناحیه شکم و کمر و ران تا اونجا که میدونم به تشکیل پلاک روی نخاع در قسمت پشت قفسه سینه مربوط میشه.

ببین چه خوب بلدم.دارم واسه رزیدنتی آماده میشمTongue

تشکر شده توسط : Pooya.N , nahid , baharan , farda20032020
من در گذشته هم پلاک نخاع گردنی و هم پلاک نخاع در ناحیه ی پشت (پایین کمر) داشتم. دقیقا تاثیرش هم مرکزی بود و حالت فلج روی هر دو پا به یک اندازه برام ایجاد کرده بود.
پلاک ناحیه پشتم بعد از مدتی از بین رفت.
اما همچنان پلاک نخاع گردنی رو که اندازه یه بند انگشته دارم، دقیقا منطبق شده روی یک عصب به نام Median که عموما اعصاب کتف و دستها رو کنترل میکنه.
از دنبالچه تا شروع مخچه نخاع هست و حمله در این نقاط دقیقا مرکزی و احتمالا قرینه میتونه باشه.
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : paeeze , nahid , min00 , سمانه میم , ahya

یه جا بچه ها از ام آر آی نخاع نوشته بودن و این که ام آر آی گردن با نخاع فرق میکنه چون نخاع وسیع تره ، بعد به فکر افتادم که چرا دکترها فقط ام آر آی مغز و گردن می نویسن ؟ برای من نخاع ننوشتن که کمر رو هم بفهمم پلاک داره یا نه.
ام آر آی کامل شبکه عصبی شامل 4 کیس میشه
مغز
گردن
کمر
پشت
در حقیقت ام آر آی کامل نخاع تو هر سه مورد به جز مغز انجام میشه.
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : nahid , paeeze , سمانه میم
(2012/09/15, 12:15 AM)nahid نوشته است: یه جا بچه ها از ام آر آی نخاع نوشته بودن و این که ام آر آی گردن با نخاع فرق میکنه چون نخاع وسیع تره ، بعد به فکر افتادم که چرا دکترها فقط ام آر آی مغز و گردن می نویسن ؟ برای من نخاع ننوشتن که کمر رو هم بفهمم پلاک داره یا نه.

ناهید جان حساس نشو.پزشکا از رو علائم بالینی ام ار ای مینویسن.لابد در شما چیز مشکوکی نبوده که نخاع رو کامل نخواستن.

من برای چکاب کلش رو دادم .هیچی هم نبود .فقط هزینه برداره!

تشکر شده توسط : nahid , سمانه میم
2 ماه پیش ساق پام بی حس شد که فهمیدم این اولین بار نیست ولی قبلا زود رفع میشد به همین خاطر توجه نمیکردم. بعد از چند روز که خوب شد نوک انگشت کوچیک دستم بی حس شد که اونم بعد چند روز رفع شد .ام آر آی مغز دادم نرمال بود. ولی به نظرم باید ام آر آی از گردن هم میدادم . ولی دکتر گفت که چند ماه دیگه ام آر آی مغز رو با تزریق انجام بده. اصلا به دکتره اعتماد ندارم angry2
البته تست vep هم دادم که نشون داد چشمم تاخیر داره. ولی من به اون تست هم اعتماد ندارم چون مانیتورش اینقدر داغون بود که نمیتونستم تمرکز کنم sad2

یه سوالی دارم : هر کسی که پلاک توی گردن یا نخاع داره باید با خم شدن، انگشتاش سوزن سوزن بشن؟
آخه من این حالت رو ندارم و فقط جدیدا خیلی زود اگر دست یا پام در حالت بدی باشن خواب میرن .. یکی دو بار هم البته خیلی خفیف ولی بی دلیل خواب رفتن.

یه سوال دیگه :با اینکه ام آر آی مغزم نرمال بوده ولی جاهای مختلف بدنم مخصوصا صورتم میسوزه و داغ میشه برای یه لحظه . خیل وقتا هم سرم سوت میکشه . به نظرتون ممکنه اینا به خاطر استرس باشه یا ام اس؟ آخه یکی دوسال تحت فشار بودم و چند ماه پیش هم بشدت دپرس شدم Sad
ماری عزیز تو که ام ار ای ات نرماله واسه چی به ام اس اصلا فکر میکنی؟؟؟؟
من اولین حملم التهاب عصب چشم راستم بود که به نابینایی 90 درصدی هم رسید!بستری شدم و یه هفته پالس گرفتم و خدارو شکر تو همون سه روز اول عمده بیناییم برگشت.اون موقع ام ار ای مغزم 4-3 تا پلاک رو نشون میداد.ولی دکترم تشخیص ام اس نداد و گفت پلاک +یه حمله به معنی ام اس نیست.بعدشم من بهش و به خدا اعتماد کردم و رفتم دنبال کارم. اون موقع ترم آخر لیسانس بودم بدون نگرانی بیخودی درسمو تموم کردم و برا ارشد خوندم و رتبه خیلی خوبی هم آوردم.البته هر سه ماه یه بار چکاپ وتستهای مختلف میکردم.ام ار آی هم میدادم.بعد از یه سال که علائم بالینیم کامل شد ام اسم تشخیص داده شد و داروم شروع شد.
عزیزم اینقدر به فکرش نباش .انشالله که هیچی نیست ولی اگه ام اسم باشه خدایی نکرده، خودش مثل مال من میاد دیگه!!!!!!!!!چرا تو اینقدر پی اش میری؟؟؟ببببببببیییییییییخیییییییییالللللللللللل باششششششششششششششششevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : mary-j , baharan , farda20032020

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس mina_a 112 96,249 2022/10/22, 08:59 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فعال شدن پلاک های فعال قبلی ارزو ش 1 1,557 2019/12/23, 11:34 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,014 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,734 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک mina_a 71 74,144 2017/05/28, 03:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  وجود پلاک گردن yavarahmad 3 17,251 2016/05/31, 07:23 PM
آخرین ارسال: 71shahab
  كسي هست كه فقط تو نخاع بلاك داشته باشه؟ Ferfer 24 22,613 2014/07/26, 10:56 PM
آخرین ارسال: helli
  درد نخاع yaro 9 7,459 2011/05/20, 11:17 PM
آخرین ارسال: goli61

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست