• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سفربا ام اس و داروی تزریقی
سلام به همه
الان كه فصل سفره و اونهايي كه عاشق مسافرتهاي طولاني هستند و اين بيماريو دارن به يك سري مشكلات بر مي خورن.
من چند تا سئوال دارم و نياز به جمع كردن اطلاعات براي سفر.icon_cry
- سفر به جاهاي گرمسير چقدر روي بيماري تأثير بد مي ذاره؟ و چه كارهايي بايد انجام داد تو جاهاي گرم و مدت طولاني؟
- زماني كه مسافرتهاي طولاني پيش مي آد و قراره 1 يا چند ماه جايي ديگه باشيم براي دارو بايد چي كار كرد؟ از شهري ديگه هم مي شه دارو گرفت؟
- مسافرتهاي خارج از كشور چي ؟ دارو رو مي شه خارج كرد؟ براي تعداد زياد بايد چي كار كنيم؟
- تزريق در كشورهاي ديگه مراكزي داره؟ و چطور بايد اطلاعات كسب كرد؟
مرمر جان خوب هر كسي با اون يكي فرق ميكنه ديگه
ولي بايد مراقب باشي توي مدت طولاني در معرض گرما قرار گيري البته به محضي كه توي محيط خنك برگردي همه اون حالتهاي ناخوشايندي كه برات پيش آمده به حالت اولي خودش بر ميگرده بهترين كار هم دوش گرفتنه با آب يه كمي خنك خيلي نگران اين موضوع نباش البته اونقدرا هم اتفاق خاصي نميافته ولي مراقب باش به هر حال عزيزم
واسه دارو ها هم خوب با دكترت مشورت كن تا واسه اون مدتي كه نيستي نسخه بنويسه واست البته توي تاريخ هاي مختلف تو هر شهري كه باشي با اين نسخه ميتوني داروت رو بگيري
من كه اينجوري عمل ميكنم نميدونم را ههاي ديگش رو
كشورهاي ديگه هم من خبر ندارم از مايا و زينب بايد بپرسي كه خارج از كشور زندگي مي كنند حتما ميتونن كمكت كنن
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com , helli
البته دکتر بهتره چند نسخه داروی بدون تاریخ بنویسه . یخ خشک یا کیسه یخ هم به مقدار لازم باید همراه باشه. البته هر جا باشی تو داروخانه ها دارن.تو بیشتر بیمارستانها هم با سینووکس و تزریقش آشنا هستن. فکر کنم مشکلی نیست غیر از دسترسی به یخ و یخچال و نگهداری آمپول در کیف مخصوص سینووکس که شرکتش یا انجمن ام اس داره . یه قسمت کیف مال داروهست یه قسمت مخصوص کیسه یخ ژله ای که همراه کیف میدن.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com
من مشكلم بيشتر خارج از ايرانه كجاها ميشه تزريق كرد؟
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com
سلام مرمر

پاسخ سوالهات:

1.خوب هرکسی یه جور هست.ولی گرما به من تاثیری نداره.البته گرمای بالای 45 درجه برا هر آدمی بده.گرمای بالی 50 درجه هم حتی حیوانات رو اذیت میکنه.
من 1 سال و نیم در کیش زندگی می کردم.گرما اذیتم نمیکرد.برعکس الان سرما به شدت اذیتم می کنه.حتی سرمای تهران.
فقط توصیه من.زیر تابش مستقیم آفتاب واینستا.ضد آفتاب بزن.عینک آفتابی و کلاه استفاده کن.
2.این رو از دکتر یا انجمن ام اس بپرس.؟عضو هستی؟خروج دارو گمان نمیکنم که مشکلی داشته باشه.برا استفاده شخصی می خواب ببری دیگه نه؟از یخ خشک استفاده کن.اگه جای دور می خوای بری مثل استرالیا اونها روتو یخ خشک بزار و بگو تو هواپیما بزارنش تو یخچال.من کیش که می رفتم همین کار میکردم وقتی می آمودم تهران و با خودم می بردم.تو می تونب بدی با پست هوایی برات بفرستن.به هر حال همواره برا خاج از کشور نسخه دکتر رو بهش ضمیمه کن که مشکلی پیش نیاد.
اگه میخوای بری دوبی خوب این عربعا یه خورده عوضی تشریف دارن.و نسبت به ایرانیها نهایت سخت گیری رو اعمال می کنن در دوره حاضر.هر چند این آوونکس که ماها استفاده می کنیم روش به عربی هم نوشته شده.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
سلام به همه دوستان

من از سال 86 به ام اس مبتلا هستم و از همون موقع هم بتافرون استفاده می کنم و خدا رو شکر غیر از موارد گرفتگی گردن تا الان مشکل دیگری نداشتم Smile

سوال :

با توجه به اینکه تونستم جهت کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کشور نروژ پذیرش بگیرم و باید تا 2.5 ماه دیگه اونجا باشم ... حالا سره یه دوراهی بزرگ موندم ! اینکه مصرف دارو رو قطع کنم و برم و یا اینکه بمونم و دارو استفاده کنم ؟؟! :no57:

خواهش می کنم هر کسی راهی به نظرش میرسه یا می تونه راهنمایی بکنه که بتونم زودتر تصمیم بگریم بهم بگه :no5:

آیا راهی وجود داره که بشه دارو رو فرستاد نروژ یا نه ؟ DHL که گفت این کارو نمی کنه Sad
(2011/06/22, 12:22 PM)eli2082 نوشته است: سلام به همه دوستان

من از سال 86 به ام اس مبتلا هستم و از همون موقع هم بتافرون استفاده می کنم و خدا رو شکر غیر از موارد گرفتگی گردن تا الان مشکل دیگری نداشتم Smile

سوال :

با توجه به اینکه تونستم جهت کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کشور نروژ پذیرش بگیرم و باید تا 2.5 ماه دیگه اونجا باشم ... حالا سره یه دوراهی بزرگ موندم ! اینکه مصرف دارو رو قطع کنم و برم و یا اینکه بمونم و دارو استفاده کنم ؟؟! :no57:

خواهش می کنم هر کسی راهی به نظرش میرسه یا می تونه راهنمایی بکنه که بتونم زودتر تصمیم بگریم بهم بگه :no5:

آیا راهی وجود داره که بشه دارو رو فرستاد نروژ یا نه ؟ DHL که گفت این کارو نمی کنه Sad
دوست عزیز
ضمن آرزوی سلامتی برای شما
یکی از اعضای سایت به نام maya ساکن نروژ هست.
شاید بتونید ازش راهنمایی بگیرید.
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : hamid
(2011/06/22, 12:22 PM)eli2082 نوشته است: سلام به همه دوستان

سوال :

دارو رو كه از ايران نميشه به كشوري ديگه فرستاد. معمولا در 90 درصد مواقع دانشجوها بيمه هستن (براي آمريكا رو مطمئنم) ولي قاعدتا چند ماهي رو بايد بدون دارو سر كنين و بعد از مدتي اونجا ادعا كنين كه بيمار شدين و بتونين از تسهيلات بيمه استفاده كنين. البته بسته به سطح بيمتون تحت پوشش قرار مي گيرين. معمولا سطح بيمه دانشجوها پايين ترين سطح بيمه تو هر كشور و داروهاي بسيار معمولي رو پوشش مي ده. اصولا بهتر با پزشك مشورت كنين براي مدت طولاني قطع دارو مشكلي وجود داره يا نه.
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
(2011/06/22, 01:56 PM)goli61 نوشته است: دوست عزیز
ضمن آرزوی سلامتی برای شما
یکی از اعضای سایت به نام maya ساکن نروژ هست.
شاید بتونید ازش راهنمایی بگیرید.

مرسی از راهنماییتون ... چطور می تونم باهاشون ارتباط برقرار کنم ؟؟
این پروفایل ایشون هست بهشون پیغام خصوصی بدید
http://mscenter.ir/member.php?action=profile&uid=77
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : goli61

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی اکرووس Ocrevus ارزو ش 3 3,519 2019/12/14, 07:29 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 102,928 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,832 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  آیا داروهایم داروی ام اس است؟ danynazary 4 3,255 2017/01/06, 03:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی تک نسخه ای و عدم توجه مسئولان hamdam 1 2,096 2015/07/13, 06:15 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  داروی تاریخ مصرف گذشته helli 6 4,515 2015/06/18, 06:22 PM
آخرین ارسال: helli
  داروی trexan moojtaabaa 1 5,623 2013/05/27, 09:02 PM
آخرین ارسال: anaram
  آیا دکتر شما داروی بتامتازون براتون تجویز کرده؟ mahmoodbnjr 7 26,084 2013/03/22, 06:11 PM
آخرین ارسال: sargol
Rainbow ثبت نام برای داروی خوراکی! Destiny hope 57 30,345 2012/12/19, 10:31 PM
آخرین ارسال: ghaside
Question داروی Immunocal را میشناسید؟ dr.dentist 4 4,253 2011/11/12, 01:10 PM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان