امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تولید یک دارو توسط چند شرکت داروسازی چه لزومی داره ؟!
همانطور که هیچ دو بیمار ام اس یکسان نیستند اثرات هیچ دو داروی ام اس شبیه به یکدیگر نیستند...
دوستانِ سازمان غذا و دارو و علوم پزشکی و وزارت بهداشت خیلی علاقه دارند که اثرات داروهای مشابه ایرانی را با نمونه های خارجی یکسان نشان بدهند اما بدن خیلی از بیماران فقط به داروی خارجی سازگار هست و با نمونه مشابه داخلی سازگاری ندارد و برعکس!!!!
مساله اصلی تشخیص پزشک معالج هست که چه دارویی برای بیمار مناسب هست.
خواهشم این هست به این عمل دوستان بالا(سازمان غذا و دارو، علوم پزشکی و وزارت بهداشت) مهر تایید نزنید و از حرفهای اشتباهشان پیروی نکنید چون باعث میشود که برای بسیاری از بیماران مشکلات زیادی ایجاد شود.
All we have is NOW
 تشکر شده توسط : hadisss , hamid , nahid
(2018/07/16, 06:48 PM)Farhaad نوشته است: خواهشم این هست به این عمل دوستان بالا(سازمان غذا و دارو، علوم پزشکی و وزارت بهداشت) مهر تایید نزنید و از حرفهای اشتباهشان پیروی نکنید چون باعث میشود که برای بسیاری از بیماران مشکلات زیادی ایجاد شود.

فرهاد من بین دو راهی لایک و عدم لایک گیر کردم، چون این قسمت از حرفت رو متوجه نشدم
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : Farhaad , hadisss , Sarina_al
(2018/07/16, 06:51 PM)hamid نوشته است:
(2018/07/16, 06:48 PM)Farhaad نوشته است: خواهشم این هست به این عمل دوستان بالا(سازمان غذا و دارو، علوم پزشکی و وزارت بهداشت) مهر تایید نزنید و از حرفهای اشتباهشان پیروی نکنید چون باعث میشود که برای بسیاری از بیماران مشکلات زیادی ایجاد شود.

فرهاد من بین دو راهی لایک و عدم لایک گیر کردم، چون این قسمت از حرفت رو متوجه نشدم

ما تو شهر مشهد هر چند وقت یکبار مشکلات دارویی برامون ایجاد میشه. وقتی مراجعه میکنیم به سازمانهای زیربط مثل غذا و دارو، با جوابهایی مثل« خب برید داروی ایرانی بزنید» مواجه میشیم. حالا من تعدادی از بیماران ام اس رو میشناسم که هر وقت رفتن دارو ایرانی مشابه زدن بهشون نساخته و حالشون بد شده و حتی دیدم کسایی رو که رفتن داروی خارجی مشابه رو زدن جواب نگرفتن. خواستم بگم همه داروها باید باشن. به یکی میسازه به یکی نمیسازه.
All we have is NOW
 تشکر شده توسط : hadisss , hamid , nahid
(2018/07/16, 05:26 PM)nahid نوشته است: اگه همه ناامید باشیم ، هیچی نگیم و پیگیری هم نکنیم از این بدتر میشه . در مورد این چیزها که به سلامت ما مربوطه باید حرف زد شاید نتیجه ای داشت!Unknown
حرف من اصلا ربطی به موضوع پست نداره ولی ربطش به این قسمت از پستته
من کاملا قبول دارم که اگه خودمون تلاش نکنیم، از این بدتر میشه ولی خیلی از جاها این خودتی که میسوزی!!!!حالا در هر زمینه ای این سوختنه هستا
این ی نمونش:
من این ترم ی درسی داشتم که باید خودمون ی موضوعی که دوست داشتیم رو انتخاب میکردیم و ارائه میدادیم درموردش. منم ی موضوع خیلی خفن و جدید پیدا کردم و آماده کردم و به طور خیلی خفنی که حتی خودمم باورم نمیشد ارائه دادم
همه گفتن این اگه روانی باشه، خل باشه و همه چیزی که فکر کنی اگه 230 نده بهت 19 میده
آخر ترم شد و این استاد کار خلاف قوانین عقلی، انسانی و وزارتی و هرچیزی که فکرشو بکنی انجام داد( خواست براش اسکرین از ارزشیابی اساتید بفرستیم که هدفشم خب این بوده که معدل ارزشیابیش بره بالا و بتونه عضو هیئت علمی بشه)
منم حسابی عصبانی و به هرکی گفتم نیومد پیگیری کنم منم خودم تا دانشکده و مدیر گروه و آموزش کل دانشگاه رفتم تا نتیجش بعد از 3 هفته دوندگی شد اخراج این استاد از دانشگاه
ولی به من چند داد؟14 چرا؟ چون رو در رو بهش گفته بودم کارت خلاف قوانینه و حتما گزارش میدم. به همین راحتی زورش رسید!!!!!

ماهم پیگیری بکنیم شاید شاید شاید با مافیای دارو ی برخوردی بشه ولی قطعا ضرری که خودمون میکنیم خیلی بیشتره و خودمونیم که تلف میشیم ولی خب این وسط شاید ی هموطن دیگه سودشو ببره با این اوضاعی که ما داریمBlush
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid , hadisss
(2018/07/16, 07:45 PM)glassheart نوشته است: ولی به من چند داد؟14 چرا؟ چون رو در رو بهش گفته بودم کارت خلاف قوانینه و حتما گزارش میدم. به همین راحتی زورش رسید!!!!!

ماهم پیگیری بکنیم شاید شاید شاید با مافیای دارو ی برخوردی بشه ولی قطعا ضرری که خودمون میکنیم خیلی بیشتره و خودمونیم که تلف میشیم ولی خب این وسط شاید ی هموطن دیگه سودشو ببره با این اوضاعی که ما داریمBlush

خوب نباید رو در رو بهش میگفتی ، کارت رو باید انجام میدادی بدون این که بفهمه چون نمره ت دستش بوده !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس بدون استفاده از دارو mehdernet2 27 16,975 2019/09/24, 09:55 AM
آخرین ارسال: helli
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,943 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  همایش بیماران شرکت سیناژن rashvand-cinnagen 5 5,301 2015/05/11, 10:32 PM
آخرین ارسال: nahid
  شرکت و همکاری در پروژه تحقیقی کیانی 0 1,866 2015/04/26, 01:35 PM
آخرین ارسال: کیانی
  همایش شرکت سیناژن hoda sa 6 4,574 2014/02/04, 05:40 PM
آخرین ارسال: مرتضی
  کی چی داره که به دردش نمی خوره ؟ mojtaba2iran 13 7,593 2014/01/08, 01:13 PM
آخرین ارسال: peli
  گزارش سفر تبریز و دیدار از داروسازی زهراوی hamid 36 30,441 2013/11/12, 11:32 PM
آخرین ارسال: ارزو
  گزارش بازدید از شرکت زیست دارو و داروی زیفرون توسط ام اس سنتر گزارشگر 8 9,265 2013/10/12, 10:02 PM
آخرین ارسال: یه غریبه
  شرکت در تحقیق shokolat 34 16,338 2013/09/04, 11:05 AM
آخرین ارسال: shokolat
  دستور ویژه روحانی برای ترخیص کالاهای اساسی و دارو با ارز 1226 تومانی matinfard 0 2,233 2013/08/12, 11:59 PM
آخرین ارسال: matinfard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان