امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درمان ام اس
محمود صداقتی یک بیولوژیست ایرانی همراه دو دخترش که پزشک هستند، توانسته بعد از ۱۱ سال مطالعه، برای اولین بار در دنیا آنتی ژن تشخیص ام اس را کشف کند و حالا در آستانه درمان این بیماری قرار دارد.
محمود صداقتی که مهندسی برق دارد و در عین حال رشته بیولوژی را نیز آموخته است، در گفتگو با خبرنگار مهر، به جزئیات کشف آنتی ژن ام اس پرداخت و گفت: این پروژه از ۱۱ سال پیش یعنی در سال ۱۳۸۵ با مطالعه بر روی تمامی مطالعات و مقالاتی که در زمینه بیماری ام اس انجام شده بود، آغاز گردید.

وی با اشاره به ۷ سال کار مطالعاتی، تاکید کرد: پس از آن به مدت ۴ سال کار آزمایشگاهی بر روی پروژه را آغاز کردیم و در نهایت در سال ۲۰۱۶ میلادی، کشف روش تشخیص بیماری ام اس در انگلستان به ثبت رسید و حالا قرار است در فروردین ۹۷، به چاپ جهانی برسد.

صداقتی با بیان این مطلب که ۷ سال تمام مطالعات ۱۰۰ سال اخیر در زمینه بیماری ام اس را جمع آوری کردیم و آنها را مورد مطالعه قرار دادیم، تاکید کرد: نتایج مطالعات ۷ سال ما به این موضوع منتج شد که این بیماری به ۱۶ گروه مختلف تقسیم بندی شود و ما موفق شدیم بین ۷ تا ۸ آنتی ژن اختصاصی بیماری ام اس را کشف کنیم.

این بیولوژیست با اعلام اینکه از سال ۹۲ کار آزمایشگاهی بر روی این آنتی ژن ها را آغاز کردیم، ادامه داد: نکته ای که در مطالعات ما مورد توجه قرار گرفت، این بود که هیچ مطالعه ای که طی ۱۰۰ سال اخیر در زمینه بیماری ام اس انجام شده بود را، رد نکردیم. بلکه آمدیم، کارهایی که به صورت جزیره ای توسط دانشمندان انجام شده بود را، در کنار هم قرار دادیم.

صداقتی با تاکید بر اینکه روش تشخیص بیماری ام اس با آنتی ژن ها برای اولین بار است که در دنیا انجام می شود، تصریح کرد: ما توانسته ایم برای اولین بار از طریق خون، ام اس را تشخیص دهیم.

وی به نتایج کارهای آزمایشگاهی در همین زمینه اشاره کرد و افزود: نتایج آزمایش های ما نشان داد که در ۹۲ درصد مردان و ۸۰ درصد زنان و در مجموع، در ۸۵ درصد موارد با آنتی ژن می توان این بیماری را تشخیص داد.

صداقتی تاکید کرد: درصد کم تشخیص در زنان به خاطر سیکل عادات ماهیانه آنان است.

وی با اشاره به انجام کار تشخیص در فاز حیوانی، گفت: برای به نتیجه رسیدن مطالعات، بیش از ۱۰۰۰ بار تست آزمایشگاهی انجام داده ایم و ۱۰ هزار نمونه آزمایشگاهی از ایران، انگلستان و...، برای ما ارسال شد.

کاشف روش تشخیص ام اس با آنتی ژن، ادامه داد: در واقع، ما یک سیستم تشخیص بیماری را طراحی کردیم.

وی به انجام کار در فاز حیوانی اشاره کرد و گفت: با توجه به مطالعاتی که انجام داده بودیم، آزمایش های خودمان را بر روی ۵ نوع حیوان آغاز کردیم که توانایی گرفتن ام اس شبیه انسان را دارند.

صداقتی با اشاره به انجام کار بر روی موش، خوکچه، جوجه، بز و گاو، افزود: با توجه به اینکه کار آزمایش بر روی بز و گاو قدری مشکل بود، آزمایش ها را بر روی سه حیوان دیگر دنبال کردیم.

وی ادامه داد: پس از تزریق آنتی ژن به این حیوانات که از ویروس، باکتری یا هورمون انسانی گرفته شده بود، ام اس را به آنها منتقل کردیم و پس از بررسی رفتارهای محیطی این حیوانات، مغز آنها را جراحی و با انجام پاتالوژی، این کشف را اثبات کردیم.

صداقتی افزود: پس از آن درمان این حیوانات را با واکسن آغاز کردیم.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن نتایج کار در فاز حیوانی، گفت: برای انجام روی نمونه انسانی، منتظر اعلام جهانی هستیم.

این بیولوژیست با تاکید بر هزینه سنگین کار بر روی نمونه انسانی، تصریح کرد: چند شرکت خارجی پیشنهاد کرده اند که پروژه را با هزینه دولت های خودشان انجام بدهند.

صداقتی با عنوان این مطلب که آنتی ژن درمانی تنها راه درمان ام اس است، گفت: در مطالعات ما هیچ سئوالی بی پاسخ نمانده است. زیرا، تمامی عوامل موثر در بیماری را شناسایی کرده ایم.
درمان ام اس. ام اس درمان شد , درمان سریع ام اس , سریع ترین روش درمان ام اس , بیماری ام اس درمان شد , درمان بیماری ام اس , راه درمان بیماری ام اس , درمان ms , درمان بیماری ms ,
وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا ظرف سه تا چهار سال آینده به درمان قطعی ام اس دست یابند و نام کشورمان را در جهان بر سر زبان ها بیندازند.

منبع خبرگزاری مهر
 تشکر شده توسط : nazanin , پریا حقیقت پور , yas8866 , mahdi1004 , sahel1 , mj.ny-luise , montazer , aztab , علیرضا 2
این خبر که به سرعت برق منتشر شد به نظر من مشکل داره و بیشتر شبیه بلد کردن خبر با تیتر هست

قسمت اول بحث که مربوط به درمان ام اس نیست و طبق پستی که علی چند روز پیش از msif.org ترجمه کرده بود ، ظاهرا صحت داره و یک نشانگر بالینی جدید که از طریق خون هست ، کشف شده و جالبه که بازم سایت msif هیچ اشاره ای به ایرانی بودن نکرده !!!

و قسمت دوم خیلی سر سری و تیتر وار ازش رد شده !!!
تیتیر به این بزرگی و درمان ام اس ! چرا ۲۰ خط راجع به روش جدید تشخیص نوشته شده و فقط ۲ خط راجع به درمان ms ؟
و جالب تر اینکه هنوز روی انسان انجام نشده

تمام روش های گذشته مثلا جایگزینی گلبول های سفید خون یا دکتر زامبونی یا ..... همشون روی انسان تست شده بود و بعد اطلاع رسانی شد ولی این مورد روی انسان تست نشده و به نظر من با تیتر درمان قطعی ام اس یا بالاخره ام اس درمان شد یا یک ایرانی راه درمان ام اس را پیدا کرد داره از طرف خبرگزاری ها منتشر میشه که من اینو فقط داغ کردن بازار خبرگزاری ها میدونم.

هنوز هیچ کدوم از متخصصی مغز و اعصاب به این خبر واکنش نشون ندادن ولی مطمئن باشید در صورتی که خبر صحت داشته باشه ، ام اس سنتر جزو اولین مراجعی هست که خبر رو منتشر میکنه.

اینم اختصاصی برای دوستانی که میخوان کلی خوشحال شن :
اجازه بدید اول صحت خبر تایید شه، چون اگه خیلی خوشحال شید و خبر تکذیب شه ، احتمالا یه کم صدمه روحی ببینید .
من نمیگم امیدوار نباشید . حرفم اینه که این خبر اصلا قابل استناد نیست
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : atkh , glassheart , hadisss , پریا حقیقت پور , yas8866 , nahid , kaveh_plus , Yousefi
می بینی کاراتو؟؟؟agreement2agreement2
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
باید كارشناسا و دكترا و فلوشیپ ها ی خودمون تایید كنن داشتیم از این بزگواران كه از این تحقیقات و آزمایش ها زیاد انجام دادن باید ببینیم اساتید بزرگ خودمون چی میگن
 تشکر شده توسط : hadisss , پریا حقیقت پور , hamid , علیرضا 2
اگر تایید شد که خداروشکر اگر نشد هم همونطوری ک تاالان ب زندگی ادامه دادیم،ازین ببعدم ادامه میدیم!
البته اینم بگم،درسته ساده لوحی خوب نیس ولی بدبینی افراطی و زیادی گوش بزنگ بودن هم خوب نیست...
خیلی از کشفهای بزرگ و یا اختراعات بزرگ صرفا بخاطر اینکه بزرگ بودن،اول توسط عوام تکذیب میشدن وباور نمیشدن...تااینکه یه مدت گذشت و باور شد...
نظر من اینه،چرا باید انقدر حساس و ضعیف باشیم که باشنیدن خبر تکذیب این قضیه ، صدمه ی روحی ببینیم و...؟!باید دیدگاهمون به این بیماری رو عوض کنیم نه اینکه هی بخودمون بقبولانیم که هیچ خبر خوبی رو باور نکن تا زمانی که تایید بشه و...بلکه باید یاد بگیریم که دیدگاه هیولا مانندمون به این بیماری رو عوض کنیم
 تشکر شده توسط : nazanin , پریا حقیقت پور , hamid , juyande , علیرضا 2
اصلا اخرش چی شد؟؟؟!!درمان چی بود؟
یه سوال دوستان.ام ارای به چه فواصلی باید انجام بشه ؟یا طبق نظر پزشکه؟
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
مرسی از نظرتاتون.
خبر که کذب نیست و باز هم به نتایجی رسیدن اما خب خبر صحت صد در صدی در درمان قطعی بیماری هم که نداره

در رابطه با حرف دوست عزیزمون که میگن چرا باید صدمه روحی ببنیم اگه خبر کذب باشه؟
این توضیح رو لازم میدونم بگم:
اگر یادتون باشه یکی دوسال پیش بود خبر درمان ام اس با سلولهای بنیادی مثل بمب صدا کرد طوری که خیلیها تصمیم داشتن پاشن برن کانادا و درمان کنن.
ولی بعدش مشخص شد این خبر هم مثل خیلی از خبرهایی که تاکنون بوده فقط تیترش جنجال برانگیز بود و هنوز که هنوزه همون روش هم به مرحله ساده و قابل اجرا برا همه نرسیده.
به نظرم این خبرها خوبیش اینه که ما رو به درمان هرچه زودتر بیماری امیدوار نگه میداره
و این خیلی خوبه
اما همچنان باید صبور بود و امیدوار ...
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , hamid , yas8866 , nahid
(2017/12/19, 02:06 PM)13721368mj نوشته است: اصلا اخرش چی شد؟؟؟!!درمان چی بود؟
یه سوال دوستان.ام ارای به چه فواصلی باید انجام بشه ؟یا طبق نظر پزشکه؟

ام آر آی بایستی طبق نظر پزشکت باشه, شما بایستی به پزشکت اعتماد کنی; من ۱۰ سال تحت نظر دکترم هستم و طبق دستور ایشان عمل میکنم و راضی هستم به امید درمان زندگی میکنم
 تشکر شده توسط : hadisss , پریا حقیقت پور
خدا رو صد هزار مرتبه شکر
 تشکر شده توسط : yas8866
با سلام و تشکر از همه دوستان عزیز که نظراتتون را فرمودین .
به نظر من تلاش این دانشمند قابل تقدیر است ولی اینکه هنوز روی انسان ازمایش نشده میتوان گفت درصد زیادی امکان شکست وجود دارد .
البته امید به بهبودی هم لازم است .
صحبت اقا حمید در مورد ناامیدی هم کاملا صحیح است .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : nahid

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,591 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,315 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران saffari_mo 167 155,471 2020/01/20, 09:38 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,520 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,234 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,159 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,085 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,467 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,060 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  حلقه گمشده درمان بیماران MS از زبان وزیر بهداشت nahid 8 5,466 2015/06/01, 02:59 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست