•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم تعادل
(2019/11/20, 02:08 AM)Alireza619 نوشته است: سلام. من حدود سه ماه است که سرفه میکنیم. دکتر برای ریه ام رفته ام ولی زیاد جواب نداد. مشکل من ابتدا سرفه بود ولی بعد تنگی نفس، افزایش بزاق دهان، رفتن غذا به نای، گیج بودن شدید در طی روز، اسپاسم عضلات و قولنج، انقباض و لرزش بدن بخصوص دست و پا که موقع استرس خیلی تشدید میشه به وجود آمد(این علائم به نوبت خودشون رو نشون دادن). ابتدا فکر مشکل از ریه ام است ولی پس از عکس برداری از آن مشخص شد که اینطور نیست. همینطور فکر کردم که ممکن است از رفلاکس معده باشه ولی این لرزش و عدم تعادل و گیج بودنم من رو به شک انداخته. خوشحال میشم نظر شما رو بدونم

سلام
علائمی که تجربه می‌کنید به علت اختلال در عصب واگ (Vagus Nerve) و سیستم عصبی اتونوم رخ می‌دهد.
نورولوژیست با یک آزمایش بالینی می‌تواند از عملکرد صحیح عصب واگ شما مطلع شود. البته جای نگرانی نیست، می‌توانید با اصلاح سبک زندگی و دوری از استرس، این اختلال را درمان کنید.

پروتکل دکتر Nemechek به منظور بازیابی سیستم اتونوم مفید است:
1) پیروی از یک رژیم‌غذایی کم کربوهیدرات مثل کتوژنیک و پالئو
2) مصرف اُمگا 3 (روغن ماهی) و اُمگا 3 (روغن زیتون فرابکر) بیشتر
3) مصرف فیبر بیشتر مخصوصاً فیبر محلول اینولین (پیاز، موز، سیر و ...)
(2019/11/25, 07:56 AM)Silverlight نوشته است:
(2019/11/20, 02:23 PM)ارزو ش نوشته است: سلام دوستان 
من تقریبا یه ماه پیش دچار علایم زیر شدم ...شب پشت چشم چپم به شدت درد گرفت البته چون سابقه میگرن دارم با خودم گفتم  مال میگرن هست ...با گذاشتن مقداری یخ روی چشم و اطرافش درد رفته رفته کمتر شد ...روی زمین نشسته بودم موقعی که بلند شدم   احساس کردم ساق پای چپ باهام همراهی نمیکنه ...چون از پنج روز پیشش  قوزک پام درد میکرد گفتم حتما مال اونه ...خوابیدم صبح تو جام که غلطیدم دیدم ای وای عجب سرگیجه وضعیتی بدی همه خونه می‌چرخید ...در جا مانور اپلی رو که مال گوش هست انجام دادم ...سرگیجه بهتر شد ولی وقتی از جام بلند شدم دیدم ای وای دست چپم هم دچار عدم همکاری شده یعنی با اینکه مثلاً میدیدم یه چیزی کجاست ولی بعد از چند بار حرکت اینور و اونور می‌تونستم بگیرمش...ضمن اینکه کمی حالت تهوع هم برای همون روز داشتم ...بتاسرک و دیمن هیدرینات خوردم ولی تاثیری نداشت ...از نظر قدرتی و نگه داشتن اشیا هم هیچ مشکلی نداشتم ...یه حالتی مثل معلولین حرکتی توی اندام های سمت چپ بدن داشتم ...رفتم دکتر برام ام ار ای نوشت بدون تزریق ...توی قسمت ساقه مغز یه ضایعه دیده شد ....دکتر گفت با تزریق بگیر که اینبار تو گزارش نوشتن اون ضایعه peripheral enhancement نشون میده توی التهاب اطرافش...توی گردن هم هیچ پلاکی دیده نشد 
دکتر دستور پالستراپی داد ۵ روزه .. و بعدش هم خوراکی ۲۵ یه روز درمیون برای ده روز ..بعد از پنج روز پالس انگار  التهاب فروکش کرد و علایم حرکتی ۷۰-۸۰ درصد برگشت ولی شرایط کلی خیلی تغییر نکرده ...دکتر سریع رفت سراغ lpکه منم موافقت نکردم و گقت دیگه باهام کار نمیکنه ...حالا من دکترم رو عوض کردم و ایشون برام کلی آزمایش از جمله NMO نوشته و حتی MRS هم انجام دادم هنوز جواب اینها رو نگرفتم 
با توجه به اینکه دوستان طبق توضیحات سایت میگن باید علایم همه با هم شروع بشه به نظرتون مشکل من اصلا ام اس هست؟ ضمن اینکه بخش های grey and white matterمغز کاملا سالم هستن...دکتر دوم گفتن گرچه ی ضایعه وجود داره و میشه گفت ام اس هست ولی ام اس با یه پلاک خیلی کم اتفاق میفته....
لطفا یکی جواب بده ....نمیدونم چرا هرچی سوال میپرسم بجز الهام جون هیچ کس نمی‌خونه و جواب نمی‌ده بهم  Dash2

سلام
به کمک فردی در منزل این تست را انجام دهید:

از بیمار می‌خواهیم دهانش را باز کند و بگوید /a/، و به کمک آبسلانگ ته گلو را از نظر حرکت کام نرم بررسی می‌کنیم.
آیا زبان کوچک در خط میانی است یا نه؟
آیا انحرافی در زبان کوچک، به سمت راست یا چپ دیده می‌شود؟

[تصویر:  teste_asab13.jpg]

ممنون از پاسختون .....این معاینه نشان دهنده چه چیزی است؟
(2019/11/25, 08:09 AM)ارزو ش نوشته است:
(2019/11/25, 07:56 AM)Silverlight نوشته است:
(2019/11/20, 02:23 PM)ارزو ش نوشته است: سلام دوستان 
من تقریبا یه ماه پیش دچار علایم زیر شدم ...شب پشت چشم چپم به شدت درد گرفت البته چون سابقه میگرن دارم با خودم گفتم  مال میگرن هست ...با گذاشتن مقداری یخ روی چشم و اطرافش درد رفته رفته کمتر شد ...روی زمین نشسته بودم موقعی که بلند شدم   احساس کردم ساق پای چپ باهام همراهی نمیکنه ...چون از پنج روز پیشش  قوزک پام درد میکرد گفتم حتما مال اونه ...خوابیدم صبح تو جام که غلطیدم دیدم ای وای عجب سرگیجه وضعیتی بدی همه خونه می‌چرخید ...در جا مانور اپلی رو که مال گوش هست انجام دادم ...سرگیجه بهتر شد ولی وقتی از جام بلند شدم دیدم ای وای دست چپم هم دچار عدم همکاری شده یعنی با اینکه مثلاً میدیدم یه چیزی کجاست ولی بعد از چند بار حرکت اینور و اونور می‌تونستم بگیرمش...ضمن اینکه کمی حالت تهوع هم برای همون روز داشتم ...بتاسرک و دیمن هیدرینات خوردم ولی تاثیری نداشت ...از نظر قدرتی و نگه داشتن اشیا هم هیچ مشکلی نداشتم ...یه حالتی مثل معلولین حرکتی توی اندام های سمت چپ بدن داشتم ...رفتم دکتر برام ام ار ای نوشت بدون تزریق ...توی قسمت ساقه مغز یه ضایعه دیده شد ....دکتر گفت با تزریق بگیر که اینبار تو گزارش نوشتن اون ضایعه peripheral enhancement نشون میده توی التهاب اطرافش...توی گردن هم هیچ پلاکی دیده نشد 
دکتر دستور پالستراپی داد ۵ روزه .. و بعدش هم خوراکی ۲۵ یه روز درمیون برای ده روز ..بعد از پنج روز پالس انگار  التهاب فروکش کرد و علایم حرکتی ۷۰-۸۰ درصد برگشت ولی شرایط کلی خیلی تغییر نکرده ...دکتر سریع رفت سراغ lpکه منم موافقت نکردم و گقت دیگه باهام کار نمیکنه ...حالا من دکترم رو عوض کردم و ایشون برام کلی آزمایش از جمله NMO نوشته و حتی MRS هم انجام دادم هنوز جواب اینها رو نگرفتم 
با توجه به اینکه دوستان طبق توضیحات سایت میگن باید علایم همه با هم شروع بشه به نظرتون مشکل من اصلا ام اس هست؟ ضمن اینکه بخش های grey and white matterمغز کاملا سالم هستن...دکتر دوم گفتن گرچه ی ضایعه وجود داره و میشه گفت ام اس هست ولی ام اس با یه پلاک خیلی کم اتفاق میفته....
لطفا یکی جواب بده ....نمیدونم چرا هرچی سوال میپرسم بجز الهام جون هیچ کس نمی‌خونه و جواب نمی‌ده بهم  Dash2

سلام
به کمک فردی در منزل این تست را انجام دهید:

از بیمار می‌خواهیم دهانش را باز کند و بگوید /a/، و به کمک آبسلانگ ته گلو را از نظر حرکت کام نرم بررسی می‌کنیم.
آیا زبان کوچک در خط میانی است یا نه؟
آیا انحرافی در زبان کوچک، به سمت راست یا چپ دیده می‌شود؟

[تصویر:  teste_asab13.jpg]

ممنون از پاسختون .....این معاینه نشان دهنده چه چیزی است؟

کاری که گفتین رو هم انجام دادم ...زبان کوچک در خط میانی است بدون انحراف

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان