ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی

رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟
2010/01/03, 12:14 AM
ارسال: #1
 (Print Post)
تایسبری درچه شرایطی تجویز میشود ؟
حدود 5 ماهه پيش بعد از اينكه حدوده يك ماه بطور عجيبي بعد از هربار تزريق ربيف دچار تب و لرز و حالات سرماخوردگي ميشدم ( كه با توجه به اينكه من 3 سال رويه اين دارو بودم و قاعدتا نبايد اينجوري بدنم واكنش نشون ميداد ) كاشف به عمل اومد كه ربيف رويه كليه هام عارضه به جا گذاشته و اين شد كه سريع داروم قطع شد و به درمان كليه هام پرداختم .
حالا بعد از 5 ماه كليه هام شكره خدا به حال طبيعيه خودشون برگشته ان و داروهايه مربوط به اونا قطع شده .
اما پزشكان مغز و اعصاب محترم بعد از چندين بار مشاوره و مشورت و رايزني باهم به اين نتيجه رسيدن كه برگردوندنه من رويه اينترفرون ها ( چه نوع A و چه نوع B ) ريسك خيلي بزرگيه . چون عملن عوارض همه شون به يك شكله و حالا كه با بدنم نسبت به يكيشون ( اونم با فاز تاخيري ) به اين شكل عارضه داده احتمال اينكه رويه بقيه هم عارضه بده خيلي بالاس و اين احتمال هم كم نيست كه اگه تنها يه باره ديگه به اين شكل كليه هام مورده تهاجم قرار به بگيرن كلن از كار بيوفتن ( البته دور از جونم Tongue)
خلاصه اين شد كه دارويه جديدي بنام تايسبري به من پيشنهاد شد .
ميگم جديد چون خودم برايه باره اوله كه باش مواجه شدم و احتمالا خيلي از شما هم مثه منيد .
تايسبري هنوز بطور عمده وارده ايران نميشه و مجوز برايه وارداتش هنوز صادر نشده .
تزريق تايسبري 4 هفته اي يكبار و به صورت سرم صورت ميگيره ( تزريقش وريديه )
اثر بخشي و مدت اثر بخشيش هم ظاهرن دو تا سه برابره اينترفرون هاست ( اينو امروز تويه سايت خوندم ديگه راست و دروغش با خودشون )
حتي تا اونجايي كه فهميده ام قيمت خامش ( يعني اگه بخواي از شركت توليد كننده اش بخري ) حتي دو تا دو و نيم برابره اينترفرون هاست . ( البته اينو خودم كشف كرده ام . خيلي روش حساب نكنين Smile )
هزينه اي در حال حاضر پاي من دراومده بدين شرحه �Smile
هر يه آمپول 12 هزار درهم ( چيزي حدوده 3 ميليون و نيم ) . با بهين دارو هم كه تماس گرفتم گفتن بصورت تكي برام ميتونن وارد كنن دارو رو ولي قيمتش كمي بيشتر از دبي ميشه. ( نهايتا به اين نتيجه رسيده ام فعلن از همون دبي تهيه كنم . اگه قراره قيمتي هم اضاف بر اين بدم بذار پول هواپيمايه خودم باشه ب دبي و عوضش كلي هم حالشو ميبرم �Smile Smile Smile)
اينا چيزاييه كه تويه اين مدت تونسته ام بفهمم . باقي مواردشم بزودي ميپرسم و در اختيارتون ميذارم �Wink
( از ناقص بودنه اطلاعاتم شرمنده ام . من به حميد گفتم اطلاعاتم كامل نيستن . گفت اشكال نداره . همينا رو بذار �. بعدن تكميل كن )
شما هم اگه اطلاعاتي در اين باره داريد بد نيست اينجا بذارين

ويرايش :
اولين تفاوت تايسبري با اينترفرونها اينه كه اينترفرونها ساختارشون همان ساختار بخشي از دستگاه ايمني و دفاعيه بدنه ماست ولي تايسبري يك نوع آنتي بادي محسوب ميشه
دوما واسه اينترفرونها ميگن جلويه حمله رو تا �50 درصذ بيمارا جواب ميده ولي ميگن تايسبري برايه 67 درصد بيمارا جلويه حمله و پيشرففت بيماري رو ميگيره

متن ويرايش از آنارام .

آنارام باشید
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : Mahnaz , Matilat , shams_taban2000@yahoo.com , najva , nazanin , arezoo_azizi , # پریسا # , غزل , رنگین کمان , Narges , Frogmaparcacy , blue sky , maede , ساغر , آیدا , paeazan , omid , elham 66 , sara2 , sange sabor , kohedard , askari4559 , علیرضا 2 , A live
2010/01/03, 10:40 PM
ارسال: #2
 (Print Post)
پاسخ : تايسبري Tysabri
درود به دوستان
همين امشب كه دكترم رفتم در مورد داروي ناتاليزوماب با اسم تجاري تايسبري صحبت كردم ايشون متذكر شدند از سال قبل 1 نفر در ايران با اين دارو درمان رو شروع كرده(آنارام شايد شما دومي باشي) از نظر ايشون تقريبا 1 ويا 2 درصد نسبت به اينترفرون.بتافرون وبتاسرون قابليت پيش گيري داره با توجه به هر فرد و در كل همون بالا بودن هزينه رو متذكر شد وچون سرش شلوغ بود بيشتر از اين نتونستن بپرسم ولي ته وتوشا در ميارم ميذارم تو سايت Sad
 تشکر شده توسط : zaynab , kohedard
2010/01/04, 12:26 AM
ارسال: #3
 (Print Post)
پاسخ : تايسبري Tysabri
تويه اين هفته بايد برم تهران تا اولين تزريقمو پيش دكتر صحراييان انجام بدم �Smile Smile Smile
(2010/01/03 10:40 PM)yaro نوشته شده توسط:  (آنارام شايد شما دومي باشي)
نه . من ششمين نفرم

آنارام باشید
2011/11/28, 04:34 PM
ارسال: #4
 (Print Post)
RE: تايسبري Tysabri
آنی منم یه سئوال دارم ...Huh
اگر خودمون بخواهیم از این دارو استفاده کنیم به نظرت دکتر قبول میکنه؟
الان در حال حاضر چقدر هزینه این دارو میشه ؟
اگر دوز اخر این دارو رو بگیری دیگه احتیاجی به هیچ دارو یا تزریق دیگه ای نیست؟
برات آرزوی سلامتی میکنم love51love51
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
2011/11/29, 04:11 PM
ارسال: #5
 (Print Post)
بعد از قطع دارو چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
دوره درمانت تکمیل شده یا باید فعلا استراحت کنی و بعد دوباره شروع کنی من که نفهمیدم ؟confused2
2011/11/29, 04:30 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/11/29 04:33 PM، توسط anaram.)
ارسال: #6
 (Print Post)
(2011/11/28 04:25 PM)فرناز نوشته شده توسط:  انی جان 1سوالمن6سال بتا میزنم وهنوز به شدت اول تب لرز وبدن دردconfused2خسته شدم.پس روتجربت میگی شاید با بقیم همین باشم؟icon_cryخسته شدمsad2

Smile (52)
اهم
عزیزم من متوجه نشده ام منظورت از تجربه ام چی هست
اگر منظورت اون حالتیه که من روی تزریق ربیف داشتم باید بگم من بعد از 3 سال و نیم مصرف ربیف دچار عارضه ی کلیوی شدم
اولش خودم هم نمیدونستم ولی بعد با مشورت با پ
زشکم متوجه شدم که چه اتفاقی افتاده و بعد به تشخیص پزشکم تایسبری رو شروع کردم اونم چون تازه کلیه ام نسبت به یه نوع اینترفرون عارضه نشون داده بود خطرناک بود که داروی دیگه ای رو از همین خونواده تجربه کنم
(2011/11/28 04:34 PM)آرزو نوشته شده توسط:  آنی منم یه سئوال دارم ...Huh
اگر خودمون بخواهیم از این دارو استفاده کنیم به نظرت دکتر قبول میکنه؟
الان در حال حاضر چقدر هزینه این دارو میشه ؟
اگر دوز اخر این دارو رو بگیری دیگه احتیاجی به هیچ دارو یا تزریق دیگه ای نیست؟
برات آرزوی سلامتی میکنم love51love51

بفرما عزیزم Smile (52)laughing3laughing3laughing3laughing3
والله نمیدونم
تایسبری داروی خیلی قوی ایه و هزینه اش هم بالاس
کمتر و بیشتر از 2 سال هم نمیتونیم ازش استفاده کنیم
اگر بدنت با داروی حال حاضرت خو.دشو ساخته چرا میخوای بدنت رو دچار تحول و تعییر کنی؟
البته با دکترت مشورت کن
ولی اعلب نظرشون اینه که بدن رو دچار تغییر نکنیم wink2
(2011/11/29 04:11 PM)yas نوشته شده توسط:  بعد از قطع دارو چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
دوره درمانت تکمیل شده یا باید فعلا استراحت کنی و بعد دوباره شروع کنی من که نفهمیدم ؟confused2
چقدر عجولی دختر
بذار قطع بشه
بعدشم با خداس smilingwink2
بعلن که 3 ماه استراحت دارم
بعدش رو هم فعلا نمیدونم
هر چه پیش آید خوش آید agreement2icon_biggrin

آنارام باشید
 تشکر شده توسط : TootFarangi , نازلی , baran1390 , آرزو , nahid , somaye_602000 , sara2
2011/11/29, 09:34 PM
ارسال: #7
 (Print Post)
من عجول نیستم آخه هر کی یه چیزی نوشته و ازت پرسیده نوشتی منظورت چیه همین چیزیکه به خودم برگردوندی مثلا میپرسم میخوای داروت رو قطع بکنی بجای اینکه در موردش برام توضیح بدی میگی خب ببخشیدا سر خود که اینکارو نمیخوام بکنم ؟ این یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2011/11/30, 01:31 AM
ارسال: #8
 (Print Post)
عزیزم اگه از اول این تاپیک رو بخونی کامل توضیج داده شده که چرا بعد از 2 سال دیگه نمیتونم این دارو رو تزریق کنم
تایسبری داروییه که وقتی شروع شد باید حتما تا دو سال مصرف بشه و بیشتر از 2 سال هم نمیشه مصرفش کرد
دلیلشم اعارضه ایه که بجا میذاره
pml
که بعدش مرگه
اکی؟

آنارام باشید
 تشکر شده توسط : baran1390 , TootFarangi , najva
2011/12/25, 09:15 PM
ارسال: #9
 (Print Post)
جهت تکمیل تاپیک تایسبری میگم :
چون تایسبری داروی خیلی قوی ایه و تقریبا سیستم دفاعی بدن رو بلاک میکنه ، بعد از قطع تایسبری ، که باید تا 3 ماه هیچ داروی جدیدی شروع نشه ، 3 نوبت ( دقیقا در همون فواصل 4 هفته ای ) باید 3 دوز خفیف کورتن ( پردنیزولون ) تزریق کرد تا یواش یواش سطح ایمنی بدن رو بالا بیارن

آنارام باشید
 تشکر شده توسط : TootFarangi , baran1390
2011/12/26, 06:20 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/12/26 06:24 PM، توسط بهرنگ.)
ارسال: #10
 (Print Post)
خوب آدم بخواد بمیره همین طوری هم می تونه بمیره.چه نیازی به مصرف دارو داره؟confusedحالا اگه یک چیز دیگه باشه می گن دخالت در امور پزشکی.confused
در مورد تایسبری چند سال قبل دکترم بهم پیشنهاد کرده بود که استفاده کنم.من هم عوارضش رو می دونستم.گفتم خیلی ممنون.اگه بخوام بمیرم همین طوری هم می تونم بمیرم.نیازی ندارم که دارو بخورم و عفونت مغزی بگیرم و تازه بعدش بمیرم.confused

این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط : blue sky
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثرگذاری و عوارض تایسبری anaram 29 12,439 2017/02/18 02:02 AM
آخرین ارسال: glassheart