امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قرص تبازیو (تری فلونوماید )
(2019/01/15, 05:53 PM)گل گیسو نوشته است: دوستان عزیز سلام. من با اخیرا برای یک تصمیم گیری با  مشکل روبرو شدم و خیلی ممنون می  شم اگه کسی نظر و اطلاعاتی داره به من هم منتقل کنه. حدود 6 سال داروی تزریقی (بتافرون) استفاده کردم ولی چون محلهای تزریق گود شده دیگه نمی تونم. دکتر خودم نیست (رفته خارج) و از طریق انجمن ام اس شهرمون به چند تا دکتر دیگه معرفی شدم. اولی گفت یا مارلا یا ریتوکسی مب. به دلیل هزینه بالای مارلا حتی با بیمه  واقعاً نمی تونم از پس مخارجش بربیام چون ماهی 2 میلیون تومن توی این شرایط تحریم که همه چیز به شدت گرون شده واقعا برام زیاده. پس می‌مونه ریتوکسی مب. دکتر دوم می گه تبازیو که ایرانی آباجیو هست بهتره. چون اولاً عوارض کمتری داره ثانیاً ریتوکسی مب برای موارد پیشرفته هست و برای من که حمله های بیماریم دو سه سال یکبار بوده و با بتافرون کنترل می شده اصلا گزینه مناسبی نیست ثالثا هزینه اون با بیمه خیلی کمتره. من الان نمی دونم آیا تبازیو که ایرانیه واقعاً عوارض خطرناک نداره؟ دوستان عزیزی که تبازیو مصرف کردن باهاش مشکل جدی نداشتن؟ الان که ما در تحریم هستیم آیا این دارو مواد اولیه اش در ایران هست که در ماه های آینده بازم تولید بشه؟ آخه اکثر افراد می گن داروی ایرانی هرگز مثل نمونه خارجیش نیست. لطفا کمکم کنید تا تصمیم بگیرم.

سلام دوست عزیز
من در مورد تبازیو اطلاعاتی ندارم ولی مارلا نمونه ی ایرانیش هم هست به اسم فینگولید که رایگان هم هست.
معمولا داروهای ایرانی و خارجی تفاوتی با هم ندارن و تاثیر و عوارضشون یکیه
ولی شما باید شرایط سیستم بدنی خودت رو هم در نظر بگیری مثلا من داروی ایرانی که مصرف میکنم بعد از مدتی بهش عادت میکنم و دیگه تاثیری نداره برام...به همین خاطر مجبورم نمونه خارجی مصرف کنم....ولی دوستانی هم هستن که سالهاست داروی ایرانی مصرف میکنن و خداروشکر مشکلی هم ندارن.
و در مورد تحریم ها هم فکر نمیکنم تاثیری روی داروها داشته باشه تحریم دارویی نیستیم
مگر اینکه مسولین خودمون تحریم داخلی اجرا کنن که در ابن صورت هم داروهای خارجی وارد نمیشه و داروهای ایرانی هست.
در مورد تغییر دارو و روند بیماری هم با چندتا پزشک مشورت کنید بهتره ...
 تشکر شده توسط : گل گیسو , hamid , پریا حقیقت پور , pariya1361

پیام های داخل این موضوع
RE: قرص تبازیو (تری فلونوماید ) - توسط آرزو - 2019/01/15, 06:19 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قرص آباجیو - Aubagio ( تری فلونوماید ) warrior 8 14,038 2016/07/19, 12:24 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست