امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش تزريق بتافرون ( تجربه ها)
(2011/05/02, 12:47 AM)enigma نوشته است: بچه ها شکم درد داره من خیلی میترسم

اصولا شما از این نواحی می تونید استفاده کنید:
[تصویر:  rebif2.gif]
من یه بار از دستگاه استفاده کردم. اصلا از سیستمش خوشم نمیاد.
شکم رو هم توصیه میکنم با دست تزریق کنید. (جای خوبیه از دست ندید)
روشش رو هم می تونید از پرستار شرکت توزیع کننده بپرسید بدین تریق:
[تصویر:  949.jpg]
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : BanOoOo
سلام کنار ناف را 90 درجه بزنیم؟ چقدر از ناف فاصله داشته باشه ؟
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
(2011/05/25, 08:24 PM)sama نوشته است: سلام کنار ناف را 90 درجه بزنیم؟ چقدر از ناف فاصله داشته باشه ؟

از ناف به اندازه دو تا انگشت بسته کنار هم باید فاصله باشه. سعی کنید تزریق به صورت مستقیم باشه ( یا همون 90 درجه که می فرمایید ! )
من روی شکم چون سریع تزریق می کرد دیگه با دستگاه نمی زنم روی ران هم کبود میشد دیگه با دستگاه نمی زنم فقط روی باسن و بازو رو با دستگاه تزریق می کنم.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : sama
من الان همدان هستم , به پرستار انجمن که مراجعه کردم گفتن محل تزریق روی پا به اندازه چهار انگشت بسته پایین تر از کشاله ران هست .(درسته؟) ولی من تا حالا با توجه به همین عکس تزریق میکردم
(2012/04/17, 05:04 PM)golemaryam نوشته است: من الان همدان هستم , به پرستار انجمن که مراجعه کردم گفتن محل تزریق روی پا به اندازه چهار انگشت بسته پایین تر از کشاله ران هست .(درسته؟) ولی من تا حالا با توجه به همین عکس تزریق میکردم

ببینید 4 انگشت بسته تون را بزارید روی سانتی متر ، دقیقا میشه همون حدود 15 تا 10 سانت.
کاملا درسته !
(2012/04/17, 09:27 PM)TootFarangi نوشته است: ببینید 4 انگشت بسته تون را بزارید روی سانتی متر ، دقیقا میشه همون حدود 15 تا 10 سانت.
کاملا درسته !

4 انگشت بسته روی خط کش که میشه 6 سانتی متر rolleyes
(2012/04/19, 05:49 PM)golemaryam نوشته است: 4 انگشت بسته روی خط کش که میشه 6 سانتی متر rolleyes

واسه من میشه 10 سانت smiling حالا سانتی متر اهمیتی نداره که ، شما وقتی تزریق می کنی اگر موقع فرو کردن سرنگ محل بسوزه ، محل رو اشتباه انتخاب کردی.
من اینو به تجربه میگم هر موقع هنگام وارد کردن سر سوزن به بدن اون نقطه سوخته بعدش به شدت خونریزی کرده و کبود شده و دردناک شده.
یکمی بالا پایین کنید طوری نیست.
موفق باشید icon_question
[b][b]الان دو سه ساعته دارم این تاپیک رو میخونم
از صفحه اول تاااااااااااااا آخر

دوستای گلمون اغلب نکته های خوب و تجربیات مقیدی رو نوشتن - ممنون عزیزان love51
من بتازگی دچار MS شدم یعنی یکماه و نیمه
یک هفته بیمارستان کسری بستری بودم و کورتون 500 از طریق سرم بهم تزریق میشد
بعدش قرص پردنیزولون 50 تا ده روز خوردم
و بعد دکترم برام آمپول بتافرون تجویز کردن
آمپول ها رو که گرفتیم گفتند دستگاه بتاجکت رو هم باید از شرکت بایر شرینگ فارما تحویل بگیرم (خیابون ظفر - بین ولیعصر و جردن)

همونجا نحوه تزریق، بروشور، کیسه ژل یخ (دو تا)، کتابچه محل تزریق ها (برای درج تاریخ و محل تزریق) رو توی Bag بهم دادن
مسئول مربوطه خانم فغانی اونقدر با حوصله و دقیق برام توضیح دادن : منی که از آمپول وحشت داشتم کمی خیالم راحت شده بود
یکروز در میون هم تماس میگیرن که مشکلی داشتی یا نه عوارضی سئوالی چیزی و من هر موردی در این خصوص برام پیش اومده باشه باهاشون درمیون میزارم love51

البته چون مشکل من با اختلال در دید و لرزش دست و عدم تعادل شروع شده بود
ایشون پیشنهاد دادن همسرم تزریق ها رو انجام بده
تا من بینایی ام و دستهام بهتر بشه
حالا هر چی به جناب همسر میگم: بابا من خوبم بده خودم تزریق کنم لااقل یاد بگیرم، اجازه نمیده که نمیده Huh
دیشب تزریق پنجم بود
که خدا رو شکر تا الان عارضه و عوارضی نداشتم
بجز چند تا جوش های ریز (اطراف بینی و دور لب) که شاید مربوط به قرص های (بتاسرک) باشه که روزی سه تا میخورم icon_cry

بهرحال نکات مهمی که خانم فغانی توضیح دادند خوب بود:
(علاوه بر مواردی که در بروشور این دارو و توضیحات دوستان اشاره شده)

* حتی الامکان دو ساعت قبل از خواب تزریق را انجام دهید (که اگر عوارض یا دردی داشتید موقع خواب خیلی کمتر احساس میشه)
* یکساعت قبل از تزریق استامینوفن 325 (درصورت تب و درد، تزریق بعدی استامینوفن 500 ساده) استفاده شود
* یکساعت بعد از تزریق استامینوفن 500 ساده بخورید - اگه درد زیاد بود دو تا بخورید (استامینوفن کدئین مصرف نشه چون بعد از مدتی، کنار گذاشتن اون کمی سخته)
* نیمساعت تا یکساعت قبل از تزریق، دارو را از یخچال بیرون بیاریم تا به دمای محیط برسه، سردی زیاد دارو هم موجب درد در محل تزریق میشه
* حتما قبل از تزریق دستها را تمیز بشوییم و نظافت رعایت بشه که باعث درد و عفونت نشه
* بعد از وصل سرنگ به ویال، پیستون سرنگ پایین (سرسوزن بالا)، ویال بصورت افقی قرار گیرد تا مایع سرنگ را داخل ویال بریزیم - به این شکل از تشکیل حباب یا کف کردن دارو جلوگیری میشه
* سپس دو سه بار آرام می چرخانیم تا محلول داخل ویال حل شده و یکدست شود
* نکته مهم اینکه : 5 تا 10 دقیقه (ماکزیمم 7 دقیقه) سرنگ را در محل تمیزی مثل حوله یا دستمال (روی میز) بصورت افقی و ثابت قرار میدیم تا دارو کاملا حل بشه
* سپس با دو سه ضربه حباب های احتمالی را هدایت کرده و هواگیری و ....
* درست قبل از ترریق بمدت 10 ثانیه از کمپرس یخ در محل استفاده شود
* بعد از تزریق فقط 30 ثانیه کمپرس یخ استفاده شود
* تاکید شد که فقط 10 ثانیه قبل و 30 ثانیه بعد از تزریق، از کمپرس یخ استفاده بشه، بخاطر اینکه بیش از این مدت، محل تزریق سفت و سرد میشه و دارو خوب جذب نمیشه و دردناک میشه
* نکته مهم دیگه اینکه: کسانیکه با دستگاه تزریق میکنند، با یکدست پایین دستگاه را نگه دارند تا با فشردن دکمه آن، دستگاه تکون نخوره و موجب حرکت سوزن و درد و زخم نشه - این واقعا نکته و تجربه خیلی خوبی بود خیلی به درد من خورد
* موقع تزریق دستگاه را زیاد فشار ندیم چون دارو باید در بافت چربی تزریق بشه (ابتدا پوست، زیر آن رگ و عصب، زیر اون چربی، زیرتر اون عضله است) اگر سوزن رو زیاد فشار بدیم به بافت عضله میرسه و باز هم دردناک خواهد بود
* سوزن یا دستگاه را حتما بصورت عمود روی محل قرار بدیم و بعد از تزریق از 1001 تا 1015 بشمریم، سپس بهمان صورت عمودی سوزن را بیرون بیاریم
* بعد از تزریق، استفاده از پنبه الکلی، حوله گرم، ماساژ، پمادهای تسکین درد و ... ممنوع است (بجز فقط و فقط 30 ثانیه کمپرس یخ)
* تزریق چرخشی حتما و حتما رعایت بشه (تزریق در یک محل و اطراف اون حداقل باید دو هفته بعد صورت بگیره) در غیر اینصورت بافت اون محل به تدریج از بین میره (حفره ایجاد میشه)، سفت میشه، دردناک و کبود میشه، به مرور زخم میشه یا عفونت میکنه .

آهان یه چیز دیگه:
- یک کیسه ژل یخ اضافی هم دادند (برای کمپرس گرم) که در صورت بروز زخم و کبودی و عفونت و ... باید تماس بگیرم تا یاد بدن که اون محل رو چه جوری کمپرس گرم بزارم تا خوب بشه happy0065.gif

ضمنا گفتند: سه روز اول 0.25 دارو استفاده بشه، سه روز دوم 0.5 دارو، سه روز سوم 0.75 و از روز دهم 1 سی سی کامل تزریق بشه (بخاطر اینکه عوارض کمتری بروز کنه و بدن به این دارو عادت کنه) smiling2
- در دوزهای کمتر (9 روز اول) باقیمانده دارو را دور بریزید
(چون دارو بعد از حل شدن تنها تا سه ساعت قابل استفاده است)

الهی تندرست باشین و از همه آفات زمونه دور باشین love51
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : maryamnaji11 , یه غریبه , shaytoon , nahid , Narges , zenith , MFhealth , نازی ی , سیامک 8 , علیرضا 2 , لاله وحشی
سهیلا جان از ارسال شما کیف کردم با این که خودم بتا نمیزنم ولی میدونم چقدر برای بقیه مفیده، حداقل تازه واردان ، شاید نکاتی باشه که ناگفته مونده باشه، تبادل اطلاعات خیلی خوبه . کاش همه اطلاعات کاربردیشون رو اینطور که بهشون آموزش دادن میذاشتن و اصلا فکر نکنن که تکراریه و همه میدونن و...
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : shaytoon
همینطوره ناهید جان
من هر تاپیکی رو که باز میکنم سعی میکنم حتی الامکان کل صفحات رو مطالعه کنم
تا مطالب بیشتری یاد بگیرم

توی این قسمت هم دیدم نکاتی که به من آموزش دادن جایی بهش اشاره نشده ، گفتم تا یادم نرفته اینجا ثبت کنم (چون اغلب تئوری بود) و قطعا ابهامات خیلی از دوستامون رو میتونه حل کنه و اینکه اینجا موندگار میشه و مرورش خالی از فایده نیست love51
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : nahid , shaytoon , علیرضا 2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی وعوارض تزريق بتافرون ostad2000 150 125,207 2019/11/28, 12:59 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  دستگاه تزریق جدید بتافرون عمومهربان 20 17,128 2018/12/26, 05:18 PM
آخرین ارسال: بابای خوب
Shocked حذف تخفیف معاونت غذا و دارو برای بتافرون hessam 5 2,915 2018/12/09, 11:56 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  افزايش مجدد قيمت بتافرون؟ maryam640 72 45,762 2018/12/03, 08:16 PM
آخرین ارسال: لاله وحشی
  تهيه بتافرون hamid 507 278,888 2018/03/05, 10:39 PM
آخرین ارسال: hessam
  اکستاویا (همان بتافرون یا متفاوت ؟) therapy 118 71,362 2014/10/07, 04:38 PM
آخرین ارسال: ghaside
  دوز داروی بتافرون tinookhe 12 9,302 2014/06/20, 11:44 AM
آخرین ارسال: tinookhe
  ورم و درد بر اثر تزريق اکستاویا یا بتافرون آیدا 9 7,941 2014/05/31, 06:53 PM
آخرین ارسال: tinookhe
  دماي نگه داري بتافرون zaynab 13 12,276 2014/04/01, 12:14 PM