•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 28
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی و عوارض ریتوکسی مب
یه جایی خوندم که این دارو از جمله داروهایی هست که برای شیمی درمانی افراد مبتلا به سرطان استفاده میشده و این مطلب باعث تردید جدی ام در استفاده از آن شده است.
قبلا مطالبی که سئوال پیش می آمد و مطرح میشد، دوستان با استفاده از تجارب و مطالعاتی که داشتند مشورت می دادند و باعث قوت قلب سایرین می شدند
فَاللّهُ خَيْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ

خدا بهترين نگهدار است و او مهربان‏ترين مهربانان است
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
ریتوکسی مب شیمی درمانی هست ولی تا جایی که من شنیدم جز داروهای خوبی هست که در ام اس استفاده میشه

من بایکی از دوستان که صحبت میکردم میگفت شش ماه ی دفعست و من عوارضی که معمولا از شیمی درمانی میگن را نداشتم و برام خیلی راحت هست و خیلی از علایمی که داشتم را بعد از دومین تزریق ریتوکسی نداشتم دیگه

ولی خودتونم خوب میدونید که هیچ دو بیمار ام اسی شرایط یکسانی ندارندicon_question
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : hadisss , Vahid.1974 , پریا حقیقت پور
(2017/03/14, 05:08 PM)Vahid.1974 نوشته است: یه جایی خوندم که این دارو از جمله داروهایی هست که برای شیمی درمانی افراد مبتلا به سرطان استفاده میشده و این مطلب باعث تردید جدی ام در استفاده از آن شده است.
قبلا مطالبی که سئوال پیش می آمد و مطرح میشد، دوستان با استفاده از تجارب و مطالعاتی که داشتند مشورت می دادند و باعث قوت قلب سایرین می شدند
من این دارو رو استفاده میکنم. عارضه ای برام نداشته فقط بعد از تزریق تا یه مدتی اسهال داشتم.
اصلا از اسم شیمی درمانی نترسید. این در مقابل بقیه داروهای شیمی درمانی خیلی ضعیفتره و فقط سیستم ایمنی رو تضعیف میکنه. من باچندین نفر از افرادی که این دارو رو مصرف میکنند در ارتباطم و همه شون خیلی راضیند
حسن بزرگ این دارو ۶ ماه یه بار بودنشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : Vahid.1974 , پریا حقیقت پور
من هم از این دارو بیشتر از 1 ساله که استفاده میکنم و خداروشکر خیلی هم ازش راضی هستم
تا اونجایی که میدونم و از دکترم هم سوال پرسیدم ریتوکسیمب داروی شیمی درمانی نیست و حتی داروی اصلی سرطان هم نیست
به عنوان مثال اگر 4 نوع داروی سرطان برای یک بیمار تجویز و استفاده بشه ممکنه که یکی از آنها ریتوکسیمب باشه
ریتوکسیمب درسته که داروی مخرب سیستم ایمنی هست ولی اصلا عوارض داروها شیمی درمانی رو نداره و حسن این دارو نسبت به تایسابری نداشتن عفونت pml و نسبت به نوانترون که داروی شیمی درمانی هست اثر نذاشتن رو DNA میباشد
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
 تشکر شده توسط : hamid , Vahid.1974 , glassheart , nahid , alireza1111 , پریا حقیقت پور
دیروز مجدد با دکتر صحبت کردم، ایشان تاکید داشتند که درسته این دارو برای بیماران سرطانی استفاده می شده، اما داروی شیمی درمانی نیست و استفاده از این دارو برای بیماران ام اس خیلی وقت هست که از فاز تحقیقاتی خارج شده است.
امید به خدا بعد از تعطیلات سال نو قرار شد برای اولین ترزیق نوبت بگیریم و تا آن موقع فعلا همچنان بتافرون رو استفاده کنیم از دوستانی که باعث قوت قلب شدند یا می شوند صمیمانه ممنونم Confused

تشکر شده توسط : glassheart , حمید , nahid , alireza1111 , saeid35 , پریا حقیقت پور
دوستان این که گفته میشه از عوارض این دارو می تونه عفونت مغزی باشه، یعنی چی ؟ چه اتفاقی می افته؟

این دارو رو در همه بیمارستان ها میشه ترزیق کرد، یا بخش خاصی برای آن ایجاد کردند؟

(2017/03/17, 12:37 PM)Vahid.1974 نوشته است: دوستان این که گفته میشه از عوارض این دارو می تونه عفونت مغزی باشه، یعنی چی ؟ چه اتفاقی می افته؟

این دارو رو در همه بیمارستان ها میشه ترزیق کرد، یا بخش خاصی برای آن ایجاد کردند؟
عفونت مغزی از عوارض تایسبریه نه ریتوکسیمب
معمولا بیمارستانی که بخش ام اس داره یا جایی که پالس تراپی انجام میشه این دارو رو تزریق میکنند. از پزشکتون باید سوال کنید
(2017/03/17, 12:37 PM)Vahid.1974 نوشته است: دوستان این که گفته میشه از عوارض این دارو می تونه عفونت مغزی باشه، یعنی چی ؟ چه اتفاقی می افته؟

بله منم عفونت مغزی (brain infection) رو برای ریتوکسیماب هم شنیدم و دکترم راجع بهش مقاله نوشته. اما وقتی بهش گفتم که از این موضوع نگرانم گفت اصلا برای تو اتفاق نمی افته و به طور کلی ریسکش پایینه در ریتوکسیماب.
سلام
خدا قوت
امیدوارم سال خوب و پر انرژی در پیش داشته باشید
داروی ایرانی Rituximab با داروی خارجی Mabthera چه تفاوت هایی در عمل داره؟
از جمله عوارض، مزایا، حاشیه های ترزیق، قیمت و ...

(2017/04/13, 03:29 PM)Vahid.1974 نوشته است: سلام
خدا قوت
امیدوارم سال خوب و پر انرژی در پیش داشته باشید
داروی ایرانی Rituximab با داروی خارجی Mabthera چه تفاوت هایی در عمل داره؟
از جمله عوارض، مزایا، حاشیه های ترزیق، قیمت و ...
سلام
در اصل داروی ردیتوکس و یا زیتاکس که مشابه ایرانی ریتوکسیماب هیست ماده اصلیش از کشور سوئد وارد میشه و ایرانیها فقط اونو بسته بندی و رقیق میکنند
فکر میکنم عوارضش یکسان باشه ولی یه بار یه متخصص روماتولوژی به من گفت چرا خارجیشو مصرف نمیکنی!؟ شاید از نظر اون خارجیش بهتر بوده
من از سال ۹۴ تا حالا زیتاکس تزریق میکنم و ام ار ای اخیرم خیلی خیلی بهتر بود

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9