•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 28
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی و عوارض ریتوکسی مب
سلام دوستان یعدازمصرف 12ماه تایسبری و البته غیرفعال شدن پلاکام مجددا به پالس احتیاج پیداکردم که دکتر مقدسی علت این نیازبه کورتون رواینطور اعلام کرد که ام اسم درمرزپیشرونده شدن هست به خاطرهمین امروز ریتوکسی ماب روتجویزکرد که گویا ازدست داروهای ضد سرطان هست ومن ازاین بابت کمی نگرانم که عوارض شیمی درمانی رونداشته باشه
کسی بااین دارو اشنایی بیشتر داره تابااطلاعاتش به من کمک کنه
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
 تشکر شده توسط : سها , silent , mstoday , ارزو , elham 66 , پریا حقیقت پور
ﺭﻳﺤﺎﻧﻪ ﺟﺎﻥ اﻥ ﺷﺎ اﻟﻠﻪ ﻛﻪ اﺯﺵ ﺟﻮاﺏ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﻱ
ﺑﺒﻴﻦ ﻋﺰﻳﺰﻡ ﻭﻗﺘﻲ ﺑﻪ ﺩﻛﺘﺮﺕ اﻋﺘﻤﺎﺩ ﺩاﺭﻱ ﺩﻳﮕﻪ ﻋﻮاﺭﺽ ﺩاﺭﻭ
ﺭﻭ ﺑﺎﻳﺪ ﺗﺤﻤﻞ ﻛﻨﻲ
ﺑﻌﺪ ﻫﻢ اﮔﻪ اﺯ ﺩاﺭﻭﻫﺎﻱ ﺷﻴﻤﻲ ﺩﺭﻣﺎﻧﻲ ﻫﺴﺖ ﻋﻮاﺭﺿﺶ
ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺼﺮﻑ ﻫﺴﺖ ﻫﺮ ﻋﻮاﺭﺿﻲ ﻛﻪ ﺩاﺭﻩ ﺑﻌﺪ اﺯ ﻗﻂﻊ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ
ﻃﺒﻴﻌﻲ ﺑﺮﻣﻲ ﮔﺮﺩﻩ... ﻧﮕﺮاﻧﻲ ﻧﺪاﺭﻩ ﻛﻪ
ﻫﺪﻑ ﻛﻨﺘﺮﻝ اﻡ اﺱ ﻣﺎﺳﺖ ﺣﺎﻻ ﻫﺮﻛﻲ ﺑﺎ ﻳﻪ ﺩاﺭﻭ
ﺑﺒﻴﻦ ﻣﻦ ﻳﻪ ﺑﺎﺭ ﺑﺮاﻱ ﺭﻳﺰﺵ ﻣﻮ ﭘﻴﺶ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﺭﻓﺘﻢ ﻳﻪ ﻗﺮﺹ ﺑﻪ ﻣﻦ
ﺩاﺩ ﻳﻪ ﻣﺪﺕ ﺧﻮﺭﺩﻡ ﺑﻌﺪ ﺭﻓﺘﻢ ﭘﻴﺸﺶ ﺑﻬﺶ ﮔﻔﺘﻢ ﺁﻗﺎﻱ ﺩﻛﺘﺮ ﭼﻲ ﺑﻮﺩ اﻳﻦ
ﺧﻴﻠﻲ ﻋﻮاﺭﺽ ﺩاﺩﻩ ﺭﻭ ﻣﻦ...
ﮔﻔﺖ ﻋﻮاﺭﺽ ﺩاﺩﻩ!
ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻫﻤﺶ ﻋﻮاﺭﺿﻪ ﺗﻮ ﺑﺮاﻱ ﻣﻮﺕ اﻭﻣﺪﻱ
ﺣﺎﻻ اﮔﻪ ﺻﻮﺭﺗﺖ ﻟﻚ ﻣﻲ ﺩﻩ ﺑﺎﻳﺪ ﺿﺪ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﺰﻧﻲ ﻛﻤﺘﺮ ﺑﺮﻱ ﺯﻳﺮ
ﻧﻮﺭ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﻭﻟﻲ ﺧﺪاﻳﻴﺶ ﺧﺮﻣﻦ ﮔﻴﺴﻮ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ...
 تشکر شده توسط : silent , mstoday , elham 66 , saeid35 , پریا حقیقت پور
سلام
اميدوارم حال همگي خوب باشه
من هفته پيش دوز دوم اين دارو را در بيمارستان تزريق كردم
قبل از اينكه اين دارو را تزريق كنم منم خيلي نگران بودم و اصلا برام خوشايند نبود
راستش از عوارض دارو ميترسيدم و خيلي پا فشاري كردم كه دارومو عوض نكنم. ولي خوب نظر دكتر مهم بود
ولي الان بعد از حدود ١ماه كه از اين جريان ميگذره فهميدم كاملا اشتباه ميكردم

در مورد دارو بگم
دارو هم خانواده داروي تايسابري هست
نام ژنريك دارو تايسابري( ناتالي زوماب) و اين دارو ريتوكسيماب
عوارض اين دارو زياده ولي اين به معني اين نيست كه همه اين عوارض يكجا براي فردي پيدا بشه
براي بعضي ها فقط چند مورد از عوارض و برخي هاهم مثل من و چند نفر ديگر كه تو بيمارستان ديدم و همزمان باهم تزريق كرديم عوارض اينقدر كم بود كه اصلا جاي گفتن نداره
اين دارو از دسته داروهاي شيمي درماني نيست
عارضه مهم اين دارو كه ممكنه پيش بياد عوارض پوستي اون هست ولي نكته مثبت اين دارو اينه كه عفونت مغزي يا pmlكه در تايسابري وجود داره را نداره
بقيه عوارض زياد مهم نيستن و بيشتر حين تزريق ممكنه پيش بيان و بعدش از بين ميرن و البته با داروهاي ضد حساسيتي قبل از تزريق ريتوكسيماب تجويز ميشه اين عوارض به حدالقل ميرسه(مثل ٥٠٠ ميلي گرم پردنيزولون و يك آمپول ضد حساسيت و يك مسكن مثل استامينوفن)
فقط در مورد تزريق بايد بگم ريتوكسيماب بايد بين ٨ تا ١٢ ساعت تزريقش طول بكشه . اين كار باعث ميشه هم عوارض دارو كمتر بشه و هم اگر زودتر از ٥ تا٦ ساعت تزريق بشه خطراتش ميتونه جبران ناپذير باشه البته بيشتر از ١٢ساعت هم دارو فاسد ميشه
عوارض حين تزريق سر درد، بدن درد، لرزش، سوزش ادرار، گلو درد و... ميباشد

ميزان مصرف دارو : ١ گرم ( به صورت دو ويال ٥٠٠ ميلي گرمي) دفعه اول و دو هفته بعد هم به همين شكل و بعد از آن تا ٣ سال بصورت هر شش ماه يكبار و بعد از سه سال هم بسته به نظر دكتر داروي ديگري در سال ٢٠١٧ وارد بازار ميشه كه ميتونه جايگزين اين دارو بشه
اثر گذاري اين دارو از ١ماه بعد از تزيق اول شروع ميشه و مابين ٩تا ١٢ ماه به اوج اثر گذاري خود ميرسه

اطلاتي كه نوشتم بر اساس تحقيق و پرسش و تجربه خودم در مورد اين دارو بود و اگر جايي اشتباه بود اولا به بزرگواري خودتون ببخشيد و دوما در صورت امكان اصلاح كنيد
موفق باشيد
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
 تشکر شده توسط : silent , mstoday , آنا , سها , paeeze , nahid , ارزو , elham 66 , hadisss , saeid35 , Vahid.1974 , SSA , samaneh , علیرضا 2 , پریا حقیقت پور
سلام دوستان
قراره فردا یه ام آر آی جدید انجام بدم و براساس نتیجه اش احتمالا داروی ریتوکسیماب برام تجویز میشه. من فقط با راه رفتن بیش از یه ربع مشکل دارم! وقتی مطالب قبلی رو خوندم یه کم از این دارو ترسیدم. میشه راهنماییم کنید؟
عوارض این دارو روی شما چی بوده؟ قیمتش چقدره؟ ایرانیش الآن توی بازار هست؟
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : alireza1111 , پریا حقیقت پور
(2015/12/22, 05:54 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان
قراره فردا یه ام آر آی جدید انجام بدم و براساس نتیجه اش احتمالا داروی ریتوکسیماب برام تجویز میشه. من فقط با راه رفتن بیش از یه ربع مشکل دارم! وقتی مطالب قبلی رو خوندم یه کم از این دارو ترسیدم. میشه راهنماییم کنید؟
سلام
منم با پیاده روی طولانی مشکل دارم ولی ریتوکسماب مصرف میکنم (خدود ۲ ساله).
اصلا داروی ترسناکی نیست و برای من هیچ عارضه ای نداشته. یکی از دوستانی که در ایران مصرف میکرد میگفت که رایگان گرفته!
امیدوارم جواب بگیری ازش. Smile
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2015/12/22, 05:54 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان

سلام
امیدوارم حال همگی خوب باشه
در مورد دارو بگم که اصلا داروی ترسناکی نیست و اتفاقا خیلی داروی خوبی هم هست برای کسانی که بیماریشون در حال پیشرفته و با داروهای اینترفرون و فینگولید و ... کنترل نمیشه
قیمتش برای دو ویال 500 میلی گرمی (1 گرم) چهار میلیون و صد هزار تومانه
ایرانیه دارو با نام ردیتوکس ساخت شرکت سیناژن هم در داروخانه ها وجود داره
عاقبت خاک شود.حسن جمال من و تو. خوب و بد میگذرد.وای بحال من و تو.
 تشکر شده توسط : alireza1111 , niloofary , zohrevand , پریا حقیقت پور
سلام
کسی تا حالا.امپول ریتوکسی زده
 تشکر شده توسط : i_sh , niloofary , پریا حقیقت پور
بین ریتوکسی ماب و تایسبری موندم کسی هست تجربه جفتشونو داشته باشه و عوارضشونو بدونه؟ دکتر به من جفتشونو گفته دو تا دکتر دارم هر کدوم نظر مختلف دادن البته دکتر ی که میگه تایسبری میگه اول تایسبری بعد ریتوکسی ماب منم موندم کسی هست تجربشو بگه
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
(2016/03/09, 12:10 AM)i_sh نوشته است: بین ریتوکسی ماب و تایسبری موندم کسی هست تجربه جفتشونو داشته باشه و عوارضشونو بدونه؟ دکتر به من جفتشونو گفته دو تا دکتر دارم هر کدوم نظر مختلف دادن البته دکتر ی که میگه تایسبری میگه اول تایسبری بعد ریتوکسی ماب منم موندم کسی هست تجربشو بگه

من ۲.۵ سال تایسبری مصرف کردم و الان هم حدود ۲.۵ ساله که دارم ریتوکسیماب مصرف میکنم. از هیچکدومشون عارضه ای ندیدم خوشبختانه. با این حال من از بازدهی تایسبری راضی تر بودم اگرچه حمله شدیدی نداشتم با هیچ کدومشون. منم فکر کنم اول تایسبری بعد ریتوکسیماب ایده جالبی باشه.smiling
 تشکر شده توسط : niloofary , i_sh , پریا حقیقت پور , Zainab64
سلام دوستان کسی هست که داروش رو از آوونکس و سینووکس به ریتوکسی تغییر داده باشه؟
اگه بشه تغییر داد خیلی خوبه.من خسته شدم از تزریقای زیاد.میخام ببینم اگه میشه داروم رو از آوونکس به ریتوکسی تغییر بدم
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 28
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال