•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سریالی که به ام اس مبتلا شد
دوستان گلم دقت داشته باشید بیماری ام اس یک بیماری هزارچهره است.به تعداد افرادی که به اون مبتلا هستند امکان بروز دارد.برای یکی سهل تر که حتی از بسیاری از انسانهای سالم هم سالمتر است وکارهایی خاص انجام دهد مثل صعود به قله های مرتفع ومتاسفانه روی دیگر سکه سختی زیادی است که موجب آزار واذیت طاقت فرسای بیمار واطرافیانش شود.
پس ما باید واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم ودر حد تعادل،تا اینجای کار سریال خوب پیش رفته تابعدconfused2confused2استرس وارد شده دیر اومدن سر قرار نبود.
استرس در انتخاب آینده بود.استرس در مقبولیت و....
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : neghar , majid1 , elham 66 , ارزو , غزل
آخه یه هو فلج شدconfused2
ایشاله آخرشو خوب تموم کنن
رها کردن کسی که برای شما ساخته نشده یعنی رسیدن به این درک که برخی آدمها بخشی از سرگذشتتان هستند نه بخشی از سرنوشتتان
 تشکر شده توسط : آنا , elham 66 , پویش
حالا فعلا ببینیم میشه عین طلا و مس یا نه؟
امیدواریم بهتر چهره ام اس رو نشون بده ....

ولی فعلا داره واقعیت رو نشون میده خصوصا قسمتی که داره به پسره میگه چه شرایطی داره ام اس و ازدواج با یه فردی که ام اس دارهicon_question
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : hadisss , elham 66 , آنا , ارزو , غزل , پویش
علت استرس دختره:

من قبل از اینکه معلوم شه دختره ام اس داره این سریال رو دنبال میکردمaloofandbored

پسره قبلا زن داشته (یعنی دختر عمه ناتنی شو)

بعد زنش بیمار بوده که مادرزنش ادعا میکنه پسره وقتی دخترش مریض شده اونو ول کرده و طلاقش داده و ....
طی یه حادثه تصادف هم دختره مرده و ...

و ترانه، دختری که ام اس داره هم اینو الان میدونه!

ترانه خودش هم نامزدش شب عروسیش به علت بیماریش رهاش کرده و ضربه سختی خورده و .....

حالا ترانه نگران اینه که این پسره که زنشو به خاطر بیماری (طبق گفته های مادر زنه پسره) که به خاطر بیماری رهاش کرده، چطور در مورد ام اس در کنارش میمونه یا نه؟

یعنی دغدغه همه ماها که ام اس داریمم همینه

خلاصه ترانه نگرانیش از اینم هست!
پسره هم میدونه ترانه ام اس داره ها

فقط بازم میگم امیدوارم اینا فیلمشون و عشقولک بازیشون به هر کجا که میخواد برسه، فقط کاسه کوزه ها تو سر ام اس شکسته نشه!
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nahid , elham 66 , آنا , ارزو , غزل
همه اینا رو بیخیال ، با این وضع که هر آن ممکنه مبتلا دست و پاش بیحس شه طوری که نتونه تکون بخوره ، گواهینامه رانندگی دیگه نمیدن به ام اسی ها ! مگر این که سه تا پدال دستی هم اضافه کنن به خودرو محض احتیاط ، که هروقت با پا نتونست با دست حرکت بده خودرو رو !Unknown

من 8-9 سال قبل از تشخیص ام اس ، یه بار سرکار که بودم یهو دیدم پایین پام هیچ حسی نداره و نمیتونم تکونش بدم ! خیلی ترسیدم و اشک تو چشام جمع شد که حالا چیکار کنم ، چجوری از اینجا بیرون برم ؟ تو اتاق تنها نشسته بودم کسی نفهمید . بعد از زمان کوتاهی پام حسش رو به دست آورد. نمیدونم اون زمان هم بیماری داشتم یا نه.اصلا نه اسمشو شنیده بودم نه میدونستم این بیحسی موقتی پیگیری میخواد یا نه. بعدش دیگه این موضوعو فراموش کردم و دیگه تکرار نشد. فقط فکر کنم چند دقیقه بود.
یعنی میشه آدم یهو پاش بیحس بشه ، حتا اگه ام اس نداشته باشه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , elham 66 , آنا , silent , ارزو , غزل
من از قدیم الایام پاهام همینجور بیحس میشد و بعد از چند دیقه حسش میومد
اوایلی هم که ام اس رسما خودشو در وجودم معرفی کرد، هم همین حالاتی که میگی رو داشتم
اینا درست
ام اس بیماری غیر منتظره ای هست
اما اینکه بخوان برا جامعه ای که همه نگاهشون به ام اس همون زاویه ی بده ماجراس همون زاویه بده رو هی نشون بدن و برا همه ماهایی که میدونیم بعضی علایم ام اس خفیفه و ....... سخته

من تمام نگرانیم الان از اینه که ام اس توی یه سریال پرطرفدار، در شبکه یک ( خیلیییی خانواده ها بیننده سریالا شبکه یکن) یعنی نگرانیم همش اینه که آخرش ام اسه این دختره بشه ناتوانیه کامل sad
هم مردم باز نگاهشون به ام اس غلط میمونه
هم یه جور تضعیف روحیه میشه برا ماهایی که خودمون ام اس داریم

البته تا اینجا نسبتا خوب پیش اومده و نباید چشممون رو روی فعال بودن و اینکه از ظاهرش معلوم نیس ام اس داره، ببندیم! N_aggressive (37)
امید داشتن چیز خوبیست
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : elham 66 , nahid , helli , آنا , silent , برگ 7 , ارزو , niloofary , غزل
بعد از تماشای این سریال در برخی خانواده ها، گرفتن ام آر ای و... به آزمایشهای لازم قبل از ازدواج مثل آزمایش خون و اعتیاد اضافه میشه چون میترسن عروس یا داماد آینده دچار ام اس باشه بی اینکه از ظاهرش مشخص باشهicon_cry
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
از حق نگذريم قسمت هاى مثبت زياد داره ولى من با اين قسمت كه طرف گفت من با شوك عصبى بيحس ميشم مشكل دارم. حمله بعد از شوك عصبى ميتونه طبيعى باشه ولى آخه سر قرار رفتن شوك عصبى حساب نميشهDash2
از فردا همه فك ميكنن اگه به يه ام اسى بگن بالاى چشمت ابرو ست ميره توى حملهconfused
 تشکر شده توسط : hadisss , آنا , ارزو , niloofary , paeeze , غزل , ابراهیم
(2015/11/20, 07:13 PM)helli نوشته است: بعد از تماشای این سریال در برخی خانواده ها، گرفتن ام آر ای و... به آزمایشهای لازم قبل از ازدواج مثل آزمایش خون و اعتیاد اضافه میشه چون میترسن عروس یا داماد آینده دچار ام اس باشه بی اینکه از ظاهرش مشخص باشهicon_cry

چقدر دارید مته رو خشخاش میذارید به خدا!!! حالا این بیچاره ها وقتی نقش یه بیمار ام.اس را به بازیگر میدند جه جور نشون بدهند؟ خوبه از این به بعد هر بیمار ام.اس تمام کارهای خانه یا هرجایی که هست را انجام دهد؟ نشون بدند این بیماران توان جسمی خیلی بالایی دارند؟..........................
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : برگ 7 , الهام ج , Parla , niloofary , غزل , .nazanin
(2015/11/20, 06:13 PM)hadisss نوشته است: علت استرس دختره:

من قبل از اینکه معلوم شه دختره ام اس داره این سریال رو دنبال میکردمaloofandbored

پسره قبلا زن داشته (یعنی دختر عمه ناتنی شو)

بعد زنش بیمار بوده که مادرزنش ادعا میکنه پسره وقتی دخترش مریض شده اونو ول کرده و طلاقش داده و ....
طی یه حادثه تصادف هم دختره مرده و ...

و ترانه، دختری که ام اس داره هم اینو الان میدونه!

ترانه خودش هم نامزدش شب عروسیش به علت بیماریش رهاش کرده و ضربه سختی خورده و .....

حالا ترانه نگران اینه که این پسره که زنشو به خاطر بیماری (طبق گفته های مادر زنه پسره) که به خاطر بیماری رهاش کرده، چطور در مورد ام اس در کنارش میمونه یا نه؟

یعنی دغدغه همه ماها که ام اس داریمم همینه

خلاصه ترانه نگرانیش از اینم هست!
پسره هم میدونه ترانه ام اس داره ها

فقط بازم میگم امیدوارم اینا فیلمشون و عشقولک بازیشون به هر کجا که میخواد برسه، فقط کاسه کوزه ها تو سر ام اس شکسته نشه!
دختره عیانه وپولدار و تحصیل کرده اس.....
پسره به خاطره اینا دودله وگرنه همون اول پا پس میکشیدevilgrin0039.gif
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : hadisss , paeeze , hyd69hyd , حکمت خدا , غزل

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مستند «صعود» درباره بیماران مبتلا به ام‌اس ساخته شد hamdam 0 2,470 2012/10/26, 03:21 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست