امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح جایگزینی دفترچه‌های بیمه با سیمکارت و بیمه نامه الکترونیک
دفترچه‌های تامین اجتماعی "سیم‌کارت" می‌شود

رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی و جایگزینی آن با سیم‌کارت در استان یزد به شکل پایلوت آغاز می‌شود و در آینده به ۴۰ میلیون بیمه شده تامین اجتماعی تسری خواهیم بخشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدتقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی با حضور در نمایشگاه تله‌کام 2015 با اشاره به اینکه فاز آزمایشی اجرای سیم‌کارتهای سلامت هوشمند را شروع کرده‌ایم اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح سیم‌کارت جایگزین دفترچه درمانی می‌شود و استفاده از فناوری ارتباطی برای بیمه شده‌ها محقق می‌گردد.

وی عنوان کرد: این راهکار ابتدا به شکل پایلوت در استان یزد اجرا و دفترچه‌‌های درمانی آنها حذف می‌شود و اگر اجرای آن موفقیت‌آمیز باشد در آینده 40 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی تحت امر قرار می‌گیرند.

او افزود: در گام اول بیماران خاص تحت پوشش این خدمت قرار گرفته و کنترل هزینه‌های آنها از جمله اقدامات این طرح است.

رئیس سازمان تامین اجتماعی با اشاره به پرونده الکترونیکی در یک سال و نیم پیش در تامین اجتماعی تحت HIF آغاز شده است، گفت: هزینه‌های دارویی بیماران خاص قالبا 30 درصد کل هزینه‌های دارویی را شامل می‌شود که برای کنترل هزینه‌های آنها این پروژه را تعریف کردم.

نوربخش اظهار کرد: سالانه 26 میلیارد تومان صرف چاپ دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی می‌شود که می‌توانیم با ارائه این خدمات بر روی سیم‌کارت در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: شبکه ارتباطی که برای این طرح در نظر گرفته شده کارکرد آفلاین هم دارد و در موارد اختلاف در شبکه می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

منبع -تاریخ: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹ - 29 September 2015
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : glassheart , سمیرا67
خوب دكتر تو مطب چطورى نسخه مى نويسه و مهر و امضاء مى كنه
و داروخانه چجورى دارو را مى ده مخصوصه داروخانه هاى خصوصى براى هر داروى !!!!!!!icon_cry
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : یاسی , maryam690
(2015/09/30, 07:41 AM)hessam نوشته است: خوب دكتر تو مطب چطورى نسخه مى نويسه و مهر و امضاء مى كنه
و داروخانه چجورى دارو را مى ده مخصوصه داروخانه هاى خصوصى براى هر داروى !!!!!!!icon_cry
واقعانا؟ چه جوري؟ مگه مي شه؟ مگه داريم؟wink2

(2015/09/30, 07:41 AM)hessam نوشته است: خوب دكتر تو مطب چطورى نسخه مى نويسه و مهر و امضاء مى كنه
واقعانا؟ چه جوري؟ مگه مي شه؟ مگه داريم؟wink2
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
من این خبر رو که دیدم کلا نفهمیدم چی میگه ، گذاشتم اینجا شاید شما بدونین بگین موضوع چیه ، شما هم که نمیدونین !confused2Dodgy
 تشکر شده توسط : hadisss
(2015/10/01, 11:27 AM)nahid نوشته است: من این خبر رو که دیدم کلا نفهمیدم چی میگه ، گذاشتم اینجا شاید شما بدونین بگین موضوع چیه ، شما هم که نمیدونین !confused2Dodgy

مهم نيست فكر كنم پول زيادى تو تامين اجتماعى پيدا كردند مى خوان بگن براى اين كارا تموم شده !!!!!Sleepy
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: سیم‌کارت‌ها‌ی جایگزین دفترچه‌های درمانی در داخل موبایل و یا در کارت‌های مخصوص قرار می‌گیرد و تمامی اطلاعات بیمار در آن ثبت می‌شود و در اختیار بیمار قرار می‌گیرد.

سیم‌کارت‌ بزودی جای دفترچه‌ بیمه را می‌گیرد

دکترمحمد علی همتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای الکترونیکی شدن پرونده‌های درمانی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی به سرعت در حال انجام است و شرکت خدمات ماشینی تأمین اجتماعی تمامی اقدامات را برای بهره برداری از الکترونیکی شدن درمان در تأمین اجتماعی انجام داده است.

وی بیان داشت: تا چند ماه آینده سیم‌کارت‌ها جای دفترچه‌های درمانی را در مراکز ملکی تأمین اجتماعی خواهند گرفت و دیگر مشکل تمدید دفترچه‌های بیمه برطرف می‌شود.

وی تأکید کرد: در یک بازه زمانی کوتاه برای رفع مشکلات احتمالی دفترچه‌های درمانی و کارت‌های دارای سیم‌کارت هر دو در اختیار بیمه‌شدگان قرار می‌گیرد.

https://www.tamin.ir/News/Item/8236/94/8236.html
 تشکر شده توسط : hadisss
مثلا من یک دفعه نیاز به کرتون تراپی یا گرفتم دارو برای سرما خوردگی پیدا می کنم می رم دکتر Smile (52)
این سیم کارتم به جای دفترچه بیمه دستمه دکتر چطوری و کجای این سیم کارت برای من کورتون یا داروی سرماخوردگی را نسخه می کنه angry2angry2angry2
و داروخانه از کجا می فهمه من چه دارویی می خوام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ icon_cryicon_cryicon_cry
 تشکر شده توسط : یاسی
خیلی ساده هست دکتر شما حداقل یه کامپیو تر لپتاپی باید در مطب داشته باشه! داروهای تجویز شده در حافظه سیمکارت ثبت میشه میبرین داروخونه و اونجا هم به طریق عکس از روی حافظه میخونن....

مساله سیمکارت که تو گوشی یا تو کارت باشه نیست! مساله اینه تو کشوری که شهروند 1000 تا کارت داشته باشه برای انجام کارای روزانه اش نشان از توسعه نیافتگیه، نه رشد و پیشرفت!
به نظر من بهترین کار هوشمند کردن کارت ملی هست که داره انجام میشه و تجمیع صورت بگیره مثلا گواهی نامه و بیمه حساب بانکی .... و داشتن سرور های مجهز و قوی که لازم نباشه هر کسی اطلاعات رو با خودش هی حمل کنه! این رایانش ابری رو دیگه کجا میخوان به کار ببرن؟ به جای اینکه یه هویی ایده های چیپشون رو عملی کنن یکم فکر کنن با 4 تا متخصص اطلاعات صحبت کنن!
ایرانه دیگه!

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : hadisss , یاسی
یادمه یه زمانی قرار شد خیلی از دفترچه حساب های بانکی دیگه کارتی و به اصطلاح عابربانکی شن
و خیلی حساب ها این گونه هم شد
یادمه اون اوایل خیلیها به مشکل برخوردن
عمدتا افراد ناآشنا به همچین سیستمهایی
چه خود مردم چه خود مسئولین سیستمها و ...

امیدوارم اگر قراره کاری کنن برای سهولت بیماران، سنجیده عمل کنن
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : یاسی
هيمن الانش
سيستم تاييد نسخه تامين اجتماعي تو داروخانه هاى كه داروى بيماران خاص را مى دن هنگه چه برسه به وقتى كه بخوان براى ٤٠ ميليون نفر كارت هوشمند صادر كنند
فكر كن بايد ٤٨ ساعت منظور بمونم تا طرف تو داروخانه تازه بتوانه اسم دارو را بخونه چند ساعت طول بكشه تا به صندوق برسيم خدا مى دونه
 تشکر شده توسط : Ghost , یاسی

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در مورد اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی hessam 3 2,920 2020/09/27, 01:13 PM
آخرین ارسال: glassheart
  دفترچه جدید بیمه سلامت دیگر صادر نمی‌شود nahid 2 3,650 2020/09/18, 11:45 PM
آخرین ارسال: glassheart
  بیمه‌ سلامت برای افراد فاقد پوشش اجباری می‌شود nahid 2 1,485 2019/10/26, 09:02 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایشاتی که از بیمه حذف شدند nahid 1 1,853 2018/07/18, 10:42 PM
آخرین ارسال: hadisss
  حذف دفترچه بیمه سلامت در نیمه نخست امسال nahid 7 3,134 2018/06/18, 01:09 PM
آخرین ارسال: nahid
  بیمه سلامت از وزارت رفاه به بهداشت منتقل شد. nahid 0 2,307 2017/01/04, 10:35 PM
  کشورهای موفق فقط یک بیمه درمانی دارند؛ ایران۲۰بیمه! hadisss 0 1,860 2016/12/10, 12:10 PM
آخرین ارسال: hadisss
  داروخانه‌ها در انتظار وصول بدهی بیمه‌ها nahid 3 3,379 2016/12/07, 04:44 PM
  اهدای دفترچه به هشت میلیون و یکمین نفر توسط رییس جمهور سلامت نیوز: اهدای دفترچه به hamid_147 1 2,781 2015/01/12, 10:51 PM
آخرین ارسال: helli
  دفترچه هایی که فقط برای نسخه نویسی کارایی دارد naazanin 3 6,480 2014/05/19, 02:01 PM
آخرین ارسال: hania

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست