امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab )
سلام دوستان،
من عضو جدید هستم. دو سال هست که بیماری من تشخیص داده شده. من فعلا خارج از ایران زندگی می کنم. به مدت یک سال و نیم تایسبری دریافت میکردم اما به خاطر مثبت بودم آزمایش jcv مجبور شدم داروم رو تغییر بدم. الان داروی جدید ocrovus یا همون ocrelizumab رومیگیرم. میخواستم بدونم آیا این دارو ایران هم هست؟ چون قصد برگشت به ایران رو دارم برام خیلی مهم هست جواب سوال. ممنون میشم کمکم کنید.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2018/01/15, 09:32 AM)Rosa2016 نوشته است: سلام دوستان،
من عضو جدید هستم. دو سال هست که بیماری من تشخیص داده شده. من فعلا خارج از ایران زندگی می کنم. به مدت یک سال و نیم تایسبری دریافت میکردم اما به خاطر مثبت بودم آزمایش jcv مجبور شدم داروم رو تغییر بدم. الان داروی جدید ocrovus یا همون ocrelizumab رومیگیرم. میخواستم بدونم آیا این دارو ایران هم هست؟ چون قصد برگشت به ایران رو دارم برام خیلی مهم هست جواب سوال. ممنون میشم کمکم کنید.

سلام
فکر میکنم همین سال ۹۶ بیاد
اما تا زمانی که بیمه نشه قیمتش خیلی بالاست
اینطور که یکی از بچه ها میگفت دکتر عظیمی گفته ۲۵ میلیون
امیدواریم سریعا بیمه شه
زندگی برای من دو جهان دارد
جهان پیش و پس از تو
 تشکر شده توسط : samiramiss , پریا حقیقت پور
(2018/01/15, 09:49 PM)امیرپوریا نوشته است:
(2018/01/15, 09:32 AM)Rosa2016 نوشته است: سلام دوستان،

سلام
فکر میکنم همین سال ۹۶ بیاد
اما تا زمانی که بیمه نشه قیمتش خیلی بالاست
اینطور که یکی از بچه ها میگفت دکتر عظیمی گفته ۲۵ میلیون
امیدواریم سریعا بیمه شه

ایشالا سریع تایید و بیمه بشه و در دسترس همه قرار بگیره. یکی از بهترین داروهای موجود برای ام ای هست!
سلام دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه
عزیزان یکی از دوستان من سوالی داشت گفت اینجا مطرح کنم اینکه آیا کسی اُکرلی زوماب رو گرفته و تاثیرش چه طوری بوده و هزینه اش چقدر بوده و چطوری تهیه کرده
اگر این آمپول رو مصرف می کنید لطفا پاسخ دهید سپاسگزارم
سلام
به همه دوستان شنیدهام از داروی اکرلی زوماب این است که تا اوایل سال آینده شاید هم یکمی زود تر به صورت رسمی وارد بازار دارویی ایران بشه
و داروی خوبیه هم برای ام اس نوع عود کننده و بهبود یابنده (که 80% از کلا مبتلایان به ام اس این نوع هستند) و هم برای ام اس نوع پیش رونده ( که اولین داروی امید بخش برای این نوع ام اس هست )
انشالله راههای درمان قطعی برای همه بیماران ام اس به زودی یافت بشه
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : alireza1111 , پریا حقیقت پور , علیرضا 2 , saeid35
بالاخره توزیع اکرلی زومب از امروز در داروخانه ها اغاز شد.

از امروز داروخانه ۱۳ ابان تهران فروش اکرلی زومب را اغاز کرد و به زودی داروخانه هلال احمر و سایر شهرها نیز دارو را توزیع می کنند دارو هنوز بیمه نشده و قیمت هر ویال ان حدود بیست میلیون تومان است و با توجه به تزریق هر ۶ ماه یکبار و نیاز به دو ویال برای تزریق ، قیمت دارو ۴۰ میلیون تومان برای هر تزریق خواهد بود. و برای بیمه ای شدن دارو تلاش های زیادی در حال جریان است.
اطلاعات تکمیلی به زودی منتشر می شود.

منبع:کانال دکتر عظیمی
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , علیرضا 2 , saeid35
بی صبرانه در انتظارشم. خدا کنه زود بیمه بشه. با این قیمت کمتر کسی میتونه این دارو رو تهیه کنه sad2
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
این دارو برای بیماران دویک هم درمانگر هست؟٠
(2019/07/09, 04:22 PM)Amer.khan نوشته است: این دارو برای بیماران دویک هم درمانگر هست؟٠

بله؛ من دویک دارم و پزشکم قراره این دارو رو برام تجویز کنه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : Amer.khan , samiramiss , پریا حقیقت پور
اکرلی زومب یا اکروس

1- اکرلی زومب چیست ؟
اکرلی زومب یک داروی مونو کلونال انتی بادی است . مونو کلونال انتی بادی ها (یا اصطلاحا داروهای هوشمند) داروهایی هستند که برخلاف سایر داروها فقط بر روی یک قسمت مشخص و یا یک هدف ویژه اثر می کنند. از دسته این داروها می توان به تای سابری ، ریتاکسی مب و المتوزومب اشاره کرد.
اکرلی زومب فقط بر روی گلبول های سفید نوع بی عمل می کند و پس از تزریق با پیداکردن این گلبول ها و هدف قرار دادن انها ، انها را نابود می کند. لازم به ذکر است که در ام اس هر دونوع گلبول های نوع بی و تی اثر دارند و اکثر داروهای ام اس بر هر دو تا حدی موثرند اما به نظر می رسد نوع بی در ام اس نقش موثرتری داشته باشد . تنها داروهای ام اس که فقط بر نوع بی اثر می کنند اکرای زومب و ریتاکسی مب هستند.

2- نحوه تجویز اکرلی زومب به چه صورت است ؟
ویال های تزریقی اکرلی زومب یا اکروس ۳۰۰ میلی گرمی است .
برای بار اول تزریق : روز اول یک ویال تزریق می شود و دوهفته بعد یک ویال دیگر
برای تزریق های بعدی : هر دو ویال یکجا و هر ۶ ماه تزریق می شود
( لازم به ذکر است که کسانی که از داروی ریتاکسی مب به اکرلی زومب تغییر دارو داشتندتزریق اول را نیز می توانند یکجا هر دو ویال را تزریق کنند )

۳- اکرلی زومب یا اکروس چه تا ثیراتی بر ام اس دارد و بر کدام نوع ام اس موثر است؟
اکرلی زومب تنها داروی ام اس است که هم بر نوع عود کننده ام اس و هم برنوع پیشرونده اولیه ام اس موثر بوده است. در مطالعات اولیه دارو در دو گروه از بیماران ام اس بررسی شد
الف - نوع عود کننده بهبود یابنده:
این مطالعه بربیماران تازه تشخیص داده شده انجام شد به یک گروه از بیماران ربیف و به گروه دیگر اکرلی زومب تجویز شد و نشان داده شد که اکرلی زومب بسیار بهتر از ربیف توانست بیماری را کنترل کند.

ب -نوع پیشرونده اولیه :
در این گروه از بیماران تا کنون همه داروهای به کار رفته شکست خورده بود و اولین بار اکرلی زومب توانست پیشرفت ناتوانی را در این بیماران کاهش دهد

4- فرق اکرلی زومب با ریتاکسی مب چیست ؟
می دانیم که هر دو دارو به طور اختصاصی بر گلبول های سفید نوع بی اثر می کنند. اما سه تفاوت اصلی دارند ؟
الف- ساختار مولکولی اکرلی زومب با بدن انسان بیشتر همخوانی دارد بنابراین واکنش بدن نسبت به دارو و عوارض تزریق کمتر از ریتاکسی مب است

ب- محل اتصال اکرلی زومب به گلبول های سفید با ریتاکسی مب فرق می کند و اتصال و انهدام گلبولها را موثر تر انجام می دهد

ج- مطالعات ریتاکسی مب در مورد ام اس در دو فاز انجام شد و علی رغم تاثیر بسیار خوب دارو فازسوم انجام نشد و بنابراین مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا و اروپا قرار نگرفت اما در مورد اکرلی زومب فاز سوم هم انجام شد و مورد تایید هر دو سازمان قرار گرفت.

سوالات رایج بیماران :
1- ایا اکرلی زومب بیمه خواهد شد ؟
تلاشهای بسیار زیادی در این رابطه در حال انجام است اما حداقل به چند ماه زمان نیاز دارد

۲- ایا اگر کسی با سایر داروها کنترل بوده و عوارض دارویی هم ندارد لازم است دارویش به اکرلی زومب تغییر کند ؟ خیر
۳- ایا اگر کسی در حال مصرف ریتاکسی مب است باید دارو به اکرلی زومب تغییر یابد ؟ هرچند اکرلی مزیت های بیشتری دارد اما کسی که با ریتاکسی کنترل است لزوم قطعی به تغییر دارو ندارد.

منبع : کانال دکتر عظیمی
 تشکر شده توسط : samiramiss , الی کوچولو , پریا حقیقت پور , علیرضا 2 , saeid35 , mahbub

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی سوییسی مارلا ( گلنیا ) sooorooosh 36 34,293 2023/12/14, 01:59 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,417 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,616 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,179 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,704 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی IVIG محمر رضا3 49 62,322 2018/03/30, 05:28 PM
آخرین ارسال: samaneh
  داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra ) zaynab 89 70,238 2017/11/23, 01:43 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,675 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,917 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی داکلیزوماب (Daclizumab) با نام تجاری زینبریتا (Zinbryta) niloofary 3 3,821 2016/12/23, 12:17 AM
آخرین ارسال: rezamyqn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان