امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آسنترا ( سرترالین )
آسنترا
سرتالين
قرص رو كش دار

خواص دارويي:

آسنترا نام تجاري سرتالين است كه از دسته داروهاي مهار كننده باز جذب سروتونين مي باشد.

موارد مصرف:

آسنترا در درمان اختلالات افسردگي توام يا بدون اضطراب ،اختلالات پانيك يا وحشت زدگي ، اختلالات وسواسي فكري-عملي به كار مي رود.

موارد منع مصرف:

آسنترا در موارد وجود حساسيت به سرتالين يا ساير تركيبات موجود در اين دارو نبايد مصرف شود.

مقدار مصرف دارو در افسردگي:

ميزان معمول شروع درمان 50 ميلي گرم يك بار در روز مي باشد.اگر درمان موثر نبود پزشك به تدريج و در فواصل زماني بيش از يك هفته دوز روزانه را به ميزان حداكثر 200 ميلي گرم افزايش مي دهد.

مقدار مصرف دارو در اختلالات پانيك:

دوز ابتدايي روزانه 25 ميلي گرم سرتالين مي باشد.بعد از يك هفته پزشك دوز روزانه را به 50 ميلي گرم افزايش مي دهد و به تدريج با فواصل زماني بيش از يك هفته دوز روزانه را به ميزان حداكثر 200 ميلي گرم افزايش مي دهد.

دارو را بايد هر روز در زمان معيني همراه يا بدون غذا مصرف نمود
دارو را با مقداري آب مصرف نماييد.
قرصها را هر روز به طور مرتب مصرف نماييد . بعد از يك هفته ممكن است احساس بهبودي نسبي پيدا كنيد . در مواردي هم احساس بهبودي 2 تا 4 هفته پس از آغاز درمان بوحود مي آيد. در صورت احساس بهبودي مصرف دارو را تا زماني كه پزشك معين كرده است ادامه دهيد.

اگر مصرف يك وعده دارو را فراموش كرديد،مقدار مصرف بعدي را به هيچ وجه دو برابر نكنيد.

عوارض قطع درمان با آسنترا:

احتمال بروز گيجي،لرزش دستها،اضطراب،تهوع و طپش شديد قلب به صورت بسيار نادر وجود دارد.

عوارض جانبي:

تهوع، اسهال،يبوست،لرزش دستها،تعريق،اختلالات جنسي ،گيجي،بي خوابي،خواب آلودگي،كاهش اشتها و كاهش وزن از جمله عوارض سرتالين هستند.اين عوارض معمولا خفيف بوده و با ادامه مصرف دارو از بين مي روند.
 تشکر شده توسط : melody , niloufar , شهرزاد , sara-m , sooorooosh , نازلی , yummy , rana , Hasty , paeazan , Ali 324 , مهدی نصیری , ابراهیم , Pooya.N , ارزو , N00shin , Ghost , nazii , نازی ی , sargol , م.ه , SSA , parisa28336 , hania , elham 66 , رنگین کمان , glassheart , siamak.m.h , الهه منصوری , A.Kh
سرترالین و عوارض مصرف آن

دوستان عزیزم می خواستم بدونم کسی هست که قرص سرترالین مصرف کنه و از عوارض اون اطلاعی داشته باشه؟HuhHuh
ممنون میشم اگه با من همکاری کنید و بهم پاسخ بدیدicon_biggrinicon_biggrin
آخه با مشکلی برخورد کردم شاید شما بتونید کمک کنیدwink2wink2
گاهی نه گریه آرامت میکند و نه خنده

نه فریاد آرامت میکند و نه سکوت

آنجاست که با چشمانی خیس

رو به آسمان میکنی و میگویی

خدایا تنها تو را دارم

تنهایم مگذار love28
 تشکر شده توسط : silent
دوستان عزیزم از شما به خاطر راهنمایی هایی که در مصرف قرص سرترالین به صورت پیام خصوصی به من ارائه دادید ممنونم love28love28love28
لطفا از خانم های انجمن اگر کسی هست که در حال حاضر این قرص را مصرف می کنه با من در ارتباط باشه بازم ممنون و یک دنیا تشکر.icon_questionicon_question
گاهی نه گریه آرامت میکند و نه خنده

نه فریاد آرامت میکند و نه سکوت

آنجاست که با چشمانی خیس

رو به آسمان میکنی و میگویی

خدایا تنها تو را دارم

تنهایم مگذار love28
 تشکر شده توسط : silent
مصرف قرص آسنترا روی دندونهای من اثر مخرب داشتicon_cryicon_cryو به گفته دندونپزشک این یکی از عوارض نادر این دارو هست...
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : niloofary
من اوایل بیماریم دکتر برام نوشت چندروز مصرف کردم،حالم خیلی خراب شد معده دردشدید همراه با بی اشتهایی بحدی درعرض چند روز هیچی نمیخوردم مجبورشدم قطعشون کنم دیگه مصرف نکردم بجاش الپرازولام نیم استفاده کردم
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : niloofary , glassheart
[size=large]من آسنترامیخورم الان حدوده ۶ماهه یه مدت روزی دوتامیخوردم الان روزی یدونه عارضه خاصی قرام نداشت جزاینکه موهام فرفری شدنconfused
من ام اس دارم اماام اس مرانداردShy
 تشکر شده توسط : niloofary , glassheart , silent , kohedard
من دو سال ابتدای تشخیص ، یه اسنترا بعد از صبحانه میخوردم ،چهار سال بعدی هم سیتالوپرام میخوردم ، حالا دوباره اسنترا باید بخورم ، انگار که عادت ندارم بهش ، برام خیلی خواب آوره . یعنی با نصف قرص هم خواب آلوده میشم. شبها هم چند بار بیدار میشم ،خوب خوابم نمیبره .
باید صبح خورده بشه یا شب ؟ اختلال خواب میاره واقعا ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
واقعا قرصه عالیه ....
دکتره منم سرترالین تجویز کرده واسم روزی یکبار ( 50m)
منتهی میگه حداقل الامکان نخور چاق کننده اس
هم این هم نورتیلیبلین و هم پرگابالینconfused

(2016/02/16, 02:51 PM)nahid نوشته است: باید صبح خورده بشه یا شب ؟ اختلال خواب میاره واقعا ؟

اتفاقا قرصه خواب آوریه و خیلی آروم بخش
البته برای من اینطوری بود
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : nahid
من مدت هاست آسنترا 100
می خورم به من از اول گفتن حتمانیم ساعت بعد از ناهار بخورم ...
قبل از عید می خوام 2 تاش کنم
یعنی 200 بخورم ولی خوبه عوارضش
از بقیه قرصا کمتره
ولی من نمی دونستم خواب آوره یا چاق می کنه
من که روز به روز لاغر تر میشم!!!
البته خودم می خوامwink2
 تشکر شده توسط : nahid
دکتر به منم گفت بعد از ناهار ، حالا نمیدونم چرا ظهر باید بخورم ؟! دلیلش رو اگه فهمیدین بگین.
قبلا دکتر اولی که بعد از تشخیص رفتم بعد از صبحانه گفته بود!icon_cry
امروز طبق عادت میخواستم صبح بخورم ولی گذاشتم برای ظهر که بازم ترسیدم یک قرص کامل بخورم.نصفشو خوردم .اسنترا 50 هم هست مثل 5 سال پیش.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان