امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر متفاوت 2 پزشک.. نظر شما چیه؟
سلام دوستان عزیز ...
مدتیه با انجمن شما آشنا شدم و فهمیدم که افرادی که با ام اس زندگی میکنند هم بسیار دوست داشتنی هستند ( بر خلاف تصور قدیمم... )
اما چه شد که الان اینجا هستم ...
ماجرا مربوط به همسر بنده است و شرح اتفاقاتی که بر ما در این یک ماه گذشت...
خانم بنده 26 ساله، بدون هیچ مشکل قبلی ( فقط گاها و خیلی کم تپش قلب) حدود 25 بهمن امسال بود که به من میگفت کمی سر درد دارم، البته سردردهاش به مرحله شبیه میگرن نرسید که ضربانی باشه ... و همون روز بود که میگفت دست چپش یکدفعه مثلا انگشتاش قفل میشد ( مثل لمس شدن که هیچ جونی نداشته باشه نه، چیزی شبیه سیخ شدن و سفت شدن) . و کمی هم سوز جزیی داشت تو دست چپش...
البته چون دوران پرتنشی رو میگذروندیم اول فکر کردم از استرسه. فرداش گفتم بره دکتر، بیمارستان چمران رفت گفت ام ار ای بگیره ، گرفتیم و زده بود پلاک توی سر هست (mri بدون تزریق از مغز بود) تقریبا از شنبه تا سه شنبه هی تعداد حمله کمتر شد ( اولش 3 تا بعد خودش شد 2 تا و یکی ) چهارشنبه بردیم مطب همون دکتر ، که بدترین و رعب آورترین شب زندگی من رو اقای دکتر برای من رقم زد، دکتر یه نگاه کرد و جلوی خانمم گفت که احتمالا ام اسه ، حالا برو منشی برات سریع یه اسکن مغز بگیره... آقا خانم ما شد اشک خالی و منم چون ام اس اون موقع برام غریب بود ترسیدم و 400 هزارتومن ما رو بابت اسکن پیاده کردن، بعد تست بینایی و اسکن بینایی گرفت گفت اکی هست بینایی و تست اسکن.
فردا رفتیم بیمارستان چمران بستری شد و توی شب دوم که کورتن رو گرفت ذیگه ردیف شد ولی تا شب پنجم موند و مرخص شد... دکتر 2 تا ازمایش نوشت که همش منفی یا نرمال بود. رفتیم مطبش گفت شکر یک ام اس خفیفه و داروی قطع کورتن بخور یک بسته و بعدش آوانکس از عید بزن...
ما رفتیم بعدش پیش دکتر بلادی، ایشون کلی تست حرکتی گرفتن و بینایی به صورت بالینی که همه اکی بود و آزمایش بیشتر خون نوشتن که جوابش الان اومده همه چی خوبه فقط B12 (زیر خط فقر) و T3 (ECL و MPV زیر نرماله ...
یک ام ار ای مجدد اینبار به اضافه گردن و کمر هم داده با تزریق ...(شنبه نوبت داریم 23 اسفند)
گفتن ام ار ای اول شما کمی مشکوک به ام اس و البته بسیاری علل دیگه هستن، اما علایم بالینی شما فعلا تاپیک ام اس نیست ...
خلاصه اینکه، ما منتظریم ولی من خودم رو برای هر پیشامدی آماده کردم و الان ترسم از ام اس هم ریخته و میدونم که حتی چند سال دیگه به تاریخ میپیونده Smile)
ممنون از دوستانی که وقت میگذارن و متن من رو میخونن و نظر میدن ...
 تشکر شده توسط : eglantine , Exhautless , برگ 7 , پرستووو
سلام. ام اس که چیزی نیس فقط پدر اونی که داره رو درمیاره.... اگه کاری به کارش نداشته باشی بچه آرومیه. کاری نداره. من اولش اصلا ازش نترسیدم. فقط اینکه تا اخر عمرم باید دارو بخورم. و آمپول بزنم یکم کم توقع شدم. به خدا غر زدم ولی وقتی دیدم فایده نداره سعی کردم بهش عادت کنم. الان بعد از 7 سال واسم عادیه. انگار نه انگار که هست اصلا حسابش نمیکنمlove28
......
 تشکر شده توسط : mohamad88 , helli , eglantine , آنا , kaveh_plus
به نظرم نگاه به زندگی خیلی مهمه ... باید قبول کرد که دنیا فقط یک محل گذره ... و زمان ما برای فراگیری چیزهایی که باید یاد بگیریم بسیار کم هستش ... پس با هر امکاناتی باید یاد گرفت ... من جایی که کار میکنم ، طرف 2 پا نداره و یک دستش هم از مچ قطعه اما کیفیت روحی و روانی زندگیش از من بالاتره...
 تشکر شده توسط : hamid , مرجان مولایی نژاد , eglantine , آنا , الهام ج
بابام میگفت چند وقت پیش تو روزنامه خونده که کمبود ویتامین B12 علائمی شبیه به ام اس داره و ممکنه اشتباه گرفته بشه.
ایشالا که همون کمبود B12 است بیماری همسرتون.
خدایی نکرده اگر هم تشخیص دکتر اول درست بود، اصلا چیز ترسناک و بدی نیست. منم اول خیلی ترسیدم و گریه کردم.اما الان با گذشت یک سال نه تنها نمی ترسم ازش، دوسشم دارم.
 تشکر شده توسط : aztab , مرجان مولایی نژاد , eglantine
سلام
من فكر نكنم ام اس اين قدر مهم باشه كه منتظره جواب ام آر آي دوم با تزريق باشيد كه آيا ام اس باشه يا نه
آخه ام آر آى دوم با تزريق را پزشك براى بررسى وظعيت پلاك ها سالى يك بار نسخه مى كنه
شما هم با توجه به نظر پزشكتون عمل كن و زودتر دارو را براى خانمتون شروع كنيد
و به خدا توكل داشته باشيد و تلاش كنيد استرس هاى زندگى كمتر به خانمتون منتقل بشه
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : helli , مرجان مولایی نژاد , eglantine
امیدوارم تشخیص درست دکتر بتونه مشکل رو حل کنه.
فقط توی متنتون نوشته بودید
نقل قول: تقریبا از شنبه تا سه شنبه هی تعداد حمله کمتر شد ( اولش 3 تا بعد خودش شد 2 تا و یکی )
در یک زمان فکر نمیکنم بیمار چند تا حمله داشته باشه ، هر علایمی که داشتن مربوط به همون یه حمله بوده.هر علامتی یه حمله جدا محسوب نمیشه.
متاسفانه بعضی از دکترها به روحیه بیمار توجه نمیکنن angry2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : arman alagha , eglantine , helli , مرجان مولایی نژاد
محمد جان من نه میخوام بترسونمت نه میخوام نا امیدت کنم
اما پلاک = ام اس
بدون تزریق و با تزریق میخواد ببینه که بیماری جدید است یا کهنه
ام ار ای گردن هم واسه اینکه پلاک تو نخاع نباشه
البته پلاک ها متحرک هستن و احتمال حرکت و زیاد شدن هم وجود دارد
آزمایش ها که منفی بوده نشانه این است که بیماری دیگه ای نیست مثل لوتوس و ... که خیلی بدتر از ام اس هست
آوانکس هم داروی ام اس هست
ببخشید
نیلوفرجان شما تازه مریض شدی، با کدوم اطلاعات میگین پلاک بعنی ام اس؟! آیا مثلا در دویک بیمار پلاک نداره؟!

دکترها نظراتشون متفاوته، شما بهتره دنبال یه دکتر خوب بگردین و بهش اعتماد کنید و طبق نظرش پیش برین
گاهی باید صبر کرد تا رمان بره، تا علائم هویدا بشه و تشخیص قطعی داده بشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : آنا , free
دویک پلاک بزرگ تو گردنه
من انقدر درمورد این بیماری تحقیق کردم که همه اینا و میدونم تمام مقالات و نظرات پزشک
پلاک یعنی بیماری خود ایمنی
خود ایمنی چند نوع است ام اس دویک لوتوس
صبر کردن جز تعدد پلاک ها چیزی ایجاد نمیکنه بهتره که درمان سریع شروع بشه تا از مشکلات جلوگیری بشه
من دکترم مقدسی است و بهش اعتماد دارم
اگه دویک پلاک بزرگ تو گردنه پس چطوری بوده که دکترها بیماری مثلا خانم م رو اول گفتن دویک بعد گفتن ام اس؟
ایشون در نخاع پلاک های زیادی داشت که باعث میشد با قطعیت نگن ام اس اما بعدش با قطعیت گفتن ام اس
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : free

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتخاب پزشک مغز و اعصاب ؛ آزمايشگاه و مراکز درمانی khatoon25 49 38,910 2020/05/08, 03:36 PM
آخرین ارسال: Tanhafatima
  ملاقات پزشک جدید glassheart 5 2,799 2016/08/31, 12:41 AM
آخرین ارسال: glassheart
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,882 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,733 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان