امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی سوییسی مارلا ( گلنیا )
(2014/09/12, 01:11 PM)helli نوشته است:
(2014/09/11, 07:10 PM)sooorooosh نوشته است: از مهر خود داروی سویسی وارد میشه.
اسمش شده مارلا
یعنی همون گلنیا هست،شده مارلا
بیمه ها پوشش میدن. یه هشتصد تومنی قیمتش هست.
مثل تای سبری که بیمه شد
یعنی با پوشش بیمه میشه 800 تومن؟confused2

یعنی اثر داره؟
 تشکر شده توسط : pariya1361
دوستان من بيمار دكتر صحراييانم. هم فينگوليمود خوردم هم مارلا. در اولين سال بيماريم حمله هاى زيادى داشتم و هيچ يك از اينترفرونها برام جواب نداد. ٤ سال تاى سابرى استفاده كردم. خيلى خوب بودم ولى بعلت مثبت بودن آزمايش jcv مجبور شدم گيلينيا استفاده كنم. ٨ ماه فينگوليمود خوردم اما متاسفانه پلاك هاى روشن در ام آر آيم هست. دكتر صحراييان گفت ٦ ماه ديگه فينگوليمود بخور و دوباره ام آر آى بده. اما ي دكتر ديگه بهم گفت داروت رو عوض كن و مارلا بخور. اون قويتره و اصلا شبيه نمونه ايرانيش نيست.دكتر صحراييان اين تجويز رو كرد چون دارويى كه خودش تاييد كرده زير سوال مى ره. نمى دونم چرا اما متاسفانه دكتر صحراييان هم اخلاقيات و وجدان كاريش رو زير پاش گذاشته.
 تشکر شده توسط : niloofary , tinookhe , pariya1361
[quote='Mojgani' pid='510951' dateline='1436130690']
دوستان من بيمار دكتر صحراييانم. هم فينگوليمود خوردم هم مارلا. در اولين سال بيماريم حمله هاى زيادى داشتم و هيچ يك از اينترفرونها برام جواب نداد. ٤ سال تاى سابرى استفاده كردم. خيلى خوب بودم ولى بعلت مثبت بودن آزمايش jcv مجبور شدم گيلينيا استفاده كنم. ٨ ماه فينگوليمود خوردم اما متاسفانه پلاك هاى روشن در ام آر آيم هست. دكتر صحراييان گفت ٦ ماه ديگه فينگوليمود بخور و دوباره ام آر آى بده. اما ي دكتر ديگه بهم گفت داروت رو عوض كن و مارلا بخور. اون قويتره و اصلا شبيه نمونه ايرانيش نيست.دكتر صحراييان اين تجويز رو كرد چون دارويى كه خودش تاييد كرده زير سوال مى ره. نمى دونم چرا اما متاسفانه دكتر صحراييان هم اخلاقيات و وجدان كاريش رو زير پاش گذاشته.
 تشکر شده توسط : zenith , pariya1361
[quote='Mojgani' pid='510951' dateline='1436130690']
من ام اس دارم اماام اس مرانداردShy
 تشکر شده توسط : pariya1361
بستگی داره چه دارویی به شما بسازه هستن کسایی که داروی خارجی بهشون نساخته اما با داروی ایرانی خوبنagreement2
من اولین دوز مارلا را بیمارستان گرفتم اما چون اون ی روزی که بیمارستان بودم قلبم خیلی کند کار کرد دکتر تشخیص دادن که مارلا مصرف نکنم
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : tinookhe , helli , طاهره. , امیر1384 , pariya1361
در مورد نحوه بسته بندی مارلا بگم:
مارلا همون گلنیا یا جلنیای معروفه!
به علت هزینه ای بالایی که دارو داشت و فقط تعداد محدودی در دنیا قادر به استفاده ازش بودن، شرکت نوارتیس سوئیس اومده داروی اولیه رو برای هر کشوری ارسال میکنه و هر کشور خودش موظف هست براش بسته بندی و باقی کارهاش رو انجام بده
بسته بندیه مارلا در ایران آره فارسیه
بروشورش هم فارسیه
اما روی همون بسته بندی هم نوشته تحت لیسانس شرکت نوارتیس سوییس
این یعنی دارو خارجیه!
این کار شرکت باعث شده هزینه دارو بیاد پایین تر
من خودم هشت ماه مارلا مصرف کردم
راضی بودم ازش
بسته بندیش در ایران هم فقط توسط شرکت داروسازیه مداوا-تهران-ایران - معتبر هستش

یعنی منظورم اینه که یه طرف بسته بندی فارسی یه طرف انگلیسی
بروشورش تمام فارسیه
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : سها , pariya1361
سلام دوستان از داروی فینگولیمد برندهای مختلفی با اسامی تجاری متفاوت تو ایران وجود دارد و تولید می شه سوال داشتم آیا تا به حال کسی بوده که از یک برند بخاطر دسترسی سخت به برند دیگه تغییر دارو داده باشه ؟ و چه تجربه ای تا به حال داشته؟ و چه مواردی را اجرا کرده؟
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : pariya1361 , dz.vahid1359

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,338 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,314 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab ) .editormasoud 53 34,864 2020/02/19, 07:51 PM
آخرین ارسال: hourieh
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,147 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,661 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی IVIG محمر رضا3 49 62,235 2018/03/30, 05:28 PM
آخرین ارسال: samaneh
  داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra ) zaynab 89 69,874 2017/11/23, 01:43 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,602 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,904 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی داکلیزوماب (Daclizumab) با نام تجاری زینبریتا (Zinbryta) niloofary 3 3,814 2016/12/23, 12:17 AM
آخرین ارسال: rezamyqn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست