امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی سوییسی مارلا ( گلنیا )
(2015/01/31, 02:23 AM)فرید 1353 نوشته است:
(2015/01/31, 01:13 AM)free نوشته است: من مارلا يا همون جلنيا مصرف ميكنم
هر سوالي دارين در خدمتم
در ادامه حرفاي قبليم...متاسفانه اين دارو هم ايراني و خارجيش تفاوت دارن
نه اين كه داروي ايراني كارآمد نباشه
ولي اصل كجا و كپي دارو كجا بلاخره تفاوت دارن
و تفاوتشون حتما قابل توجهه اگر نه چرا بايد پزشكان اين دارو رو با اين كه هزينه بالاتري دارد تجويز كنند؟؟؟؟؟؟
سلام
به این علت دوست عزیز:

وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی:
شرکتهای دارویی برای تجوز دارو به پزشکان اشانتیون می‌دهند.

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13931107000588

اتفاقا منم ديدم اشانتيون دادن رو
ولي شركتي كه اشانتيون ميداد و من ديدم در كمال تعب ايراااني بود
دكتر صحراييان يكي از پزشكاني هستند كه براي بيماران ام اس بخصوص بيماران ام اس ايراني كار هاي بزرگه كردن و هميشه در راستاي كم كردن بار مالي و استرس و فشار از بيماران بوده
حالا اشانتيون ميگيرن كه مارلا تجويز كنن؟؟؟؟؟؟؟؟
يعني تمام زحماتشونو برديد زير سوال؟؟؟؟
اينطور هم كه از پروفايلتون پيداست خودتون شخصا نه تجربه ام اس و درد و رنجشو داشتين نه داروهاي ام اس مصرف كردين و متحمل عوارض گاهي جدي و جبران ناپذيرش شدين...........
فكر ميكنم درست نباشه الكي تز بدين بوي دهل از دوووور خوش است
 تشکر شده توسط : eglantine , helli , hessam , hadisss , zohrevand , mahdiye1989 , pariya1361
تا آنجا که می دانم بعضی از داروهای ام اس صادر می شوند بنابراین می شود اطمینان خوبی به آنها داشت. در مورد تجویز خاص یک پزشک از یک دارو به داروی دیگر باید اطلاعات دقیقی از چرایی این کار داشته باشیم و به راحتی قضاوت نکنیم. تجویز یک داروی خاص خارجی برای یک فرد اصلا به معنی نفی نمونه داخلی نیست. همه ما با پیچیدگی و پیش بینی نا پذیری بیماری ام اس اشنا هستیم.
از طرفی شخصابه خوبی می دانم که دکتر صحرائیان فردی اخلاقی و به شدت مقیده، بنابراین اطمینان کامل دارم تجویزهای ایشان تنها بر پایه دانش ایشان انجام می شود.
 تشکر شده توسط : helli , majid1 , فرید 1353 , امیر1384 , zohrevand , mahdiye1989 , pariya1361
(2015/01/31, 06:43 PM)ali1357 نوشته است: تا آنجا که می دانم بعضی از داروهای ام اس صادر می شوند بنابراین می شود اطمینان خوبی به آنها داشت. در مورد تجویز خاص یک پزشک از یک دارو به داروی دیگر باید اطلاعات دقیقی از چرایی این کار داشته باشیم و به راحتی قضاوت نکنیم. تجویز یک داروی خاص خارجی برای یک فرد اصلا به معنی نفی نمونه داخلی نیست. همه ما با پیچیدگی و پیش بینی نا پذیری بیماری ام اس اشنا هستیم.
از طرفی شخصابه خوبی می دانم که دکتر صحرائیان فردی اخلاقی و به شدت مقیده، بنابراین اطمینان کامل دارم تجویزهای ایشان تنها بر پایه دانش ایشان انجام می شود.

اميدوارم سوتفاهم نشه
فينگوليد رد و نفي نشده ولي متاسفانه دقيقا مشابه نمونه اصليش هم نيست و گفتن اين كه مرغ همسايه.... اصلا درست نيست...
Blush
 تشکر شده توسط : hessam , ali1357 , mahdiye1989 , pariya1361
(2015/01/31, 05:22 PM)free نوشته است:
(2015/01/31, 02:23 AM)فرید 1353 نوشته است:
(2015/01/31, 01:13 AM)free نوشته است: من مارلا يا همون جلنيا مصرف ميكنم
هر سوالي دارين در خدمتم
در ادامه حرفاي قبليم...متاسفانه اين دارو هم ايراني و خارجيش تفاوت دارن
نه اين كه داروي ايراني كارآمد نباشه
ولي اصل كجا و كپي دارو كجا بلاخره تفاوت دارن
و تفاوتشون حتما قابل توجهه اگر نه چرا بايد پزشكان اين دارو رو با اين كه هزينه بالاتري دارد تجويز كنند؟؟؟؟؟؟
سلام
به این علت دوست عزیز:

وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی:
شرکتهای دارویی برای تجوز دارو به پزشکان اشانتیون می‌دهند.

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13931107000588

اتفاقا منم ديدم اشانتيون دادن رو
ولي شركتي كه اشانتيون ميداد و من ديدم در كمال تعب ايراااني بود
دكتر صحراييان يكي از پزشكاني هستند كه براي بيماران ام اس بخصوص بيماران ام اس ايراني كار هاي بزرگه كردن و هميشه در راستاي كم كردن بار مالي و استرس و فشار از بيماران بوده
حالا اشانتيون ميگيرن كه مارلا تجويز كنن؟؟؟؟؟؟؟؟
يعني تمام زحماتشونو برديد زير سوال؟؟؟؟
اينطور هم كه از پروفايلتون پيداست خودتون شخصا نه تجربه ام اس و درد و رنجشو داشتين نه داروهاي ام اس مصرف كردين و متحمل عوارض گاهي جدي و جبران ناپذيرش شدين...........
فكر ميكنم درست نباشه الكي تز بدين بوي دهل از دوووور خوش است

دوست عزیز بنده از کسی اسم نبردم.
دلیل اینهمه براشفتگی شما را هم نمیدونم.
دکتر صحراییان در مبحث ام اس لیدر هستند هر شرکتی بخواهد در زمینه ام اس دارویی وارد بازار کند یک راست میرود سراغ ایشان.نوارتیس شرکت بزرگیست و دکتر صحراییان ایضا.

بهرحال این یک واقعیته(واقعیتی که از زبان یک وزیر هم گفته شده ) که متاسفانه اکثریتی از پزشکان (نه فقط نورولوزیست ها) به جای طبابت بیزینس میکنند.

یک سر این بیزینس نسخه کردن داروهای گران خارجیست یکسرش میشود جراحی غیر لازم و................

بابت به انحراف کشیدن تاپیک عذر خواهی میکنم.
 تشکر شده توسط : امیر1384 , pariya1361
و همچنان سوال من بی جواب باقی موند! icon_cry
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : pariya1361
سلام

من تحقیقات گسترده ای کردم و متوجه شدم فرقی بین فینگولید و مارلا وجود نداره حتی شنیدم شرکتش به خاطر این که بتونه با قیمت پایین تر تو کشورهایی مثل ایران بفروشه یه اسم جدید (مارلا )براش گذاشته چون قیمت جلینا تو دنیا بالاس .

متاسفانه در خصوص بیزنس دکترها مطالب صحت داره اینم تحقیق کردم چند ماه پیش تو پیام خصوصی به کاربر محترم :عمو مهربان هم نوشتم.مثلا یکی از راههای تشویق اینه که به اسم شرکت در کنگره و همایش دکترهایی که داروی خارجی تجویز میکنن مثلا یک هفته به خرج شرکت میبرن اروپا!

حالا مارلا اومده ممکنه دکتر هم میبینه بیمار مشکل مالی نداره میگه بزار براش نسخه کنم.کسیکه ساعت رولکس داره کیف دستشم لوییز ویتونه داروش هم میشه مارلا والا!smiling
 تشکر شده توسط : فرید 1353 , سها , mahdiye1989 , pariya1361
(2015/02/03, 03:19 PM)امیر1384 نوشته است: سلام

من تحقیقات گسترده ای کردم و متوجه شدم فرقی بین فینگولید و مارلا وجود نداره حتی شنیدم شرکتش به خاطر این که بتونه با قیمت پایین تر تو کشورهایی مثل ایران بفروشه یه اسم جدید (مارلا )براش گذاشته چون قیمت جلینا تو دنیا بالاس .

متاسفانه در خصوص بیزنس دکترها مطالب صحت داره اینم تحقیق کردم چند ماه پیش تو پیام خصوصی به کاربر محترم :عمو مهربان هم نوشتم.مثلا یکی از راههای تشویق اینه که به اسم شرکت در کنگره و همایش دکترهایی که داروی خارجی تجویز میکنن مثلا یک هفته به خرج شرکت میبرن اروپا!

حالا مارلا اومده ممکنه دکتر هم میبینه بیمار مشکل مالی نداره میگه بزار براش نسخه کنم.کسیکه ساعت رولکس داره کیف دستشم لوییز ویتونه داروش هم میشه مارلا والا!smiling

مارلا همون فينگوليمود هست يا همون جلنيا
اون دارو قيمتش حدود ١٢ مليون هر ماه در مياد براي ما داخل ايران و دردسر خريدشم خيلييييي زياده....تك نسخه اي و اين داااستاناست نه اين كه بريم داروخونه ١٣ آبان يا هر جا سريع باشه و بدن
جريان دليل تعويض اسمش اينه كه اگر با همون اسم قيمت مناسب تر ميدادن كشور هاي خاورميانه عربي چيزي براي ايرانيها باقي نميزاشتن و با زحمت دكتر صحراييان و شركت دارويي مارلا اين امكان براي ايرانيها فراهم شده كه با قيمت مناسب تري با توجه به شرايط اقتصادي داغون بتونن ازش استفاده كنن
افرادي كه اين دارورو مصرف ميكنن مثل من تامين هزينش خيلي براشون راحت نيست ربطي به كيف مارك نداره متاااااسفانه ربط به عوارض داروي كپي داره بهتره بگم عوارض مضااعف داروي كپي يعني فينگوليد
اگر هيچ فرقي نداشت دكترم مجبور نبودن براي تعويض و تجويز اين دارو صبر كنن يه مدت زياد بخاطر اين كه هنوز نيومده بود و سريع برام ايرانيشو تجويز ميكردن Blush
ضمنا من خودم شخصا از چند پزشك فلوي ام اس شنيدم كه فينگوليد دقيقا مثا مارلا يا جلنيا نيست
متاسفانه از اين كالاي توليد داخل بايد با احتياط تر حمايت كرد بقيشم..... Blush
 تشکر شده توسط : hadisss , mahdiye1989 , zohrevand , pariya1361
خدا عاقبتمونو ختم به خیر کنه....
منم پسفردا بستری میشم واسه دریافت مارلا happy0065.gif
توکل به خدا ، بعد از 10 سال یه شب درمیون آمپول زدن الان خوشحالم و خیلی دلم روشنه agreement2
امیدوارم فقط بهم بسازه و عوارضش اذیتم نکنه innocent0001.gif
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : afsaneh , H-tanha , hadisss , سها , آرزو , sweetbasil , Exhautless , 0MID , pariya1361
بچه ها راهنماييم كنين.
همسرم داره اين دارو رو شروع مي كنه
خيلي نگرانيم
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : sweetbasil , 0MID , pariya1361
(2015/05/06, 06:55 AM)mehdernet2 نوشته است: بچه ها راهنماييم كنين.
همسرم داره اين دارو رو شروع مي كنه
خيلي نگرانيم

توکل به خدا ماهم براشون ارزوی سلامتی داریم........icon_questionicon_questionicon_question
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,338 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات) samiramiss 30 46,308 2021/04/26, 09:50 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab ) .editormasoud 53 34,863 2020/02/19, 07:51 PM
آخرین ارسال: hourieh
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,147 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,660 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی IVIG محمر رضا3 49 62,234 2018/03/30, 05:28 PM
آخرین ارسال: samaneh
  داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra ) zaynab 89 69,869 2017/11/23, 01:43 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,601 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,904 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروی داکلیزوماب (Daclizumab) با نام تجاری زینبریتا (Zinbryta) niloofary 3 3,812 2016/12/23, 12:17 AM
آخرین ارسال: rezamyqn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان