امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دویدن از بن تا تهران برای بیماری ام اس
یعنی بدون مسدود شکن ؟ مگه میشه ؟
مشکلی که نداره فقط آزاد نمیشه دید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , mahdiye1989
(2014/12/26, 02:47 PM)mahdiye1989 نوشته است: ناهید جون من همین الان از همین لینک دیدمش مشکلی نداشت icon_cry
مهدیه خانم شما هم با فیلتر شکن رفتی که تونستی ببینید اون لینگو مگرنه بدونه فیلتر شکن قابل دیدن نیستangry2
حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که دوستش دارم
 تشکر شده توسط : mahdiye1989
این مملکت وظعش خیلی خرابه
دوستای ایرانیش از روی مهمان نوازیشون تعریفی کردند حالا چرا بلند شده داره میاد و چی ببینه مثلا ببینه مردم ایران با فرهنگ و تاریخشان چه کار کردند ؟badtastebadtastebadtaste
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , H-tanha
بله دوستان حق با شماست من فیلترشکنم فعال بوده فیلمو دیدم icon_question
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : paeazan
(2014/12/25, 02:03 PM)mahdi1004 نوشته است: من 3 روز در هفته می رفتم کنارساحل رو ماسه ها می دویدم ولی بعد از اینکه علایم بیماری اومد و رفتم دکتر گفت به هیچ وجه دو نکنsadsadsad خیلی دوست دارم دوباره بدوم نمیدونم علتش چیه که میگن ندوHuhHuh
واسه این میگن که نباید خودتو خسته کنی. خستگی باعث می شه که علائم ام اس بیشتر خودشو نشون بده. ولی اگه به خودت به موقع استراحت بدی و یه برنامه منظم داشته باشی مشکلی نداره
رها کردن کسی که برای شما ساخته نشده یعنی رسیدن به این درک که برخی آدمها بخشی از سرگذشتتان هستند نه بخشی از سرنوشتتان
والا مهدیه جونم من هم با فیلتر شکن باز میکنم bbcرو اما اونبار که لینک دادم اجرا شد ویدئو اما امروز اجرا نمیشهDodgy

[تصویر:  rplwmkj6hmvzporwz97f.jpg]
road to Tehran icon_biggrin

در فیس بوکش هم لینک bbc رو گذاشته که حداقل برای من باز نشد فایله
how do you motivate yourself?
به انگلیسی هم ترجمه شده زیرش
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : kohedard , mahdiye1989 , coffeedot
(2014/12/24, 07:43 PM)hessam نوشته است: آخه چرا از بن تا تهران
خوب می رفت یک جای دیگه
شهر و پایتخت تو دنیا کم بود
مثلا
مسکو - نیویورک - ....
جواب شما از زبان خودش که چرا تهران
در این ویدیو که نگفته برای دیدن همدانشگاهیهاش و یادمم نمیاد که که در ویدیویی که الان باز نمیشه گفته یا نه
حتما ناهید جان شنیده که نوشته

تشکر شده توسط : kohedard , mahdiye1989 , coffeedot
گزارش بامداد اسماعیلی (از ویدئو) :

در وهله اول به نظر نمی رسد که کریستوفر مبتلا به بیماری ام .اس باشد . او 27 ساله ، دانشجوی روانشناسی و دونده حرفه ای است . یک سال و نیم پیش و در حالی که خودش را برای دوی ماراتن آماده می کرد از بیماری اش باخبر شد.

- برام یه شوک بود ، فقط انگشتای دستم خواب رفته بود . من اصلا فکرش رو هم نمیکردم که بگن ام اس داری.انگار یه دفعه فرش زیر پاتو بکشن و تو با کله سقوط کنی.واقعا شوکه شدم.

ولی کریستوفر خودش رو نباخت.نه تنها 3 هفته بعد در ماراتن شرکت کرد، بلکه تصمیم گرفت با این بیماری بجنگد. حالا او می خواهد 5000 کیلومتر بدود ، از بن تا تهران !

• چرا تهران رو اون وقت به عنوان مقصد انتخاب کردی ؟

- من 4 سال پیش از اتریش با دوچرخه به استانبول رفتم بعد تصمیم گرفتم چنین مسافتی رو بدوم و به یه پروژه خیریه کمک کنم حالا که بیمار شدم میخوام به همدانشگاهی های خودم در تهران سربزنم، قبلا کمی با فرهنگ ایرانی آشنا شدم و خیلی علاقه مندم که بدونم ایرانیها چه جور زندگی میکنن.

کریستوفر تاکنون 1000 کیلومتر از این مسافت 5000 کیلومتری را دویده و با دوربین خود روزانه ویدیوهایی برای وبلاگش ضبط کرده ، او روزی 20 تا 60 کیلومتر دویده و هر جا که امکانش بوده در چادر خود خوابیده.

در تمام طول راهی که کریستوفر در پیش داره تا تهران، این کوله پشتیش هم همراهشه ، 11 کیلو وسیله توشه ، از کیسه خواب و چادر گرفته تا دوا و نوشیدنی و لباس و غیره .

• بپوشیم ببینیم واقعا چه جوریه این ، 11 کیلو بخوای با خودت حمل کنی ...خیلی سنگینه بعد فکر کن با این بخوای بدوی !

بیماری ام اس به بیماری هزار چهره معروف است . اعصاب مغز و نخاع را درگیر میکند و نه عاملش مشخص است و نه هنوز درمان قطعی دارد ، بیمار میتواند زمانی در راه رفتن و یا زمانی دیگر در دیدن و یا حفظ تعادل دچار مشکل شود.هدف کریستوفر از پروژه جاده تهران ، آگاه سازی مردم از این بیماری است.

- خیلی ها نمیدونن ام اس چه نوع بیماریه ، با کمی تحقیق میشه دید که خیلیا نوشتن که دیگه زندگی تموم میشه، میفتی رو صندلی چرخدار و از این چیزا ! من می خوام نشون بدم که این بیماری 100% نباید به اینجا ختم بشه. من می خوام امید بدم و بگم که انسانها باید برای هدفشون و آرزوشون بجنگن

پزشکان معالج کریستوفر به او گفته اند که اگر او آرام بدود و زیاد به خودش فشار نیاورد، می تواند به این پروژه ادامه دهد. حالا او قصد دارد مسافت باقیمانده تا تهران را از بهار آینده بدود، 4000 کیلومتر ر ظرف 4 ماه .

بامداد اسماعیلی – بن – آلمان.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : kohedard , mahdiye1989 , یه غریبه , coffeedot , paeazan , helli
(2014/12/26, 09:59 PM)paeazan نوشته است: والا مهدیه جونم من هم با مسدود شکن باز میکنم bbcرو اما اونبار که لینک دادم اجرا شد ویدئو اما امروز اجرا نمیشهDodgy

عزیزم من با وب فریر رفتم باز نکرد ولی با فری گیت و مرورگر گوگل کروم که رفتم باز کرد ، میخوای اینم یه امتحان بکن icon_question
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : paeazan
الان ویدیوی اول برام پخش شد
بله همونهایی رو میگه ناهید جان در بالا نوشته
"میخوام به همدانشگاهی های خودم در تهران سربزنم"
و در اون لینکی که من در جواب آقا حسام گذاشتم در جواب ?why tehran با خنده ی اولیه میگه
"never been there before
I dont know why"

تشکر شده توسط : helli

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,691 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس Majid 62 39,675 2021/11/22, 06:16 PM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,327 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,304 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس shahrzad 76 74,474 2017/08/19, 09:16 PM
آخرین ارسال: Sarina_al
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,583 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 4,007 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS voodoo 30 21,998 2016/01/06, 10:11 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  روش جدید برای متوقف کردن و تاخیردر پیشرفت MS paeazan 23 22,188 2015/11/01, 10:45 AM
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,394 2015/10/17, 10:45 AM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان