امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شناخت عوارض کورتون ونکات لازم در زمان مصرف
ماخذ این مطالب سایت national MS society
یا سایت تخصصی MS آمریکاست

http://www.nationalmssociety.org/about-m...index.aspx

FDA-Approved Disease-Modifying Agents
Avonex (interferon beta-1a)
Betaseron (interferon beta-1b)
Copaxone (glatiramer acetate)
Extavia (interferon beta-1b)
Novantrone (mitoxantrone)
Rebif (interferon beta-1a)
Tysabri (natalizumab)

Although there is still no cure for MS *********************** ********** i ****************************

همونطوری که میبینید بالای این لیست نوشته عوامل تعدیل کننده در روند بیماری تائید شده توسط FDA یا سازمان غذا و داروی آمریکاتنهاهمین ها میتونن روند بیماری رو تغییر بدن و اگه به لینکی که بالای این متن گذاشتم برید میبینید که نوشته MS درمان نداره تنها به واسطه ی این دارو ها روند بیماری کندتر میشه و در اینجا هیچ اسمی از کرتن به عنوان دارو و یا هر چیز دیگه ای نیومده و هیچ تاثیری در کاهش آسیبهای میلین و اعصاب در حملات نداره

در قسمت دیگه این سایت

و

دو نوع مختلف کورتون رو در بارهشون توضیح داده و لی خارج از قسمت مرتبط با داروهای موثر در تخفیف آسیبهای MS و در باره تاثیرش و اینکه در مورد استفادش پزشکها نظرات متفاوتی دارند و عوارضش و همه ی اینها توضیح داده

خیلی خوبه که به عوارضش هم اینجا توجه شد بچه ها من 8 ساله که این مریضی رو دارم و با توجه به اینکه همسرم پزشکه و دکتر نفیسی و دکتر صحراییان و دکتر فتحی که همه متخصص مغزو اعصاب هستند دوستاش هستند ولی من تا حالا پالس کرتن نگرفتم فقط یک بار توی اولین حمله ام اونم دوست همسرم که تو بیمارستان شریعتی بود این کارو کرد و البته همسرم به خاطر کارش تهران پیشم نبود و وقتی رسید تهران از دست دوستش عصبانی شده بودتوی سایت ام اس آمریکا هم که برید استفاده از کرتن رد شده فقط در مواقعی که واقعا بیمار دجار ازکار افتادگی جدی بشه چون کرتن در بهبود بیماری هیچ تاثیری نداره و فقط سرعت برگشت رو سریعتر میکنه بنابرین یعنی میتونین صبر کنین تا مشکل با سرعت کمتری برطرف بشه تا دچار عوارض نه چندان کم و ماندگار کرتن بشید با توجه به عوارض جدی و بسیار زیادش هنگام استفاده باید سود وزیان در نظر گرفته بشه من پارسال باوجود اینکه حتی دید چشمم به صفر رسید هم پالس کرتن نگرفتم چون با شما ها یه فرق داشتم اونم اینکه همسر یکی از پزشکها بودم و دوست صمیمی همسرم هم یکی دیگه و در ضمن به من به عنوان منبع درآمد نگاه نمیکردن اینی رو که میگم جدی بگیرین اگه خواهر یا همسر خودشون ام اس داشته باشه اینجوری به کرتن نمیبندنش که بقیه رو میبندن

اینم پستم که نگرانش بودیwink2 و مواظب موهاتم باش چون به خاطر فرمایش شما دوست باهوش تا یکو نیم شب بیدار بودم angry تا براتون evidence-base صحبت کنم icon_cry

******دوستان عزيز اينجا انجمن معرفي دارو هست نه انجمن پرسش و پاسخ يا بحث هاي تخصصي يا ...******

از همش بگذریم این یا سه نقطشو نفهمیدمangry2
 تشکر شده توسط : hamid , liliyam , omidvar , محمود , بهتر , sami , TootFarangi , maedeh , arezoo_azizi , maryamjoooon , غزل , ساغر , Ghost , asheq , omid , arezooo82 , roya-n , afk , mandana18 , MoNa rajabi , آتریس , maryam690 , atousa69 , علیرضا 2 , mehrnaz , Alpachino

پیام های داخل این موضوع
RE: کورتون چیست و عوارض آن کدام است ؟ - توسط ayda - 2010/03/14, 12:59 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پالس تراپی وعوارض کورتون TootFarangi 269 296,219 2022/08/27, 12:39 PM
آخرین ارسال: zahra.mash
  چگونه از پزشکتان در زمان نیاز به پالس و حمله ms وقت ملاقات گرفتین hessam 6 4,616 2018/06/17, 12:50 PM
آخرین ارسال: nahid
  دلیل تزریق کورتون هنگام تغییر دارو haniehh 8 4,549 2018/05/15, 07:09 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست