ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی
رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS
2016/05/02, 08:45 AM
ارسال: #131
 (Print Post)
RE: در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS
مرسی از اطلاع رسانی آقای علی
agreement2
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : ali1357
2017/04/01, 09:52 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2017/04/01 09:58 AM، توسط hengame.)
ارسال: #132
 (Print Post)
اخرعاقبت سلامتي ما
سلام دوستان
من نه ساله ام اس دارم
شهريور ماهه سال نود و چهار دومين حملم رو داشتم
اولين حملم نه سال پيش بود كه به صورت گزگز انگشتاي دست چپم بروز كرد
هفت سال خوب بودم البته داروهام رو مصرف ميكردم
قبل از حمله دومم حدود يك سال استرس و وسواس فكري داشتم و چند بار عصباني شدم كه خودم فكر ميكنم اين موضوع منجر به حمله دومم شد كه نشونه اون گزگز انگشتاي پاي چپ و كرختيه اون و حتي زانو به پايين پاي چپم شد بعد از پالس ترابي و بغد از شش ماه خوب شدم
الان كساني هستن كه نگران سالم بودن من تا اخر عمر و به گفته خودشان ناتوان شدن من و بچه دار شدن و سالم بودن بعد از به دنيا اوردن بچه هستن
راستش با دكترم صحبت كردن و دكتر گفت قابل پيش بيني نيست ممكنه وخيم بشه ممكن هم هست نشه
از من به صورت مستقيم سوال ميپرسن و من خودم هم به طور قطعي نمي دانم
شما ميدونيد وضعيت ما چه خواهد شد و آيا كسي رو ميشناسيد كه بعد از ساليان طولاني مثلا پانزده بيست يا بيشتر سالم مانده باشد
راستش سلامتي واسم مهم هست ولي وقتي يكي ديگه ازت سوال ميپرسه و ندوني چي بگي و در واقع باخبر از وضعيت خودت نباشي من رو وادار كرد از شما كه مثله خودميد و شايد تجربه داشته باشيد سوال بپرسم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
البته اين رو بگم من الان وضعيت جسميم خوبه ولي وقتي استرس يا وسواس فكري نسبت يه موضوعي داشته باشم بدن درد ميگيرم و گاهي پاي چپم سنگين ميشه از زانو به پايين ولي دكترم ميگه تو خوبي ،ميگه اگه استرس داشته باشي و بيماريت از نوع شديد بشه مثله مارسركشي ميشه كه به سختي كنترلش خواهي كرد.
در ضمن ام اس من از نوع فروكش كننده و عودكننده است
2017/04/01, 01:09 PM
ارسال: #133
 (Print Post)
RE: در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS
نتیجه تحقیقی که اخیرا توسط محققین ایتالیایی چاپ شده است نشان میدهد که با ورود داروهای جدید ام اس به بازار سیر بیماری تغییر کرده است.

مطالعات قبلی نشان می داد که اگر بیماران مبتلا به ام اس هیچ گونه دارویی مصرف نکنند به احتمال 80 درصد در ظرف پانزده تا بیست سال دچار ناتوانی میشوند.اما با مصرف داروها این میزان به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.
بعد از ورود داروهای ام اس مانند اینترفرون ها از این میزان کاسته شد اما همچنان تعدادی از بیماران دچار ناتوانی میشدند. این مساله همواره باعث نگرانی بیماران میشد به خصوص که بیماران را میدیدند که به طور طولانی مدت ام اس داشتند و بعضی از انها دچار ناتوانی شده بودند.

تحقیق اخیر نشان داد که به خصوص در ده سال اخیر و ورود داروهای موثرخط دوم و سوم ، سیر بیماری تغییر کرده و از ناتوانی بسیار کاسته شده است به طوری که در ده سال اخیر این میزان در مقایسه با سالهای قبل که فقط داروهای اینترفرون در بازار بودند بسیار کاهش پیدا کرده است و به نظر میرسد با ورود داروهای جدید در ام اس هر پنج سال نسبت به پنج سال قبل به طور چشمگیری میزان ناتوانی در حال کاهش است.

در نهایت باتوجه به داروهای جدید و موثری که در اینده نیز به درمان اضافه میشوند به نظر می رسد با توجه به این امار ، بزودی دیگر ناتوانی به طور کامل از بیماری ام اس حذف شود.

دکتر امیررضا عظیمی [27.01.17 18:54]

چشم ها را بـایـد شست . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : سها , alireza1111 , آنا , coffeedot , glassheart , سمیرا67 , hengame , kiana , Sarina_al , mahdi1004 , helli , niloofary , hadisss
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 324 101,979 دیروز 09:54 AM
آخرین ارسال: مُنا_منتظر المهدی
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 89 2017/04/19 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 151 34,170 2017/03/11 11:36 AM
آخرین ارسال: fardaie roshan
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 186 43,551 2017/01/24 01:29 PM
آخرین ارسال: melodi
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 168 70,602 2016/11/21 06:41 PM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 3,286 2016/11/01 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  نقش هورمون ها در بیماری های خود ایمنی warrior 7 3,226 2016/07/23 02:04 AM
آخرین ارسال: سها
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 25,111 2015/09/30 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  بیماری ‌های خودایمنی را بهتر بشناسیم montazer 5 7,520 2015/09/08 01:33 PM
آخرین ارسال: Farhaad
  بیماران ام اس چقدر در نگاه غلط جامعه به این بیماری نقش دارند؟ Kamyar 21 4,798 2014/04/04 04:53 PM
آخرین ارسال: موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان