•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS
مرسی از اطلاع رسانی آقای علی
agreement2
 تشکر شده توسط : ali1357 , پریا حقیقت پور
سلام دوستان
من نه ساله ام اس دارم
شهريور ماهه سال نود و چهار دومين حملم رو داشتم
اولين حملم نه سال پيش بود كه به صورت گزگز انگشتاي دست چپم بروز كرد
هفت سال خوب بودم البته داروهام رو مصرف ميكردم
قبل از حمله دومم حدود يك سال استرس و وسواس فكري داشتم و چند بار عصباني شدم كه خودم فكر ميكنم اين موضوع منجر به حمله دومم شد كه نشونه اون گزگز انگشتاي پاي چپ و كرختيه اون و حتي زانو به پايين پاي چپم شد بعد از پالس ترابي و بغد از شش ماه خوب شدم
الان كساني هستن كه نگران سالم بودن من تا اخر عمر و به گفته خودشان ناتوان شدن من و بچه دار شدن و سالم بودن بعد از به دنيا اوردن بچه هستن
راستش با دكترم صحبت كردن و دكتر گفت قابل پيش بيني نيست ممكنه وخيم بشه ممكن هم هست نشه
از من به صورت مستقيم سوال ميپرسن و من خودم هم به طور قطعي نمي دانم
شما ميدونيد وضعيت ما چه خواهد شد و آيا كسي رو ميشناسيد كه بعد از ساليان طولاني مثلا پانزده بيست يا بيشتر سالم مانده باشد
راستش سلامتي واسم مهم هست ولي وقتي يكي ديگه ازت سوال ميپرسه و ندوني چي بگي و در واقع باخبر از وضعيت خودت نباشي من رو وادار كرد از شما كه مثله خودميد و شايد تجربه داشته باشيد سوال بپرسم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
البته اين رو بگم من الان وضعيت جسميم خوبه ولي وقتي استرس يا وسواس فكري نسبت يه موضوعي داشته باشم بدن درد ميگيرم و گاهي پاي چپم سنگين ميشه از زانو به پايين ولي دكترم ميگه تو خوبي ،ميگه اگه استرس داشته باشي و بيماريت از نوع شديد بشه مثله مارسركشي ميشه كه به سختي كنترلش خواهي كرد.
در ضمن ام اس من از نوع فروكش كننده و عودكننده است
 تشکر شده توسط : Dimpleface , پریا حقیقت پور
نتیجه تحقیقی که اخیرا توسط محققین ایتالیایی چاپ شده است نشان میدهد که با ورود داروهای جدید ام اس به بازار سیر بیماری تغییر کرده است.

مطالعات قبلی نشان می داد که اگر بیماران مبتلا به ام اس هیچ گونه دارویی مصرف نکنند به احتمال 80 درصد در ظرف پانزده تا بیست سال دچار ناتوانی میشوند.اما با مصرف داروها این میزان به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.
بعد از ورود داروهای ام اس مانند اینترفرون ها از این میزان کاسته شد اما همچنان تعدادی از بیماران دچار ناتوانی میشدند. این مساله همواره باعث نگرانی بیماران میشد به خصوص که بیماران را میدیدند که به طور طولانی مدت ام اس داشتند و بعضی از انها دچار ناتوانی شده بودند.

تحقیق اخیر نشان داد که به خصوص در ده سال اخیر و ورود داروهای موثرخط دوم و سوم ، سیر بیماری تغییر کرده و از ناتوانی بسیار کاسته شده است به طوری که در ده سال اخیر این میزان در مقایسه با سالهای قبل که فقط داروهای اینترفرون در بازار بودند بسیار کاهش پیدا کرده است و به نظر میرسد با ورود داروهای جدید در ام اس هر پنج سال نسبت به پنج سال قبل به طور چشمگیری میزان ناتوانی در حال کاهش است.

در نهایت باتوجه به داروهای جدید و موثری که در اینده نیز به درمان اضافه میشوند به نظر می رسد با توجه به این امار ، بزودی دیگر ناتوانی به طور کامل از بیماری ام اس حذف شود.

دکتر امیررضا عظیمی [27.01.17 18:54]
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : سها , alireza1111 , آنا , coffeedot , glassheart , سمیرا67 , hengame , kiana , Sarina_al , mahdi1004 , helli , niloofary , hadisss , yas8866 , Dimpleface , zahra :) , پریا حقیقت پور , mahbub
اتفاق خاصی نمیفته
بهم عادت میکنیم بدون اینکه همو اذیت کنیم logo2
حَـسْـبُــنَــا الــلّــهُ وَ نِــعْــمَ الْــوَکِـيــلُN_aggressive (39)
 تشکر شده توسط : glassheart , yas8866 , پریا حقیقت پور
نمی خواهم ادعا روشن فکری داشته باشم ولی قرار نیست اتفاق خاصی بیفته .
اخرش مرگه که با ام اس یا بی ام اس اتفاق می افتد .
امید به خدا حالمان خوب خواهد ماند.
درسته خیلی سخته ولی نباید به اتفاق های بد فکر کرد .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2009/10/06, 10:16 AM)محيا نوشته است: سلام به همه .
آيا تا حالا به آينده بيماري تون فكر كرديد؟
چه تصوري از آينده اين بيماري (� براي خودتون� ) داريد ؟ (خوش بينانه ترين و بد بينانه ترين حالت ممكنه )

دوستان من خودم ام اس ندارم و حین یه تحقیق در مورد ام اس با این سایت آشنا شدم
نکته ای که توجهمو جلب کرد روحیه بینظیر شما بود.این امید و روحیه و توکل عالیه.همینو ادامه بدید خدا با ماستSleepywink2
واقعا این سایت دید منو نسبت به این بیماری عوض کرد.منم سعی میکنم تو مقاله هام دید سایر مردمو تغییر بدم و بیشتر درمورد قهرمان هایی مینویسم که این بیماری رو به زانو درآوردن.برای هممون آرزوی یه زندگی شاد رو دارمlove51
 تشکر شده توسط : hossein2010 , nahid , پریا حقیقت پور
خدایی به چه چیزایی فکر میکنید!!Dodgy تاحالا از ذهنمم خطور نکرده بود که به اینده ش فکر کنمconfused اینجا چقدر چیزای جدید میبینم در مورد این بیماریN_aggressive (37)
 تشکر شده توسط : silent , پریا حقیقت پور
اصلا مگه بيماري بايد عاقبت داشته باشه
بيماري هم جزءي از زندگي هست
انگه كه توانستم بشد دانستم نشد
                               چون كه دانستم بشد توانستم نشد
 تشکر شده توسط : silent , SSA , پریا حقیقت پور
یه اعصاب داغون از من میسازه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
یک فرد تنها . شاید منتظر خواهر زاده هام باشم بیان بهم سر بزنن . ازدواج که خطرناکه .حوصله ی نه شنیدن دیگه ندارم .. لااقل مجرد تا دم در با پای خودم دارم میرم
ولی واسه من قبل از مرگم حتما یک بار پلنگ چال میرم و حالا برگشتش مهم نیست icon_biggrin .. تلاشمو میکنم
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,959 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,385 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,899 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,150 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,998 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,708 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,376 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,151 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  نقش هورمون ها در بیماری های خود ایمنی warrior 7 10,280 2016/07/23, 02:04 AM
آخرین ارسال: سها

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان