امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا بارداری و زایمان باعث تشدید ام اس می شود ؟ ( تجربه شما چیست؟)
من بيماري ام اس دارم و حدود 2 سال است ربيف مصرف مي كنم و از نظر جسماني مشكل خاصي ندارم چون به قول دكترم خيلي زود متوجه بيماري ام شدم و تصميم به بارداري گرفته ام اما نگران اين هستم كه 1- از مادر به فرزند انتقال پيدا كند 2- بعد از زايمان دچار مشكلات جسماني مانند فلجي و نابينايي شوم لطفاً من را راهنمايي كنيد.
ستیز من تنها با تاریكیست، من برای نبرد با تاریكی شمشیر نمی كشم چراغ می افروزم. (رزتشت)icon_question
 تشکر شده توسط : مونا89 , pariya1361
پیک جان انتقال از مادر به فرزند که خوب به هر حال یه درصدایی جریانات وراثتی و ژنتیکی رو باید مورد توجه قرار داد ولی تا اونجایی که من شنیدم درصد و احتمالش خیلی ضعیفه که فرزند یک مادر ام اسی دچار ام اس بشه مورد دومت و هم که صد صدر صد باهاش مخالفم چون من هرجایی که خوندم و پرس و جو کردم تا به حال به این مورد برنخوردم که مادر ام اسی پس از زایمان نابینا یا فلج بشه تازگی هم که به این نتیجه رسیدن زنان با بیماری ام اس در وضعیت کاملا مشابهی اند نسبت به خانمهای غیر ام اسی در دوران بارداری وفقط ممکنه بعد از زایمان دچار حملات خفیفی بشن که اونم نمیشه به همه بسط داد و شدت و ضعفش هم در همه یکسان نیست بهتره اگه تصمیم بزرگی مثل مادر شدن رو گرفتی قبل از هرچیز نگرانی رو از خودت دور کنی و به خودت اطمینان بدی که همه تلاشت رو بکنی چه روحی چه جسمی که بتونی یه فرزند سالم دوست داشتنی و به زندگیت هدیه بدی با پزشک زنان و مغز و اعصابت همزمان در تماس باش و از راهنماییهای هردوشون واسه دوران بارداری استفاده کن توکل به خداوند داشته باش حتما این امر خطیر و با موفقیت به سرانجام میرسونی
از همسرت بخواه که لحظه به لحظه این دوران و در کنارت باشه از همین الان بهت تبریک میگمlove28
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : Prime , TootFarangi , هانیه , امنه زارع , yummy , massomeh , سیما جون , arezooo82 , مونا89 , pariya1361
sad2 ولی دکترم گفت برای من ریسکش خیلی بالاست sad2 فعلاً بیخیال بچه هستیم sad2
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : ساغر , arezooo82 , مونا89 , pariya1361
من مدت یکسال و نیمه که متوجه شدم ام اس دارم و الان حدود 5ماهه باردار هستم کسی میدونه چه خطراتی دوران بارداری و پس از زایمان بیماران ام اس را تهدید میکنه و چه پیشگیری هایی باید انجام داد؟
الهی مرا آن ده که آن بهHeart
 تشکر شده توسط : مانیستا , ehsan 10054 , مونا89 , pariya1361
MS و بارداری

پزشکان به طور کلی با ایمنی باردار شدن برای زنان مبتلا به MS موافق هستند. تحقیقات نشان می دهد هیچ افزایش خطری در دوران بارداری وجود ندارد. در واقع بسیاری از زنان علائم کمتری از MS در دوران بارداری دارند. سطوح بالای هورمون ها و پروتئین ها ممکن است به سرکوب سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال یک حمله جدید منجر شود.
بهتر است با پزشک خود قبل از بارداری صحبت کنید، دارو های فعلی MS در دوران بارداری و شیردهی نباید استفاده شوند. در ماه های اولیه پس از زایمان، احتمال عود می تواند افزایش یابد.

از اینجابیماری MS
آخی یه گوگول یچه ی دیگه هم اضافه شد هورا هورا
آغاز به مردن می کنی
اگرهمیشه از یک راه تکراری بروی...
 تشکر شده توسط : fireboud , Prime , hanie , نازلی , سـاناز , ارزو , ساغر , زهرا59 , yummy , nazii , # پریسا # , ehsan 10054 , khatereh. , arezooo82 , مونا89 , pariya1361
بچه ها اصلا نباید بترسید.دکترم به من اجازه بارداری داد.من چند هفته دیگه به امید خدا صاحب کوچولویی میشم.اما باید هفته اول زایمانivigبزنم.بعدش هم هر ماه.اینطوری نه عود میکنه نه امپول میزنم میتونم هم بچمو شیر بدم.دکتر میگه ivigخیلی برای عود موثره.خیالت راحت باشه.منم خیالم راحتهicon_biggrinاگه بارداری برا کسی خوب نباشه دکتر خودش تشخیص میده.ولی کلا هیچ منافاتی با هم ندارن اینا.
برام دعا کنید دخمل عزیزم سالم و سلامت به دنیا بیاد منم مشکلی نداشته باشم Angel
 تشکر شده توسط : ساغر , بهــار , فرناز , شفا یافته , زهرا59 , soly , arezooo82 , مونا89 , نسترن بانو , Atenavakili , pariya1361
ولی میترسم!نگرانم چون اخه خدا جون بعد از زایمان که تازه باید مزه بچه دار شدنو بفهمی و حس کنی.تو اون اوضاع احوال باید برم بیمارستان ivigتزریق کنمangryکلی هم دردسر داره تازه
confused2کاش اینطوری نبود.مادر شدنمون هم باید این شکلی باشهsad2
هر چند نباید ناشکری کنم برا خیلی از مادرهای دیگه هم به شکل های مختلف مشکل پیش میاد.سخت بگیری سخت میگذره اسون بگیری هم اسون.خدا کمک میکنه
 تشکر شده توسط : arezooo82 , pariya1361
منم دلم بچه می خواد دکترمم گفت می تونی داروتو قطع کنی و اقدام کنی .ولی نمی دونم چرا شجاعت قطع دارومو ندارم همش می ترسم حمله بهم دست بده .نمی دونم خودم موندم.confused2
icon_questionگر نگهبان من آن است که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می داردicon_question
 تشکر شده توسط : arezooo82 , pariya1361
(2012/06/24, 10:10 PM)فریبا نوشته است: منم دلم بچه می خواد دکترمم گفت می تونی داروتو قطع کنی و اقدام کنی .ولی نمی دونم چرا شجاعت قطع دارومو ندارم همش می ترسم حمله بهم دست بده .نمی دونم خودم موندم.confused2

فریبا جان میبینی که همه ترس داریم ولی بنظر من الان که دکترت اجازه داده به ترست غلبه کن
خیلی از ام اسی ها دوست دارن جای شما باشن
یعنی دکتر بهشون اجازه بارداری بده
عزیزم سیر بیماریمونو که میدونی
از یک لحظه دیگش خبر نداریم
بنظر حیفه این فرصت رو از دست بدی
نذار یه روز بیاد حسرت همین الانتو بخوری
پس بیصبرانه منتظر خبر بارداریت هستم
فک کن
نی نی love51

باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : فریبا , arezooo82 , pariya1361
سلام من هم خیلی نگران این قضیه هستم که بعد زایمان بیماریم بدتر نشه!!
یکی از دوستان به من پیشنهاد داد که از رحم اجاره ای استفاده کنمconfused2
نمیدونم دلشو دارم یا نه؟؟sad فعلا 3سال دیگه به خودم وقت دادم ولی بلاخره باید تصمیم بگیرم بین بچه و سلامتی!؟!
 تشکر شده توسط : pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوران بارداری و زایمان برای افراد مبتلا به ام اس sooorooosh 43 34,257 2021/06/17, 10:34 PM
آخرین ارسال: mahbub
  نوع زایمان در بیماران ms النا 26 31,961 2020/03/11, 01:42 PM
آخرین ارسال: Setareh...
  قطع داروهای ام اس قبل از بارداری Soroush 86 59,121 2018/03/03, 10:15 AM
آخرین ارسال: glassheart
  آیا می توان خطر عود را پس از زایمان کاهش داد؟ همسر یک مشکوک به ام اس 4 5,679 2017/01/12, 11:13 PM
آخرین ارسال: M.mozhgan.73
  نکات قابل توجه درباره بارداری و ام اس sara 65 47,599 2016/01/11, 09:27 AM
آخرین ارسال: niloofary
  احساس خستگی و بارداری RoOo$aAa 3 3,414 2014/10/08, 02:55 PM
آخرین ارسال: farane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست