امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داستان ازدواج یک ام اسی
دوستان عزیز همه شما درست میگید.نمی دونم دارم کلافه میشم هیچ کمبودی تو زندگیم ندارم نه کار نه خونه نه پول در حد نرمال تمام وسایل زندگیم هم خودم خریدم طلای همسرمو...
من گفتم بین من و یه آدم سالم یه تار مو فاصله نیست .
بخدا وقتی خودم رو با همین دوست و رفیقای خودم مقایسه میکنم یا هم سن و سالام خیلی از نظر جایگاه اجتماعی ازشون بالاترم حتی اینو بارها بارها خودشون هم تعریف کردند.
بخداوندی خدا من اهل تعریف از خودم نیستم ولی خوب خیلی فشار داره بهم میام بابا بخدا من سالمم . همه یه نقطه منفی دارند من هم ام اسم که بهش تازه افتخار میکنم چون خیلی منطقی تر از گذشته صبورتر و...شدم . این بار دیگه به سیم آخر زدم اعصابم داغون شده نمیدونم چی بگم اما خیلی وقتا احساس تنهایی میکنم دوست دارم که یکی همراهم باشه.
نمی دونم شاید ایندفعه خیلی ناراحت شدم بخاطر این باشه که طرف خودش بیمارستانی هست شغلش کارشناس اتاق عمل باید با یه منطق قابل قبول تری با این مساله برخورد میکرد.
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , ayda.m , ali reza 22 , Exhautless , ماه , maryam690 , elhamtanha , zenith , minoshka , موناامیدوار , sange sabor
بهتون حق میدم ، متاسفانه دید غلطی که جامعه نسبت به بیماری ما داره و فقط بخاطر عدم شناخت صحیح از این بیماریست ، خیلی بیشتر از مشکلات جسمانیمون مارو آزار میده confused2
مطمئن باش کسی که بیماری مارو نمیشناسه نمیتونه با بودنش بهمون آرامش بده پس همون بهتر که بره confused2
خب خداروشکر میگی مشکلی از لحاظ بیماری نداری ولی اگه داروهاتو استفاده نکنی نه تنها چیزی عوض نمیشه بلکه احتمال داره خدای نکرده خیلی از داشته هاتم از دست بدی که جبرانش خیلی سخت میشه confused2
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : Exhautless , مریم۷۲ , ماه , maryam690 , آذرستون , elhamtanha , zenith , cloner , Masi 93
میدونید من فکر میکنم منطق به این چیزا نیست..
باور کنید کسانی هستن که اصلا درس و رشتشون هیچ ربطی به پزشکی و ... نداره وشایدم اولین بار باشه که میشنون ام اسی هم وجود داره ولی با منطق برخورد میکنن یعنی عقل و فهم و دلشون رو به گوش میکنن تا این بیماری رو بشناسن!
تا ببینن اصلا چی هست،که این آدم داره راست راست جلو چشمشون راه میره ، عین بقیه زندگی میکنه ولی میگه ام اس دارم...به این میگن منطق!
ما هر چقدرم که حالمون خب باشه ،من نوعی هر قدرم که هیچ مشکل جسمی نداشته باشم،همین که این اسم رو میشنون مردم شاخ در میارن...
اسمش خیلی بزرگ شده بین مردم!
ام اس یه غول شده بین مردم!
میگن وااااااااااااای فلانی ام اس داره!!
در صورتی که خودمون که داریم میبینیم همچینم واااااااااااااای نداره!!
بیشترش هم تقصیرش از خودمونه ها
از خود ما ام اسی هاست...
مردم دارن تو خیابون راه میرن ولی خبر ندارن اینی که داره از کنارشون رد میشه ام اس داره
مردم در محل کارشون چه تو اداره ای چه جای دیگه مشغول به کارن ولی خبر ندارن که اون همکار نمومنشون ام اس داره
مردم دارن زندگی میکنن در محلی ولی خبر ندارن اون همسایشون که خیلی فرد موفقی هست در زندگیش، و شایدم به بچه هاشون بگن از این همسایمون یاد بگیر ببین چقدر... ،خبر ندارن که ام اس داره..
نمیگم همه تقصیر از ماست،نه دید مردم و جامعه وفرهنگ این ملت هم تاثیر داره
اما بخش بزرگش متوجه ماست که هی خودمونو پنهان میکنیم و مردم فقط اون دوستامون رو که روی ویلچر نشستن یا یه مشکل جسمانی دارن میبینن و اون رو به همه تعمیم میدن!
...
 تشکر شده توسط : مریم 63 , mahdiye1989 , Exhautless , ماه , ali reza 22 , maryam690 , آذرستون , kohedard , zenith , sange sabor , hyd69hyd , Smy
به نظر من خییییییییییلی خیییییییلی صبرمون باید زیاد باشه,
نمیخوام شعار بدم ولی حتما حکمتی توش بوده که این اتفاق افتاده,در رابطه با شغل کسی که میخواستی باش ازدواج کنی در ظاهر حق باتوهست باید اطلاعات بیشتری نسبت به ام اس میداشت ولی در باطن فکر کنم همه میدونن که خیلیا اطلاعاتشون در حد صفره واز ام اس نیازو... ساختن,فهمشون در حد دیدن یه ام اسی رو ویلچرهangry2
در مجموع بیخیال داداش میگذره,همینجا کلی آدم هست که مشکلی شبیه تو دارن (یکیش من)
توکل به خدا همه چی حل میشهicon_question
تاکید میکنم بیخیال آمپولا نشیangry
خدا مرا مورد لطفش قرارداده...
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , مریم۷۲ , ماه , maryam690 , آذرستون , elhamtanha , kohedard , cloner , sange sabor
بله واقعا آقا حمید راست میگه. شما پسر هستی و نباید این جوری ناامید بشی و به هم بریزی. دخترها خیلی مشکلاتشون بیشتره..
ولی خب منم رو این مسئله مشکل دارم که چرا اینقدر آدما بی منطقانه با مسئله ام اس رفتار می کنن. چرا اینقدر زود جا میزنن و خیلی راحت از زندگیت کنار میرن.
منم دختری 27 ساله هستم که همیشه مورد تحسین بسیاری از اطرافیانم بودم. 5 ساله ام اس تو زندگیم اومده ولی با این وجود باعث توقفم نشده. ام اس سال آخر کارشناسیم همراه من شد. با ام اس کارشناسیمو گرفتم، ارشد قبول شدم، دفاع کردم، دکترا قبول شدم و الان ترم چهارم هستم در دانشگاه شهیدبهشتی. معنای ام اس برای من غیر از دو بار تاری چشمانم و دو سال آمپول بتافرون و نزدیک دو سال آمپول سینووکس، بی وفایی دو تا آدم تو زندگیم هست. دو تا آدمی که در سال گذشته به فاصله چند ماه از همدیگر، به زندگیم اومدن و خیلی زود زندگیمو ترک کردن به جرم ام اس داشتنم. دو تا خواستگاری که اولش هم خودشون و هم خانوادشون خیلی مصر و خواهان بودن اما رفتن و پشت سرشونم نگاه نکردن و خانواده هاشونم هیچوقت نفهمیدن که چی شد که اینطور شد...
ام اس من از نوع خفیفه و هیچکس اگه خودم نگم نمیفهمه و تازه وقتی هم میگم با اون حجم فعالیتی که دارم باور نمیکنه ولی هرگز وجدانم به من این اجازه رو نمیده که این سابقه زندگیمو به خواستگارم نگم. الان حدود یه ساله که دارو مصرف نمیکنم اما نــــــه از سر لجبازی با خودم نه، بلکه با آگاهی و مشورت با دکتر. هیچ مشکلی هم نبوده خداروشکر. ولی بازم اگه یه روزی به یه کسی دل بستم قطعا بهش خواهم گفت که از بیماری ام اس، اسمشو به یدک می کشم..
امروز یه اتفاقایی برام افتاد که خیلی خیلی اذیتم کرد. اگه ازدواج کرده بودم، امروز اینقدر اذیت نمیشدم. پس این موضوع منو به سال گذشته برگردوند و با خودم میگفتم که چرا من به اونا گفتم؟ من که مشکلی نداشتم! من که چیزیم نیست و این حرفا...
تو پستی که گذاشتین گفته بودین که خودتونو با مشخصه ی توکلتون به خدا میشناسید. منم سعی کردم همیشه از اونایی که توکل میکنن باشم. امروز بعد از اون اتفاق و بعد از فکرهایی که تو سرم بود، یادم افتاد اراده خدا فوق همه اراده هاست و اگه اون میخواست حتی با وجود ام اس، من پارسال ازدواج میکردم. ولی اصل این بود که خدا نخواست..
بعد از اون دو نفر دیگه سختمه به کسی دل ببندم و یه جوری با خواستگارهام حرف میزنم که جلسه اول به دوم نمیکشه. که یه وقت مجبور بشم دل ببندم و بگم و طرد بشم.. ولی مطمئنم که اگر خدا کسی رو برام بخواد منو قطعا دلبسته اون میکنه و دل اون رو نسبت به پذیرش این بیماری نرم. پس با خودخوری اوضاعمو خراب نمیکنم و همه وقایع ناگوار زندگیمو گردن ام اس نمیندازم چون میدونم که ام اس فقط یه بهانه بود تا خدا بهم نشون بده اون فردی که من با عقل خودم فکر میکردم برام مناسبه، نمیتونه همراه مناسبی در زندگیم باشه...
آخر پستتون عالی بود. الهی تو بساز که می توانی...
براتون بهترین آرزوها رو دارم...
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : Exhautless , مریم۷۲ , ali reza 22 , maryam690 , مـه ســـا , آذرستون , Maz , اميدوار , kohedard , zenith , minoshka , رزمینا , Masi 93 , hyd69hyd , Smy
این واسم جالبه که چرا همه ام اس رو مثه یه غول میبینن که به جونشون افتاده بابا به پیر به پیغمبر اونقدرام چیزه وحشتناکی نیس ای کاش تو تمام رسانه ها یجوری اطلاع رسانی میکردن که ام اس رو مثه یه دوست ببینیم مردم هیچ اطلاعی ندارن فقط شنیدن ام اس درمان نداره بابا درسته درمان نداره ولی خدا که هست بابا آخه تا کی این سطح اطلاعات میخواد پایین بمونه من ام اس دارم خیلیم دوسش دارم هیچموقه هم تنهاش نمیذارررررررررررررررمSmileSmileSmileSmileSmile
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ
 تشکر شده توسط : آذرستون , ساناز66 , elhamtanha , kohedard , sange sabor , ashrafi
اینم اضافه کن به تمام خرفهای که دوستان گفتن
در دوره ای که مردم دوست دارن به زمین خوردنت خوشحال باشن کاری کن که همیشه حسرتتو بخورن نه اینکه داروتو قطع بکنی که انسانهای نامرد زودتر خوشحال بشن از شکستت پس داروهاتو مصرف کن
 تشکر شده توسط : ساناز66 , مریم۷۲ , elhamtanha , maryam690 , آذرستون , مریم 1361 , cloner , minoshka , sange sabor , Masi 93
یه واقعیتی بهتون بگم ام اس باعث شد من بقیه عمرم را مثل انسان زندگی کنم
به خدا اگه ام اس نمی گرفتم امروز یکی از کنا هکارترین ادم های روزگار بودم
از قدیم گفته اند در هر بلایی نعمتی است
ام اس باعث شد حداقل مانند یک انسان سالم زندگی کنم
[size=large]
 تشکر شده توسط : kohedard , مریم 1361 , elhamtanha , آذرستون , minoshka , sange sabor , Masi 93
من بودم میگفتم برو به جهنم لیاقت نداشتی .. والااینجورآدما توزندگی بدمیارن
یکیو میشناسم دختره1خاستگارداشت دیابت داشت اما قبول نکرد ودل طرف رو شکست بعدبا1آدم سالم ازدواج کرد اماطرف سرسال تصادف کرد ومرد
آخه روش که ننوشته آدمی زاد به1تب بنده ودنیا هم دارمکافات وانتقامicon_question
 تشکر شده توسط : elhamtanha , مریم 1361 , kohedard , آذرستون , zenith , minoshka , sange sabor
سلام نظر همه دوستان راجب به ام اس و دد مردم بهش درسته منم 6ساله ام اس دارم با اینکه خوبم اما کسی نمیبینه منو من 7ساله همسرمو از دست دادم از همه نظر یه زن تقریبا کاملن کهامتحانمو تو زندگی اولم پس دادم اما مهر ام اس خورده رو پیشونمیم وهمه فرارین از ازدواج بایه زن ام اسی
اما من توکلم به خداست ومنتحسین میکنم صداقت تون رو اگه میرفتید جلوتر و عشق و علاقه ای به وجود میامد و وابسته میشدید و بعد ترکتون میکرد بدونید که داغون تر از این میشدی
از من و همه دوستانم بشنو و قبول کن ترک دارو اشتباه بزرگیه برا من و شما که بیماریم
امیدوارم موفق باشید و یه روز خبر ازدواج موفق تون رو اینجا ببینم ان شاالله
 تشکر شده توسط : mahdie , kohedard , آذرستون , sange sabor , رزمینا , Masi 93

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج و ام اس sima 4,288 2,451,655 2022/12/22, 06:07 PM
آخرین ارسال: غریبه
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,377 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 42,840 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
Heart موافق و مخالف ازدواج shams_taban2000@yahoo.com 160 93,005 2017/07/12, 11:58 AM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,071 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان