امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حالم خیلی بده
Sad 
سلام به همه دوستان
من امروز عضو سایت شدم، به خاطر مادرم
تا الان 38 ساعته که متوجه شدم مادرم به دویک مبتلا شده.
البته هنوز دکتر بین دویک و ام اس شک داره، ولی امشب با نوار چشم همه چیز مشخص میشه.
از امروز هم پالس تراپی رو شروع کردن
دوستان حالم خیلی بده، واقعا نمیدونم باید چیکار کنم.
هفته پیش هم به خاطر استرس ام آر آی مامان با ضربان قلب بالا و تنگی نفس و فشار سینه بردنم بیمارستان، بعد از نوار قلب گفتن فقط استرسه
به خاطر همین بعد از اینکه جواب ام آر آی اومد به من نتیجه رو نگفتن و من از خالم شنیدم که.......
برای همین برای من کامل توضیح نمیدن،دارم از نگرانی میمیرم
همون شب اومدم نت و کلی سرچ کردم، تا صبح گریه کردم
تو رو خدا بهم بگین پالس تراپی برای دویک هم استفاده میشه یا فقط مال ام اس هست؟
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , گیسو کمند , hilda , محمد جواد , arezooo82 , kohedard , سمانه ٧ , ساناز66 , ahya , Exhautless , glassheart , DavidBili , سالومه , omid_nejad , پریا حقیقت پور , ムSみɨ
عزیزم این که ترس نداره ام اس ام مثل همه بیماری ها راه درمان داره می دنی عامل اصلی مبتلا به ام اش شدن همین استرس و اظرابه پس توکل کن به خدا و نگران نباش ام اس بیماری نیست اکه باهاش کنار بیان و دنبال درمانش باشن من 6ساله ام اس دارم اما هیچیم نیست
تا اونجای که من میدونم پالس تراپی برا ام اس استفاده میشه
تکل به خدا کن باشه عزیز
 تشکر شده توسط : محمد جواد , مامان من , arezooo82 , kohedard , سمانه ٧ , baharan , DavidBili , سالومه , پریا حقیقت پور
ترس چرا اخه بابا ما همه باهاش کنار اومدیم همچین که فکر میکنیدم بد نیستا بیماریه خوبیه فقط باید بهش برسیمSmileSmile
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ
 تشکر شده توسط : محمد جواد , گیسو کمند , مامان من , arezooo82 , kohedard , سمانه ٧ , baharan , سالومه , laleh , پریا حقیقت پور , ムSみɨ
(2014/08/11, 01:11 PM)مامان من نوشته است: سلام به همه دوستان
من امروز عضو سایت شدم، به خاطر مادرم
تا الان 38 ساعته که متوجه شدم مادرم به دویک مبتلا شده.
البته هنوز دکتر بین دویک و ام اس شک داره، ولی امشب با نوار چشم همه چیز مشخص میشه.
از امروز هم پالس تراپی رو شروع کردن
دوستان حالم خیلی بده، واقعا نمیدونم باید چیکار کنم.
هفته پیش هم به خاطر استرس ام آر آی مامان با ضربان قلب بالا و تنگی نفس و فشار سینه بردنم بیمارستان، بعد از نوار قلب گفتن فقط استرسه
به خاطر همین بعد از اینکه جواب ام آر آی اومد به من نتیجه رو نگفتن و من از خالم شنیدم که.......
برای همین برای من کامل توضیح نمیدن،دارم از نگرانی میمیرم
همون شب اومدم نت و کلی سرچ کردم، تا صبح گریه کردم
تو رو خدا بهم بگین پالس تراپی برای دویک هم استفاده میشه یا فقط مال ام اس هست؟
آره پالس تراپی برای دویک هم هست اصلن دویک و ام اس با هم فامیلن !!!!!نگران نباش چند روز دیگه خوب میشه agreement2
 تشکر شده توسط : مریم 1361 , محمد جواد , مامان من , arezooo82 , kohedard , سمانه ٧ , سالومه , محسن گرامي , پریا حقیقت پور
یه سوال دویک چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گاهیــ خـــدا آنقـدر صدایتـ را دوستـ داردکــ ه

سکوتـــــــــــــ میکنـــد تا تــو بارهـــــا بگویــی

خــــــــــــــــ♥ـــدای منـــــــــــــــــــــــــــ
 تشکر شده توسط : محمد جواد , گیسو کمند , مامان من , kohedard , سمانه ٧ , سالومه , محسن گرامي , پریا حقیقت پور , ムSみɨ
سلام دوست عزیز
دوریک و ام اس علائمی شبیه هم دارن
قبلا حتی ام اس و دویک رو از هم افتراق نمیدادن اما الان با انتی nm0 دویک رو از ام اس جدا میکنن
اکثر کسایی که دویک دارن این انتی بادی براشون مثبت هست
برای درمان ام اس و دویک توی مرحله ی حمله به یک صورت رفتار میشه و پالس تراپی انجام میشه و در پالس تراپی روزی یک گرم کورتون بصورت وریدی تزریق میشه
بعد از اون درمان متفاوته
برای ام اس داروهای تعدیل کننده ی سیستم ایمنی داده میشه مثل بتافرون سینووکس و باقیه داروهایی که ماها داریم استفاده میکنیم
برای دویک داروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی میدن مثل ازوتروپین

اینم بگم که داروهایی که برای ام اس میدن اصلا در دویک استفاده نمیشه
و اینکه داروهای ام اس تزریقی هست اما داروهای دویک نه قرص هستن

میگن دویک بیشتر نخاع رو درگیر میکنه اما ام اس بیشتر مغز رو

دوست عزیز اصلا اصلا نگران نباش
خداروشکر علم پزشکی درباره ی ام اس و دویک هرروز داره پیشرفت میکنه و طی اخرین اطلاعاتی که من دارم در خارج از کشور به درمان نسبی دویک دست پیدا کردن
مطمئنا با این همه اماری که مبتلا میشن و اینهمه مطالعه ای که داره انجام میشه درمانشون به زودی میاد

شما هم بجای اینکه اینطوری خودتونم کارتون برسه به بیمارستان باید هوای مامان رو داشته باشید
قوی باش
درسته ادم اولش نگران میشه اما باید بدونی که این بیماری ها هیچ کدوم روی عمر تاثیر ندارن قرار نیست هیچکدوم از ماها بخاطر مثلا ام اس یا دویک بمیریم

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم
موفق باشیدicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : nahid , محمد جواد , گیسو کمند , مامان من , arezooo82 , kohedard , H-tanha , سمانه ٧ , paeazan , maryam690 , ahya , عروس , baharan , glassheart , سالومه , محسن گرامي , mohammadreza1369 , پریا حقیقت پور , golenarges , ムSみɨ
دوست عزيز ، بهتره سعي كنيد اروم باشيد ، تا اينجوري بهتر به مادر گراميتون كمك كنيد . ام اس قابل كنترله !! من الان ٩ سال ام اس دارم ، زندگي عاديمو دارم مثل بقيه ادما!!!
یه غبار یخی یه ستاره سرد / یه شب از همه چی به خدا گله کرد/ یک دفعه به خودش همه چی رو سپرد /دیگه گریه نکرد فقط حوصله کرد
 تشکر شده توسط : nahid , zenith , محمد جواد , گیسو کمند , مامان من , arezooo82 , kohedard , سمانه ٧ , سالومه , محسن گرامي , mohammadreza1369 , laleh , پریا حقیقت پور
بابا ام اس مگه چیه؟ مریضی به این باکلاسیwink2laughing3
نگران نشو مثل فشار خونه یکم مراقبت می خوادconfused
فقط یکم
روزام سخته ولی دنیام شیرینicon_cryicon_cry
 تشکر شده توسط : zenith , گیسو کمند , مامان من , arezooo82 , kohedard , سمانه ٧ , baharan , سالومه , محسن گرامي , mohammadreza1369 , پریا حقیقت پور
مرسی دوستای خوبم، ممنون به خاطر دلداری
درست میگین باید باهاش کنار بیام ولی همین که نمیتونم در موردش با کسی صحبت کنم خیلی سخته
از روزی که فهمیدم اصلا به روی خودم نیاوردم
حتی روحیم رو شادتر کردم که مامان یه وقت تو فکر نرن
ولی از درون....
 تشکر شده توسط : nahid , محمد جواد , kohedard , arezooo82 , سمانه ٧ , سالومه , محسن گرامي , mohammadreza1369 , پریا حقیقت پور
دوست عزیز ، بیماری مادرتون کنترل میشه ، الان من بیشتر نگران شما شدم. شما به قدری خودتون رو باختین که دچار تنگی نفس و تندی صربان قلب و ... شدین . شما باید مواظب خودتون و مادرتون باشین.

ما هم اولش اسم ام اس یا دویک رو می شنیدیم می ترسیدیم ولی با تحقیق بیشتر فهمیدیم اصلا ترسناک نیست. چون ما هم باور کنید مثل دیگران داریم زندگی عادیمون رو می کنیم فقط دارومون رو هم مصرف میکنیم.

الان همون طور که دوستان گفتن شما باید آرامش داشته باشین که این اضطراب شما به مادرتون سرایت نکنه.اگه اینطوری باشین ، ایشون هم می ترسن و روحیه شون رو از دست میدن و نگران شما هم میشن.
تا زمانی که مادرتون کورتون مصرف میکنن ، باید از نمک و قند و چربی بپرهیزن و بعد از اون هم کمترمصرف کنن. امیدوارم حال هردوتون خوب باشه.icon_questionicon_question
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : مامان من , arezooo82 , kohedard , paeazan , baharan , سالومه , محسن گرامي , mohammadreza1369 , پریا حقیقت پور

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست