امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رژیم غذایی دکتر والس برای بیماران ام اس و بهبودی
دوست عزیزی که لطف کردید و این مطلب را گذاشتید. بسیار عالی بود . بله من شخصی را از نزدیک میشناسم که 11سال است ام اس دارد و در طی این 11 سال هیچ داروی ام اسی را استفاده نکرده و چند سالیست که تنها از این رزیم استفاده میکند ، این رزیم غذایی بسیار سخت است اما این خانم به من گفتند که چون به تمامی داروها به شدت حساسیت دارند و نمیتونند هیچ دارویی مصرف کنند پروتکل غذایی والس را رعایت میکنند. این خانم که واقعا زیبا هم هستند 43 سال دارند و بار اخری که دیدمشان حدودا 2 ماه پیش خیلی خوب و سرحال بودند ولی گفتند تصمیم دارند کارشان را کمی کم کنند و پارت تایم مدتی کار کنند به علت احساس خستگی ، این خانم تنها بعضی روزها که خیلی خسته است به گفته خودش عصا دست میگیرد اما من او را هیچوقت با عصا ندیدم. در اخر این ماه هم به نفع بیماران ام اس مسیر طولانیی را راهپیمایی خواهد کرد و دوستان می توانند همراهیش کنند یا برای حمایت از تحقیقات بیشتر برای ام اس پول پرداخت کنند((اینجا شما میتوانید هم به بیماران و هم به بخش تحقیقات کمک کنید و پول بدهید و در اخر نامه ای برای شما فرستاده میشود و دقیقا به شما گفته میشود که پولتان برای چه مسیری خرج شد)) من خودم کتاب پروتکل والس را تهیه کرده ام این کتاب حدودا 400صفحه دارد گهگاهی ان را میخوانم ولی 100% اجرا نکردم چون من واقعا شکلات دوست دارم و حذف ان برایم خیلی سخت است اما بسیار زیاد مواد انتی اکسیدان میخورم از میوه گرفته تا ویتامین امگا و تورمریک(زردچوبه) و سبزیجات و به شدت سعی میکنم از غذاهای اینجا که مواد افزودنی دارند دوری کنم و در خریدهایم محصولاتی را میخرم که رویش جمله گلوتن فری را نوشته،بنابراین فکر کنم پروتکل خانم دکتر والس را تا حدی رعایت میکنم اما 100 درصد نه، ولی میخواهم بگویم که با همین کارها حمله اخرم بالاخره بعد از 2 ماه و نیم خاموش شد. بدون کورتون. پس فکر میکنم بی تاثیر نباشه اگر دوستان سوال بیشتری راجع به این کتاب دارند حتما بپرسند تا حد امکان پاسخگو خواهم بود..البته در اخر اضافه میکنم که خانم دکتر تری والس امروزه بسیار زیاد در امریکا و کانادامحبوب و پرطرفدار است و بعضی افراد به جد از ایشان پیروی میکنند .
 تشکر شده توسط : mohammad mehdi , nahid , paeazan , zohrevand , غزل , پریس
در ارتباط با تهیه جلبک دریایی باید بگویم که بیشتر میتوانید در مغازه های زاپنی که سوشی تهیه میکنند پیدا کنید اما زیاد ناراحت نباشید چنانچه چنین مغازه ای در شهر یا کشور محل سکونتتان نیست چون حقیقتا خوردن اینجور سبزیجات برای ما ایرانیها مشکل هست و خیلی از ماها نمیتونیم اینجور چیزها را بخوریم. حالا اگه دوستان عزیز از این یک مورد جلبک صرفنظر کنند بقیه پروتکل قابل اجراست .من بیشتر بدنبال مکمل از جلبک دریایی میگردم که تایید شده اداره غذا و دارو باشه .چنانچه چنین چیزی پیدا کردم به اطلاع عموم میرسانم.
 تشکر شده توسط : mohammad mehdi , zohrevand , غزل
دیروز در تلویزیون در مورد یک روش درمانی صحبت می کرد بنام رژیم درمانی که بیماران چند روز مداوم غذا نمی خوردند و فقط آب یا یه چیزی شبیه سوپ رقیق می خوردند.هدف مصرف ذخیره چربی و قند و در نهایت تبدیل پروتئین به قند و اصلاح فعالیتهای درون سلولی بود.چیزی که هدف رژیم غذایی دکتر والس هم هست.
درمورد مبتلایان به آسم بعد از یک دوره رژیم غذایی گرسنگی مشاهده شد که سلولهای ریه غیرطبیعی که دارای ماده هیستامین و عامل بیماری بودند از بین رفته و سلول های سالم جایگزین شدند.
آزمایشی بصورت مشابه بروی دو دسته موش که بصورت مصنوعی به سرطان مبتلا شده بودند انجام دادند. به یک دسته چند روز غذا ندادند و به دسته دیگر طبق معمول غذا دادند.بعد داروی ضد سرطانی به هردوشون تزریق کردند .بعد چند روز موش هایی که طبق معمول غذا می خوردند همه مرده بودند در حالیکه موش هایی که در این مدت غذا نخورده بودند زنده بودند.با تحقیق بیشتر بروی این موضوع متوجه شدند که ژن موش هایی که چند روز گرسنه نگه داشته بودند بعد از چند روز دچار تغییرات و اصلاحاتی شده بودند .نمونه ای که از کبد و چند عضو دیگر گرفته بودند گویای این مطلب بود.از طرفی سلول های سرطانی که سلول هایی کاملا غیرطبیعی هستند نیز دچار تغییر ژنتیکی شده بودند که به دارو بیشتر جواب می دادند.
منظورم اینه که به نظر من بهتره این دو روش را باهم ترکیب کنیم و در کنار تغییرات مطلوبی که رژیم غذایی دکتر والس ایجاد میکنه،تغییرات ژنتیکی لازم برای اصلاح فعالیتهای درون سلولی را با رژیم غذا نخوردن بوجود بیاوریم.شاید مناسب باشه در روش غذا نخوردن بجای خوردن آب از مایعاتی که روش دکتر والس گفته استفاده کنیم.
من به شخصه قصد اینکار را دارم و به نظر من استفاده از هر دو روش بیشتر جواب میده.
البته با آب سیرابی مشکل دارم مخصوصا اگر بخوام بجای آب یا سوپ در رژیم غذا نخوردن از اون استفاده کنم.laughing3
ببار ای ابر می اندود من مستانه ام کن
بسوز اندیشه را از بیخ و بن دیوانه ام کن
چو رودی بر روانم شو روان ای دولت شعر
بکن تن را ز من ،من را زجان، جانانه ام کن
 تشکر شده توسط : مینا میلانی , zohrevand
در مورد من که همیشه گرسنگی زیاد باعث حمله شده
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : mohammad mehdi , مینا میلانی
من نظراتی منفی نسبت به این رژیم درمانی در اینترنت دیدم و به نظرم به صلاح نیست دارو قطع بشه و فقط به این روش درمانی تکیه بشه.
نمونش کسیکه با دارو بیماریش کنترل بوده و بعد از هفت ماه از قطع دارو و رعایت این رژیم غذایی حالش بدتر شده و بیماری عود کرده.
لینکش هم میذارم بحث چند نفر در این مورد هست
لینک مطلب
(2015/04/24, 10:44 PM)mohammad mehdi نوشته است: من نظراتی منفی نسبت به این رژیم درمانی در اینترنت دیدم و به نظرم به صلاح نیست دارو قطع بشه و فقط به این روش درمانی تکیه بشه.
نمونش کسیکه با دارو بیماریش کنترل بوده و بعد از هفت ماه از قطع دارو و رعایت این رژیم غذایی حالش بدتر شده و بیماری عود کرده.
لینکش هم میذارم بحث چند نفر در این مورد هست
لینک مطلب
دوست عزیز در ارتباط با این رزیم باید بگویم تا جایی که من بخاطر دارم به هیچ وجه در این کتاب صحبتی از قطع دارو نشده اتفاقا یادم می اید که در جایی از کتاب خانم دکتر والس تاکید به مصرف دارو میکنه. این مطلب را حتما چک میکنم و اگر غیر از این بود مجددا تکستم را تصحیح میکنم. این رزیم بر مصرف مواد غیرالتهابی و مفید برای مغز تاکید داره. مثلا چند صفحه از کتاب کلی راجع به مصرف جلبک دریایی صحبت کرده و فوایدش برای مغزو اینکه چقدر جلبک دریایی برای سلامت مغز خوب است. من هم از بس تو این کتاب تعریف شده بود ان را تهیه کردم و شروع به مصرف نمودم و به دوستان توصیه میکنم اگر دوستی در چین یا زاپن ،اروپا امریکا یا یا کانادا دارند از او بخواهند تا بسته های کوچک جلبک دریایی را برایشان بیاورد.اینجا هر بسته2 دلار است. ورقه های نازکی هستند کمی بوی ماهی میدهند ولی با ماست خوشمزه میشود ،من مثل چیپس با ماست میخورم. شاید سوپرمارکتهای خودمون در ایران هم که اجناس خارجی می اورند داشته باشند.یا این رزیم توصیه به مصرف روغن نارگیل یا اواکادو میکند .چون چربی اواکادو برای سلولهای مغز خیلی مفید است. یا مثلا خوردن شکلات سیاه به علت خاصیت ضد التهابی در ان توصیه شده. مساله دارو هم کاملا مساله جداگانه ایست و صد در صد دارو یک جز اصلی برای تمام بیماران میباشد. دوست عزیز لینکی که گذاشتید را نگاه کردم. از ان نتیجه گیری خاصی نمیشود کرد و حتی فردی نوشته بود میتواند میان رزیم والس و بدتر شدن علایم فرد رابطه ای وجود نداشته باشد و فرد باید فاکتورهای دیگه مثلل بدکاری غده تیروییدش را چک کند. ببینید من خودم اهل این که صبح یک لیوان سبزیجات بخورم ظهر یک لیوان حبوبات بخورم بعد عصر سر یک ساعت مشخص پیاز قرمز خورد کنم بخورم نیستم. اصلا این مدل خوردن با طبیعتم سازگار نیست ،خصوصا ما ایرانیها که با خورش قرمه سبزی ، کباب تابه کتلت خورش قیمه و اش رشته با نعنا داغ و سیر داغ حسابی بزرگ شدیم( ببخشید اگر دل همگی اب افتاد چون خودم اول از همتون ضعف کردم و باید برم همین الان یک چیزی بخورم)به نظر من در بمیاران اطلاعاتی امروز که یک روز چای سیاه بد است فردا خوب است یا مثلا کافیین بد است بعدا چند روز بعد خوب است یا هویج بد است بعد یکهو خوب است بهترین کار رعایت نوعی اعتدال است در هر زمینه ای و دوری از مواد سمی. به نظر من پیغام این رزیم را باید گرفت و ان مصرف مواد ضد التهابیست و من صد در صد با این فرضیه موافقم .
موفق و شاد و سلامت باشید دوست عزیز.
.
 تشکر شده توسط : mohammad mehdi , paeazan , arman alagha
آره درست میگی شما.فکر می کنم اون شخص هم اگر داروشو قطع نمی کرد و در کنارش از رژیم غذایی استفاده می کرد بیماریش عود نمی کرد.من خواستم با بیان این مطلب بگم که استفاده از این رژیم غذایی، درمان قطعی نیست.
مساله اثر مواد غذایی بر درمان خیلی پیچیده است.مخصوصا اینکه هر ماده ای اجازه ورود به فضای مغز و نخاع را نداره.
به امید درمان قطعی این بیماری و آرزوی سلامتی برای شما.موفق باشید
 تشکر شده توسط : مینا میلانی
متاسفانه اکثر متخصصان مغز و اعصاب و نورولوزیستها مساله تاثیر تغذیه را بر روی ام اس رد میکنند و تنها ویتامین دی و البته روغن ماهی مورد قبولشان است. اما در نظر داشته باشید متخصصان و پزشکان هم دانش محدودی دارند و علمی که دارند کامل نیست ما در قرنی زندگی میکنیم که از نظر علم و تکنولوزی بشر پیشرفت های چشمگیری کرده و ما خوش شانس هستیم برای زندگی در چنین دوره ای و بهره گیری از این همه تکنولوزی(صرفنظر از جنبه های منفی تکنولوزی که همیشه بیشتر از انها صحبت میکنیم). پزشکان و متخصصان هم در سراسر جهان با بمباران اطلاعات روبرو هستند و سعی میکنند مطالبی که دلایل علمی بیشتری برایش مطرح شده را به بیمار بگویند و پایه کار خود قرار دهند . من خودم به نورولوزیستم گفتم که وقتی در بدنم التهاب بوجود امد قبل از تشخیص بیماریم پلاکتهای خونم به شدت بالا رفته بود و من به علت تصور سرطان پیگیر موضوع شدم امادو نورولوزیست بسیار ماهر نظر من را رد کردند و گفتند بین بالا رفتن پلاکت در خون که نشانه التهاب در بدن است و بیماری ام اس و التهاب در مغز هیچ ارتباطی وجود ندارد . بعد وقتی این مطلب را برای بعضی دوستانم که ام اس دارند تعریف کردم گفتند تجربه مشابهی داشتند و مدت 6ماه دوستی گفت دقیقا همین اتفاق برایش افتاده.چند شب پیش با پزشکی که به مساله تغذیه و تاثیر ان بر روی بیماری ما بسیار معتقد بود در همین مورد صحبت میکردم و ایشون به من گفت امروزه علم پزشکی هم در حال تغییر است و متخصصان زیادی برروی مساله تغذیه کار میکنند و مقالات بیشتر در سالهای اینده نظر پزشکان را مجددا در ارتباط با این بیماری و سایر بیماریها تغییر خواهد داد. لذا در دنیای امروز در عین خوش شانسی کمی هم کار سخت شده چون مدام باید اطلاعات را غربالگری کزد و مغز انسان کم میاورد. به هر حال باید بیشتر مطالعه کرد وسعی کرد از این قافله عقب نماند.زندگی یک سفر است و باید این سفر را با موفقیت به پایان رساند با تمام ناهمواریها و امیدوار بود .
امیدتان پایدار و دلتان شاد.
 تشکر شده توسط : paeazan , Afraa , arman alagha , mohammad mehdi , پری سیما
بله خانم میلانی من هم قبل از تشخیص آزمایش خون انجام داده بودم که گلبول های سفید و آهن خونم بسیار بالا بود
پزشکها یا واقعا هیچی نمیدونن یا اینکه نمیخوان یه سری حقایق رو به بیمار بگن حالا نمیدونم چرا
اما هر کسی از خودش و درون خودش خبر داره و باید علت و درمان را خودش یه جورایی جلو ببره
من هم مقدار آهن و گلبولهای سفید خونم بالاست. من هم فکر می کنم یک ارتباطی وجود داره.بالاترین آمار ام اس در ایران مربوط به شهر مبارکه اصفهان هست که در مجاورت کارخانه فولادسازی قرار داره و مردم ناخواسته در معرض گازهای ناشی از فرایند فولادسازی و بخار آهن قرار دارند.به نظر من اگر شرایط خاص دیگری را در کنار این موضوع قرار بدیم متوجه میشیم که افزایش آهن خون می تواند عاملی برای شروع ام اس در افراد خاصی باشد. رادیکال های آزاد ناشی از هورمون استرس در کنار یون های آهن در خون شاید باعث ایجاد تغییراتی در بدن می شود که زمینه ساز این بیماری است.
من در مورد رژیم غذایی دکتر والس هم با یک پزشک متخصص داخلی صحبت کردم.بهم گفت حذف لبنیات خطرناکه ممکنه کمبود ویتامین دی پیدا کنی.
البته گفت اگر از قرص ویتامین دی استفاده می کنی از هشت هفته تجاوز نکنه چون بعد از هشت هفته رسوب میکنه و برای کبد خطرناکه.
خلاصه برای خودمون می بریم و می دوزیم شاید مقبول افتد و افاقه کند.icon_biggrin

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی توکسین بوتولینوم برای حل کردن مشکلات مثانه در بیماران ام اس zenith 3 4,398 2013/09/13, 05:15 PM
آخرین ارسال: hamdam
  اسپاستیسیتی (بخش ۲) : کشش برای درمان Sina 2 4,471 2010/03/08, 08:38 PM
آخرین ارسال: sadaf

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان