امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با گرما چطور کنار بیایم؟؟؟
.
امسال اولین تابستان بعد از تشخیص ام اسمه و در مورد گرما ابهام دارم.
مدیر فنی کارخانۀ محل کارم عوض شده و مدیر جدیدمون چون تازه مستقر شده سر پر شوری داره. امروز یه پروژۀ نسبتاً کوچیک به ما داد و خودشم اومد و دست به کمر کنار دستگاه ایستاد. علاوه بر اینکه امروز خیلی هوا گرم بود بخار دستگاه هم همۀ اطرافمون رو گرفته بود، از طرفی زیر پامون هم آب داغ رو زمین بود، گذشته از همۀ اینها فعالیت بدنی زیادی هم داشتم. شرایطی بود که تحمل حتی نیم ساعتش هم سخت بود چه برسه به 6 ساعتی که تا اتمام کار اونجا بودم. علاوه بر کلافگی از گرما، استرس ام اس هم خیلی اذیتم میکرد چند بار وسوسه شدم مشکلم رو بگم ولی چون دل و رودۀ دستگاه رو ریخته بودم بیرون و هیچ کس هم بجز خودم نمی تونست جمعش کنه عملاً هیچ راه فراری نبود، تا آخر شیفت هم باید تموم می شد که فردا آمادۀ تولید باشه.
علاوه بر اون چون به هیچ وجه نمی خوام ام اس باعث تغییری تو روند کارم بشه چیزی نگفتم و تا آخر تحمل کردم.
الان که مطالب مربوط به گرمای سایت رو خوندم متوجه شدم انگار گرما فقط علائم رو تشدید می کنه و باعث حمله نمی شه، و از اونجایی که من حمله های حسی داشتم که علائمش هم از بین رفته قاعدتاً نباید خیلی نگران گرما باشم. البته امروز در حد غش کردن حالم بد بود که نمی دونم مربوط به ام اسه یا اینکه اگر ام اس هم نبود همین قدر اذیت می شدم.
از طرفی یاد حرف یکی از دوستان افتادم که میگفت همۀ حمله هام تو تابستون بوده.
یه تجربه قبلی هم خودم در مورد گرما دارم. بعد از اینکه با بی حسی پا و تشخیص ام اس بستری شدم و پالس گرفتم 5 روز ی رو که بیمارستان بودم، بیشتر اوقات دراز کشیده لپ تاپ رو می گذاشتم روی سینم و کار میکردم، به همین خاطر بعد از مرخصی به شدت گردن و کمرم گرفته بود. دو روز بعدش هم که عوارض کورتن اذیت می کرد رو جلوی شومینه خوابیدم که اسپاسم شدید گردنم رفع بشه (از اونجایی که سیستم بهداشت و درمان خیلی پیشرفته ای داریم اونموقع نمی دونستم نباید در معرض گرما باشم) . تا اینکه پای راستم هم شروع کرد به سر شدن و از پایین به بالا داشت پیشرفت میکرد. وقتی به دکتر گفتم خیلی تعجب کرد که با وجود اون همه کورتون حمله گسترده تر شده. البته چون اون موقع در مورد عوارض گرما چیزی نمی دونستم به دگتر هم نگفتم که دو روزه دارم پتو تراپی میکنم.

این همه قصه رو گفتم که بگم از مجموع این اطلاعات و تجربیات بالاخره نفهمیدم الان باید چکار بکنم. از گرما فرار بکنم، چون باعث حمله جدید می شه؟ یا اینکه چون ضایعات کمی دارم در معرض گرما بودن خیلی نگران کننده نیست؟
لطفاً راهنمایی کنید.
.
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , nahid , مریم امیدوار

پیام های داخل این موضوع
RE: با گرما چطور کنار بیایم؟؟؟ - توسط Kamyar - 2014/05/27, 12:52 AM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 21,271 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,845 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  رابطه گرما و مواد غذایی با ام اس امیدوار 1 3,141 2012/08/02, 09:14 AM
آخرین ارسال: samii
  چطور که شد ام اس گرفتید آرش ارشک 3 3,336 2011/03/18, 02:37 AM
آخرین ارسال: i3aran

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست