امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تأثیر کم خوابی بر بیماری‌های خود ایمنی
خوب بخوابید تا بیمار نشوید
محققان متوجه شده اند که خواب خوب شبانه به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا با ثبت و ضبط ویژگی های اصلی میکروب های مهاجم، در آینده بتواند آنها را در صورت بازگشت شناسایی کرده و از بین ببرد.
خوب بخوابید تا بیمار نشوید
به گزارش گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، تاثیر خواب خوب شبانه بر حافظه انسان، محرز است. اما هم اکنون محققان متوجه شده اند که سیستم دفاعی بدن انسان در مقابله با بیماری ها با روشی مشابه حافظه عمل می کند.
خواب خوب شب به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا ویژگی های اصلی میکروب های مهاجم را به یاد آورد، به طوری که در آینده و در صورت بازگشت آنها بتواند با این میکروب ها مبارزه کند.
'جان بورن' از دانشگاه توبینگن گفت: حافظه و سیستم ایمنی بدن ما هر دو به یک روش مشابه یعنی از طریق پردازش اطلاعات عمل می کنند.
وی افزود: هر دو سیستم حافظه و ایمنی بدن در ابتدا اطلاعات اولیه را گرفته و به ذخیره کوتاه مدت می سپارند و در هنگام خواب، این اطلاعات را در یک ذخیره بلند مدت قرار می دهند.
به گفته این محقق، شباهت های میان حافظه و سیستم ایمنی فراتر از همانندی و داشتن فاکتورهای مشترک است.
محققان اعتقاد دارند که هنگام خواب، اطلاعات در سیستم ایمنی و حافظه کد گذاری می شود تا با پردازش فوری و سریع اطلاعات در زمان بیداری تداخل پیدا نکنند، در نتیجه، محرومیت از خواب خوب حقیقتا سلامت را به خطر می اندازد.
در خواب خوب عمدتا کیفیت و نه مدت زمان خواب اهمیت دارد، به طوری که فرد پس از بیداری احساس شادابی می کند.

http://www.irna.ir/fa/News/81780122/
تاریخ خبر: 08/07/1394
 تشکر شده توسط : غزاله , یاسی , ارزو , جلال علایی موسوی , پریس , برگ 7 , پریا حقیقت پور
من عصرها كه از كار برميگردم تا شام و رديف كنم و يكم تلويزيون ببينيم و كارامو انجام بدم تقريبا دير ميشه براي خوابيدن از اون طرف هم بايد قبل از ساعت 6 بيدار بشم.
هميشه حس كمبود خواب دارم. هرچقدر سعي ميكنم و تصميم ميگيرم كه خواب بيشتري داشته باشم نميشه متاسفانه
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : neghar , niloofary , پریا حقیقت پور
(2015/10/11, 11:38 AM)ارزو نوشته است: من عصرها كه از كار برميگردم تا شام و رديف كنم و يكم تلويزيون ببينيم و كارامو انجام بدم تقريبا دير ميشه براي خوابيدن از اون طرف هم بايد قبل از ساعت 6 بيدار بشم.
هميشه حس كمبود خواب دارم. هرچقدر سعي ميكنم و تصميم ميگيرم كه خواب بيشتري داشته باشم نميشه متاسفانه

سلام
وضعیت جسمی اتون چطوره؟ راه رفتن اتون؟ با این همه کار بیرون و منزل چطور از عهده بیماری بر می آیید؟
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
اگه خوابمون زیاد باشه چی؟
تازه بعد اونهمه خواب یه بار نشد با حس خستگی پا نشم
در کل همیشه خوابم میادconfused2confused2
چیکار کنم؟
 تشکر شده توسط : niloofary , پریا حقیقت پور
من که به دلیل مشغله کاری تا برسم خونه (خرید هم نکنم جایی هم نرم و یه راست بیام خونه) میشه ساعت 18:30 confused0006.gif

بعدش بساط شام و رسیدگی به درس و مشق دخترک woman
و ....
ساعت 23:30 تا 24:00 فارغ میشم از کار و بار خونه داری Smile (16)

بعدش می شینم به کارهای خودم
طراحی ها و کارهای دانشگاه icon_cry

تا ساعت 2:30 الی 3:00 صبح party0048.gif

بعدش دو سه ساعت میخوابم
و صبح کله سحر happy0065.gif
دخترک و راهی مدرسه کنیم
و دوباره سر کار اداره confused

و روز از نو
روزی از نو fighting0030.gif

یعنی کم خوابم تووووووووووووووپ foodanddrink

ولی خیالی نیست
صد سال اولش سخته undecided2
بعدش آسون میشه icon_smile
بارها پرسیده بودند
بزرگ شدی میخواهی چکاره شوی؟ ما هیچوقت نگفتیم "خوشبخت" بچه بودیم دیگر، عقل مان نمیرسید
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
خب اگه کم خوابی داشته باشی و نخوای با قرص خواب درست بشه چیکار باید بکنی ؟؟

بایدکه جمله جان شوی تالایق جانان شوی............... گرسوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو
 تشکر شده توسط : برگ 7 , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تجویز های غیرضروری و اشتباه در بیماری ام اس nahid 0 1,335 2019/09/06, 08:03 PM
آخرین ارسال: nahid
  بررسی اسطوره‌ای بیماری «ام.اس» در قالب یک کتاب - اثر دکتر مقدسی paeazan 6 6,445 2017/02/02, 06:39 PM
آخرین ارسال: نایریکا
  سه بیماری که هنوز "خاص" نیستند nahid 1 3,121 2017/01/06, 04:07 PM
  روی دیگر بیماری ناشناخته قرن (گزارش) nahid 0 2,480 2016/11/02, 03:26 PM
  مهمترین عامل جوش زدن سیستم ایمنی است. nahid 2 3,933 2015/12/02, 09:17 PM
  توصیه ای برای بیماران مبتلا به بیماری ام اس نسبت به نکشیدن سیگار neghar 40 35,118 2015/09/13, 04:54 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فرخ نژاد سفیر حسن نیت بنیاد بیماری های نادر شد hamdam 1 2,685 2015/07/20, 12:46 AM
آخرین ارسال: سارا19
  اصفهان مامورایجاد زیر ساخت دانشی بیماری مولتیپل اسکلروز درکشور sargol 8 5,133 2015/07/07, 03:50 AM
آخرین ارسال: glassheart
  کتاب «بیماری و فرهنگ» nahid 0 2,306 2015/05/05, 04:38 PM
  اختلال در تخلیه خون ورید های مغز، بیماری ام اس را به دنبال دارد hamdam 29 20,010 2015/05/04, 08:14 PM
آخرین ارسال: benjamin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست