امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براي سلامتي خودت كليك كن
گلی جون در هر مبحثی طرفداران و مخالفینی هستن.
من این تاپیک رو ایجاد کردم تا چیزایی که میدونم رو به دوستام انتقال بدم و همه ی کسانی که به این تاپیک میان می دونن که این یک روش درمانی نیست بلکه شیوه ای از زندگیه که میتونه بهمون کمک کنه ..
گوشتخوار نبودن ما غیر قابل انکاره. درسته که گوشت دارای یک سری از پروتئین های عالی و ویتامین های خوبه اما بدن ما توانایی شکستن و تجزیه ی اونا رو نداره یعنی ما اون آنزیم های خاص رو نداریم.
مثلا پزشکای محترم توصیه می کنن که مصرف گوشت قرمز رو کم کنیین یا نخورین تا از بیماری قلبی در امان بمونین. اما یه پلنگ وقتی یه گاو رو میخوره هیچ وقت ناراحتی قلبی نمیگیره ، تصلب شرایین نداره و چربیش بالا نمیره.
و این بر میگرده به خوراک طبیعیه موجودات.
تو همین سایت 100 تا تاپیک داریم که از فواید مصرف میوه ها و دانه ها و سبزیجات صحبت می کنه . آنزیم کبدیمون وقتی بالا میره دست به دامن قدومه شیرازی و زرشک میشیم.
فیبر ها رو برای اینکه یبوست نگیریم و ناراحتی معده نداشته باشیم استفاده می کنیمو خیلی چیزای دیگه.
فرض بر اینکه گوشت خوبه و چربی ها بدون مشکل هستن، ذبح اسلامی و حلال وجود داره. ایده آل... هورمونهایی که تو دامداری ها به دام خورانده میشه رو چیکار کنیم.
یه درد دل دوستانه دارم :
ما مسلمونیم
کتابمون قرآن و اسلام رو قبول داریم.
دوس داریم کارای خوب کنیم و پافشاری رو اعتقاداتمون داشته باشیم.
اما خیلی وقتا هم هست که بی توجهمیم (خودمو میگم ها)
مثلا خدا گفته روزه بگیرین : اما یه وقتایی به تابستون میخوره . من میگم ولش کن تابستونه ، گرمه ، روزا طولانیه . تشنمه گشنمه مریض میشم و... قرآن یادم نیست.
خدا میگه به محیط زیست احترام بزارید من خلق کردم تا هم شما استفاده کنید و هم برای آیندگان بزارید. این امانتیه دست شما(دقیقا با این جمله بندی نگفته ها ، معنیش اینه) : اما من فک می کنم همین که پوست پفکمو تو خیابون تو سطل زباله بندازم یعنی دینم ادا شده. دیگه به بقیه کار ندارم چون سازمان محیط زیست هست.
خدا میگه به مخلوقات و موجودات نیکی کنید. اما من فک می کنم که مخلوق یعنی انسان. هرچی باشه اشرف مخلوقاته دیگه. من به اون و بچه هاش احترام میزارم. حقوق بقیه رو نادیده میگیرم چون چندشم میشه به حیوونا فک کنم. به گربه های خیابون غذا نمیدم چون باید یه کاری کنم بمیرن تا شهرمون زشت نشه. اما به مرغ غذا میدم چون میتونم بخورمش. به هر حال من انسانم. منفعت طلب.
در تمام این مواقع من اسلام و قرآن یادم نیست.
یادم نمیاد علی رو که به سگ ولگرد از غذای خودش داد و خودش غذا نخورد.
پیامبر رو یادم نیست که تو ظرف خودش به حیوونی آب داد ...
هیچ کدوم از اینا یادم نیست.
به هر حال حمل بر جبهه گیری نزارید این فقط یه درد و دل بود.
باز اگه حتی ما بخوایم شیوه ی پیامبر و قرآن و علی رو پیروی کنیم باید یک غذای ساده بخوریم . مث اونا نان جو و خرما.
من انکار نمی کنم که گیاهان هم آلودگی دارن . اما آیا به اندازه ی گوشت و محصولات حیوانی مضرند.
هر کسی به میل خودش این روش رو انتخاب می کنه . فقط به عنوان یک روش زندگی نه یک شیوه ی درمانی

اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : سـاناز , TootFarangi , بی تـــا , baran1390 , O#!!! , *sharzad.s* , آقا صادق

پیام های داخل این موضوع
براي سلامتي خودت كليك كن - توسط Matilat - 2010/06/06, 06:31 PM
RE: براي سلامتي خودت كليك كن - توسط Sina - 2010/06/07, 12:16 PM
RE: براي سلامتي خودت كليك كن - توسط Azad - 2011/12/18, 02:57 PM
RE: براي سلامتي خودت كليك كن - توسط Matilat - 2012/01/12, 09:19 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه حلي براي سرگيجه Matilat 17 22,072 2014/10/03, 10:21 PM
آخرین ارسال: سمیرا67

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست