امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براي سلامتي خودت كليك كن
بچه ها دکتر هم از وقتی که بیماری من رو دید بهم گفت دیگه به گوشت قرمز به هیچ عنوان لب نزنم
به گوشت قرمز، به روغن نباتی، کلا به چربی های حیوانی... و گفت به جاش میوه و سبزیجات خام زیاد بخورم
من هم تا چند ماه پیش همین کار رو می کردم
یعنی تقریبا 10 سال(شاید هم بیشتر) به گوشت قرمز لب نزدم
ولی راستش سه چهار ماهی هست که گوشت قرمز هم می خورم، البته دکتر نمی دونه، خودم می خورم و کم هم می خورم
 تشکر شده توسط : ساغر
راستی یادم رفت بگم : من اگه گوشت قرمز نخورم می میرم !!!!confusedconfusedconfusedconfused

مخصوصا گوشت گوسفند !!! یا استیک گوشت گوساله !!!! اگه ممکنه بیشتر از مضررات گوشت مطلب بذارید تا من نسبت به گوشت قرمز ترد بشم !!!!

من در کل زیاد غذا و محصولات کارخانه ای مصرف نمی کنم !!! ولی گوشت رو نمی تونم به راحتی ترک کنم !!!angry3angry3angry3angry3
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

همونطوری که گفتم اگه خامگیاهخواری رو شروع می کنید باید دقت کافی رو داشته باشید که همه ی مواد و ویتامین ها بهتون برسه و خدای نکرده دچار ضعف و کمبود ویتامین نشید.
طرز تهیه یک غذا یا سوپ رو بهتون میگم. این سوپیه که دکتر بسکی روزانه مصرف می کنه و به منم گفت که باید بخورم. شاید وقتی که می خونیدش به نظرتون خیلی بد بیاد اما فقط یک بار امتحانش کنید.
منم اول با شما هم نظر بودم. اما بعد به خوردنش عادت کردم. و فهمیدم که چقدر خوشمزه ستwink2
مواد لازم:
یک لیوان آب
کاهو5برگ
گوجه فرنگی 2عدد
خیار یک عدد (با پوست)
سیب زمینی خام یک عددمتوسط (سیب زمینی باید صاف دارای پوست زرد باشد و پوستش رانکنید)
به گفته دکتر بسکی پوست سیب زمینی ضد سرطان رحمه
لیمو ترش یک عدد(پوستش و هسته اش را بگیرید)
گل کلم –کلم قرمز- کلم بروکلی مقداری(از هر کدام نصف یک برگ متوسط)
کرفس یک ساقه کوچک
فلفل دلمه ای مقداری
هویج یک عدد (پوست نکنید)
کدو خورشتی یک حلقه(با پوست)
بادمجون یک حلقه(با پوست)
کدو تنبل یک برش کوچک (با پوست)
سبزی مخلوط (مث سبری آش یا هر دفعه می تونی از یه مخلوط خاص استفاده کنین)
زرشک مقداری (2-3 قاشق غ)
جوانه های:گندم-جو- لوبیا چشم بلبلی- عدس –ماش- نخود- لوبیای سویا از هرکدام یک قاشق غذاخوری
فلفل قرمز- فلفل سیاه-پودر آویشن-دارچین-زنجبیل مقدارپودرغوره یا آب غوره مقداری(خشک کرده و آسیاب شده باشد)
یک قاشق روغن زیتون (اگه بهش مطمئنید)
طرزتهیه:همه مواد فوق را به ترتیب آب +كاهو در مخلوط کن بریزید.مخلوط كن را روشن نمایید تا ماده رقیق شود و سپس به ترتیب مواد رابه آن اضافه نمایید.
روش صحیح تهیه و نگهداری جوانه ها:عدس- لوبیاچشم بلبلی و ماش را صبح خیسانده در جای تاریک بگذارید وعصربعدازاینکه آبش را گرفتیددر یک ظرف مناسب ریخته و یک دستمال روی آن بگذارید یا می توانیددریک ظرف شیشه ای درداربریزید ودر یخچال نگهداری کنید. سعی کنید روزانه مصرف کنید.
گندم-جو-لوبیایی سویا را 24ساعت خیسانده وبه روش بالا نگهداری کنید.
.......................
پودر ها :
گندم و جو و برنج با سبوس بخرید و پاک کنید .
بشوریدش و بزارید خشک بشه. مواظب باشید خراب نشه و جوانه نزنه.
بعد از خشک شدن اونا رو آسیاب کنید و در ظرفهای جداگانه بریزید. در سوپی که گفتم و سالادهاتون و شیرینی هایی که بعد بهتون میگم می تونین ازش استفاده کنید.
موفق باشید .
icon_question
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : Ali 324 , بی تـــا , سـاناز , سپیده م , O#!!! , آنا , baran1390 , شهرام مولوی , *sharzad.s* , سیما جون , ساغر , آقا صادق , سها

یه سوال کلم واقعا برای تیروئید خوب نیست؟
میشه تو سوپ نریزیمش؟
وااااااااااااااااااااااای بهار دوست دارم با این غذای خوش مزهsmiling2smiling2smiling2
دلم بازم ازین غذاهای سبزیجاتی مبخواد
میشه بازم دستور تهیه غذاهای سبزیجاتیه دیگرو بزاری؟؟!
مرســـــیlove51
smile , be happy and enjoy life
 تشکر شده توسط : Matilat
آره مهسا جون واسه کسایی که مشکل تیروئید دارن میشه از کلم استفاده نکرد و جایگزین قرار داد.
کلم و دانه ی سویا و تخم کتان میگن که خاصیت گواترزایی داره و چون در جذب ید دخالت میکنه برای تیروئید کم کار توصیه نمیشه.
دانه ها و مغزها بصورت خام برای تامین پروتئین و چربی خیلی خوبن ولی باید به مقدار متعادل مصرف بشن.
توصیه شده که از جلبک ها و گیاهان دریایی استفاده بشه. چون هم در درمان تیروئید خیلی موثره و هم دارای مقادیری b12 هستش.
نمیدونم تونستم راهنماییت کنم یا نه icon_question
چشم بیتا جونم :*
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : O#!!! , بی تـــا , paeeze , baran1390 , رامنا
اول از بهار عزیز بخاطر گذاشتن این مطلب و از همه دوستان بخاطر بیان نظراتشون ممنونم.
گیاهخواری یک روش تغذیه خوبه.ولی با توجه به این همه آلودگی آب و خاک و هوا و استفاده گسترده و روزافزون از انواع کودهای شیمیایی و هورمونهای مختلف برای رشد و پرورش گیاهان آیا باز هم میشه ادعا کرد که گیاهان سالم هستن؟!
مورد بعدی اینه که اگر خوردن گوشت و لبنیات برای ما انسانها مفید و لازم نبود که خداوند در قرآن به اونها اشاره نمیکرد و اونها رو نعمتهایی برای استفاده بشر معرفی نمیکرد.
ممکنه دندونهای ما مثل شیر و پلنگ نباشه،خب رژیم غذایی ما هم با اونها متفاوته.ما خام گوشتخوار نیستیم که نیاز باشه ساختار فک و دندونهامون مثل درندگان باشه.
مسئله دیگه درمورد کشتارگاه هاست.پدر من مدیرعامل یک کشتارگاه صنعتی مرغه.با توجه به موضوع لزوم کشتار حلال، هر شیفت کاری یک ذابح شناخته شده و تایید شده داره که تمام مرغ ها رو با دست ،بعد از ذکر بسم الله ، با رعایت شرایط لازم برای ذبح اسلامی و تحت نظارت یک روحانی ذبح می کنه.در تمام کشور این یک اصل برای کشتارگاههای صنعتی استاندارده و لازم الاجرا.حالا اگر فیلمی یا گزارشی از یک کشتارگاه چیزی خلاف این موضوع رو نشون میده مربوط به تخلف اون واحده نه کل مجموعه های کشتارگاهی.
تمام نعمتهای خدا اگر درست استفاده بشن برای بدن مفیدند.
یه چیز دیگه رو هم بگم.اگر گوشت کلا بد بود خداوند در قرآن فقط از خوک نام نمیبرد و تمام چهارپایان رو ممنوع میکرد.
روی عقاید خاص پافشاری نکنیم و یک نسخه رو برای همه نپیچیم.
هر چیز سالمی هم در حد تعادلش خوبه.
برای همه تون آرزوی سلامتی دارم.
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : paeeze , آنا , O#!!! , MFhealth , TootFarangi , آقا صادق , ostad2000 , اميدوار , سها
گلی جون در هر مبحثی طرفداران و مخالفینی هستن.
من این تاپیک رو ایجاد کردم تا چیزایی که میدونم رو به دوستام انتقال بدم و همه ی کسانی که به این تاپیک میان می دونن که این یک روش درمانی نیست بلکه شیوه ای از زندگیه که میتونه بهمون کمک کنه ..
گوشتخوار نبودن ما غیر قابل انکاره. درسته که گوشت دارای یک سری از پروتئین های عالی و ویتامین های خوبه اما بدن ما توانایی شکستن و تجزیه ی اونا رو نداره یعنی ما اون آنزیم های خاص رو نداریم.
مثلا پزشکای محترم توصیه می کنن که مصرف گوشت قرمز رو کم کنیین یا نخورین تا از بیماری قلبی در امان بمونین. اما یه پلنگ وقتی یه گاو رو میخوره هیچ وقت ناراحتی قلبی نمیگیره ، تصلب شرایین نداره و چربیش بالا نمیره.
و این بر میگرده به خوراک طبیعیه موجودات.
تو همین سایت 100 تا تاپیک داریم که از فواید مصرف میوه ها و دانه ها و سبزیجات صحبت می کنه . آنزیم کبدیمون وقتی بالا میره دست به دامن قدومه شیرازی و زرشک میشیم.
فیبر ها رو برای اینکه یبوست نگیریم و ناراحتی معده نداشته باشیم استفاده می کنیمو خیلی چیزای دیگه.
فرض بر اینکه گوشت خوبه و چربی ها بدون مشکل هستن، ذبح اسلامی و حلال وجود داره. ایده آل... هورمونهایی که تو دامداری ها به دام خورانده میشه رو چیکار کنیم.
یه درد دل دوستانه دارم :
ما مسلمونیم
کتابمون قرآن و اسلام رو قبول داریم.
دوس داریم کارای خوب کنیم و پافشاری رو اعتقاداتمون داشته باشیم.
اما خیلی وقتا هم هست که بی توجهمیم (خودمو میگم ها)
مثلا خدا گفته روزه بگیرین : اما یه وقتایی به تابستون میخوره . من میگم ولش کن تابستونه ، گرمه ، روزا طولانیه . تشنمه گشنمه مریض میشم و... قرآن یادم نیست.
خدا میگه به محیط زیست احترام بزارید من خلق کردم تا هم شما استفاده کنید و هم برای آیندگان بزارید. این امانتیه دست شما(دقیقا با این جمله بندی نگفته ها ، معنیش اینه) : اما من فک می کنم همین که پوست پفکمو تو خیابون تو سطل زباله بندازم یعنی دینم ادا شده. دیگه به بقیه کار ندارم چون سازمان محیط زیست هست.
خدا میگه به مخلوقات و موجودات نیکی کنید. اما من فک می کنم که مخلوق یعنی انسان. هرچی باشه اشرف مخلوقاته دیگه. من به اون و بچه هاش احترام میزارم. حقوق بقیه رو نادیده میگیرم چون چندشم میشه به حیوونا فک کنم. به گربه های خیابون غذا نمیدم چون باید یه کاری کنم بمیرن تا شهرمون زشت نشه. اما به مرغ غذا میدم چون میتونم بخورمش. به هر حال من انسانم. منفعت طلب.
در تمام این مواقع من اسلام و قرآن یادم نیست.
یادم نمیاد علی رو که به سگ ولگرد از غذای خودش داد و خودش غذا نخورد.
پیامبر رو یادم نیست که تو ظرف خودش به حیوونی آب داد ...
هیچ کدوم از اینا یادم نیست.
به هر حال حمل بر جبهه گیری نزارید این فقط یه درد و دل بود.
باز اگه حتی ما بخوایم شیوه ی پیامبر و قرآن و علی رو پیروی کنیم باید یک غذای ساده بخوریم . مث اونا نان جو و خرما.
من انکار نمی کنم که گیاهان هم آلودگی دارن . اما آیا به اندازه ی گوشت و محصولات حیوانی مضرند.
هر کسی به میل خودش این روش رو انتخاب می کنه . فقط به عنوان یک روش زندگی نه یک شیوه ی درمانی

تشکر شده توسط : سـاناز , TootFarangi , بی تـــا , baran1390 , O#!!! , *sharzad.s* , آقا صادق
همه حرفا درسته ، ولی بهار جون دوست خوبه خودم ، یک مسئله ای هست اونم این که انسان به دلیل اشرف مخلوقات بودن و داشتن عقل و حق انتخاب می تونه تو همه چیز دخالت کنه و روش تغذیه اش رو تغییر بده.
حیوانات به دلیل نداشتن اختیار نمی تونن روش زنگی واسه خودشون بسازن. پس :
شیر حیوونای دیگه رو شکار می کنه
پلنگ هم ...
مار هم ...
گیاهان هم به دلیل اینکه ذات شون فقط اینه که تو یک مسیر برن جلو نمی تونن جهت زندگی شون رو تغییر بدن پس با همون آب و خاک به کمال میرسن.

اگر انسان اشرف مخلوقات نبود و فقط بایس طبق یک الگوی خاص تغذیه می کرد پس دیگه بهشت و جهنم چه سودی داشت ؟

پ.ن : حرف من مهم نیست ، گوش نکن کلن agreement2

اما واسه شیر :

وَإِنَّ لَكُمْ فِي الْأَنْعَامِ لَعِبْرَةً نُّسقِيكُم مِّمَّا فِي بُطُونِهَا وَلَكُمْ فِيهَا مَنَافِعُ كَثِيرَةٌ وَمِنْهَا تَأْكُلُونَ
و البته براى شما در دامها[ى گله درس] عبرتى است از [شيرى] كه در شكم آنهاست به شما مى‏ نوشانيم و براى شما در آنها سودهاى فراوان است و از آنها مى‏ خوريد .
(سوره مومنون آیه 21)
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
ببین این تاپیک ایجاد نشد که با هم بحث کنیم و بجنگیم
شما یه عقیده ای داری و دوس داری روش پافشاری کنی. منم حرفی ندارم و نمی خوام که شمارو نقض کنم.
اما شما می خوای بگی راه من بده، آره بده...
من دلائلمو خیلی واضح گفتم. کم کم دارم فک می کنم ملیتم با شما فرق می کنه که متوجه منظورم نمیشینsmiling
شما شیر بخور ، گوشت هم . مواد حیوانی هم
قربون اون سوره ی مومنونم بشم که به شما میگه شیر بخور
1400 سال پیش هکتارها زمین وجود داشت که گاو بدبخت چرا کنه.
جفت گیریش طبیعی بود. طبیعی بزرگ میشد و همه می خوردن و هیچ مشکلی نداشتن. ام اس نبود ...
اما حالا چی ... تو پست اولم همه رو گفتم و فک می کنم خارج از حوصله س توضیح دادنش
 تشکر شده توسط : baran1390 , *sharzad.s* , ساغر , سها

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه حلي براي سرگيجه Matilat 17 21,920 2014/10/03, 10:21 PM
آخرین ارسال: سمیرا67

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست