امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براي سلامتي خودت كليك كن
سلام ماتیلات جان.ممنون از راهنماییت.فکر می کنم رژیم غذایی در درمان بیماری بی تاثیر نباشه.
راست می گی واقعا وضعیت دامداریهاخیلی بده چون تمام مواد رو با هورمون افزایش میدن
البته وضع کشاورزی هم بهتراز اون نیستangry2angry2angry2angry2angry2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : baran1390 , رضا محمدی ها
سلام ماتیلات جان.این جلسه که گفتی تشکیل شده یا قراره بشه؟ من خیلی وقت پیش برنامه دکتر بسکی رو تو تلویزیون دیدم و خیلی لذت بردم. اگه جلسه ای بود ممنون میشم خبرم کنی حتما میام.
یا من اسمه دوا و ذکره شفاء
 تشکر شده توسط : baran1390
(2011/12/17, 08:07 PM)Matilat نوشته است: باران جون
این روش خام گیاهخواریه و با گیاهخواری متفاوته.
یعنی شما سبزیجات ، میوه ها غلات حبوبات رو جایگزین غذای روزانه تون می کنید . بدون پخته شدن.
زمانی که من شروع کردم بهم توصیه شد این کار رو انجام بدم :
3 روز روزه گرفته میشه ؛
روز اول هر زمان که احساس گرسنگی کردید آب لیمو شیرین
روز دوم : آب سیب
روز سوم : آب پرتقال
بعد از روز چهارم فقط میوه ها و مغزها هم می تونین بخورین
...............................
* تو این رژیم باید مواظب باشین که همه ی مواد به بدنتون برسه وگرنه میاین یه جا رو درست کنین میزنین جای دیگه رو خراب می کنین .
راه ساده تر اینه : یک دفعه این رژِیم رو پیاده نکنید و به خودتون زمان بدید. میزان سبزیجات و میوه ها رو کم کم در روز بالا ببرید.
مثلا صبحانه تا جایی که سیر میشید میوه استفاده کنید و برای ساعت 10 از مغز ها و آجیل خام و نه بو داده.
ناهار میزان سالاد رو بیشتر کنید و کمتر برنج و نون بخورید.
بعد از ظهر هم مث صبح ؛ و شام حبوبات پخته شده میل کنید.
این روش باعث میشه زود زده نشید و علاقه مند باقی بمونید love51.
تا این جا که پیش بری میریم گام بعدی ... بوس
مرسی عزیزم
یعنی دیگه لازم نیست بیایم تهران و تو جلسه شرکت کنیم، چه عالی
ولی خیلی کلی گفتی میشه اگه زحمتی نیست
از یک رژِیم با برنامه مثلاَ اول از یک هفته شروع بشه استفاده کنی و روزانه به ترتیب بگی چکار کنیم
بازم ممنونم عزیزم

زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

تشکر شده توسط : رضا محمدی ها
سلام Matilat جان
آن انجمن خام گیاه خواری که شما رفتید درچهار باغ پونک قرار دارد؟من آنجا رفته ام البته قبل از بیماری ام و خیی ها را دیدم که شفا پیدا کردندولی برام سخته که از آن غذا ها استفاده کنم به نظرم خام گیاه خواری خیلی سخته!!!!!!!!!من شکمو هستمconfused2
درمورد استاد خدادای هم سی دی هاشون رو گوش دادم وآن شیر بادام را چند سال است درست می کنم وتوی سی دی شون علاوه بر تغذیه
اشاره می کنند که نباید حرص خورد!!!!!!!!
من همه اینها را قبول دارم ولی چون مشغله زیادی دارم زود می خوام یه چیز درست کنم وبخورم وقت ندارم .فعلا هم از طریق تلفن با آقای غفاری که سایت حکیم عباس رو دارند در تماس هستم وداروهای گیاهی ایشون را می گیرم
ان شا الله که همه شفا پیدا کنیمicon_biggrin
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : baran1390 , seyyed reza , رضا محمدی ها , Matilat , آقا صادق
تشکر بهار عزیز
من هم تا حدودی در مورد دکتر بسکی و زندگیش می دونم .
فردی که دوست داره تا 4هزار سال دیگه زنده باشه وبه زمین و زمینیان خدمت کنه وامید به زندگیش بسیار زیاده
باحرفات موافقم دکتر بسکی کسی نیست که فقط حس کنی حرفاش برای امید دادن و یه لحظه حس خوب داشتنه نه اینطور نیست این ادم حرفی رو بدون تحقیق وبررسی نمیزنه و بااگاهی واطمینان حرف میزنه ومن خیلی قبولش دارم.
زندگی جالب و شنیدنی داره حتی در 40 سالگی به کل دکترا قطع امید شدن از بهبود یافتنش در خصوص سرطان .اما دکتر بسکی بدون توجه وبدون استفاده از داروهای شیمیایی خودش رو با گیاهان و طبیعت درمان کرد..که باعث شگفتی دوستان دکترش شد.
خوشحال میشم بهار جان من هم بتونم در دیداری که با ایشون خواهد داشت حضور پیدا کنم.
واقعا خام گیاه خواری سخته من مامانم مدیتیشن کار میکنه وای چله دارن.واقعا نمیدونم چطوری .......angry2angry2angry2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
سلام
من سه ماه خام گياهخواري كردم و با اين موسسه در ارتباط بودم
خيلي سبك تر از قبل بودم و بهتر حركت مي كردم، منتها خيلي لاغر و ضعيف شدم
از اونجايي كه خانم حسيني موردي مشابه من بهم معرفي نكرد تا دلگرم بشم، ديگه ادامه ندادم!!!
 تشکر شده توسط : Matilat , baran1390 , *sharzad.s*
امیدوارم هر کدومتون خام گیاهخوار شدید، ام استون خوب خوب بشه اما من هیچوقت حاضر نمی شم طعم کباب بختیاری با کاهو عوض کنم .....
 تشکر شده توسط : baran1390 , Ali 324 , سها
من سال قبل این پست رو گذاشتم اما چون استقبال زیادی نشد کلا بیخیال شدم و خودم تنها ادامه دادم.
حالا اگه مایل بودین میتونیم با هیئت مدیره هماهنگ کنیم و یه قرار بزاریم با ایشون.
تلفنی با دکتر بسکی در ارتباطم و از راهنمایی های دکترزرین آذر هم استفاده می کنم.
قبل از شروع این روش باید بدونیم که خامگیاهخوای یک روش درمان دوره ای نیست بلکه یک روش زندگیه
روشی که به ما کمک می کنه که سلامت داشته باشیم.
در خامگیاهخواری ما تمام میوه ها و سبزیجات رو به صورت خام مصرف می کنیم و مطلقا از موادی که در دمای بالای 57 درجه حرارت گرفتن استفاده نمی کنیم. حتی آب جوش هم مصرف نمیشه. قند و شکر ،غذای کنسرو شده ، نوشابه ، لبنیات و گوشت ؛هم استفاده نمیشه. و توصیه میشه که از نمک دریا استفاده کنید.
در ماههای اول ممکنه که دچار کاهش وزن بشید و علتش اینه که بدن شما در حال گذراندن روزهای پاک سازی هست و سلولهای بد رو از بین میبره. چربی های زائد از بین میرن و قندخون شما نرمال میشه. پس نگران نباشید. خیلی زود به وزن نرمال خودتون میرسید.
روزهای اول ممکنه خیلی خیلی ناامید باشید ، ضعف و سردرد و استخوان درد رو تجربه کنید. اما ناامید نشید . این روزهای سخت برای تمام خامگیاهخواران هست. و بعد از روز 4-5 به حالت طبیعی خودتون برمیگردید. یا شاید هم اصلا این حالت ها رو نداشته باشید.
اگه دچار کبدچرب هستید با اینروش کبد خودتون رو درمان می کنید.
باید توجه کنیم که همه ی مواد املاح و ویتامین های مورد نیاز روزانه و به طور یکسان به بدن ما برسه.
کساییکه علاقه مند هستند ولی نمی تونن این روش رو پیاده کنن توصیه شده که حداقل 90% - 80 خوراک روزانه شون رو از میوه ها و سبزیجات خام و تازه استفاده کنن.
خوردن مغزها رو برای میان وعده ها بزارید. ولی به خاطر داشتن چربی و روغن کم مصرف کنید. اصلا هم نگران چاقی نباشید چون گیاهخواری و خامگیاهخواری مطلقا شما رو چاق نمی کنه.

پیشنهاد می کنم گام به گام شروع کنید و از روش ساده تر شروع کنید:
پاک سازی کنید:
ناشتا آب میوه بخورید بدون شکر.یا آب گوجه فرنگی . برای کسانیکه می خوان پاکسازی بهتری انجام بدن مخلوط آب جعفری و یک عدد سیب بخورن. یا آب کرفس به همراه سیب.
صبحانه میوه بخورید .
نکته : بهتره میوه های زمینی رو با میوه های درختی مخلوط نکنید و مثلا باهاش سالاد میوه درست کنید.
برای میان وعده از مقدار کمی مغز (آجیل) استفاده کنید و به همراش یک عدد سیب یا موز یا هر میوه ی دیگه ای که دوس داشتید مصرف کنید.
ناهارتون میتونه یک بشقاب بزرگ سالاد باشه. توجه کنید که سالادتون باید غنی باشه. یعنی فقط کاهو و کلم و ... نباشه.
شما باید از جوانه ها (حداقل 2 ق غ در روز) انواع سبزی ها مث جعفری و کاهو و انواع کلم و گوجه فرنگی و پیاز و ... استفاده کنید. یهجورایی باید خلاقیت نشون بدید. از آب لیمو و روغن کتان یا زیتون به مقدار کم برای سس استفاده کنید.
اگه سیر نشدید میتونید یه کف دست نون بخورید . ولی سعی کنید سبوس دار باشه و تا میتونیدخودتون تهیه کرده باشین. (به خاطر مصرف نشدن جوش شیرین و مواد افزودنی).
بعد از ظهرتون رو با خرما و کنجد میوه و آجیل بگذرونید.
و برای شام هم از سالاد استفاده کنید.
هزارتا نکته وجود داره که من کم کم بهتون میگم.
سعی کنید غذاهاتون رو خوب بجوید.
هر وقت که کنجد تهیه کردید اونو آسیاب کنید تازمانی که خواستید مصرف کنید جویدنش زیاد زحمتی نداشته باشه و همش جذب بشه. همیشه هم با خرما مصرف کنید.
طرز تهیه جوانه ها و پودری که باید در روزانه مصرف کنید رو خیلی زود بهتون میگم.
بعد از چند روز که از این رژیم رو پیاده می کنید میبینید که چقدر احساس خوب و سبکی دارین
فقط در روزهای اول نا امید نشید

اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : Ali 324 , parisa2011 , شهرام مولوی , *sharzad.s*
من هم چند ماه رژیم سنگین غذایی رو تجربه کردم !!! واقعا خوب بود !!! و وقتی هم روحیه ام رو از دست می دادم خاطرات تزریق رو مرور میکردم تا دلگرم بشم برای رژیم و سلامتیم !!!

ولی چون کسی رو همراه نداشتم و الگو نداشتم بعد از شش هفت ماه سرد شدم !!! ای کاش بتونم دوباره شروع کنم !!!

و تشکر میکنم از بهاره خانم بابت مطلب بسیار جالب و مفید ی که گذاشتن !!!
قال الله تعالی :‍‍

من با هر بنده ام طوری رفتار می کنم که انگار همین یک بنده را دارم

اما بنده ی من طوری رفتار می کند که انگار همه خدایش هستند بجز من !!!!!!!!

تشکر شده توسط : Matilat , N00shin

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راه حلي براي سرگيجه Matilat 17 21,907 2014/10/03, 10:21 PM
آخرین ارسال: سمیرا67

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست