امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرعت پیاده روی شدت و پیشرفت MS را نشان می دهد
[/quote]سرعت پیاده روی شدت و پیشرفت MS را نشان می دهد

طبق مطالعه منتشر شده در مجله نورولوژی، پزشکان احتمالا قادر به تعیین پیشرفت و شدت بیماری مولتیپل اسکلروزیس(MS)در یک بیمار با استفاده از آزمون قدم زدن 25 فوت می باشند.

MS بیماری مزمن سیستم عصبی مرکزی است. طبق برآورد انجمن ملی مولتیپل اسکلروزیس ، حدود 2.3 میلیون نفر در سراسر جهان از این بیماری رنج می برند.

علائم شایع MS عبارتند از: خستگی، بی حسی، اختلال در راه رفتن و مشکل تعادل ، مشکلات بینایی و اختلال شناختی. عملکرد "25 فوت پیاده روی" در حال حاضر برای تعیین سطح ناتوانی در فرد مبتلا به MS استفاده می‌شود. به گفته‌ی محققان این یافته‌ها نشان می‌دهد زمانی که یک بیمار برای طی این مسافت صرف می‌کند شاخص پیشرفت و شدت بیماری است..

برای این مطالعه، محققان به تحلیل 159 بیمار مبتلا به MS پرداخته و از آنان خواستند تست پیاده‌روی 25 فوت را انجام دهند.

همچنین از بیماران در مورد اشتغال‌اشان، توانایی‌اشان برای انجام فعالیت‌های روزانه، و نیازشان به عصا یا هر نوع وسیله کمکی دیگری برای تحرک پرسیده شد.

گروه دوم 95بیمار MS برای تایید نتایج این تیم مورد استفاده قرار گرفت.

زمان پیاده‌روی چگونه اثرات MS را بر بیماران تعیین می‌کند؟

محققان دریافتند بیمارانی که بیشتر از 6 ثانیه زمان برای راه رفتن 25 فوت صرف می‌کنند به احتمال زیاد در نتیجه همین اختلال دچار: بیکاری، تغییر شغل ، یا استفاده از عصا برای راه رفتن بوده و برای فعالیت‌های روزانه ، مانند تمیز کردن خانه و پخت و پز نیازمند کمک هستند.

بیمارانی که کمتر از 6 ثانیه زمان نیاز به پیاده روی 25 فوتی داشتند، 59٪ اشتغال داشتند در مقایسه بیمارانی که بیش از 6 ثانیه زمان صرف می کردند 29٪ به کار اشتغال داشتند..

از بیمارانی که راه رفتنشان سریع تر از 6 ثانیه بود، 43٪اشان تغییر در شغل در اثر MS را گزارش کردند، در مقایسه با 71٪ از بیمارانی که طولانی تر از 6 ثانیه این مسافت را طی می‌کردند.

شرکت کنندگانی که 8 ثانیه یا بیشترزمان صرف راه رفتن 25 فوت می‌کردند با احتمال بیشتر بیکار بودند ، طلاق داشتند و نیازمند واکر برای تحرک بوده و استفاده از مدیکید یا مدیکر در آنها بیشتر بود.

آنها همچنین احتمال 70 درصد بیشتر ناتوانی در انجام فعالیت‌های روزانه، مانند خرید مواد غذایی، تمیز کردن خانه، شستشو و پخت و پز داشتند.

دکتر گیلدمن از دانشگاه شارلوتس ویل ویرجینیا می گوید :

ما در حال حاضر می‌دانیم که سرعت راه رفتن با استفاده از تست 25 فوت زمان معیارمعنادار جهت سنجش ناتوانی در MS است .

و عملکرد 25 فوت پیاده‌روی از 6 ثانیه یا بیشتر، و 8 ثانیه و یا بیشتر نشان دهنده معیار معنی دار پیشرفت MS است. و این یافته‌ها می‌تواند در ارائه "معیار" برای تعیین پیشرفت MS مفید باشد.

محققان اذعان می‌دارند که اگر چه یافته های آنها در دو گروه از بیماران مبتلا به MS تایید شده است، اما تحقیقات بیشتر برای تعیین این رابطه مورد نیاز است.
منبع: ساینس دیلی
ترجمه: همدم
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : kiana , nahid , yummy , ابراهیم , الهام ج , mahsa , hamid , امین , paeazan , neda.n , الهه ی ناز , hadisss , mahdiye1989 , hilda , fireboud , آنا , سمیرا67 , عمومهربان , مـه ســـا , رامنا , peli , zohrevand , kaveh_plus , OMG! , برگ 7 , baharan , baran , somayeh90 , omid_nejad , zohaa , سمیرا , ahya
هر فوت معادل تقریبا ۳۰٫۴۸ سانتی‌متر است
25 فوت یعنی حدود 7 متر و 62 سانتی متر !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : mahdiye1989 , hilda , سمیرا67 , رامنا , برگ 7 , baharan
ممنون از اطلاعاتی که میدینicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
پس من وضعیتم خیلی خوبه چون به راحتی میدومagreement2agreement2agreement2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : venoos , رامنا , nazanin200312
من میتونم بدوم ولی خیلی زود خسته میشم،اونم مربوط به ام اسم میشه به نظر شما؟Smile (16)
ولی خودم که فکر میکنم از کم تحرکیمهashamed0006.gifconfusedconfused
زندگی با همه وسعت خویش محفل ساکت غم خوردن نیست، حاصلش تن به قضا دادن نیست، اضطراب و هوس و دیدن و نا دیدن نیست، زندگی جنبش جاری شدن است از تماشاگه اغاز حیات تا بدانجا که خدا میداند...

تشکر شده توسط : OMG!
من به عصا براى راه رفتنم نيازمندم واز پارسال که پام شکست اينجورى شد. فکر کنم بهتره وقت بيشترى رو واسه فيزىوتراپى بذارم sad2 Undecided Rolleyes :rolleyes
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
حالا۲۵فوت چقدرهست ماروخودمون تست کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتشه جونم قدم بزاری توخونم
قهوموباعشق بریزی توی فنجونم******
ممنون این مطالبو در اختیارمون میذارید
من تقریبا خوب راه میرم
ولی برا دویدن زیاد جالب نیست
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
خداروشکر من فعلا مشکلشی ندارم و ایشالا نخواهم داشت.
من فقط دستام زود خسته میشنconfusedاونم تو موارد خاص نه هرکاری، مثلا وقتی میخوام یکیو ماساژ بدم همون دودیقه اول تو دستام احساس ضعف میکنم!!!
خدای درهای باز، خدای درهای بسته، ما را از این آستانه بگذران.
من با بقیه برابری میکنم
مگر اینکه پام درد بیاد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مطالعه نشان می دهد : کانابینوئید مصنوعی پیشرفت بیماری مولتیپل اسک hamdam 7 7,361 2013/07/19, 04:46 PM
آخرین ارسال: shaytoon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست