امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ژن ریاضی وجود ندارد!
یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲
آب پاکی محققان روی دست ریاضی‌گریزها

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، ژن ریاضی به هیچ عنوان وجود نداشته و افراد تنها با انجام تمرین می‌توانند در این درس مهارت پیدا کنند.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر خلاف دیدگاه سنتی که معتقد است، افراد با استعداد ذاتی ریاضی بدنیا می‌آیند، نتیجه مطالعه جدید نشان می‌دهد که اساسا ژن ریاضی وجود نداشته و افراد تنها با تمرین و ممارست می‌توانند در این درس موفق شوند.

محققان توانایی ریاضی 70 دانش آموز پایه پنجم دبستان با میانگین سنی 10.5 سال را مورد ارزیابی قرار دادند.

در این مطالعه چهار نوع از عملیات ریاضی مورد بررسی قرار گرفت که شامل جمع و تفریق ساده بصورت زبانی و کتبی، ضرب و درک ساعت و تقویم بود.

نتایج بدست آمده نشان می‌دهد، فرد برای کسب مهارت کلی در درس ریاضی باید در هر موضوع واحد، تمرین کافی داشته باشد و توانایی ریاضی، یک مسئله ذاتی نیست که از بدو تولد در فرد وجود داشته باشد.

مثلا برخی دانش آموزان توانایی بیشتری در هندسه دارند، اما در جبر ضعیف هستند که این مسئله ناشی از تمرین ناکافی در درس جبر است.

همچنین ریاضی پایه مشکل بیشتر دانش آموزان نیست و بطور مثال 20 درصد دانش آموزان پس نروژی با خواندن اعداد مشکل دارند.

پرفسور «هرموندر سیگموندسن» از محققان دپارتمان روانشناسی دانشگاه علوم و فناوری نروژ (NTNU) تأکید می‌کند: زمانی شما در درس ریاضی مهارت پیدا می‌کنید که خوب تمرین کنید.

به گفته «سیگموندسن»، بینش جدیدی در علوم اعصاب از نتایج این مطالعه حمایت می‌کند که بر اساس آن با تمرین، ارتباطات عصبی خاصی توسعه پیدا می‌کند.

نتایج این مطالعه در مجله Psychological Reports منتشر شده است
لینک خبر
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : mahdiye1989 , SSA , booshveg , kiana , محبوب64 , مریم۷۲
سلام زهرا جون اولش فکر کردم نوشتی زن ریاضی وجود نداره,گفتم یعنی ریاضیدان زن وجود نداره??!!!!
بگذریم,ولی حالا من فکر میکنم این نظریه مختص علم ریاضی نباشه و بقیه علوم هم به میزان تلاش و ممارست فرد بستگی داره و اکتسابیه,البته مطمئنا IQ فرد ,توانایی درک وفهم صحیح وخیلی مسایل مشابه بی تاثیر نیست.
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : paeazan , booshveg
بنظر من (میدونم نظرم جایی نداره در مقابل محققان Smile (16) ) این تحقیق یه چیز صد درصد نیست
من از بچگی ریاضیم خوب بود.تمرین و ممارستی در کار نبود.مثلا کوئیزی که سوم راهنمایی سرکلاس میگرفتن بلافاصله بعد از درس، من نمره کامل میگرفتم.اما دوستم موقع امتحان یه عالمه تمرین میکرد اون هم نمرش خوب میشد
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : SSA , booshveg , mahdiye1989 , محبوب64

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست