امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنترل ام اس با واکسن سل
خانم سرگل زحمت کشید و یک سایتی در زمینه فاویسم از دانشگاه علوم پزشکی ایران برام فرستاد.می فرستم برات که به قول خودت اطلاعاتت بره بالا.Angel
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : رامنا , سمیرا67
(2013/12/07, 06:20 PM)بهرنگ نوشته است: خانم سرگل زحمت کشید و یک سایتی در زمینه فاویسم از دانشگاه علوم پزشکی ایران برام فرستاد.می فرستم برات که به قول خودت اطلاعاتت بره بالا.Angel
ممنون بهرنگ عزیز از لطفت. توی سایت بذاریش بهتره... منظورم خودم نبودم. من مبتلا به فاویسم نیستم. گفتم اینجا بذاریش که اگر کسی مبتلا هست و اطلاعاتش راجع به موضوع کمه، حواسش باشه به احتیاطاتی که باید بکنه... اگه لطف کنی ممنون میشم. من دوستم مبتلا به فاویسمه. وقتی اینها رو اینجا خوندم بهش گفتم. بیچاره گفت که تا حالا کسی بهش چیزی نگفته و همه واکسن ها رو هم براش زدن... دارو هم کسی بهش نگفته که احتیاط کنه. فقط میدونست که باقلا نباید بخوره! منم گشتم برای اون ولی چیزی پیدا نکردم. به هر حال ممنون از هردوتون. هم شما و هم سارگل جون icon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : سمیرا67
خیلی ممنون از توضیحات و اطلاعات همگی.در حقیقت من خودم این عارضه رو فراموش کردم.اولین بار هم بوی باقلا مشخص کرد که این عارضه رو دارم.اون وقت 8 ماهم بود.30 ساعت بعد منو بردن دکتر.تو فاویسم خون همولیز میشه.تو مارگزیدگی هم خون همولیز میشه.ولی در عرض یک ساعت می میرن.من همیشه می دونستم که توان بدنیم حتی الان که این طوری شدم از افراد عادی بالاتر هست.یعنی 30 برابر افراد عادی.Tongueآخرش هم چی.پدرم یک معتاد رو گیر آو.رد و بهش پول داد که بهم خون بده.من همیشه به پدر و مادرم یاد آوری می کنم که اگر این قدر خاطر جون خودتون رو نمی خواستین و خون معتاد بهم تزریق نمی شد من الان مریض نبودم.men

(2013/12/07, 06:28 PM)رامنا نوشته است:
(2013/12/07, 06:20 PM)بهرنگ نوشته است: خانم سرگل زحمت کشید و یک سایتی در زمینه فاویسم از دانشگاه علوم پزشکی ایران برام فرستاد.می فرستم برات که به قول خودت اطلاعاتت بره بالا.Angel
ممنون بهرنگ عزیز از لطفت. توی سایت بذاریش بهتره... منظورم خودم نبودم. من مبتلا به فاویسم نیستم. گفتم اینجا بذاریش که اگر کسی مبتلا هست و اطلاعاتش راجع به موضوع کمه، حواسش باشه به احتیاطاتی که باید بکنه... اگه لطف کنی ممنون میشم. من دوستم مبتلا به فاویسمه. وقتی اینها رو اینجا خوندم بهش گفتم. بیچاره گفت که تا حالا کسی بهش چیزی نگفته و همه واکسن ها رو هم براش زدن... دارو هم کسی بهش نگفته که احتیاط کنه. فقط میدونست که باقلا نباید بخوره! منم گشتم برای اون ولی چیزی پیدا نکردم. به هر حال ممنون از هردوتون. هم شما و هم سارگل جون icon_question

خواهش می کنم.برات فرستادم.خودت اگر تو سایت بذاری مشقتش رو از رو دوش من بر می داری.Tongue
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
موارد احتیاط غذایی و دارویی در مبتلایان به فاویسم:
http://zeinabhp.sums.ac.ir/bimaarihaa.html
... I'm a fighter ...
 تشکر شده توسط : بهرنگ , محبوب64 , سمیرا67
بازگشت به موضوع اصلی! :

در مورد "تاثیر واکسن BCG بر بیماری ام اس":
یک تحقیق دیگه هم سال 1999 انجام شده بوده که تعداد موارد مورد برسی از این تحقیق جدید کمتر بوده (14 مورد) . تو اون مطالعه هم دیده اند که ایجاد پلاک جدید به صورت معناداری در این بیماران کاهش داشته و نتیجه گرفتند که این واکسن احتمالا در تعدیل فعالیت سیستم ایمنی میتونه نقش داشته باشه. البته من اصل مقاله رو پیدا نکردم ولی این تحقیق هم در یک دانشگاه توی ایتالیا انجام شده و در ژورنال نورولوژی چاپ شده.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10534275
... I'm a fighter ...
 تشکر شده توسط : paeazan , سمیرا67
امکان سودمندی واکسن سل در درمان ام اس

بر اساس مقاله ای که در نشریه نورولوژی منتشر شده است، واکسن سل شاید یک روش درمان ارزان قیمت برای ام اس در آینده باشد. در این واکسن از باکتری ضعیف شده BCG استفاده شده است. از این واکسن با مقادیر مختلف در سرطان مثانه نیز استفاده می شود.

برای آزمایش سودمندی آن در بیماری ام اس محققان در دانشگاه ساپینزا رم، این واکسن را به 33 نفر مبتلا به ام اس که در خطر پیشرفته شدن بیماری بودند تزریق کرده اند.

پس از تزریق ماهیانه اسکن MRI برای مدت 6 ماه انجام شده است. در طول مدت مطالعه در افرادیکه واکسن را دریافت کرده بودند بطور متوسط افزایش 3 پلاک مشاهده شده اما در گروه دیگر افزایش 6 پلاک دیده شده است.

این واکسن عوارض جانبی مهمی نداشته و ارزان قیمت می باشد. افراد مورد مطالعه در دو گروه با و بدون واکسن تا 5 سال بعد از تزریق تحت نظر بوده اند. هر دو گروه داروهای استاندارد مورد نظر برای ام اس را مصرف کرده اند. در این مدت افراد واکسینه شده وضعیت بهتری نسبت به گروه دیگر داشته اند.

اگرچه نتایج آماری مطالعات خوب بوده ولی برآمده از آزمایش بر روی تعداد افراد کمی بوده است. همچنین تاثیر واکسن به تنهایی و بدون استفاده از داروهای دیگر به درستی مشخص نمی باشد. لذا تحقیقات بیشتری لازم است تا این موضوع را تاثیر یا رد نماید.
چهارشنبه 4 دى 1392 1:7
http://www.iranms.ir/fa/news/8/bodyView/...D8%B3.html
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
سلام ..
من چون ميخوام برم زير طرح كپسول فينگوليد ..
بهم آمپول سل زدن كه ببينن مشكلي نداشته باشم wink2

بازم نميدونم دقيق از واكسن سل ..confused2
میبینی مادر..؟
دیگر سیگار هم غم هایم را تسکین نمیدهد ...
سلطان غم بگو مسکنت چیست ..؟
فرزندت از پای درآمده ...
(2014/01/14, 02:49 PM)سالومه نوشته است: سلام ..
من چون ميخوام برم زير طرح كپسول فينگوليد ..
بهم آمپول سل زدن كه ببينن مشكلي نداشته باشم wink2

بازم نميدونم دقيق از واكسن سل ..confused2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  توانبخشی؛ بهترین راهکار برای کنترل خستگی مبتلایان به «ام اس» hamdam 5 5,030 2015/08/25, 10:04 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروئی تحقیقاتی در کنترل درد بیماری ام اس. warrior 5 3,579 2012/05/21, 01:14 PM
آخرین ارسال: somaye_602000
  روش درماني جديد محققان براي کنترل بيماري ام اس hamdam 15 9,542 2012/04/15, 08:41 PM
آخرین ارسال: zenith

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست