امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گزارش صعود به توچال"برنامه 23 ام"
صعود به ایستگاه پنج توچال-ارتفاع 2910 متر
تاریخ برنامه: جمعه اول آذرماه 1392
سرپرست برنامه:فربود
حاضرین در برنامه:حمید-مهزاد-سروش-نوید-شهرزاد
اول از همه باید بگم قرار بود این برنامه سنگان باشه و تعداد نفرات بیشتری حضور داشته باشند ولی به دلیل شرایط بد آب و هوایی و با توجه به اینکه ما کلا بیش فعال هستیم و مگه میشه هوا برفی باشه و ما خونه بمونیم، برنامه کنسل نشد و تغییر پیدا کردsmiling
جای هم نوردهای همیشگی (ندا جون) خیلی خالی بود.میدونم که شرایط شرکت در این برنامه رو نداشته وگرنه مثل همیشه سرقدم میشد.فرشته کی میشه کلاس زبان شما تموم شه آخه!مریم و متین عزیزم هم ایشالا در برنامه های بعدی باشند.
قرارمون ساعت 7 صبح میدون صادقیه بود.همه سر موقع حاضر شدند.یک بار هم که خواستیم به موقع حرکت کنیم و کسی دیر نکرده بود یکی از دوستان در جهت رفع نیاز صبحانه ی افراد برای خرید نان اونم از نوع بربری باعث تاخیر اندکی شد..خدا نگه داره این دوستمونوlove28
با توجه به بارش برف در مسیر انتظار داشتیم جاده خیلی خلوت باشه ولی انگار همه منتظر برف بودند تا چوب اسکی هاشونو بردارند و برای تفریح به توچال برندconfused
یکی از دوستان(نوید) بام تهران منتظر بود تا جمع ما برسه.بعد از پارک کردن ماشین توسط حمید و پوشیدن لباس گرم و بستن گتر و مجهز شدن حدودای ساعت 9:30 بود که حرکت آغاز شد.لازم به ذکر است آموزش پوشیدن لباسهای زمستانی بسی زمان بر بودagreement2
اصلا باورکردنی نبود..زمستون زمستون بود توی راه...برف همچنان می بارید...
توی اون هوای سرد هیچ چیز مثل یه لیوان شیرکاکايوی داغ با کیک نمیتونست انرژی آدمو دوبله کنه!جاتون خالی...به چشمه که رسیدیم یه دوپینگ اساسی داشتیم برای ادامه مسیر.البته مه سا بگم ها تخم مرغ کیکش کاملا اندازه بود دوستمicon_question
تا ایستگاه 2 توچال رو خیلی خوب رفتیم.البته از مسیر اصلی نرفتیم و یه کوهنوردی اساسی داشتیم که تنوع خیلی خوبی بود و شیب کم و زیاد رو تجربه کردیم...توی هوای برفی هرچی راه خلوت تر باشه برفها یه دست تر و زیباتر میشن...angel
خب کم کم به قسمت های خوب ماجرا نزدیک می شویم...یه صبحانه اندک در کنار دوستان در توچال...روی میز صندلی های چوبی کاملا برف نشسته بود...بهتون توصیه میکنم برای پاک کردن برف ها از دستتون استفاده نکنید چرا که ممکنه وسط میز یه آهن باشه که صدمه ببینیدهاangry3
[تصویر:  IMG_4054.JPG]

مثل همیشه املت برپا بود اونم با آویشن...یه چیزی...تا حالا فکر نمیکردم خامه عسل اینقد خوشمزه باشه...اگه موافقید بزنید لایکو
[تصویر:  IMG_4059.JPG]
اینقد میگم که دلتون بخواد و دفعه بعد همه با هم بریمwink2icon_biggrin
توی مسیر مه خیلی زیاد بود.یه وقت هایی که مه کنار میرفت آسمون آبی خودنمایی میکرد.ابرهای لایه لایه ...خیلی قششنگ میشدRolleyes
[تصویر:  IMG_4067.JPG]
آدم وقتی طبیعت و زیبایییهاشو میبینه با خودش میگه واقعا ارزششو داشت که از خواب و کارهای روز جمعه اش بگذره...من که راضی ام از خودم به شدتwoman
بعد از صبحانه اتراق کردیم(تکیه کلام حمید جهت ادامه حرکت)
[تصویر:  IMG_4116.JPG]
برای ادامه مسیر به ایستگاه 5 از راه اصلی که همگان میرفتند نرفتیم.البته از یه جایی به بعد همه راه ها به هم ختم میشوند و مسیر واحدی تا مقصد طی می شود.دویدن در برف اونم وقتی که تا زانو تو برف باشی...سر خوردن روی برف ها یا عبور تله کابین از بالای سرت وقتی که توی مه باشه....واقعا وصف اون همه زیبای سخته...Blush
[تصویر:  IMG_4121.JPG]
[تصویر:  IMG_4126.JPG]
من نمیدونم این دوستان چقد اعتماد به نفس دارن آخه که این همه عکس میندازند!به قول سروش اگه این همه عکاسی نبود ما به قله میرسیدیم ها!!!البته به نظرم تعداد عکس ها کم بود این بارSmile (16)evilgrin0039.gif
[تصویر:  IMG_4128.JPG]
حدودای ساعت 3 بود که به ایستگاه 5 رسیدیم.با توجه به هوای خیلی سرد بیرون داخل رستوران ایستگاه ناهار خوردیم.درباره تنوع غذاها هم سکوت کنم فکر کنم بهتر باشه...ولی مهزاد شامی ها عالی بودن عزیزمlove51
[تصویر:  IMG_4242.JPG]
[تصویر:  IMG_4269.JPG]
چای نبات بعد ناهار هم یه چیزی بود استثنایی! فلاکس رو که بردم از رستوران آب جوش بگیرم آقاهه گفت خب خودتون آب رو جوش بیارید دیگه!منم گفتم آقا از بس ما امکانات ندیده ایم و قله های دور دور رو رفتیم الان ذوق داریم که میتونیم آب جوش بخریم خب!!!Blush
کلا از نظر دسترسی به آب و خوراکی و هرچی که بخوای در طول مسیر فراهمه و نگرانی ازین بابت نداشته باشید!
[تصویر:  IMG_4288.JPG]
مسیر برگشت هم با تله کابین برگشتیم.هزینه بلیط برای هر نفر هم 13 هزار تومان بود.دقت کنید که با توجه به اصل تورم هیچ دوباری مبلغ یکسانی ژرداخت نخواهید کردicon_cryاینقد مه زیاد بود که از داخل کابین چیزی دیده نمیشدhappy0065.gif.
بالاخره رسیدیم پایین.در مسیر برگشت هم که چشمتون روز بد نبینه!4 نفری نشستیم عقب.سروش جان راحت بودی دادا؟!من به این نتیجه رسیدم که تجریش خیلی راه دوری باید بریم تا برسیم بهش نوید جان..sad2
تو ماشین هم کلی خوش گذشت.فربود هم کلی با تلفن حرف زد و یه سری نوشته به صورت رمز روی کاغذ می نوشت که دیده نمیشد اصلا!طفلی خودکارش نمینوشت!فکر کنم نصف حرفای طرف مقابل رو هم نشنیدSad
حمیداز طرف همه بچه ها ازت تشکر میکنم که زحمت رفت و آمد گروه رو کشیدی.ببخش اگه ماشینت گل آلود شد با کفش هامون یا با دستمون شیشه ماشین رو پاک کردیم و خلاصه یه کار کردیم که توبه کردی!...باور کن خیلی سعی کردیم بچه های خوبی باشیم ها...بازم ازت ممنونمlove28
یه روز پر از خاطره و به یاد موندنی برای من بود...مطمینا برا همه اعضا همینطور بوده..خیلی خوش گذشتHeart
ایشالا برنامه های بعدی منتظر حضور پر شور دوستان ام اس سنتر هستیم
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : fireboud , nahid , شهرزاد , hessam , paeazan , neda.n , chipchip , nader_wanton , Maz , zohaa , yummy , Nooranta , بی تـــا , الهام ج , مـه ســـا , kheiri.mahdi , رامنا , یه غریبه , برگ 7 , ayda.m , مولتی ام اس , sooorooosh , kaveh_plus , hamid , نازی ی , maryam.N , همسر یک قهرمان , Aram
(2013/12/03, 11:47 AM)shahrzad نوشته است: ایشالا برنامه های بعدی منتظر حضور پر شور دوستان ام اس سنتر هستیم

چه با حال بود جای برف بازی خالی بودا

راستی اگر برنامه عموم باشه ما که هستیمN_aggressive (35)
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : neda.n , fireboud , Maz , chipchip , sooorooosh , hamid , shahrzad
شهرزاد جون کوهنورد ممتاز ام اس سنتر دستت درد نکنه بخاطر گزارش خیلی خیلی زیبا . خوشحالم که روز خوبی داشتین . تک تکتون همیشه در اوج باشین و درخشان agreement2
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : fireboud , Maz , chipchip , sooorooosh , hamid , shahrzad
خوشبحالتونicon_question
ای کش بچه های اصفهانم یه حرکتی میزدندwink2
 تشکر شده توسط : fireboud , neda.n , Maz , zohaa , chipchip , sooorooosh , hamid , shahrzad
مرسي شهرزاد جووووون قشنگم .....love28Heartlove28
خيلي خووووووب بود happy0065.gifagreement2happy0065.gif
جا داره منم از حميد تشكر كنم كه هميشه زحمت ما به دوششهwomanBlushwoman
و بازم ازش عذر خواهي كنم كه به خاطر هيجان كفش نووووو هي پاموووو ميوووردم بالا و أونم همش دعواهم ميكردsad2sad2sad2
و ميزد توووو ذوووووقم....sad2sad2sad2

حميددددد N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)
 تشکر شده توسط : fireboud , zohaa , chipchip , neda.n , sooorooosh , yummy , hamid , shahrzad
شهرزاد بابت گزارش فوق العاده عالی دستت درد نکنه.حسابی کیف وحال کردین وسط اونهمه برف از اینجور کیف وحالها نصیب ما بچه های جنوب نمیشه.بلاخره بازحمت شهرزاد مفتخر به زیارت مهزاد شدیمsmiling
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : الهام ج , Maz , neda.n , zohaa , fireboud
سروش واقعا عالی بودی دادا
مهزاد جونم شیرینی کفشتو کی میدی پس دوستم؟
اون روز واقعا برام یه روز به یاد موندنی هست ک با اعضای جدید گروه یه صعود خیلی خوب داشتیم
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : Maz , neda.n , sooorooosh , zohaa , fireboud
الان ديگه بايد از سروش شيريني بگيريم شهرزاد، مال اووون جديدترينهevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif

اره والاااااا خيلي خيلي عااااالي بوووووود love28love28love28
يه روز قشنگ كه از خاطرم هيچوقت نميره...... Heart حسابي خوووووووووش گذشت love28agreement2love28
 تشکر شده توسط : neda.n , ahya , sooorooosh , zohaa , fireboud , shahrzad
واقعا بهتون افتخار می کنم.sad2
الان 5 تا سر تو لپ تاپ منه که دارن با حسرت عکساتونو می بینن شهرزاد.
جالبه برام که بینشون فقط یکیه که ام اس داره و همین دخترای سالم دارن حسرت دوستای ام اسی من و می خورن.
نمی دونم چی بگم.
و احساس غرور می کنم و خیلی خیلی خیلی دلم می خواست منم بودم.
شهرزاد کیه که گزارشتو ببینه و دلش نخواد.
بسته دیگه تا گریم نگرفته....
~دلم اغوای تاکستان به لطف مستی انگور
دلم بوی خوش بابونه می خواهد~
 تشکر شده توسط : رامنا , neda.n , FBF , برگ 7 , Maz , sooorooosh , zohaa , fireboud , hamid , shahrzad
عالی بود به تک تک تون افتخار میکنم.انشاله از دفعه های بعدی در خدمتتونم.
همیشه شاد و پیروز باشین
 تشکر شده توسط : Maz , neda.n , sooorooosh , fireboud , hamid , shahrzad

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزارش برنامه صعود به قله دماوند بام ایران "برنامه 33" گروه کوهنوردی ام اس سنتر 26 42,876 2018/07/31, 10:05 PM
آخرین ارسال: azinPHD
  گزارش صعود به الوند "برنامه 28 ام" گروه کوهنوردی ام اس سنتر 17 13,875 2014/06/25, 11:44 PM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  گزارش برنامه صعود به قله دماوند بام ایران "برنامه 17" گروه کوهنوردی ام اس سنتر 10 17,101 2013/09/25, 10:42 AM
آخرین ارسال: hilda
  گزارش برنامه کلون بستک "برنامه 16" neda.n 17 16,424 2013/09/23, 12:58 PM
آخرین ارسال: hamid
  گزارش برنامه صعود به قله سبلان"برنامه 14" shahrzad 32 23,324 2013/08/06, 03:58 PM
آخرین ارسال: sima
  گزارش برنامه شاه البرز "برنامه 15" neda.n 15 17,942 2013/08/05, 10:46 AM
آخرین ارسال: hilda
  گزارش برنامه صعود به قله خرسنگ"برنامه 13" shahrzad 10 12,941 2013/07/20, 09:46 PM
آخرین ارسال: kheiri.mahdi
  گزارش برنامه صعود به جان پناه امیری، "برنامه12" matinfard 7 11,535 2013/06/20, 02:09 PM
آخرین ارسال: shahrzad
  گزارش برنامه پیمایش جنگل و صعود به قله درفک "برنامه؟" matinfard 35 24,734 2013/05/25, 10:30 PM
آخرین ارسال: م.ه
  گزارش برنامه پیمایش به آبشار سنگان"برنامه 9" shahrzad 11 9,357 2013/04/27, 10:53 PM
آخرین ارسال: neda.n

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان