امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درمان افسردگی
پنج راه فرار از افسردگی عصر جمعه
اگر نه اهل رستورانید، نه سینما و نه چای و کاکائو، بهترین راه‌حل یک حمام گرم با مقدار فراوانی کف و صابون است. توجه داشته باشید که گفتم حمام گرم نه داغ و پر از کف چون کف و صابون آرام‌بخش است.
روزنامه سلامت: بعدازظهر جمعه که می‌شود معمولا احساس گنگی پیدا می‌کنیم؛ احساس ناخوشایندی که حتی وقتی بچه هم بودیم آن را تجربه کرده‌ایم. نوعی افسردگی خاص که اجازه نمی‌دهد از ساعات پایانی روز جمعه لذت ببریم. شاید شما هم بار‌ها چنین احساسی پیدا کرده باشید...

افسردگی عصر جمعه تقریبا نوعی احساس شایع است که آمار نشان می‌دهد میزان آن در زنان بسیار بیشتر از مردان است. افسردگی عصر جمعه دو دلیل اساسی دارد:

۱) شنبه آغاز روز کاری است.

۲) چنان که باید و شاید از روز تعطیل خودمان بهره نبرده‌ایم.
دلیل این افسردگی هر چیز دیگری هم که باشد هیچ فرقی نمی‌کند چون آن را به راحتی می‌توان از بین برد؛ به شرط آنکه این موضوع را باور کنید که عصر جمعه نیز بخشی از یک روز تعطیل است و شما می‌توانید از آن بهره ببرید. توصیه می‌کنیم هر هفته جمعه بعدازظهر یکی از پنج راه پیشنهادی زیر را انجام بدهید:

۱) بروید سینما
سانس ۶ بهترین گزینه است؛ چون شما می‌توانید پس از آن بدون آنکه خیلی دیر شده باشد به خانه بازگردید. شام بخورید و سر ساعت بخوابید تا صبح شنبه خواب نمانید. پس یک فیلم خوب پیدا کنید تا پس از اتمام آن به خاطر پول بلیتی که برای دیدن آن داده‌اید به خودتان ناسزا نگویید، بعد به تنهایی، همراه با همسرتان یا با خانواده‌تان به سینما بروید. کمتر کسی پیدا می‌شود که از سینما رفتن در روز جمعه لذت نبرد.

۲) ‌ بروید رستوران
می‌توانید حوالی ساعت ۵ با یکی از دوستانتان قرار بگذارید و برای صرف شام یا یک نوشیدنی به رستوران یا کافی‌شاپ بروید و اوقات خوشی را بگذرانید. به این ترتیب خستگی از تن شما بیرون می‌رود و شنبه صبح را با خاطره خوشی آغاز می‌کنید البته به این نکته توجه کنید که حتما دوستی را برای بیرون رفتن انتخاب کنید که باب دلتان است. افراد افسرده یا کسانی که مدام دیگران را مسخره می‌کنند تنها سبب آزردگی شما می‌شوند.

۳) اگر اهل آشپزی هستید، مهمانی بدهید
اگر از آشپزی لذت می‌برید، ایده بدی نیست که یک یا چند تن از دوستانتان را به منزلتان دعوت کنید تا شام را با هم صرف کنید. به این ترتیب با گپ و خنده عصر جمعه شما نیز پایان خواهد یافت اما مراقب باشید مهمانیتان تا ساعت دو نیمه شب طول نکشد، در این صورت خسته به رخت‌خواب می‌روید و صبح حال بلند شدن نخواهید داشت.

۴) اگر اهل خانه ماندن‌ هستید، چای و کاکائو و فیلم را فراموش نکنید
اگر حوصله بیرون رفتن ندارید، کنار بخاری یا شومینه لم دهید. چای دم کنید و آن را در حالی که یک فیلم کمدی رمانتیک یا یک فیلم قدیمی نگاه می‌کنید با کاکائوی تلخ ۷۰ درصد بنوشید! تحقیقات فراوانی ثابت کرده است کاکائو، گرما و احساسات خوب سبب از بین رفتن افسردگی می‌شوند.

۵) دوش بگیرید
اگر نه اهل رستورانید، نه سینما و نه چای و کاکائو، بهترین راه‌حل یک حمام گرم با مقدار فراوانی کف و صابون است. توجه داشته باشید که گفتم حمام گرم نه داغ و پر از کف چون کف و صابون آرام‌بخش است. اگر وان دارید بهتر است درون آن بخوابید و موسیقی آرامش‌بخشی روشن کنید و در حالی که سرتان را در محل راحتی گذاشته‌اید، چشمانتان را ببندید و به خوبی‌های زندگیتان فکر کنید!

مطمئن باشید اگر این جمعه یکی از همین راه‌ها را امتحان کنید، صبح شنبه حس خوبی خواهید داشت. از تمام لحظات روز جمعه‌تان تا آخرین دقایق بهره ببرید و اجازه ندهید ساعات خوشبختیتان بی‌دلیل هدر شوند
.

تشکر شده توسط : simin , مـه ســـا , sara.i , amirfarhag , شهرزاد , ثریا , baran1390 , atefe , salar , parastoo joon , yummy , پروانه
جواب نمیده نازلی جونsad2sad2
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : نازلی , leili-asmaneh , atefe
برای من که فقط مهمونیش جوابگو که اونم نمیشه هر هفته باشهconfused2
 تشکر شده توسط : baran1390 , atefe
Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)

همش رو انجام میدیم ولی نمیدونم چرا زود تموم میشه کارا و دوباره تایم حوصلم بیشتره که سر بره خصوصا از 4 بعد از ظهر تا 7 شبsmilingagreement2
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ثریا , baran1390 , atefe
فقط سعی کنید خیلی راحت بگیرید
مثلا تا همین پارک سرکوچتون برید کلی روحیه عوض میشه
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

تشکر شده توسط : atefe , نازلی
همه رو انجام میدم من...
ولی یه دفه که بخواد روز بدی باشه هیچی فایده نداره باید صبر کرد تا تموم شهconfused
مرسی نازلی جون
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : ثریا , نازلی
تنها راه فرار، دیدار اعضا عصر جمعه هر هفتس.باور ندارید امتحان کنید
دل به کف غصه نباید سپرد ...... اول و آخر همه خواهیم مرد
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , ثریا , نازلی
بهترین راه اینه که پاشی با بچه ها بری بیرونو خوش بگذرونی..........................
سعی کنی اصلا یه لحظه هم به ام اس فک نکنی.......................به اینکه ام اس داری....به اینکه........................................
بری بگردی..................خوش بگذرونی..............تا شب
بعد که اومدی بیای سایت................این شکلی بشیhappy0065.gifparty0048.gif
بقیه رو هم این شکلی کنیicon_biggrin
هیچ راهی بهتر و موثرتر از این نیست.....................
امتحان کنین....icon_questionlove28icon_questionlove28
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : amirfarhag , پروانه , نازلی
سلام icon_question
درسته كه عصرهاي جمعه معمولا دلگير هستش اما اگه خودمون صبح كه بيدار ميشيم فكروبرنامه اي برا اون روز نداشته باشيم هر روزي ممكنه دلگير و كسل كننده باشهconfused
اما بهترين راه فرار از غم عصر جمعه فقط رفتن به شهربازي هستشhappy0064.gifhappy0064.gifhappy0064.gifhappy0064.gifhappy0064.gifمخصوصا كه سوار چندتا چيز هم بشي و انرزي تو بدنت و يه تكوني بدهicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileالبته درسته كه اگه جمع تون جمع باشه ميچسبه اما اگه يك دوست يا خواهر داشته باشيد كافيه(لنگه كفشي در بيابان نعمت است)wink2Tongue خوبه خواهرم نيست بشنوهfighting0030.gif
فقط از ادمهايي كه بي حال و حوصله و نااميد هستن دور باشيدbadtasteو با ادمهاي موفق و پر اميد و نشاط بيشترمصاحبت كنيدicon_biggrin(مثلا من)N_aggressive (35)
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : نازلی
من داداشم یه عمل کرده از سربازی اومده منم همش توی خونم
دیگه عصر جمعه و روز شنبه روز سه شنبه برام فرقی نمیکنه

البته داداشمم نبود بخاطر گرمی هوا و بدی اب و هوای اینجا و نبودن جاهای تفریح توی خونه بودم الان که دیگه یه بهانه ای هست wink2

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow افسردگی fereshteh 66 40,994 2016/08/08, 08:24 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اپلیکیشن‌های ضد افسردگی sweetbasil 0 3,366 2015/04/29, 07:22 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  نمک همیشه مضر نیست-یک ماده طبیعی ضد افسردگی paeazan 0 2,255 2013/12/11, 01:27 AM
آخرین ارسال: paeazan
  نرخ افسردگی در جهان paeazan 2 3,336 2013/11/14, 12:07 PM
آخرین ارسال: نازلی
  بهترین راه حل درمان افسردگی و فشار روانی کشف شد آقا صادق 0 4,536 2013/04/21, 02:26 PM
آخرین ارسال: آقا صادق
  محققان اسپانیایی درمانی بهتر از دارو برای افسردگی كشف كردند نازلی 0 2,422 2011/11/12, 01:25 PM
آخرین ارسال: نازلی
  درمان استرس- تا كِي بايد دارو بخورم؟ yaro 0 1,999 2010/07/01, 07:47 AM
آخرین ارسال: yaro

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست