•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزریق كوپامر و سینومر
بچه ها من یه مشکل خیلی بزرگ دارم الان حدود 6-7 ماهه دارم کوپامر می زنم ولی هنوز می ترسم از تزریقش نمی تونم سوزن و سریع بزنم به خودم چون می ترسم برای همین سوزن فرو نمیره گاهی اوقات تا 4 بار پوستم سطحی سوراخ میشه خون میاد تا دفعه آخر عمقی فرو بره الانم دیگه کاملا ترسیدم دیگه حس می کنم نمی تونم بزنمش .این اوسیمر سوزنش نازکتره از کوپامره یا همین اندازه ست؟کسی می دونه؟
 تشکر شده توسط : pariya1361
نارلی موافقم که یک مقدار تزریقش حال بهم زن هست.پریروز تزریق روی ران بود که یهو خون فواره زد و الان اثر کبودیش باقی مونده.دیروز هم برا این که خون نیاد کناره خارجی ران زدم که اون جا تمرکز رگها کمتر و احتمال خونرویزی کمتر.البته نتیجه اش این شد که که یک قلمبه مثل دمل همون جا مونده که فکر مونده دارو هست.یک بار که مادرم به پام زد از اون جایی که من حسم خیلی شدید هست نزدیک بود که بچسبم به سقف خونه.Tongue. تزریق دستش هم دردناک هست من چون بازوهام گنده هست خیلی درد ندارم الان. اولاش خیلی دردناک بود چون بازو رو نمی توستم ببینم.ضمن این که گفتن تزریق زیر پوستی هست.آخه با تزریق عمودی هر کار کنی وارد عضله می شه.به نظرم این حرف خیلی صحیح نیست.مگر این که به طور مایل تزریق کنی.به من بروشور هم ندادن.دیگه آخرش هست.یکی از بچه ای این سایت که فکر می کنم سارا شکلات بود طرز تزریقش رو تو سایت زده بود که من از اون جا یاد گرفتم.من هنوز مانند تو فوبیای تزریق ندارم ولی خوب برام خیلی هم خوشا یند نیست.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : pariya1361 , برگ 7
من که 8 ماه هست کوپامر میزنم و مشکل در نحوه ی تزریق نداشتم.حتی یه مدت در باسن هم خودم تزریق میکردم
بازوم چون لاغره دردم میومد با انجمن اهواز که صحبت کردم گفت بازوت رو به جای سه ردیف به دو ردیف تقسیم کن.
سوزنش نازک هست اما فقط کمی کُند هستش یعنی میخواد خیلی فشارش بدی تا بره داخل. هرچند الان بهتر شده نسبت به چند ماه قبل.اگ بعد از تزریق خارش دارین در صفحات قبل گفتم چیکار کنین که دیگه خارش نداشته باشین. من خودم وقتی با بی دقتی و عجله ای تزریق میکنم قلمبه میشه جاش
من که از اولش خودم زدم حتی روز اول هم میخواستم خودم بزنم.ترس نداره که.به خودت بگو "من میتونم" و تزریق کن.یکی از دوستام یه بار اومد خونمون و جلوی خودم تزریق کرد بهش گفتم تو محکمی و میتونی، بعد از اون تشکر کرد و بدون ترس خودش میزنه
نازلی خانم ببین دکترت میگه کوپامر بزن یا اسویمر.یه فلوشیپ برای من کوپامر نوشت
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا , pariya1361
sadبهرنگ جان منم آخرین بار که خودمو کبود کردم 1.5 ماه پیش بود روی پام که هنوزم سایه کبودیش مونده اندازه یه نعلبکی کبود شد دستمو هم فقط یه بار زدم همون دفعه اولم که زدم کبود کردم از اون به بعد نامزدم دستمو برام میزنه روش صحیح تزریق و هم از خانم شیرازی یاد گرفتیم ولی بازوم اکثرا تا چند روز قرمز و داغ کرده باقی می مونه نمی دونم چرا آخه خیلیم دقیق تزریق می کنه اون حالتی هم که میگی قلمبه میشه منم خیلی وقتا برام پیش میاد مال اینه که یکم سریع زدی ولیییییییییییی
با این ترس نمی دونم چه کنم دارم خیلی اذیت میشم تبدیل شده به یه بحران برامsad

پاییزان جان دکترم برا من کوپامر نوشت ولی باهم فرقی ندارن یدفعه که کوپامر نبود گفت اسویمر بزن .
سوزنش پس اگه کنده به درده من نمی خوره مشکل من همون فرو رفتنه سوزنه 10000000 بارم به خودم گفتم قوی باش می تونی تو ولی......نمیشه که نمیشه
ممنون از تو ضیحاتت.که این طور.من نا چارم که سریع بزنم.برای این که حسم خیلی شدید شده و همیشه هر نوع آمپولی که می زنم تمام دست و پا و بدنم شرو ع می کنه به واکنش و حرکات غیر ارادی .یا حتی غیر آمپول سوزن -ضربه یا حتی گرما یا سرما.مثلا دستم اگه بخوره به شوفاژ تمام بدنم به رعشه می افته.. یعنی این قدر زیاد که مثل بیماران پارکینسون یا سی پی می مونه.با این و جود سعی می کنم که باز هم آروم تر آمپول بزنم.
ولی دور از انصاف هست که بگم آمپول و سوزنش بد ساخته شده.اولین بار که دیدم که این قدر سرنگش ریزه با خودم گفتم که امکان نداره سرنگش ساخت ایران باشه.من خودم رو آماده کرده بودم که سوزنش قد جوالدوز باشه.Tongueهمین طور من فکر می کنم که چون بدنم خیلی حساس شده آمپول اذیتم می کنه.والا مشکل از آمپول نیست.ضمن این که اگه تزریقش عضلانی می بود به نظرم بهتر می شد.
 تشکر شده توسط : pariya1361 , neda123
امروز محل تزریق دستم هست و مادرم می زنه.هر چه قدر خراب هم بشه حسنش این هست که 1 .خودم نمی زنم 2.نمی بینمش.
 تشکر شده توسط : OMG! , pariya1361
طبق آموزشی که به من داده شده، یه خط عمودی وسط بازوت بکش برای هر طرف یه انگشت برو به اون سمت و تزریق کن.یعنی بین اون دو محل در یه خط افقی فقط باید دو انگشت فاصله باشه.نمیدونم متوجه شدین یا نه.بهتره یا حضوری برین محل آموزش یا تلفنی سوالتون رو بپرسین تا بهتر متوجه بشین
من فقط چون بازوم لاغره دردم میاد Confused با مشورت انجمنمون که آموزش میده تزریقات رو ردیف پایین بازو رو تزریق نمیکنم اما اغلب بازم دردم میاد
حتی در باسنم هم یه مدت خودم تزریق میکردم با کمک آینه
برای بازوم یه مدت داداشم تزریق میکرد که خیلی دردم میومد، بقیه که کارشون تزریقات نیست مسلما نمیتونن به خوبی تزریق کنن و درک میکنم که میگین دردتون میاد
یه مطلب دیگه اینکه من خودم دفعه اول که دستم رو خم کردم که بتونم بزنم که یعنی چاقتر بشه دستم وحشتناک دردم گرفت بعد از اون همیشه دستم رو میکشم و تزریق میکنم

تشکر شده توسط : OMG! , ابراهیم , pariya1361
(2014/01/12, 06:40 PM)paeazan نوشته است: طبق آموزشی که به من داده شده، یه خط عمودی وسط بازوت بکش برای هر طرف یه انگشت برو به اون سمت و تزریق کن.یعنی بین اون دو محل در یه خط افقی فقط باید دو انگشت فاصله باشه.نمیدونم متوجه شدین یا نه.بهتره یا حضوری برین محل آموزش یا تلفنی سوالتون رو بپرسین تا بهتر متوجه بشین
من فقط چون بازوم لاغره دردم میاد Confused با مشورت انجمنمون که آموزش میده تزریقات رو ردیف پایین بازو رو تزریق نمیکنم اما اغلب بازم دردم میاد
برای بازوم یه مدت داداشم تزریق میکرد که خیلی دردم میومد، بقیه که کارشون تزریقات نیست مسلما نمیتونن به خوبی تزریق کنن و درک میکنم که میگین دردتون میاد
یه مطلب دیگه اینکه من خودم دفعه اول که دستم رو خم کردم که بتونم بزنم که یعنی چاقتر بشه دستم وحشتناک دردم گرفت بعد از اون همیشه دستم رو میکشم و تزریق میکنم

ممنون بابت توضیحاتت.می دونی من دیروز هم به همون دستی که پریروز آمپول زدم تزریق کردم.Tongue

پاییزان من مدل ههمینه ایی می زنم.Tongueفکر می کنم که مهم این هست که دارو بره داخل رگ بقیه جزییات رو باید بی خیال شد.همواره در همه کاری تنها نتیجه نهایی برام مهم هست.به جزییات اعتنایی نمی کنم.
 تشکر شده توسط : OMG! , paeazan , pariya1361
(2014/01/13, 07:06 PM)بهرنگ نوشته است:
(2014/01/12, 06:40 PM)paeazan نوشته است: طبق آموزشی که به من داده شده، یه خط عمودی وسط بازوت بکش برای هر طرف یه انگشت برو به اون سمت و تزریق کن.یعنی بین اون دو محل در یه خط افقی فقط باید دو انگشت فاصله باشه.نمیدونم متوجه شدین یا نه.بهتره یا حضوری برین محل آموزش یا تلفنی سوالتون رو بپرسین تا بهتر متوجه بشین

ممنون بابت توضیحاتت.می دونی من دیروز هم به همون دستی که پریروز آمپول زدم تزریق کردم.Tongue

پاییزان من مدل ههمینه ایی می زنم.Tongueفکر می کنم که مهم این هست که دارو بره داخل رگ بقیه جزییات رو باید بی خیال شد.همواره در همه کاری تنها نتیجه نهایی برام مهم هست.به جزییات اعتنایی نمی کنم.
اگه اینطور بود که پزشکا این وسط چیکارن؟
بافت اون منطقه آسیب میبینه و چون ما میخوایم طولانی مدت تزریق کنیم باید محل تزریق چرخشی عوض بشه
میل با خودتونه
موفق باشین

تشکر شده توسط : OMG! , برگ 7 , pariya1361

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...