•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیزیوتراپی و کاردرمانی
(2013/10/30, 03:31 PM)NADIA2002 نوشته است: من دیروز دکتر رفتم گفتم فیزیوتراپی میرم خواستم بهترین فیزیوترپی رو بهم معرفی کنه اونم بهم گفت بحای رفتن به فیزیتراپی دستگاه APS تراپی روبگیر و تو خونه همه ازش استفاده بکنید آیا کسی از این دستگاه برای فیزیوتراپی استفاده کرده و آیا موثر بوده؟

APS تراپی؟!!! برای چه مشکلی بهتون پیشنهاد دادن؟ برای مشکلات مرتبط با ام اس؟
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : NADIA2002 , پریا حقیقت پور
(2013/10/30, 03:33 PM)رامنا نوشته است:
(2013/10/30, 03:31 PM)NADIA2002 نوشته است: من دیروز دکتر رفتم گفتم فیزیوتراپی میرم خواستم بهترین فیزیوترپی رو بهم معرفی کنه اونم بهم گفت بحای رفتن به فیزیتراپی دستگاه APS تراپی روبگیر و تو خونه همه ازش استفاده بکنید آیا کسی از این دستگاه برای فیزیوتراپی استفاده کرده و آیا موثر بوده؟

APS تراپی؟!!! برای چه مشکلی بهتون پیشنهاد دادن؟ برای مشکلات مرتبط با ام اس؟

آره گفت برای اساسم ها و بهتر راه ذفتن اینا موثره
 تشکر شده توسط : دربند , رامنا , پریا حقیقت پور
عزیزم من تو کلینیک از این دستگاه استفاده میکردم برای مریضام. یکی از دستگاههای تحریک الکتریکی فیزیوتراپیه با مشخصات خاص خودش البته. ادعای سازندگان بر اینه که این دستگاه پتانسیل الکتریکی سلامت بدن رو شبیه سازی میکنه و بدین ترتیب این پتانسیل الکتریکی در بدن تقویت شده و این مساله منجر به درمان میشه. برای کاهش درد، تحریک نقاط طب سوزنی، ترمیم زخم ها، انتقال برخی داروها از جمله داروهای ضد التهابی به زیر پوست ازش استفاده میشه. توی نوروپاتی ها و مشکلات عصبی محیطی هم سازندگانش میگن که موثره... اما چند تا مساله هست اینجا:

1. همه اینها که گفتم ادعای سازندگان ه و هیچ تحقیقات مستدلی که اثر دستگاه رو به صورت مستقل بر هریک از این موارد مورد ارزیابی قرار بده و اون رو دقیقا تایید کنه وجود نداره. دستگاه هم نسبتا جدیده.

2. به فرض درست بودن ادعای سازندگان، مشکل ام اس یک مشکل مرکزیه و سازندگان هم هیچ ادعایی مبنی بر تاثیرش بر سیستم اعصاب مرکزی نداشته اند تا بحال.

3. من خودم برای مریضای کمردرد و آرتریت استفاده کردم. روی کمردرد خوب جواب گرفتم اما مواردی از آتریت رو دیدم که درد شدیدتر شد و استفاده ازش روی این بیماران رو قطع کردم (ه چند ادعا می کنند که برای آرتریت مفیده)

4. چجوری کسی که از وضعیت عضلات و مسیر اعصاب خبر نداره میخواد دستگاه رو استفاده کنه!!!

عزیزم کسی که مشکل ام اس داره باید تحت نظر یه فیزیوتراپیست باشه. فیزیوتراپیست گاهی بسته به شرایطش ممکنه صلاح بدونه و از دستگاهها براش استفاده کنه ولی اون چیزی که بیشتر ازهمه بهش احتیاج هست بازتوانی نورولوژیکه... مغز میتونه بازتوانی بشه. سیناپس ها و اتصالات بین سلولی (نورونی) در مغز میتونن دوباره شکل بگیرن و مغز تواناییش رو مجددا بدست بیاره... وقتی این اتفاق بیافته اون اسپاسم ها هم از بین میرن. راهش هم تمریناتیه که فیزیوتراپیست باهات کار میکنه. این تمرینات به مغز کمک میکنن که دوباره یاد بگیره، ارتباطاتش قویتر بشه، فعالیتش بیشتر بشه.

به نظر من حتی وقتی مریض هنوز مشکلی تو یه زمینه پیدا نکرده هم باید تمریناتش رو انجام بده. مثلا فرض کن کسی مشکل تعادلی نداره، اگه روی توانایی های تعادلیش کار کنه و باعث بشه قسمتهای مرتبط با اون توی مغز ورزیده تر بشن در صورت بروز آسیب خیلی سریعتر از فرد معمولی توانایی های قبلیش رو بدست میاره. مثلا اگه دچار حمله بشه زودتر از بقیه خوب میشه.

توانبخشی نورولوژیک واقعا پیچیده ست. تو دنیا کلینیک های تخصصی براش وجود داره که مطمئنا واسه یه مریض به ندرت تو این کلینیک ها از دستگاهها استفاده میشه.

اون فیزیوتراپی که فقط دستگاه بذاره برات هیچ کاری نکرده... چه برسه به اینکه خودت بخوای ان دستگاه رو هم بذاری. فیزیوتراپی که این نیست. عزیزم متاسفانه ما چون تو مملکت کار تیمی نداریم هیچ تخصصی هم از تخصص های دیگه خبر نداره. برا همینم امروز مثلا من فیزیوتراپیست یه دستگاه aps گرون برا کلینیکم میخرم بعد میرم به اطبا معرفیش میکنم که آقا من یه دستگاه دارم معععجزه میکنه، مریض بفرستید. اونها هم چمیدونن aps چیه باور میکنن... یا برعکس هر چی مریض میفرستن فیزیوتراپی میبینن هیچ نتیجه ای نگرفته پس نتیجه میگیرن فیزیوتراپی بی فایده ست، غافل از اینکه فیزیوتراپی که واسه مریض بیچاره انجام میشده درست و اصولی نبوده

فدات شم قبلا ها بهزیستی مرکز مخصوص ام اس داشت. اسمش فکر کنم "پویا" بود. بعد جمع شد. با صاحب ملک مشکل پیدا کرد. confused2 الان نمیدونم کجا بشه مکز تخصصی پیدا کرد. ولی به نظرم اگه جدی دنبال فیزیوتراپی هستی به دانشکده های فیزیوتراپی و کلینیک های وابسته به اونها مراجعه کنی خوبه. تو این کلینیک ها مریض رو بهتر از جاهای دیگه میبینن...

ایشالله یه روز بشه که تو هر استان حداقل یه دونه کلینیک توانبخشی درست و حسابی برای مشکلات نورولوژیک داشته باشیم. شایدم جایی که شما هستی باشه و من بیخبرم.

موفق باشی icon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , khatereh. , mahdiye1989 , NADIA2002 , برگ 7 , ابراهیم , پریا حقیقت پور
با سلام به همه دوستان خوبم من ورزش دومیدانی باحرکات ورزشی انجام میدم میخواستم بدونم اینو ورزشها خوبه برام درضمن موقع دویدن پای چپم خسته و سنگین میشهHuhHuhاما چکار کنم ورزشمو دوست دارمangry3angry3sadsad
(2013/10/30, 06:17 PM)mehdis نوشته است: با سلام به همه دوستان خوبم من ورزش دومیدانی باحرکات ورزشی انجام میدم میخواستم بدونم اینو ورزشها خوبه برام درضمن موقع دویدن پای چپم خسته و سنگین میشهHuhHuhاما چکار کنم ورزشمو دوست دارمangry3angry3sadsad

دلیل توصیه به پرهیز از خستگی در بیماران ام اس اینه که خستگی میتونه باعث توقف تمرین و اجتناب از تمرین بشه. بنابر این توصیه میشه که در فواصل ماسب استراحت کنید تا به خستگی نرسید و بتونید ادامه بدید. خستگی میتونه به صورت موقت و برای چند دقیقه تا چند ساعت باعث تشددید علائم بشه اما باعث بروز حمله جدید یا پیشرفت بیماری نمیشه. طبق تحقیقات جدید به نظر میرسه که تمرینات هوازی میتونن سیر بیماری رو کندتر کنند (مثل ورزش دو میدانی). بنابر این ادامه بدید. مشکلی پیش نمیاد woman
موفق باشیدicon_question

راستی دوستم چرا سوالتون رو تو قسمت پرسش و پاسخ فیزیوتراپی ننوشتید؟
سلام سلام امکان این هست که یوگا را از طریق تصویری با سی دی یاد بگیرم راهنمایی بفرمایید لطفاٌ
البته که می تونید اما به نظر من انرژی که از شرکت در کلاس یوگا دریافت می کنید از تمرین با سی دی دریافت نمی کنید عزیزم.
یوگاخیلی عالیه بهتر ازهردارویی
در روزگاری که لبخند ادمها به خاطر شکست توست.برخیز تا بگریند.baybaybaybay
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
دوستان کسی تا حالا تو این دوماه فیزئوتراپی رفته ایا؟

بخاطره عوارض حمله ام اس ؟؟؟؟؟؟
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : دلان , پریا حقیقت پور
سلام دوستان،
من تا حالا فیزیوتراپی نرفتم،الان مدتیه بیماریم عود کرده و طرف چپ بدنم سنگین شده،در ضمن دارویی هم استفاده نمیکنم فقط واسه یه ماه میخوام بهتر شم بعد قراره با داروهایی که برام میاد به طور کامل شر ام اس از سرم وا شه....انشالله.
به نظرتون فیزیوتراپی میتونه سنگینی و نیمه فلج شدن دست و پامو کم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟
Huh
پرودگارا بخاطر همهء الطافی که تا به امروز در حقم داشتی ازت سپاسگذارم.الحمدلله.
دوست عزیز من در مورد فیزیوتراپی اطلاع ندارم ولی سئوال برام پیش اومد که چرا شما دارو مصرف نکردید ؟
دارویی که میگید قراره براتون بیاد و شما رو بطور کامل از شر ام اس راحت کنه اعتبار داره از نظر پزشکی یا وعده دادن ؟
امیدوارم همه از آسیبهای ام اس در امان بمونیم ولی هیچ دارویی تا حالا نتونسته درمان قطعی به وجود بیاره . ولی این آمپولهایی که ما میزنیم میتونه بیماری رو کنترل کنه.
-------------------------------------------------------------
بعد از نوشتنم پروفایلتون رو خوندم . همون دارویی که تو ماهواره تبلیغش رو میکنه و میگه سلول بنیادی (خوراکی) ؟! .... و همینطور زنبور درمانی کردید ؟
همینها به شما لطمه زده.داروی تایید شده جهانی بهتر از این چیزاست که هیچ اعتباری از نظر علمی نداره و وضع جسمی رو در دراز مدت بدتر میکنه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : دلان , havaars , پریا حقیقت پور
ممنون ناهید جان از جوابتون من 3 سال که از این آمپولها استفاده کردم جز افسردگی ،درد شدید، ریزش موهام و خیلی ضررهای دیگه که مسلما همه داروهای شیمیایی دارن هیچ فایده ندیدم
و صد در صد هم فایده ای که از فروش این داروها به مریضهای جهان سوم برده میشه به مراتب بیشتر از یه درمان همیشگیه،من استفاده خواهم کرد و با مدرک به همه ثابت میکنم که مریضیم کاملا بهبود پیدا کرده.Heart
پرودگارا بخاطر همهء الطافی که تا به امروز در حقم داشتی ازت سپاسگذارم.الحمدلله.
دلان عزیز متاسفانه قبل از شما هم کسانی این دارویی که فردی شیاد در ماهواره تبلیغ میکنه و همین حرفها رو تحویل مردم میده ، استفاده کردن ودیگه نیومدن سایت که بگن چی شد ؟!
من چیزی که چهار ساله شنیدم رو گفتم . منم بیش از چهار ساله سینووکس میزنم و خدا رو هزار بار شکر یه حمله بیشتر نداشتم . اگه بی اثر بود معلوم میشد.
در ضمن سینووکس مال ایرانه و به جهان سوم برده نشده. داروهای رایج دیگر رو همه دنیا دارن استفاده میکنن الانم خوراکیش اومده ،
یعنی از کل دنیا فقط یه وزیری تبار که اصلا متخصص مغز و اعصاب نیست و قبلا تو ایران انرژی درمانی میکرده بلده و همه دنیا نمیدونن ؟!!
به هر حال نتیجش رو آخرش میفهمی. سلول بنیادی در هیچ جا خوردنی نیست .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : havaars , پریا حقیقت پور
من 5 سال پیش مینیسک زانوم پاره شد و جراحی کردم الان مجدد مینیسک زانوم و رباتش پاره شده دکتر بهم گفتن سعی میکنیم ایندفعه با استخر و فیزیوتراپی تقویتش کنیم و جراحی نکنیم ولی چرا من هیچ تاثیری از فیزیو نمیبینم????
دایما زانوم خالی میکنه , قفل میکنه و خشک میشه
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : afsaneh , رامنا , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقش فیزیوتراپی در بهبود ضایعات مغزی H-tanha 3 4,365 2014/09/01, 04:40 PM
آخرین ارسال: paeazan
  لیست مراکز فیزیوتراپی shokolat 5 38,620 2013/08/19, 10:13 AM
آخرین ارسال: shokolat
  2مرداد روز فیزیوتراپی درایران shokolat 1 3,825 2013/07/14, 04:41 PM
آخرین ارسال: moon light
Star نقش فیزیوتراپی در کاهش عوارض آرتروز گردن naazanin 0 2,507 2012/08/26, 02:30 PM
آخرین ارسال: naazanin
  ام اس و فیزیوتراپی نازلی 1 5,346 2012/03/14, 12:58 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  بخش های فیزیوتراپی shokolat 0 6,327 2011/11/29, 10:50 AM
آخرین ارسال: shokolat
  فیزیوتراپی چقدر در کاهش درد موثر است؟ نازلی 0 2,555 2011/08/26, 11:02 AM
آخرین ارسال: نازلی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست